Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω σας ξαναλέω μην δινετε σημασια σε κανενανννννννν.

Δεν σταματανε να λένε. Εγώ σας ειπα το πιο απλό οτι μεχρι κ η πεθερουλα μου μου ψέλνει αλλα τους εχω ολους χαισμένους με το συμπάθειο.

Μια χαρά θα ειμαστε καλέ.

Κ εμενα ο μπαμπας μας κοριτσάκια ηθελε αλλα τώρα ειμαστε τελεια. Εχουμε ήδη την πριγκιπισσα μας οπότε θα ειμαστε κομπλέ. Εγώ θα πάω ταξιδάκι αυτες τις μέρες να τους ψωνίσω κατι πραγματάκια που λείπουν. Κ για να πώ την αλήθεια μου γυρω στον 7ο με 7,5 μηνών θα ετοιμασω κ την βαλιτσουλα μου καλού κακου μιάς κ ειμαι μακρυά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!! Με το καλό να έρθουν στις αγκαλίτσες μας τα μωράκια μας!!!! Ο Χριστούλης και η Παναγίτσα να προσέχει τα μωράκια μας και όλα τα παιδάκια του κόσμου!!!

Θέλω τόσο πολύ να μάθω τα νέα της ΠίτερΠαν!! Την έχω συνέχεια στο μυαλό μου!!! Θα είναι τρισευτυχισμένη!!! Κοριτσάκι μου, περιμένουμε να μας διηγηθείς την εμπειρία σου και να μοιραστούμε την χαρά σου!!! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΟΙ ΚΟΡΟΥΛΕΣ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΕΣ, ΔΥΝΑΤΕΣ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΕΣ!!!

Εγώ είμαι πολύ καλά, παρεούλα με τα μικρούλια μου, τα οποία κλωτσάνε συνεχώς!!! Οι μικρές μπαλαρινούλες μου!!! Εμένα αργήσαν να κλωτσίσουν, στην 20η εβδομάδα ένιωθα τις μικρές κινήσεις τους, τα φτερουγίσματα και από την 22η εβδομάδα με κοπανάνε κανονικά και φυσικά τις νιώθει και ο άντρας μου (καλά, δεν μπορώ να περιγράψω τις στιγμές ...!!!)

Γιάννα, τι έπαθες, κοπέλα μου??? Ελπίζω να είναι όλα καλά τώρα, ΠΡΟΣΕΧΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!! Όλες πρέπει να προσέχουμε (και εγώ έχω ... ξεφύγει τον τελευταίο καιρό ...) Σε παρακαλώ, επειδή έχω μεγάλο άγχος για τις συσπάσεις, μπορείς να μας περιγράψεις με ακρίβεια τι συνέβη ώστε να είμαστε όλες προετοιμασμένες και υποψιασμένες??

Φιλάκιαααααααααα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αυτο το αγχος με τις συσπασεις!!

κ εγω καθε φορα που μπορει να εχω πονακια σε καποιο σημειο τρεμω μηπως ειναι συσπασεις.μια φορα που ειχα ρωτησει το γιατρο μου μου ειχε πει πως ειναι επαναλαμβανομενα πονακια σε τακτα διαστηματα ανα καποια λεπτα δηλαδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα, λιονταράκι, έτσι μου έχει πει ο γιατρός και ακόμα πως αν έχω συσπάσεις θα την καταλάβω αμέσως την διαφορά ... ωστόσο έχω τρελή ανησυχία μήπως μου συμβαίνει και δεν το έχω πάρει χαμπάρι ...κάθε φορά που βλέπω τον γιατρό, το συζητάω μαζί του, όμως δεν μπορεί να με καθησυχάσει ... γι' αυτό, Γιάννα μου, βοήθησέ μας με την εμπειρία σου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marsoupilami μου καλησπέρα χρονια πολλά , χρονια πολλά και σε όλα τα κορίτσια πολλά φιλιά μου λείψατε εχω πολύ καιρό να μπω στην σελίδα ,ευχομαι όλα να πηγαίνουν καλά σε όλα τα κορίτσια φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσάκια μου???? εγώ είχα αυριο ραντεβού στον γιατρο αλλα δεν θα ερθει κ ετσι μαλλον την Παρασκευη θα κανω πάλι ενα μίνι ταξιδάκι για να κάνω κ εξετάσεις αιματος πάλι για θυροειδή κ ετσι θα πάω να δεί κ τα σποράκια μου. Ειμαι περιεργη να δω ποσο ζυγίζουν τώρα τ αντρακια μου.

