Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπραβο Γιαννα. Μεγαλωνουν τα σποράκια ε?

Τελειο το φουξια λαχανί μ αρεσουν παρα πολύ αυτά τα χρώματα.

Κοριτσια επειδη εγω ειμαι αποκλεισμενη εδω περα παραγγειλα σημερα αυτο το μηχανιματακι που ακους την καρδουλα του μωρού απ εξω ετσι ωστε οταν ανησυχώ μιας κ δεν μου ειναι ευκολο να παω ουτε στον γυναικολογο ουτε σε μικροβιολογο τιποτα μιας κ δεν υπαρχουν εδω, να μπορώ να τα ακουω να ηρεμω.

Το ξέρω οτι αυτο ειναι υπερβολή αλλα πειτε με χαζομαμά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια μου μπηκα λιγο να σας πω τον πονο μου γιατι δεν μπορώ αλλο. Αν με πιασετε απο την μύτη κανω μπάμ. Μια μερα που με ειχε ρωτήσει η γιαννα για την πεθερά αν εχω βοήθεια ειχα απαντησει οτι η πεθερα προτιμαει να πινει καφεδες. Βρε κοριτσια η γυναικα εχει ξεφύγει τελειως. Δεν την αντεχω αλλο. Της εχει ζητήσει τωρα τελευταια ο αντρας μου δυο φορες να μας κρατησει την μικρή. Το σαββατο οπως σας εχω πει πρεπει να παω ταξιδι για να δω τα μωρά. Η μαμά μου που μου κρατάει την μικρή συνήθως θα λειπει. Κ μου λεει ο αντρας μου παρε μου λεεει την μανα μου δεν υπαρχει περιπτωση να σου πει οχι. Την παιρνω λοιπον την κυρια τηλεφωνο απο σημερα για να μην λεει οτι της το ειπα τελευταια στιγμη κ της λεω θα μπορεσεις το σαββατο το πρωι μεχρι το απογευματακι να μου κρατησεις το παιδι για να παω στον γιατρο για τα μωρά? δεν μπορώ μου λεει γιατι ερχεται ο αλλος μου εγγονος απο αθηνα κ πρεπει να του μαγειρεψω. Πειτε μου τι της λενε της γυναικας? ο εγγονός ειναι 20 χρονών κ ερχεται το σαββατο το μεσημέρι με το ιδιο καραβι που θα γυρισω κ εγω.

Οχι πειτε μου μετα.

Να σας πω ενω εχω ορκιστει να μην ξανασυνχιστώ γι αυτη τη γυναικα δεν αντεχω ρε κοριτσια. Συγνωμη ειναι γιαγιά αυτη που επεμενε να βαπτιστει κ η μικρη με το ονομα της? που την θυμαται μονο αν την δει στον δρομο? ενω του αλλου γιου τα κραταει συνεχεια κ δυο παιδια μαλλιστα. Οποτε φανταζεστε τι βοηθεια θα εχω μετα με τα διδυμα απ αυτην την νατην κανει ο Θεος γιαγια. Συγνωμη για το ξεσπασμα κ που σας ζαλίζω αλλα δεν αντεχω αλλο πνιγομαι. Θα τα καταφερω με τα μωρά δεν ειναι αυτο αλλα τωρα να ειμαι αναγκασμενη να παω για υπερηχο κ να ξυπνησω την μικρη να την παρω μαζί μου μ αυτον τον καιρο απο τις 6 ηώρα το πρωί μεχρι τις 5 το απογευμα? και πως θα κανω υπερηχο τοση ωρα με την μικρή μαζι μου λετε?

δεν μπορω αλλο πνιγομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε ζετούλα...αφού την ξέρεις γιατί ασχολείσαι ακόμη και συγχίζεσαι? πολύ εκνευριστική συμπεριφορά πάντως...καλά όλες λιώνουν για τα εγγόνια κι αυτη τέτοια αναισθησία?

