Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

Ναι ναι το ειδα...αχ ποσο με καταλαβαινεις...εχω παθει τρελη πλακα ολη μερα μωρουδιακα βλεπω..!!!α ειδα και οτι ελεγες για την γεννα...εμενα παντως μου εχει αφησει ανοιχτο το ενδεχομενο φυσιολογικου...μου ειπε οτι αυτο θα εξαρτηθει πρωτα απο την θεση των μωρων αλλα μαλλον προς τα εκει θα παμε...θα δειξει..!!!εγω ανησυχω για τον καλο μου..μου λεει ολη μερα τα μωρακια θα σκεφτεσαι και μενα στην απεξω???αχ θα μεγαλωνω 3 παιδια απο οτι βλεπω...χιχιχιχι!!!

Οσο για την κορουλα σου πιστευω οτι θα το παρει πολυ καλα...βεβαια θα πρεπει και εσεις να εχετε την αναλογη συμπεριφορα...μην την παραμελησετε για τα διδυμα..το ξερω θα ειναι δυσκολο απλα προσπαθησε να την εχεις μαζι σου σε οτι κανεις με τα μωρα..πχ οταν θα τα κανεις μπανακι να την εχεις απο διπλα να σου δινει το αφρολουτρο και να νιωθει οτι το κανεις σαν παιχνιδι που θα συμμετεχει...!!!καπως ετσι πιστευω..τωρα εγω που ημουν η μεγαλυτερη δεν ειχα θεμα με τα αδερφια μου γιατι ακριβως η μαμα ηταν εκει και για τους τρεει μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλά δεν το συζητάω οτι θα συμμετεχει σε οοοοοοολα. Ετσι κ αλλιως την λατρευω κ εγω κ ο πατερας της κ ολοι αρα μαλλον τα διδυμακια θα εχουν ενα μικρο προβληματακι χιχι.

Καλα κ εγω δεν παω πισω με τα μωρουδιακα απλα δεν θελω να ψωνισω ακομα τιποτα μιας κ ελπιζω μπας κ μου πουν μετα οτι ειναι ενα κ ενα τα σπορακιααααααα. Θα τον ρωτήσω κ εγω τον γιατρό μου οταν θα παω Αθήνα αλλα δεν μιλάμε τωρα αλλα για την β επιπέδου. katekargi μου ενα προβληματακι με τον συζηγο θα το εχεις. Ξερεις ποσες φορες εμενα προσπαθει να μου τραβηξει την προσοχή????? δεν το συζητώ οταν αρωστησει γινεται χειροτερος απο την κορη μας χαχα. Νταντευε τον κ αυτον που και πού για να μην αισθανεται παραμελημένος κ μετα αν γκρινιαζει ακομα παρε κ γι αυτον μια εξτρα λαρτζ πιπίλα χαχα. Παντως τα κανουν πανω τους με τα παιδια τους.

Καλέ κοριτσακια θα εχετε βοηθεια? εγω καθόλου δυστηχως μιας κ η μαμα μου που θα μπορούσε να με βοηθήσει ειναι χωμένη στο μαγαζί που εχουμε γιατι δεν μπορούμε να πάρουμε υπαλληλο. Απο την αλλη βεβαια δεν μου περναει καν απο το μυαλό να παρω γυναικα να με βοηθάει. Θα τα καταφέρω καπως. Ξερω οτι θα ειναι δύσκολα στην αρχή αλλα τι να κανουμε. Τουλαχιστον γενναω καλοκαιρι κ ετσι θα παρουν λιγο τα πανω τους κ θα βγαζω ολο το τσουρμο βολτουλα μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Εγω χοριακή ειχα τη 12η μερα 174 και τη 14 378 (εγκυμοσυνη με εξωσωματική)

Κοριτσια, προσωπικά προσανατολίζομαι σε δυο μονα καρότσια, ειναι στενοί οι δρομοι της περιοχής μου. Και όταν θα πηγαίνουμε εξοχη ή βολτίτσες, θα έχουμε απο ενα καροτσι ο μπαμπας και ενα εγω!!! (ονειρεμενη φαντασιωση!!!) :)

Απο κούνια, τι διασταση θα παρετε? Θα τα εχετε τον πρωτο καιρο στο δωματιό σας? Στην ιδια κούνια? Εαν ναι, για πόσο καιρό? Για πόσο θα χωρανε στην ιδια κούνια??????????