Σήμερα το ενα ιδίως ειχε κ εμενα τρελά κέφια τώρα το βράδυ μιας κ κλωτσοβόλαγε αρκετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα κοριτσια...Χριστος Ανεστη!!!!πως περαστατε???εγω οχι και τοσο καλα..ημουν πολυ χαλια τωρα 2 μερες..οτι εβαζα στο στομα μου μετα απο 2 λεπτα το εβγαζα..πονουσε και παρα πολυ το στομαχι μου...χαλια η κατασταση...πηγα στον γιατρο και μου ειπε οτι ειναι γαστερεντεριτιδα..σημερα ειμαι καπως καλυτερα ευτυχως.αγχωθηκα παρα πολυ..αλλα ειμαι καλυτερα...ζετουλα εσυ δεν εχεις πιο προσφατη την β επιπεδου???δεν μου λες πως ειναι??εχω τρομερη αγωνια....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσακι χρονια πολλα κ περαστικά.

Ναι την ειχα κάνει πριν δυο βδομάδες.

Ειναι φοβερή εξεταση. Κρατάει λιγο παραπάνω απο τον απλό υπερηχο μιας κ τα κοιτανε ολα αναλυτικά κ ειναι κ δυο στην περιπτωση μας. Ειναι τελεια ομως γιατι τα βλεπεις ολα αναλυτικότατα. Μπορει να σε πιεσουν λιγο στην κοιλια για να γυρισουν σωστά η να ξυπνήσουν αν κοιμουνται μιας κ θελουν να τα εμτρησουν ολα. Απολαυσε την ομως ειναι φοβερη. Κ εγω ειχα τρομερο ανχος πριν την β επιπεδου κ στην κορη μου κ στα διδυμα γιατι φοβομουν μηπως δουν τιποτα ασχημο αλλα ολα οκ. Τωρα περιμένω να παω την Παρασκευή να πάρω κ τον φακελο μου απο την β επιπεδου μιας κ ο γιατρος που κανει την β επιπεδου τον παιρνει μαζι του στο Μητερα κ τον φτιάχνει κ ετσι περιμένω να τα ξαναδώ αναλυτικά κ να δώ κ πόσο ζυγίζουν τώρα τα σκατουλακια. Σου ευχομαι τα καλύτερα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες!!!

zetoyla πατρα θα ερθεις;

εγω αυριο παω για καμπυλη ζαχαρου.μπλιαχ!!!!

τι απαισια εξεταση ειναι αυτη ρε κοριτσια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia ti kanete?

ego eutixos eimai kalitera xapla alla kalitera.

marsoupilami den iparxei periptosi na min katalaveis tis sispasis i kilia olokliri ginete poli sfixti kai meta apo kati deuterolepta xalaroni kai xana to idio ama einai pano apo 5-6 fores tin mera tote prepei na pigenoume sto giatro aa kai niothis kai mia disforia tin ora pou sfigki i kilia auta.

elpizo na se voithisa kai euxome na min tixi se kamia prin apo tin wra tis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες...!!!!Ζετουλα ευχαριστω για την απαντηση...περιμενω πως και πως...ευτυχως σημερα ειμαι πολυ πιο καλα σε σχεση με τις προηγουμενες μερες...καμπυλη ποτε κανουμε?σε ποια εβδομαδα..μου ειχε πει ποτε θα την κανουμε αλλα προστοπαρον μονο την β επιπεδου σκεφτομαι...ελπιζω να πανε ολα καλα...