να ρωτήσω κατι χαζό ρε κοριτσάκια? όσες ξεκινήσατε, πόσο συχνά εκούτε τα μωράκια??? από χθες τέτοια ώρα νιώθω πολύ πιό δυνατές τις κλωτσιές, φαίνεται να κουνιέται και η κοιλιά μου, τέλεια!!! πλεον καταλαβαίνει τις κλωτσιες και ο μπαμπάς! αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι από χθες στη δεξιά μεριά δεν έχουν σταματήσει τα χτυπηματάκια σχεδόν καθόλου. μέχρι και το βράδυ που ξύπνησα για τουαλέτα συνεχιζόταν, το ίδιο και το πρωί. από την αριστερή που είναι το άλλο μωρό πολύ λιγότερος σαματάς! είναι φυσιολογικό να μη σταματάει καθόλου? μήπως κάτι τα ενοχλεί και είναι τόσο ανήσυχα? μη γελάσετε...πρώτη εγκυμοσύνη είναι κι έχω απορίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζετούλα μια από τα ίδια με την πεθερά. Τις προάλλες αρρωστησε η μαμά μου και δεν μπορούσε να με βοηθήσει και δεν ηρθε γιατί λέει θα έκανε γιορτή. Κι εγώ ας τραβιόμουν με 3 μωρά. Σκασίλα της. Αλλά για να μας ανακατώνει ξέρει πολύ καλά. Όταν ήμουν έγκυος στα δίδυμα είχε έρθει και της είχα ζητήσει να βγάλει τον Αλέξ. από το μπάνιο γιατί ζυγίζει και 17,5 κιλά για να μην πάθω καμιά ζημιά και μου λέει ααα πονάει η μέση μου και σηκώθηκε και έφυγε. :S

Αλίκη και μένα το μωρό στα δεξιά κλώτσαγε πιο πολύ και πραγματικά είναι πολύ ζωηρός και τώρα, ενώ ο άλλος είναι ένα αγγελουδάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστα να πανε αρα δεν ειναι μονο η δικιά μου. Αλλα συνχίζομαι γιατι κατι τετοιες γυναικες ομως δεν πρεπει να λεγονται γιαγιαδες κ να απαιτουν μετα κ απο τα εγγονια τους να τις αγαπάνε κ να τις σεβονται. Τι να σας πώ

Ευτυχώς σημερα ερχεται γυναικολογος εκτάκτως κ θα πάω για λίγο να κοιταχτώ μιας κ ψιλοανησυχώ μιας κ εχω τοσο καιρο να δω τα μωρουλια κ εχω κουραστεί κ υπερβολικά αυτες τις μέρες και ψυχολογικά κ σωματικά. Θα παω 12,30 η ώρα κ ελπίζω να ειναι ολα καλά γιατι αισθανομαι παραξενα.

Κ μετα εχω το Σάββατο τον κανονικό πιο αναλυτικό υπερηχο τωρα με νοιαζει να δω αν ειναι καλα τα μωρακια μας κ τις καρδουλες τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ SITE. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 9 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΡΕΛΟ ΑΓΧΟΣ..ΑΡΧΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ...ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΤΡΕΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ορισες χαρα29!

frosobal ισχυει αυο δηλαδη με την κλωτσια απο τη μια πλευρα? οτι δηλαδη ειναι το ενα πιο ζωηρο απο το αλλο?

εχω κι εγω το ιδιο με την aliky και ανησυχω μηπως κατι δεν παει καλα!

μονο απο αριστερα περισσοτερο

και απο δεξια δεν νιωθω πολλα, μια δυο φορες τη μερα

.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Πως είστε?? Τα μωρούλια μας τι κάνουν??

Εγώ πήγα χθες στον γιατρό!!!!! Είδαμε τα ζωηρούλια μας!!!! Όλο σβουρίτσες κάναν!!! Κουνούσαν χεράκια - ποδαράκια!!!! Ειδικά το ένα έπιανε με το χέρι του το πατουσάκι του!!! Τρέλααααααα!!!!!! Αυτήν την φορά δεν μπορούσαμε να διακρίνουμε φύλο (για επιβεβαιώση, μας είχε πει ότι είναι κοριτσάκια)!!! Σε 5 εβδομάδες πάμε για β-επιπέδου!!!!

Κορίτσια, εγώ - μέσα σε όλα τ' άλλα - υποφέρω φρικτά από αιμορροίδες ... πεθαίνω ... πλέον δεν μπορώ ούτε να κάτσω ... και ο γιατρός μου ακολουθεί συντηρητική αντιμετώπιση ... καλό πλύσιμο, κομπρέσες με λεμόνι, διατροφή, νερό και να τις ζουλάω μέσα ... ουφφφφφ!!!! Δεν με αφήνει να βάλω καμία αλοιφή ... τι βασανιστήριο ...

