Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

aliky έγραψε:

πώς είσαι πιτερπαν, όλα έτοιμα? τί λέει η κοιλίτσα, τεράστια? αντε, κοντέυεις. σου είπε περίπου ο γιατρός πότε θα γεννήσεις?

Γεια σου αλικη!

Η κοιλιτσα ειναι μεγάλη, αλλά όχι τεράστια, προς εκπληξη όλων μας!! Την Παρασκευή που ειχα πάει στο γιατρό, μού είπε να κάνουμε προεγχειρητικό έλεγχο στις 27/3 και για γεννα στις 29/3. Τα διδυμακια βεβαια δεν κλείνουνε ραντεβού όπως καταλαβαίνεις, αλλά αυτός ειναι ο προγραμματισμός μας! Αυριο εχω ραντεβού στο ΛΗΤΩ για dobbler. '

Και φυσικα, όσο πλησιαζει ο καιρός, αγχώνομαι όλο και περισσότερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιτερ Παν καλα ειμαι!

μεγαλωνει και η κοιλιτσα!

μπραβο με το καλο ολα σου ευχομαι!

Dopler με ποιον γιατρο κανεις? επιλεγεις?

εγω ειχα κανει β επιπεδου με τον Ελευθεριαδη στο Λητω αλλα μου την ειχε σπασει πολυ και ουτε το προσωπακι των μωρων μας ειδαμε ενω μπορουσαμε.

ποσο κανει το dopler στο λητω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ aliky μου μόνο θετικές σκέψεις στο τελος θα πάνε ολα καλά. Μην ανχώνεσαι κοριτσάκι μου. Ειναι ετσι κ αλλιως λιγο επικυνδηνη η αμνιοπαρακεντηση οποτε ποσο μάλλον στα διδυμακια.

Ειμαι σιγουρη οτι στο τελος θα ναι ολα μια χαρά

Εμενα κοριτσακια σημερα μ εχουν πιασει κατι ενοχλησουλες χαμηλά. Τωρα ξάπλωσα λίγο μηπως κ περασουν. Σαν πονάκια περιόδου. ΕΛπιζω οτι ειναι η μήτρα που μεγαλώνει γιατι με το μηχανηματάκι ακουσα τις καρδουλες τους αλλα οσο να ναι ανησυχώ.

Ο γιατρος δεν θα ερθει τελικά γιατι θα ειμαστε δυο μέρες χωρίς καράβι οποτε τσάμπα χαιρομουν οτι θα εβλεπα τα μωράκια μου σήμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy έγραψε:

Πιτερ Παν καλα ειμαι!

μεγαλωνει και η κοιλιτσα!

μπραβο με το καλο ολα σου ευχομαι!

Dopler με ποιον γιατρο κανεις? επιλεγεις?

εγω ειχα κανει β επιπεδου με τον Ελευθεριαδη στο Λητω αλλα μου την ειχε σπασει πολυ και ουτε το προσωπακι των μωρων μας ειδαμε ενω μπορουσαμε.

ποσο κανει το dopler στο λητω?

Δεν επέλεξα γιατρό, ειναι αναλογα με τη βαρδια που εχει καθένας νομιζω. Εκανα β επιπέδου με τον Ελευθεριάδη και έμεινα παρα πολύ ευχαριστημένη. Πολύ καλός και μας έδειχνε και μας εξηγούσε πράγματα. Μού κανει εντύπωση που σας την έσπασε. Θα τον ήθελα και για αυριο, αλλά θα μου κάνει ενας άλλος που δεν θυμαμαι τωρα το όνομά του. Δεν ξερω πόσο κοστίζει, αυριο που θα μαθω, θα σου πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα αποτελεσματα Πιτερ Παν!

κοιτα, στην αυχενικη μου ειχε φανει οκ! αλλα στο β΄επιπεδου τι να πω, λογω πολλης δουλειας, λογω κουρασης? δεν ξερω...μας απογοητευσε παντως...

τωρα για το dopler, εγω το εχω τελος του μηνα και δεν ξερ που να το κανω.

αυριο με το καλο να μας πεις τα αποτελεσματα σου και τις εντυπωσεις σου! ολα καλα να πανε!

φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια εχετε εσεις αυτο το βάρος χαμηλά? νιώθω λες και ειναι τα μωρά

κάτω κάτω τι να πώ. Κ δεν εχω βάλει βάρος ακομα. Ενα κιλό εχω πάρει κ ζυγίζομαι συνεχεια. Εχω τρομερες καούρες βεβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσακια μου? εγω περιμένω το Σάββατο το πρωί επιτέλους να δώ τα ζουζούνια μου κ να μου πει ο γιατρός ποτε θα κάνω την β επιπεδου.

Εχω ανχος θέλω να φύγει κ αυτη η εξέταση απο πάνω μου κ να ναι ολα καλάααααααα. Πως εισαστε εσεις?

Σήμερα δεν εχω αυτο το βάρος χαμηλά κ παρολο που περπάτησα κ αρκετά κ εκαν κ αρκετές δουλειες δεν καταλαβα κάποια ενόχληση ευτυχώς. Ισως ειναι κ επειδη θελει η μικρή συνέχεια αγκαλιά τι να πώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! :)

Καναμε εχτες το dobbler. Καλά ειναι οι μπεμπούλες. Οι τελικές μετρήσεις των κιλών τους ειναι: 1800 η μια και 2150 η άλλη. Η μικρή μου έχει μείνει λίγο πίσω απο φαγάκι, αλλά ειναι μια χαρά! Θα πάμε πάλι στο γιατρό την άλλη εβδομάδα να τις ξαναδεί (θα κλέινω τις 36 εβδ τοτε),και ανάλογα με το πώς μεγαλώνουνε και αναπτύσσονται, θα προγραμματιστεί και η γέννα. Πάντως, όσο περισσότερο μείνουνε στην κοιλίτσα και μεγαλώσουν, τόσο καλύτερο γι αυτες! :)

new_mammy, 140€ κόστισε το dobbler

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιτερ Παν! Τι ευχαριστα τα νεα σου! πολυ χαρηκα! μπραβο μπραβο!

αντε φαε και κανενα γλυκακι για την μικρη σου να παρει 200 γρ ακομα να το ξεπερασει το δυκιλο!!!!!

σας το εκανε και τρισδιαστατο τον υπερηχο?

τελικα ποιος γιατρος στο εκανε?

και κατι αλλο, και συγνωμη που σε ζαλιζω...

ο φοβος μου και εμενα ειναι η πρωοροτητα, εσυ πως νιωθεις τωρα που εισαι στην 34? και ο γιατρος σου τι λεει? οσο παει?

ουφ πολ αγχος οσο πλησιαζει ο καιρος!

hara καλομελετα κι ερχεται! η κοιλια σου θα γινει κοιλουμπα και δεν θα καταλαβεις για ποτε εγινε αυτο.

κυριως μετα την 14η μεχρι την 18η αρχιζει η πρωτη "μεγαλη εμφανιση"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy σε ευχαριστώ!!

παντως για το θέμα μου εγραφες...η κουμπαρα μου γεννησε στους 8 μήνες και ολα καλα με τα μωρακια!! Θρεφταρια έχουν γίνει και ειναι 2 χρονών τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy έγραψε:

Πιτερ Παν! Τι ευχαριστα τα νεα σου! πολυ χαρηκα! μπραβο μπραβο!

αντε φαε και κανενα γλυκακι για την μικρη σου να παρει 200 γρ ακομα να το ξεπερασει το δυκιλο!!!!!

σας το εκανε και τρισδιαστατο τον υπερηχο?

τελικα ποιος γιατρος στο εκανε?

και κατι αλλο, και συγνωμη που σε ζαλιζω...

ο φοβος μου και εμενα ειναι η πρωοροτητα, εσυ πως νιωθεις τωρα που εισαι στην 34? και ο γιατρος σου τι λεει? οσο παει?

ουφ πολ αγχος οσο πλησιαζει ο καιρος!

hara καλομελετα κι ερχεται! η κοιλια σου θα γινει κοιλουμπα και δεν θα καταλαβεις για ποτε εγινε αυτο.

