Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

Απο βδομάδα έχω ραντεβου για την αυχενική, ας ελπίσουμε να τα δει εκεί κανονικα.. γιατι από άγχος..φουλ!!

marsoupilami νομιζω οτι απο 22 βδομαδα και μετα κλωτσάνε..μην ανυσηχεις!

οταν πήγα στον υπερυχο το ενα το ξεχώριζα..ακου περιγραφή! πως βλέπεισ κατι αγαλματακια που διακρινεται απο μακρυα η μορφή του..Το ένα φαινόταν ξεκάθαρα! Το άλλο δεν φαινόταν! Μου ειπε η γυναικολόγος οτι δε βολεύει η σταση και κάτι τετοια.. Αλλά αγχώνομαι γιατι είμαι σε επαρχεια και δεν εχει και τρελή εμπειρία... Για αυχενική θα παω Αθήνα..περιμένω πως και πώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

Εγω τις μπεμπούλες μου τις ειδα μόνο στη β επιπέδου. Πιο πριν, στον απλό υπέρηχο, δεν καταλάβαινα και πολλά πράγματα.

Και στην αυχενική, μού εξηγούσε ο γιατρός και έβλεπα πχ κάποιο χεράκι ή ποδαράκι. Φοβερη εμπειρία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia...ti kanete??emeis trexoume kai den ftanoume kai san na mhn eftane ayto me epiase kai i allergia mou!!!!!eksafanistike mia sumfoititria mou kai fili mou kai tin psaxname...!!!!alla telika milisan oi goneis tis mazi tis meta apo polles meres pou eixe kleisei to kinito tis kai kapws iremisame oloi...alla kai pali nomizw tha argisoume polu na tin ksanadoume!!!!kata ta alla ta zouzounia mou megalwnoun kai pane...perimenw pws kai pws na paw gia tn b epipedou...!!!!na mas pei kai sigoura an einai kai ta koritsakia...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου ειπε επειδη μεχρι ώρας τουλαχιστον παει παρα πολύ καλά η εγκυμοσύνη κ επειδη εχουν κ το μέγεθος ακριβός που πρέπει για την εβδομάδα που ειμαι κ γενικώς ολες τους οι μετρήσεις ειναι άψογες αλλα δεν εχω παρει κ βάρος κ αυτα μου λέει οτι θα συνεχισουμε οσο πάει. Μου ειπε οτι τα παιρνουν 36 εβδομάδων οταν υπάρχει λόγος κ μου το ειχε πει αρχικά επειδή λεει το λένε πάντα προληπτικά στα δίδυμα. Τώρα αφου ειδε οτι πάμε καλά κ μεγαλώνουμε κανονικά κ με βλέπει κ εμενα οτι δεν εχω καταλαβει τιποτα ακομα κ συνεχίζω κανονικά μόυ ειπε οτι θα το τραβήξουμε οσο πάει. Η κόρη μου ειναι 12,5 κιλά κ ειναι συνέχεια αγκαλιά να φανταστείτε κ δουλειες κ ταξίδια κ ετσι σου λεει αυτή αντέχει οποτε... Κλαψ κλαψ θα τον φαω κ τον Ιούλιο μάλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια μου...

πως πανε τα μπεμπακια σας?

ελπιζω ολα καλα..

ξερετε τι εχει συμβει με εμενα δεν πολυ εμπαινα τελευταια αλλα τωρα ειμαι καλυτερα και ηρθα ξαναα..

ακουω αποριεεες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εισαι καλά κοριτσάκι? ολα καλά τωρα?

τι κάνουν τα μπουμπουκάκια σου?

εγω βασικά θελω να ρωτήσω αλλη μια φορά για την έξοδο απο το μαιευτηριο γιατι ακομα το ψαχνω κ με βλέπω να το ψάχνω μεχρι τελευταια στιγμή. Α κ πως γέννησες μ επισκληρίδιο η καισαρική

Κ αν εχεις κανενα τρικ για το πώς βολευεται η κατασταση με 3 μωρά καλοδεχούμενηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μουυυυυυυυυυυ

τι τραβαμε οι ερμες μάνεςςςςςς??????????