Ζετούλα, μένω άναυδη!!! Εγώ δεν έχω ζήσει τέτοια σκηνικά, ευτυχώς τα πεθερικά μου και οι γονείς μου είναι άγιοι και πολιτισμένοι άνθρωποι ... και δεν ξέρω πως θα αντιμετώπιζα τέτοιες καταστάσεις ... πάντως μην στενοχωριέσαι κοπέλα μου ... άξιοι της μοίρας τους είναι ... απλά πρέπει να το πάρεις απόφαση ότι δεν θα σου προσφέρουν ποτέ και τίποτα ... και μην διανοηθείς να δώσεις και το όνομά της στην κορούλα σου ... γκρρρρ ... φούντωσα τώρα!!! Ευτυχώς πάντως που σου συμπαραστέκεται ο αντρούλης σου, διότι κάποιοι "άντρες" πάνε με το μέρος της μαμάκας ... Ηρέμησε, κοριτσάκι, πήγαινε να δεις τα μωράκια σου και όλα θα γίνουν, έστω και με περισσότερη ταλαιπωρία!!!

Εγώ ακόμα ούτε μια κλωτσίτσα (παρόλο που είναι και υπερκινητικά), ούτε ένα φτερουγισματάκι ... είμαι 17 εβδομάδα ... θα περιμένω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marsoupilami τι χαρα θα εχεις!

μπραβο που τα μωρακια σου κανουν ακροβατικα!!

ακου εκει με το χερακι το ποδαρακι??

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

εμενα αργει ακομα ο υπερηχος...σε 2 εβδομαδες περιπου (απλος υπερηχος)

φιλακια και υπομονη σε αυτες που εχουν σοϊ για δεσιμο! σας καταλαβαινω!

δεν θα πω περισσοτερα...μην παρω φορα κι εγω και αρχισω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

τα πράγματα πάνε πολύ καλά, αφού διαβάζω ότι τις συζητήσες μονοπολούν οι αγορές.

Όσο για τις πεθερές τι να κάνεις λαχείο είναι, τραβάς και οτι σου τύχει.

Εμείς πήγαμε χθες στο γιατρό. Marsoupilami, κοριτσάκια μας είπε και μας. Εγώ είμαι πανευτυχής, ο άντρας μου μάλλον ήθελε και ενα αγοράκι για ποικιλία, αλλά δεν είπε τίποτα.

Εδώ και 10 μέρες άρχισαν να με γαργαλάνε, μάλλον παχουλούτσικα τα βλέπω είναι 140gr και είναι 16 εβδομάδων.

Τι εξετάσεις κάνετε εσείς? Ο γιατρός είπε για δίδυμη κύηση να κάνω αλφα φετο πρωτεινη, έκανε καμιά? Για β-επιπέδου σε ένα μήνα.

Πολλά φιλιά σε όλες

ΥΓ. Έχω πήξει μεσα στο σπίτι, μόνο τηλεόραση και καναπές, εσείς πως τα περνάτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλίτσα, συγχαρητήρια και σε σένα για τα κοριτσάκια σου!!! Και εμένα ο άντρας μου θέλει ένα αγοράκι - και ακόμα ελπίζει!!! χιχιχι!!

Με άγχωσες όμως, διότι εμένα ο γιατρός μου μου είπε να κάνω σε 5 εβδομάδες την β-επιπέδου και αργότερα την καμπύλη ζαχάρου ... δεν μου είπε για άλλες εξετάσεις ... τι δείχνει αυτή η εξέταση??? ... πρέπει να γίνει μαζί με την β-επιπέδου, όπως κάναμε την αυχενική μαζί με το παπ-α???

Όσο για το πως περνάω εγώ τουλάχιστον την μέρα - ευτυχώς περνάμε εύκολα και γρήγορα, διότι ναι μεν έχω σταματήσει την δουλειά, αλλά δουλεύω από το σπίτι αρκετές ώρες, επίσης ο άντρας μου έφυγε από την δουλειά του και τον έχω εδώ και μου κάνει παρεούλα!!! Επίσης τηλεόραση και ίντερνετ και σπανίως καμία βολτούλα, εγώ χαζοκάνω και δουλίτσες ... άρα περνάει ο καιρός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marsoupilami δεν είναι καμιά σπουδαία εξέταση και είναι ακριβής μόνο 65%. Σε μονήρη κύηση κάνουν τριπλό βιοχημικό τεστ, αλλά σε δίδυμη λέει ότι η αλφα φετοπρωτεινη δείχνει καλύτερα. Τι να σου πω 100% είναι μόνο η αμνιοπαρακέντηση, αλλά δεν πρόκειται να την κάνω να δε μου το ζητήσει ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου ηρθα κ εγώ δυστηχώς δεν ειχα χρόνο στον γιατρό να δω τα μωρά μου γιατι πριν απο μένα ηταν ενα ραντεβού που καθηστερησε πολύ κ ετσι μπορεσα μονο να επιβεβαιωσω το ραντεβού για το Σαββατο δηλ σε δυο μέρες κ