Γιαννα μου ξεκουραση ε?αντε περαστικα κοπελα μου και δωσε δυο χαδακια στα μωρακια σου..χιχιχιχ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katekargi η β επειπεδου δεν ειναι τιποτα σπουδαιο.ενας πιο αναλυτικος υπερηχος ειναι.απλα κανουν πολλες μετρησεις σε ολα τα οστα των παιδιων, κοιτανε τη θεση των οργανων(στομαχι,ουροδοχο κυστη,νεφρα).εχει πολυ πλακα.αν ειναι σε καλη θεση μπορει να στα δειξει και σε 3d αναλυση τα μικρουλια!!!

ποτε θα την κανεις;;;

ρε κοριτσια εμενα η κοιλια μου ειναι σφιχτη ουτως η αλλως.δεν ειναι χαλαρη.δηλαδη με τις συσπασεις ποσο θα σφιξει;εσας η κοιλια σας πως ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την δευτερα εχω την β επιπεδου..θα ειμαι 22 εβδομαδων...μου ειπε θα μου δωσει και Dvd...μακαρυ να ειναι σε καλη θεση...ανυπομονω να δω πως ειναι τωρα τα κοριτσακια μου!!!!!και μενα η κοιλια μου δεν ειναι και τοσο χαλαρη...σφιχτη θα την ελεγα..εχει τεντωσει αρκετα μαλλον για αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιονταράκι μου θα ρθω Πάτρα συντομα καποια στιγμή αλλα θα ρθω κ τον ΙΟυνιο πριν την γέννα οπότε θα γνωριστούμε κ απο κοντά.

Κ εμενα πετρώνει καμιά φορά η κοιλιά αλλα οπως ειπαμε θελει προσοχή απο δώ κ μπρος.

Κ εμενα τσιτα ειναι κ μαλιστα γεμάτη ραγάδες δυστηχως αλλα δεν θα σκάσω γι αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ραγαδες δεν εχω καθολου.και δεν βαζω και κρεμα καθε μερα γιατι το ξεχναω.βαζω μια του κορρε που μου εχουν κανει δωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ ειχα κ απο την κόρη μου το εθνικό οδικό δικτυο στην κοιλιά κ τωρα ανοιγουν ακομα χειροτερα κ με πονανε κιολας. Ειναι στο δέρμα. Βάζω μόνο βαζελίνη που μου ειπε ο γιατρός μου. Κ στην μικρή που ειχα αγορασει μια πανακριβη κρεμα ειδική δεν μου εκανε τιποτα κ ετσι τωρα βολευομαι με την βαζελίνη αφου θα γινουν ετσι κ αλλιως. Τι να κάνω στην αρχη στενοχωριομουνα αλλα τωρα δεν θα σκάσω κιολας δυο παιδια θα βγουν απο μέσα τι να κάνω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσουδια μου..

τι λετε? για ραγαδες? εγω δεν εβγαλα στην κοιλια σε καμια εγκυμοσυνη μου..

μονο εχω βγαλει λιγες στο πλαι..

:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Πως είναι τα κορίτσια???

Η ΠίτερΠαν θα έχει βγει από το μαιευτήριο λογικά ε?? Ανυπομονώ να ακούσω τα νέα της!!!! Να μας πει για τα μωρούλια της!!!

Εγώ είμαι καλά, και το ίδιο και τα μικρούλια μου, αφού τα νιώθω να παιζουν μέσα στην κοιλίτσα μου!!! Ραγάδες ευτυχώς δεν έχω κάνει, ακόμα τουλάχιστον (παρά τα δέκα κιλά)!! Βάζω κρέμα καθημερινά, αλλά μάλλον εξαρτάται από το δέρμα.

Όσον αφορα τις συσπάσεις να ρωτήσω κάτι??? Εγώ αισθάνομαι πολλές φορές την κοιλιά μου σκληρή και σφικτή, αλλά αυτό διαρκεί για πολύ ώρα, δεν ειναι στιγμιαίο και επαναλαμβανόμενο, δηλαδλη μπορεί το πρωί να αισθάνομαι την κοιλιά μου μαλακή και από το μεσημέρι να την νιώθω σκληρή (να μην ζουμπιέται δηλαδή) - αυτό είναι συσπάσεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια μου δεν ξέρω για τις συσπάσεις παντως οπως ειπα κ εμενα σφιγγει η κοιλια μου. Οσο για τις ραγάδες ειναι θεμα δερματος γιατι εγω δεν εχω βάλει κιλα κ μαλιστα οσοι με ξέρουν μου λένε συνεχεια οτι δεν εχω κοιλια για διδυμα. Μπορει ομως κ εξαιτιας ακριβως του οτι δεν εχω βαλει κιλα να τεντώνει περισσοτερο η κοιλιά κ γι αυτο να σκαει. Τελος παντων.