πηγα κ εκανα μια πρωτη αιμοληψία κ ηπια αυτο το σκατοπραγμα για την καμπύλη ζαχάρου. Εγω προσωπικά δεν εχω νοιώσει πιο άσχημα. Ηρθα σπιτι μιας κ ειμαι κοντά επειδη κοιμαται η μικρή μου κ ευτυχώς γιατι εχω συνέχεια ταση για εμετό κ το στομάχι μου. Στην κόρη μου δεν ειχα κάνει κ ετσι τώρα μου είναι πρωτόγνωρα όλα αυτά. Μου ρχεται να σκάσω ειλικρινά. Τώρα σε 15 λεπτά εχω την δέυτερη αιμοληψία κ μετα δεν βλεπω την ώρα να γυρισω σπιτι κ να το βγάλω μιας κ δεν κρατιεμαι γιατι ειμαι 100% σιγουρη οτι πάω για εμετό. Δεν τα παω καλά με τα τόσο γλυκά κ ετσι παρακαλάω τουλαχιστον να ειναι καλά τα αποτελέσματα για να μην κάνω κ την πιο μεγάλη στους 6 μήνες. Συγνώμη αν σας αηδίασα πρωί πρωί αλλα λεω το παραπονό μουυυυυ κλαψ κλαψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΟΥΤΕ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ... :S:S

ΑΥΡΙΟ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΙΝΙ Β-ΕΠΙΠΕΔΟΥ!!!ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΝΕ ΟΙ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ!!

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΡΟΤΣΙ.ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ!!!ΔΕΝ ΘΕΛΩ(ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΤΑ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΜΟΥ) ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ,ΚΑΦΕ ΚΤΛ....ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ...ΚΟΚΚΙΝΟ,ΦΟΥΞΙΑ,ΡΟΖ....ΕΧΕΤΕ ΒΡΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΙ?ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΥΠΕΡΟΧΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΣΤΑ ΜΟΝΑ ΚΑΡΟΤΣΙΑ,ΚΑΤΙ ΤΡΕΛΛΟΙ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΙ(ΦΟΥΞΙΑ-ΛΑΧΑΝΙ,ΡΟΖ-ΑΣΗΜΙ ΚΤΛ)

ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ....ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ....ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΠΩΣ ΠΑΤΕ?ΤΙ ΡΩΤΑΩ,Ε?ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΦΑΩ ΚΑΤΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΩ WC.ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΥΚΟΙΛΙΑ!!!ΛΕΤΕ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΣΙΔΗΡΟΣ?ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ.... SORRY ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ!!! :blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!! Εγώ σήμερα είμαι πολύ πολύ χαρούμενη!!

Βέβαια τα μωρούλια μου ακόμα ... γουργουρίζουν!!! ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ????? Την Τετάρτη θα πάω στον γιατρό μου ... ανυπομονώωωω!!!

Ζετούλα, πως πάει με το μηχάνημα για τους καρδιακούς παλμούς??? Εγώ πάντως με το στηθοσκόπιο δεν έβγαλα άκρη ... μόνο την δική μου καρδιά άκουγα!!! Ζετούλα, καλό είναι που ο γιατρός σου είναι τόσο αισιόδοξος και σου εύχομαι - και σε όλες τις κοπέλες και σε μένα - να έχουμε μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη και υγιέστατα μωράκια!!!

Χθες είχα μία σπουδαία επαγγελματική επιτυχία, πέτυχα σε εξετάσεις που είχα δώσει και αλλάζω καριέρα!!!!! Είμαστε πολύ ενθουσιασμένοι!!! Τώρα εκτός από μωρουδιακό δωμάτιο, πρέπει να ετοιμάσω και γραφείο!!! Απρόσμενη χαρά!!!!!!