να τον ρωτήσω για το οικονομικό μιας κ οπως σας εχω πει εχω δυο γιατρους αν κ μαλλον θα καταληξω σ αυτον κ απο οικονομικής αποψεως αλλα κ απο την αλλη γιατι οταν ρωτησα τον γιατρο μου στην αθηνα ποτε θα πρεπει να φυγω απο το νησι για να ερθω αθηνα να περιμενω για την γεννα μου ειχε πει δυο μηνες νωριτερα κ φρικαρισα. Δεν μπορω να αφησω την ζουζουνα μου δυο μήνες νωριτερα. Ο γιατρος αυτος που με παρακολουθει εδω κ θα με ξεγεννησει μαλλον απ οτι φαινεται( κ μαλιστα στο μητερα που γεννησα κ την κορη μου) μου ειπε οτι θα φυγω τελευταια στιγμή μιας κ θα ναι καισαρική κ στο τελος για να ειμαστε οκ θα με παρακολουθει καθε εβδομαδα.

Οσο για την πεθερα κ το ονομα δυστηχως το πήρε η κορη μου αλλα η τιμωρία της ηταν οτι εκτος απο τον αντρα μου κανεις δεν την φωνάζει ετσι χιχι.

Βαπτιστηκε Γιωργια απ την πεθερα κ εμεις την λεμε οοοοοοολοι Ζέτα χαχα.

Κανει λες κ μας μισει αυτη η γυναικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζετούλα, θα τα δεις το Σάββατο τα ζουζούνια!!! Ούτε δυο μερούλες δεν έμειναν!!! Ελπίζω να μην είσαι σε πολύ απομακρυσμένο νησί, ώστε αν χρειαστεί κάτι, να φτάσεις σχετικά γρήγορα στο νοσοκομείο ... και εγώ στο Μητέρα θα γεννήσω, πρώτα ο Θεός ... απλώς ο γιατρός σου στην Αθήνα σου ζήτησε να έρθεις 2 μήνες νωρίτερα, για να είσαι σίγουρη σε περίπτωση ανάγκης πρόωορυ τοκετού, από τον οποίο όλες κινδυνεύουμε ... και εμένα ο γιατρός μου με φοβίζει με κάτι τέτοια, τώρα με παρακολουθεί κάθε 3 εβδομάδες και προς το τέλος θα με βλέπει κάθε εβδομάδα, έτσι μου έχει πει ... τι να πω ...

Εγώ θα πάω το απόγευμα στο φαρμακείο να κοιτάξω μήπως υπάρχει καμιά αποκλειστικά φυτική κρεμούλα για τις αιμορροϊδες, αλλιώς δεν θα βρω ησυχία, δεν ξέρω πόσο θα αντέξω αυτό το μαρτύριο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marsoupilami σου εχει πει ο γιατρός σου τιμή για την γέννα?

πηρα τηλεφωνο τωρα το απογευμα για να ρωτήσω πσο κοστιζει το δωμάτιο

αλλα μου ειπαν να καλεσω αυριο το πρωί στο λογιστήριο για να μου πούν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α παρεπιπτοντως ο δικος μου γιατρός μου ειχε παρει τοτε με την μικρή 3000 ευρώ μονο γι αυτον κ την μαια

χωρίς το μαιευτήριο

αυτος τωρα μου ειπε 4000 ευρώ κομπλέ. Θα τον ξαναρωτήσω το Σάββατο να μου πει γιατι μου φαινονται λίγα αλλα γι αυτο θελω να μαθω πρώτα ποσο κοστίζει τωρα το μητερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια γιατι με τρώει το άγχος... Την αυχενική διαφάνεια που την κάνατε?? Εγώ είμαι απο Αθήνα αλλά λόγο δουλείας βρίσκομαι επαρχεία..Εχω μια γιατρό εδώ η οποία μου είπε δεν αναλαμβάνει να την κάνει και πήρα και Αθήνα στον γιατρό της αδερφήσ μου που γέννησε σε δημόσιο και ούτε αυτός την κάνει και με στέλνει σε ένα ιδιωτικό κέντρο. Τώρα θα πάω μάλλον σε αλλο δημόσιο νοσοκομείο. Εχει καμία εμπειρία απο δημοσια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια! μα πού είστε όλες σήμερα?

