Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

τι ωραια που ειδες τα ζουζουνακια σου...!!!ενα και ενα ε???τελειοοοοο!!!!οσο για την φαγουρα δενξερω να σου πω...ελπιζω μονο να σου περασει και να μην ταλαιπωρεισαι αλλο με το ξισιμοοοοο!!!!φιλακια στα μωρουλινια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστω katekargi! καταλαβαινεις ομως τωρα οτι πρεπει να αποκτησω επιτελους το φανταστικο καροτσι!ειδες τι εχω παθει με αυτα που μου εχεις κανει με τον ομηρολη? κουμπαρα πρεπει να σε κανω, να μου φερεις και το καροτσι απο την Κρητη!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy έγραψε:

ευχαριστω zetoula.

frosobal πολυ χαιρομαι που βρηκα μια μαμα να μοιραστω τον πονο μου!

δεν μπορεις να φανταστεις ή μάλλον μπορείς, τι φοβερη φαγουρα ειναι αυτη! οταν το επαθες εσυ, σου εδωσαν φαρμακευτικη κρεμα ή καλλυντικη?

εμενα με ξεκινησαν μια καλλυντικη τωρα, που δεν ξερω ακομα αν θα κανει τιποτα. λες να ειναι απο το κολλαγονο και εμενα?

αυτο για να φανει πρεπει να κανω ορμονικες ε?

κατι αλλο ...δεν ξερω αν εισαι ανοιχτη στο δερμα αλλα εγω ειμαι αρκετα..λες να παιζει καποιο ρολο αυτο, μια και λενε οτι τα πιο ανοιχτα δερματα ειναι και τα πιο ευαισθητα?

ελπιζω παντως να φυγει γρηγορα γιατι θα τρελλαθω αν συνεχισει!

Ευχαριστώ για τις ευχές σου. Κι εσύ με το καλό.

Μου έδωσαν αντισταμινικά χάπια που ποτέ δεν πήρα γιατί θήλαζα. Με ένα μείγμα από κρέμες την πάλευα. Όντως έχω άσπρο δέρμα γιατί είμαι ξανθιά. Εξετάσεις δεν έκανα. Οι δερματολόγοι είπαν ότι είναι σύνηθες φαινόμενο, απλά γίνεται, αν γίνει, πάντα στην πρώτη εγκυμοσύνη. Εγώ το έπαθα στη δεύτερη τη δίδυμη.

Πάντως ούτε στον εχθρό μου αυτό που πέρασα...

Φαντάσου ότι το δέρμα είχε γίνει τόσο ευαίσθητο από τα πολλαπλά εκζέματα που όπου ξυνόμουν άνοιγε κοντά κοντά και έτρεχε αίμα. Ήμουν τρομακτική :(:(:( . Το λέω τώρα και ανατρίχιασα. Ευτυχώς το ΄πήρες γρήγορα χαμπάρι και θα σε βοηθήσει ο γιατρός. Η κοιλιά δε μέσα στις ραγάδες και τη χαλάρωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μεχρι να ρθει η μερα να παω να δω τα ζουζουνια ποιος μας πιανει θα χω πιασει πουλακια. Ο γιατρος αυτος που με παρακολουθει εδω στο νησί μου ειπε να παω την τεταρτη αλλα επειδη πηγα κ την προηγουμενη εβδομαδα δεν θελω να πηγαινω ολη την ωρα κ λεω να το αφησω να παω κατευθειαν τις 13

που θα κανω πιο αναλυτικό υπερηχο.

Εμενα κοριτσακια ειδε η κουμπαρα μου το καροτσι που θελω να αγορασω για τα μικρουλια μου. Προσωπικά θελω 3ροδο κ αυτο απο τα mothercare το εχω ερωτευτει. Το ειδε η κουμπάρα μου κ ρωτησε αυτους που το ειχαν κ της ειπαν οτι ειναι τελειο γιατι εχει μεγαλες ροδες κ δεν κολλαει πουθενα ειναι ευρυχωρο κ ταυτοχρονα ευκολοχρηστο κ ετσι βουρ για εκει.