Εγώ τα μωράκια από το μαιευτήριο θα τα βγάλω σε δύο καλαθούνες και θα τα μεταφέρουμε με δύο αυτοκίνητα (βέβαια η απόσταση μαιευτήριο - σπίτι είναι 15 λεπτά) - Ζετούλα, δεν μπορείς να ζητήσεις από ένα δικό σας άνθρωπο (γονείς, συγγενή, αδελφό, φίλο) να σας βοηθήσει στην μεταφορά με αυτοκίνητο με έναν δικό σου άνθρωπο για να κρατάει το μωράκι??? Με τις απαραίτητες στάσεις, θα τα καταφέρετε ... μια ιδέα λέω απλώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακι συνχαρητήριααααααααααααααααα μπραβο μπράβο ολες οι χαρές μαζί ε?

όσο για την έξοδο απ το μαιευτηριο αστα ειναι δυσκολα. Σήμερα πάλι μια γνωστή μου που εχει δυο διδυμακια που ειναι 4 χρονών μου είπε οτι τα εβγαλε τοτε απ το μαιευτήριο με αυτά τα λεγομενα κουβαδάκια καθίσματα αυτοκινήτου.

Δεν ξέρω ακομα κ αυτα ειναι λιγο άβολα αλλα μου ειπε οτι δεν ειναι καλο να τα βγάλω σε μια καλαθούνα. Τρεχα γύρευε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zetoyla έγραψε:

εισαι καλά κοριτσάκι? ολα καλά τωρα?

τι κάνουν τα μπουμπουκάκια σου?

εγω βασικά θελω να ρωτήσω αλλη μια φορά για την έξοδο απο το μαιευτηριο γιατι ακομα το ψαχνω κ με βλέπω να το ψάχνω μεχρι τελευταια στιγμή. Α κ πως γέννησες μ επισκληρίδιο η καισαρική

Κ αν εχεις κανενα τρικ για το πώς βολευεται η κατασταση με 3 μωρά καλοδεχούμενηηηη

Γεια σου και σε εσενα ζετουλα..μια χαρα ειναι τα αγγελουδια μου μεγαλωνουν..

εσενα τι κανει η ζουζου σου?

Λοιπον οσο αναφορα για την εξοδο φυγαμε με ενα αυτοκινητο ηταν αρκετα ευριχωρο το πισω μερος και χορεσαν και οι 2 καλαθουνες την μια την ειχα εγω αγκαλια και την αλλη καλαθουνα η μαμα μου..

α!επισης γεννησα με επισκληριδιο οχι καισαρικη..

αυταα B)

οτι αλλο θελετε ρωτηστεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!ναταλι καλως μας ξαναηρθες....!!!!χιχιχι

Ζετουλα εμεις τελικα αποφαφισαμε οτι θα παμε σπιτι απο το μαιευτηριο με τα 2 καθισματακια αυτοκινητου..εμεις ομως ειμαστε κοντα(10 αντε 15 λεπτα το πολυ)

Οσο για την γεννα..μακαρυ ολες μας να εχουμε πρωτον μια πολυ καλη εγκυμοσυνη και ας ερθουν οποτε νιωσουν αυτα ετοιμα!!!!εμεις ακομη δεν το συζητησαμε αυτο..το μονο που μου εχει αναφερει ο γιατρος ειναι οτι θα προσπαθησουμε για φυσιολογικο χωρις ομως να μας ζορισι πολυ...απλα πιστευει οτι λογω ηλικιας θα μπορεσω...αλλα ολα θα εξαρτηθουν απο την θεση που θα εχουν τα ζουζουνακιααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια και απο μενα!

marsoupilami συγχαρητηρια! πολυ χαρηκα για σενα!

εγω κοριτσια σημερα ειχα υπερηχο και ειμαστε πολυ καλα!

ειμαι πολυ χαρουμενη!!!