εγω μια χαρά, την έχω καταβρει με τις κλωτσιές! μερικές μερες γίνεται χαμός και μερικές είναι πίο ήρεμα τα μωράκια μου. σε μια βδομάδα ακριβώς πάω για β΄ επιπέδου, ανυπομονώ τρελά!!!

ρε κορίτσια εδω και καμιά εβδομάδα κάθε φορά που βγαίνω έξω και περπατάω ή είμαι όρθια πάνω από 10 λεπτά με πιάνει ένας πολύ έντονος πόνος, σαν πιάσιμο, στη μέση και ταυτόχρονα στο πόδι και δεν μπορώ καθόλου, πρέπει επειγόντως να βρω καρέκλα να καθήσω! καλά η μέση εχει καιρό που με ενοχλέι αλλά όχι τόσο έντονα...δεν μπορώ να πάω πουθενά! εγώ νόμιζα ότι αυτά θα τα έχω μετά τον 7ο...γιατί μου ξεκίνησαν τόσο νωρίς???

χαρα29 δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί ούτε εγω μένω Αθήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

ολα καλα;

χαρα εγω ειμαι απο πατρα και εκανα την αυχενικη στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο.τυχαινει μαλιστα ο γιατρος μου να ειναι κ ο υπερηχογραφιστης του νοσοκομειου ο οποιος ειναι πιστοποιημενος απο την αμερικανικη ενωση υπερηχωτετοιων (δεν ξερω ακριβως πως λεγεται).

εγω δηλαδη ειχα πολυ καλη εμπειρια γιατι ειμαι σιγουρη πως ο γιατρος μου ειναι πολυ εμπειρος και σωστος.

γενικα να ξερεις πως αυτος που κανει τις μεγαλες υπερηχογραφικες εξετασεις πρεπει να εχει πιστοποιηση.οποτε οπου και να την κανεις να το ψαξεις.γιατι εχω ακουσει οτι σε κατι δημοσια νοσοκομεια της αθηνας βαζουν ειδικευομενους να τις κανουν.και σε ιδιωτικο βεβαια θελει ψαξιμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα μού κανει τους υπέρηχους ο εμβρυολογος του Μητέρα ο οποιος ερχεται καθε δευτερο σάββατο εδω κοντά. Και άυριο παλι εχω ραντεβού μαζί του.

Κοριτσια μου εγώ ειχα παραγγείλει το μηχανηματάκι αυτο που ακους εξωτερικά την καρδιά του μωρού. Ειναι πολύ παρήγορο για μένα επειδη οπως σας εχω πει με την μικρή μαζί ειμαι αναγκασμένη να ειμαι ολη μέρα στο πόδι κ να συνεχίζω την ζωή μου κανονικά λες κ δεν ειμαι έγκυος. Σας ειπα το πιο απλό οτι αυριο πρεπει να πάω ταξίδι για να δώ τα μωρά κ μ αυτόν τον παλιόκαιρο πρεπει να παρω κ την μικρή μαζί μου κ να τρεχω μ ένα αυτοκίνητο να προλάβω για να μπορώ να ειμαι το βραδυ σπίτι μου. Ετσι αυτο το μηχάνημα όταν εχω την παραμικρή αμφιβολία για τα μωρά μου μιας κ δεν κλωτσάνε ακομα ουσιαστικά αλλα τα ψιλοκαταλαβαινω, με βοηθάει να ηρεμώ κ να συνερχομαι ψυχολογικά κ να παίρνω τα πάνω μου.

Πηρα κ τηλ στο Μητέρα σημερα κ ισχύει τελικά η τιμή που μου είπε ο γιατρός μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια δεν βλέπω την ώρα να ξημερώσειιιιιιιιιιιι. 12.30 έχω ραντεβού για να δώ τα σποράκια μου κ να δώ αν ειναι ολα καλά κ αν λεω αν φαινεται κ το φύλλο. Για να δουμεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

εγω ειχα βρει αυτο το site που λεει οτι

πιστοποιημένοι γιατροί είναι μόνο αυτοί για αυχενικη διαφανεια και Β επιπέδου:

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=4

και για αυχενική:

http://www.webs4sme.co.uk/fmf01/cert-11-14.htm

εκει που λεει χωρα εννοειται βαζεις Ελλαδα και σου βγαζει ποιοι ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τόσοι λίγοι είναι οι πιστποιημένοι γιατροί??? δεν είναι πιστοποιημένος κανένας από τους δύο που πηγαίνω!!

ζετούλα πώς τα είδες τα μωράκια σου? σου είπε φύλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...