Οπως ξαναειπα τα υπολοιπα ψωνια θα τα κανω ποολυυυυυυυυ αργοτερα. Θα κανω την β επιπεδου οταν θα ειναι ωρα κ μετα αν ειναι ολα καλα θα αφησω κανενα μηνα και κ μετα θα ψωνισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:ohmy::ohmy::(:(

frosobal ελπίζω να τη γλιτώσω και να μην μου κάνει κανένα πρόβλημα.

Σημερα , ενω παιρνω prepar, παρατηρησα οι συσπασεις μου εγιναν πιο συχνες.Αυριο το πρωι που θα παρω το γιατρο θα του πω μηπως μου το αυξησει μεχρι να περασει ολο αυτο.

παντως αυτα που μου γραφεις ειναι σαν να με βλεπεις!

ουτε στον εχθρο μου αυτο το πραγμα!βασανιστηριο! :(:ohmy::ohmy:

Βρηκα ενα αρθρο στο ιντερνετ που λεει οτι ειναι συχνο φαινομενο στην πρωτη εγκυμοσυνη οπως λες αλλα λεει πιο συχνο στις διδυμομανουλες!

Ισως γι αυτο...

τελοσπαντων ελπιζω να κανει δουλεια η κρεμα αυριο...

πιτερπαν σ΄ευχαριστώ πολύ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy έγραψε:

:ohmy::ohmy::(:(

frosobal ελπίζω να τη γλιτώσω και να μην μου κάνει κανένα πρόβλημα.

Σημερα , ενω παιρνω prepar, παρατηρησα οι συσπασεις μου εγιναν πιο συχνες.Αυριο το πρωι που θα παρω το γιατρο θα του πω μηπως μου το αυξησει μεχρι να περασει ολο αυτο.

παντως αυτα που μου γραφεις ειναι σαν να με βλεπεις!

ουτε στον εχθρο μου αυτο το πραγμα!βασανιστηριο! :(:ohmy::ohmy:

Βρηκα ενα αρθρο στο ιντερνετ που λεει οτι ειναι συχνο φαινομενο στην πρωτη εγκυμοσυνη οπως λες αλλα λεει πιο συχνο στις διδυμομανουλες!

Ισως γι αυτο...

τελοσπαντων ελπιζω να κανει δουλεια η κρεμα αυριο...

πιτερπαν σ΄ευχαριστώ πολύ :)

Που το βρήκες το άρθρο για να το διαβάσω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

πως περασατε το σκ?εμεις τελεια.

πηγαμε για τριημερο στην αραχωβα και χαλαρωσαμε πολυ!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΑ!!!

θα παω να δω τα μωρακια μου!!!

ελπιζω να μπορεσει να δω και το φυλο.αχ μακαρι παναγιτσα μου!!!!!

φιλια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! τι κάνετε? Εγώ δυστυχώς δεν είμαι καθόλου καλά. απο εχθές το απόγευμα είμαι με υψηλό πυρετό και εμετούς και παίρνω depon και ceclor και με εχει φαει η ανησυχία για τα μωρά μου. Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ γιατί είναι απλή ίωση και τα φάρμακα αυτά που παίρνω δεν πειράζουν τα ζουζούνια, αλλά δεν σας κρύβω οτι εχθές κατά στενοχωρήθηκα.

ελπίζω να μου περάσει γρήγορα γιατί εχθές όλο τα βράδυ δεν έκλεισα μάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταρακι με το καλο να δεις τα μωρουλια σου σημερα!

2002 περαστικά να είναι,κι αλλες παιρνουν αντιβιωση, μην στενοχωριεσαι.

οταν εγω ειχα αιμορραγια στον δευτερο μηνα και νοσηλευτηκα στο νοσοκομειο, διπλα μου ηταν μια κοπελα που ειχε πυρετο 3-4 μερες, πηρε τις αντιβιωσεις της, συνηλθε και πηρε εξιτηριο.