κυριως μετα την 14η μεχρι την 18η αρχιζει η πρωτη "μεγαλη εμφανιση"

new_mammy, δεν έκανα τρισδιάστατο υπέρηχο. Και τελικά μού τον έκανε ο κ. Πιλάλης. Την άλλη εβδομαδα που έχω το ραντεβού με το γιατρό, θα κλείνω τις 36 εβδομαδες και τοτε θα μου πει ο γιατρός για το πότε θα γινει η γεννα. Αν οι μπεμπούλες συνεχίσουν να αναπτύσσονται κανονικά, θα το τραβήξουμε μεχρι και τις 37 εβδομαδες!!! Όσο περισσότερο περιμένουμε, τόσο το καλύτερο! Τον φοβο της προωρότητας τον ειχα κι εγω μεχρι τις 32-33 εβδομαδες. Τώρα εχω το αγχος της γεννας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο Πιτερ παν υπέροχα τα νέα σου οπότε ξεκουράσου κ φαε να μεγαλώσει η μικρή σου πάντως απο προσωπική εμπειρία μια κολλητη μου που γέννησε τωρα καλα οχι διδυμα αλλα ενα κοριτσακι κ παλι ομως μια εβδομάδα η μιαμιση πριν γεννησει ηταν η μπέμπα περιπου 2300 κ στο τελος γεννηθηκε 2980 κοριτσαρος.

Αρα θα δεις που κ τα δικά σου κοριτσάκια θα μεγαλώσουν μια χαρά μεχρι να γεννηθουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιτερ Παν ευχαριστω για τις πληροφοριες!

ευχομαι με το καλο ολα και με εναν πονο!!!!

αντε να περασει και εμενα ενας μηνας ακομα, να παω στην 34

και να χω και εγω το αγχος της γεννας!!!

φιλακια πολλα!!!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μουυυυυυυυυυυυυ τι μου κάνετε?

σημερα πηγα στον γιατρόοοοο. Ολα καλά μου ειπε τα μωρουλια μου ειναι μια χαρά κ φτασαμε αισίως τα 350 γρ που ειναι απ οτι μου ειπε αψογο για την ηλικία της κύησης. Αισθανομαι τελεια. Ειναι ευχαριστημένος γιατι δεν εχω παχύνει κ ιδιως για δυο μωρά δεν φαινομαι καθολου. Και το κορυφαιο κ καλύτερο νέοοοοοοοοοοοοοοο?????????????????? Θα παμε για φυσιολογικό τοκετοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο ο ναιιιιιιιιιιι σορρυ αλλα χαρηκα απιστευτα. Μου ειπε οτι αν παμε τοσο καλά μεχρι τελους παμε για φυσιολογικά εκτος αν παει κατι στραβά. Ειναι πολύ ευχαριστημένος ευτυχώς κ μου ειπε οτι τα βλέπει παρα πολυ καλά τα πραγματα. Β επιπεδου θα κάνω το σαββατο 27 που θα ερθει ο εμβρυολογος απο το Μητέρα. Ελπιζω να ειναι κ εκει ολα καλά.

Αχ κοριτσακια μου πηρα ανασα κ ευχομαι να πανε ολα καλά μεχρι τελους. Μου ειπε απο 30 Ιουνιου κ περα ειμαστε οκ για γεννα. Θα παρακολουθουμε το βάρος τους κ οταν ερθει η ώρα κ ειναι ολα ευνοικά κ εχουν εξελιχθει ολα σωστά κ δεν εχουν σπασει τα νερα θα παμε με προκληση. Αχ Παναγιτσα μουυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλά κοριτσάκι μου. Καλά ειναι πολύ νωρις για εμας ακομα αλλα να σου πώ την αληθεια μου το θέμα της γέννας μου καρφώθηκε απο την αρχή που εμαθα οτι ειναι διδυμάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιτερ παν πως ειναι οι κινήσεις κ των δυο μέσα στην κοιλιά τωρα που εισαι σε προχωρημένη εγκυμοσυνη?

θυμαμαι με την κόρη μου που μετατοπιζόταν ολη ηκοιλιά κ γι αυτο σε ρωταω πως ειναι με τα διδυμα. Μιας κ τα δικα μου τώρα φτιαχνουν συφορα το βραδυ κ λεω τι με περιμενει? χααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα! Τι κάνετε; Να σας ρωτήσω κάτι, κορίτσια; Έχει αλλάξει και σε σας το χρώμα της κοιλιάς; Εγώ είμαι στην 24η εβδομάδα κι έχει γίνει πολύ σκούρα η κοιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα lialaloy.

εγω ειμαι στην 22 βδομαδα.δεν εχω παρατηρησει κατι στην κοιλια μου οσον αφορα στο χρωμα.εχω ακουσει ομως οτι στις μελαχρινες γυναικες μπορει να συμβει αυτο (αν εισαι μελαχρινη!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...