για τα καροτσια που λετε, εγω πηγα σημερα επιτελους μια βολτα στα μαγαζια και ειδα καροτσια και πρεπει να πω οτι απογοητευτηκα, και οχι μονο απο το χρωμα τους!

βρηκα και το μεγεθος τους χαλια αλλα και την κατασκευη τους.

τα περισσοτερα ειναι πολυ στενα πιστευω -ισως οχι για την ερχη, αλλα μετα σιγουρα θα ειναι στενα-και εκτος απο αυτο ειναι και σαν φτερο στον ανεμο.

ενταξει ειπαμε να ειναι ελαφρια αλλα αυτα σε συγκριση με τα μονα καροτσια ειναι για γελια!

δεν ξερω τι θα κανουμε...

Υ.Γ. αυριο εχω καμπυλη... :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natali δηλαδή γεννησες φυσιολογικά??????????

Βρε κοριτσια γιατι μου λένε κ οι δύο γιατροι για καισαρική?????

δεν θέλω να γεννησω με καισαρικήηηη κ αν ερχονται φυσιολογικά γιατι δηλαδή??????

Θελω κ εγω να τον παρακαλέσω αν ερχονται σωστά να το παλέψω φυσιολογικάάάά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

zetoula κι εγω ρωτησα τον γιατρο μου και μου ειπε οτι υπαρχει πιθανοτητα την ωρα του τοκετου και ενω και τα δυο ειναι γυρισμενα κανονικα, να πιεστει το ενα απο τα δυο και να αναγκαστεις να καις καισαρικη εκεινη τη στιγμη, πραγμα που θα ειναι και δυσκολο για μας και επικινδυνο. μην ανησυχεις...ισως επρεπε να ονομασουμε το θεμα μας

"αλλος για καισαρικη???" :cheer::lol:

εγω παω για καπυλη τωρα........... :blink::blink::(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxa new mammy μόλις το είδα το αλλος για καισαρική. Χαχα

τι να πώ απλα δεν μ αρεσει που ξέρω απο τώρα οτι πάω σαν αρνακι πασχαλινό για σφαγήηηηη.

Οσο για την καμπύλη κοριτσάκι μου καλό κουράγιο. Εμενα προσωπικά με πειραξε πάαααααρα πολύ κ σκεφτομαι την πιο μεγάλη μετά που ειναι στον 6ο-7ο κ με πιανει απο τώρα παρακρουση. Θα του πώ αν μπορώ να την αποφύγω μιας κ αυτη που έκανα τώρα δεν έδειξε τιποτα.

Δεν σας ειπα για το αλλο σοκ που ειχα πάθει εκεινη την μέρα που πηρα τα αποτελεσματα απο τις αιματολογικές κ ηταν το igg θετικό κ το igm αρνητικό κ οπως το ακουσε ο γιατρος μου λεει εχουμε προβλημα. Βεβαια του τα ειπα τηλεφωνικώς αλλα οπως ακουσα οτι εχουμε προβλημα εχασα δεκα χρόνια ζωής κ οχι μόνο. Τελικά βρηκα κ της πρώτης εγκυμοσύνης στην κόρη μου κ ηταν παλι θετικό δηλαδή ειχα περασει ερυθρά

αλλα δεν την εχω τώρα αλλα μεχρι να μου πουν οτι τελικά ολα οκ κοντεψε να πεθανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.

σχετικα με την καισαρικη και εμενα ο γιατρος μου μου ειπε καισαρικη αλλα μονο και μονο γιατι ειναι ομοζυγωτικα στον ιδιο σακο.

η αδερφη του αντρα μου εχοντας κανει ηδη δυο καισαρικες προηγουμενως, 40 χρονων και ειχε ετεροζυγωτικα διδυμακια ειχαν συμφωνησει με το γιατρο (εχουμε τον ιδιο) να κανει καισαρικη και τελευταια στιγμη της τα πηρε με φυσιολογικο τοκετο και τα μωρακια ειναι μια χαρα.

αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι οχι μονο στα διδυμακια αλλα και στα μονα μωρα οι γιατροι ψιλοβαριουνται να ξεγεννησουν και τα παιρνουν με καισαρικη για πιο ευκολα αλλα και για περισσοτερα χρηματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα!!!!

Χθες πηγα στον γιατρο για την μινι β-επιπεδου!!!Ηθελε να με δει πριν

ταξιδεψω.Την Δευτερα παω Αθηνα.Εχει δουλειες ο αντρουλης μου κ παω για παρεα...κ ψωνια.Ολα ηταν μια χαρα...επιβεβαιωσαμε κ το φυλο!!!Τις ειχαν πιασει ομως οι ντροπες κ μας γυρισαν την πλατη!!!Τι συνεσταλμενες ζουζουνες που εχω!!!

Η μια ειναι 414γρ κ η αλλη 323!!Ειναι ψηλες μας ειπε κ....μπουλουκακια!!

Θα κανω πιο αναλυτικα το β επιπεδου στις 17-3.

Οσο για την καισαρικη μου το ειχε πει κ μενα ο γιατρος μου απο τον αρχη!!Δεν με πειραζει πως θα γεννηθουν αρκει να ειναι γερα!!!

Επισης κ εμεις αποφασισαμε να τα βγαλουμε απο την κλινικη με αυτο που ειναι καθισματακι αυτ/του-ριλαξ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρα εχουμε ηδη μια που γέννησε φυσιολογικά λιονταράκι ε? νομίζω αν δεν κάνω λαθος οτι κ η frosobal μου είχε πει οτι ειχε γεννησει φυσιολογικά δεν ειμαι ομως σίγουρη. Απλά βρε κορίτσια εγω που γεννησα φυσιολογικά την κόρη μου ειδα οτι σηκώθηκα αμέσως ενώ τα κορίτσια που ειχαν κάνει καισαρική σηκώθηκαν την άλλη μερα κ ειχαν πόνους. Μόνο γι αυτο το σκεφτομαι. Θέλω να μπορώ αμεσως να ανταπεξέλθω στις αναγκες των μωρών μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katekargi έγραψε:

Καλησπερα κοριτσια!!!!ναταλι καλως μας ξαναηρθες....!!!!χιχιχι

Ζετουλα εμεις τελικα αποφαφισαμε οτι θα παμε σπιτι απο το μαιευτηριο με τα 2 καθισματακια αυτοκινητου..εμεις ομως ειμαστε κοντα(10 αντε 15 λεπτα το πολυ)

Οσο για την γεννα..μακαρυ ολες μας να εχουμε πρωτον μια πολυ καλη εγκυμοσυνη και ας ερθουν οποτε νιωσουν αυτα ετοιμα!!!!εμεις ακομη δεν το συζητησαμε αυτο..το μονο που μου εχει αναφερει ο γιατρος ειναι οτι θα προσπαθησουμε για φυσιολογικο χωρις ομως να μας ζορισι πολυ...απλα πιστευει οτι λογω ηλικιας θα μπορεσω...αλλα ολα θα εξαρτηθουν απο την θεση που θα εχουν τα ζουζουνακιααααα!!!!

Κατερινακι τι κανεις?τα μπεμπινια σου??χαθηκαμε βρεεε...σε εχω χασει δε μπαινω και τακτικα..αυριο παω για αυχενικη ..θα σου πω τα νεα!φιλια πολλα στη κοιλιτσα!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι τελεια συναισθημα να αισθανομαι τα μωράκια κ να ξερω οτι ειναι δυο μικρουλια αγγελουδάκια. Απιστευτο.

Αχ κοριτσια το θεμα της γεννας θελω να το ψάξω πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κορίτσια, και καλό μήνα! Εμείς αύριο πάμε για το μεγάλο υπέρηχο κι έχω λίγη αγωνία. Έχεις δίκιο, Ζετούλα, είναι πολύ ωραία να νιώθεις τα μωρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...