ενω εγω ημουν ακομα μεσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy έγραψε:

Ναι σε ευχαριστώ πολύ. Εγώ από ότι διάβασα είχα την τελευταία περίπτωση που κόβεται το δέρμα όπως το ξύνεις. Διάβασα ότι είναι επικίνδυνο για τα μωρά και πρέπει να κάνεις καρδιοτοκογραφήματα. Ευτυχώς η έξαρση έγινε με το που γέννησα. Τουλάχιστον δεν είχα πρόβλημα με τα μωρά. Επίσης γράφει ότι αν ξαναμείνεις έγκυος θα σου ξανασυμβεί οπότε μόνο και μόνο γιάυτό δεν θα το ξαναεπιχειρήσω. Πραγματικά δεν σκέφτομαι την ταλαιπωρία της εγκυμοσύνης, της καισαρικής και του θηλασμού, αλλά μόνο τη φαγούρα :S:S:S .

Εσύ πώς είσαι; Εσύ είσαι σε πιο light περίπτωση, ευτυχώς! Πάρε κι ένα καρμάκι γιατί φαγουριάζεσαι B) .

2002 μην ανησυχείς εγώ και τις δύο εγκυμοσύνες μου με ιώσεις τις πέρασα, σαν εκπαιδευτικός κιόλας. Τις κολλούσα με το καλημέρα σας. Έπινα ceclor και depon, μια χαρά είναι τα τέκνα μου. Άσε το βήχα που είχα ασταμάτητο. Αφού νόμιζα θα μου φύγουν τα έμβρυα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frosobal αυτη τη στιγμη ειμαι πασαλημενη :laugh: :laugh: παντού

με bepanthol γιατι ακομα δεν εχω παρει την κρεμα που μου εγραψαν. πηγε ο αντρας μου στο φαρμακειο και δεν την ειχαν και περιμενω να με παρουν οταν τους την φερουν απο την φαρμακευτικη. Μα τι ματζουνι ειναι αυτο?

απο τον καυκασο το φερνουν?

ναι, δυστυχως λεει μπορει να ξαναεμφανιστει,αλα δεν ξερεις μπορει και οχι! παντως πραγματικα ειναι οτι χειροτερο γιατι μεχρι και συσπασεις παθαινω στη μητρα απο τον κνησμο. σημερα ειδα και καποια σημαδακια στους μηρους ψηλα. επισης το χερι μου το δεξι εχει γεμισει ολοκληρο.

αλλα παρνω βαθειες αναπνοες, βαζω bepanthol, χαζευω και εδω στο mammy...

ελπιζω να κανει δουλεια η κρεμα απο το φαρμακειο! οπου να ΄ναι θα ΄ρθει!

σ' ευχαριστω για το καρμακι σου!ειναι το πρωτο μου!

σημερα εχω και το υπολοιπο β΄επιπεδου...ελπιζω να εχουν γυρισει μπροστα τα μικρα μου να μην ταλαιπωρηθουμε πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!!

Είμαι και εγώ έγκυος 10 εβδομάδων και 4 ημερών σε δίδυμα...

Στις 11/2 θα πάμε για αυχενική και ανυπομονώ.Εύχομαι σε όλες τις εγκυούλες να τους πάνε ολα καλά και με το καλό να κρατήσουν τα ζουζουνάκια τους αγκαλιά!! Και περαστικά σε όλες τις αρρωστούλες!! Ήμουν και εγώ αρρωστούλα την περασμένη εβδομάδα και την έβγαλα με χαμομήλι, μέλι+λεμόνι και πολλάααα πορτοκάλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση. Εχθές αγχώθηκα πάρα πολύ, αλλά σήμερα είμαι καλύτερα.

Κορίτσια αυτο που περνάτε με τις κοιλίτσες σας είναι τρομερό!!!! Σας εύχομαι περαστικά και καλό κουράγιο. New-mammy ελπίζω να πάνε όλα καλά στη β' επιπέδου και να δεις τα ζουζούνια σου!!!!

Το επόμενο ραντεβού μου με το γιατρό είναι στις 19/2 και ανυπομονώ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εμείς ξέρουμε φύλο ακόμα... αλλα ξέρουμε πως οτι και να ειναι θα είναι και τα δύο το ίδιο :) Αλήθεια το φύλο πότε θα μπορέσουμε να το δούμε ξέρει καμιά παλαιότερη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 ευχαριστώωωωωωω!!!!!!!!!

τα δικά μας είναι διχοριακά διδυμάκια.