Εχω κ εγω απιστευτη αγωνία να δώ τι θα μας πεί η Πιτερ Παν κ ελπιζω να τα ακταφερει καποια στιγμη να μπει για λιγο να μας πει την εμπειρια της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε?καλημερααα...σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη..θα κατεβω στο κεντρο στα μαγαζιαμε τον καλο μου να παρουμε το καροτσακι και κανενα ρουχαλακι για τα κοριτσακια μας..μαλλον θα παρουμε αυτο της πεκπερεκο..θα δουμε ομως.αχ τι ωραια τα ωαιοτερα ψωνια της ζωης μας ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

εμείς ακόμη δεν αγοράσαμε καρότσια και τέτοια, αλλά λίγο μπερδευτήκαμε.

Τα καρότσια που κυκλοφορούν, κυρίως για δίδυμα είναι για μεγαλύτερα μωράκια και μου φαίνεται ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μετά το 6μηνο. Μετά είναι τα πορτ μπεμπε που είναι καλά για μεταφορά, αλλά δεν κάνουν για το αυτοκίνητο. Τέλος είναι και τα καρεκλάκια αυτοκινήτου που καλύπτουν για μεταφορά σε αυτοκίνητο, αλλά για μεταφορές στο χέρι είναι λίγο βαριά και μας είπαν ότι τα νεογεννητα μωρά δεν είναι καλό να μένουν πολύ ώρα στα καρεκλάκια αυτοκινητου, γιατί δεν είναι σε οριζόντια θέση.

Βέβαια η πεθερά μου, μου έστειλε από Γερμανία κάτι διαφημιστικά, (3 εταιρειών) όπου αγοράζεις το βασικό καρότσι (γύρω στα 500-600 ευρώ) και μπορείς να ενσωματώσεις και πορτ μπεμπε στην αρχή (2 Χ 150 ευρώ). Αλλά εδώ δεν μπόρεσα να βρω να δω κανένα live. Ασε που μου φαίνεται ότι τα καρεκλάκια αυτοκινήτου πάλι δεν τα γλυτώνεις. Και που θα χωρέσουν όλα αυτά, μέσα στο αυτοκίνητο? Μήπως πρέπει να κόψουμε τις μετακινήσεις για τουλάχιστον κανένα 3μηνο :lol::lol:

Μήπως καμιά από εσάς έβγαλε καμία άκρη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα εγω Σουλα μου βρηκα εκτος απο αυτο της pegperego και ενα αλλο καροτσακι της bulchear νομιζω που ενσωματωνονται και τα πορτ μπεμπε..βεβαια αυτο το ειχα βρει στον ομηρολη ενα καταστημα που απο οτι εμαθα δεν εχει στην αθηνα..και το ειχα δει πριν 2 εβδομαδες..θα παμε να κοιταξουμε αν το εχει ακομη και αν το εχει αυτο θα παρουμε..ηταν καπως τσιμπημενο(710 νομιζω) αλλα ειχε πολλες δυνατοτητες..τα καθισματακια ειναι ενα θεμα παντως..γιατι οπως και να το κανουμε δεν θα θελουμε να αφηνουμε τα ζουζουνια μονα πισω και ετσι θα καθομαστε και εμεις..και δεν θα χωραμε..δεν ξερω μαλλον θα παρουμε μετρο να μετρησουμε και αναλογως θα πραξουμε..ααα μου ειπε και η μαμα μου οτι μου πηρε δωρο δυο καλαθουνες σε ασπρο χρωματακι και θα μου τις φερει σημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...