νομιζω το φυλο φαινεται χωρις λαθος γυρω στην 18η εβδομαδα. οποια ξερει καλυτερα ας μας πει, μπορει να κανω και λαθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το φυλο το "σιγουρευεις" στη β επιπέδου. Εμενα μου λέγανε οτι ειναι αγορακι και κοριτσακι και η β επιπεδου τελικα εδειξε κοριτσακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy έγραψε:

frosobal αυτη τη στιγμη ειμαι πασαλημενη :laugh: :laugh: παντού

με bepanthol γιατι ακομα δεν εχω παρει την κρεμα που μου εγραψαν. πηγε ο αντρας μου στο φαρμακειο και δεν την ειχαν και περιμενω να με παρουν οταν τους την φερουν απο την φαρμακευτικη. Μα τι ματζουνι ειναι αυτο?

απο τον καυκασο το φερνουν?

ναι, δυστυχως λεει μπορει να ξαναεμφανιστει,αλα δεν ξερεις μπορει και οχι! παντως πραγματικα ειναι οτι χειροτερο γιατι μεχρι και συσπασεις παθαινω στη μητρα απο τον κνησμο. σημερα ειδα και καποια σημαδακια στους μηρους ψηλα. επισης το χερι μου το δεξι εχει γεμισει ολοκληρο.

αλλα παρνω βαθειες αναπνοες, βαζω bepanthol, χαζευω και εδω στο mammy...

ελπιζω να κανει δουλεια η κρεμα απο το φαρμακειο! οπου να ΄ναι θα ΄ρθει!

σ' ευχαριστω για το καρμακι σου!ειναι το πρωτο μου!

σημερα εχω και το υπολοιπο β΄επιπεδου...ελπιζω να εχουν γυρισει μπροστα τα μικρα μου να μην ταλαιπωρηθουμε πολυ!

Πωπω βρε κοριτσάκι μου πως σε καταλαβαίνω.... Ήταν ότι χειρότερο μου έχει συμβεί. Δεν την πάλευε απλά. Είχα ανεβα΄σει 17 και 11 πίεση ακατέβατη. Αισθανόμουν σαν λεπρή. Ακουμπούσα και τα μωρά πάνω μου να θηλάσω και έκλαιγα αν και οι δερματολόγοι με διαβεβαίωναν ότι δεν ήταν κολλητικό.

Κάνε υπομονή, δεν ξέρω τί άλλο να σου πω. Ελπίζω με την κρέμα να νιώσεις καλύτερα :) . Εγώ έβαζα sudocreme που είναι για τα κωλαράκια των μωρών αλλά δεν έβλεπε διαφορά. Λάδι μη βάλεις, θα τα ερεθίσεις περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το φυλλο το σιγουρευουμε 100% στην β επιπεδου. Εμενα στην κορη μου μεχρι τοτε μου ελεγαν σιγουρα οτι ειναι σιγουρα αγορακι αλλα ηταν ο λωρος αναμεσα στα ποδια κ το ξεκαθαρισαμε οτι ειναι κοριτσι στην β επιπεδου. Τωρα ειμαι 14 και κατι κ πριν απο δυο βδομαδες μου ειπαν οτι εχω δυο αγορια. Δεν το πιστευω κ ελπιζω να κανουν κ λαθος. Θα ηθελα ενα κ ενα η δυο κοριτσακια. Εμενα τα μωρακια μου ειναι διαμνιακα διχοριακα καπως ετσι. Ολα δυο δηλαδη δυο πλακουντες κλπ.

Ευχομαι περαστικουλια στις αρωστουλες.

Βρε κοριτσακια εγω σημερα σερνομαι κυριολεκτικά. Με κουραζει κ η μικρη μου βεβαια η οποια ολη μερα γκρεμιζει ολο το σπιτι, εχω κ τις υπολοιπες δουλειες κ οσο να ναι αρχιζω κ κουραζομαι. Σημερα αισθανομαι καταπτωση. Δεν εβλεπα την ωρα τωρα να φαει κ να κοιμηθει για να ξαπλωσω κ εγω λιγο να χαλαρωσω γιατι μου ποναει ολο μου το σωμα. Εκτος των αλλων θελει κ συνεχεια αγκαλιες κ δεν αντεχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
    • αν χρειαστείς κάτι άλλο μου λες!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...