Όλο απορίες εχω!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠιτερΠαν τι κανεις?

Για τα καροτσια ειχα κι εγω την ιδια ιδεα απο την αρχη, αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι καταρχην οτι δεν εχω βρει δυο μονα καροτσια τα οποια ευκολα να μπορω να τα ενωσω μονη μου και επισης το βαρος των καροτσιων.

Υπσρχουν εμαθα καποιοι ειδικοι συνδετηρες που ενωνεις τα καροτσια αν θες

αλλα μετα δημιουργειται το προβλημα οτι δεν χωρανε απο ...την πορτα!!!

Για το θεμα βαρος τωρα

ενα διπλο καροτσι παει περιπου 7,5-11,5 κιλα,. Το ιδιο ομως ζυγιζει και ενα μονο καροτσι, αρα οταν θα σπρωχνεις δυο ενωμενα μονά καρότσια το βαρος σαφως ανεβαίνει και παει γυρω στα 20 κιλα...βάλε και τα μωρούλια, που δεν θα ειναι παντα μωρουλια θα μεγαλωσουν και θα γινουν παιδακια και θα εχουν αλλα 7-8 κιλα μαζι, βαλε και τα πραγματα που θα κουβαλας...φτασαμε κοντα στα 30 κιλα και ολα αυτα να τα σπρωχνουμε!

Τωρα βεβαια τα δυο καροτσια βολευουν αν ο καλος μπαμπας ειναι παντα standby για σπρωξιμο!! :lol::lol: :lol:

Σαν ιδεα βεβαια δεν το εχω αποκλεισει τελειως, γιατι σκεφτομαι αν ξαναμεινω εγκυος θα εχω καροτσι, ενω το διπλο θα μου ειναι χρησιμο μονο αν ειμαστε παλι τοοοοοοοσο καρπεροι!!! αλλα περα απο το οτι εχω ερωτευτει ενα συγκεκριμενο καροτσι, θα το σκεφτω ακομα, και ελπιζω να παρω καλη αποφαση! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιτερ παν εγω οσες μανουλες απο δω απο το νησί που εχουν διδυμακια κ τις ρωτησα πως τα κοιμιζαν μου ειπαν ολες σε χωριστές κουνιες. Τα εβγαλαν μεν απο το μαιευτηριο σε μια καλαθουνα αλλα μετα το καθενα στην κουνια του για να φτιαξουν το προγραμμα τους. Σκεφτομαι οπως κ με την κορη μου να τα κρατησω τους πρωτους 4 μήνες μαζί μας μονο κ μονο επειδη εχω σκοπο να θηλασω για να μην αναιβοκατεβαινω οροφο μιας κ τα διδυμα θα κοιμουνται στον κατω οροφο. Μετα θα πανε στο δωματιό τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για το καρότσι εγω ευτυχως εχω απο την κόρη μου αλλα θα πάρω κ διπλό γιατι δεν μπορώ να εξαρτόμαι απο τον μπαμπα για το ποτε θα μπορει να ειναι μαζί μας. Επειδη εχω δουλειες κ ψωνια κ αναγκαζομαι κ με το μαγαζί που εχω να ειμαι συχνά εξω πρεπει να εχω κ τα δυο μωρα μαζί κ με δυο καροτσια βαλε βγαλε στο αυτοκινητο κ συνδεσε ξεσυνδεσε δεν με συμφερει ασε που δεν ξερω κ κατα ποσο συμφερει κ οικονομικα αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenitsa έγραψε:

Ευχαριστώ Zetoyla!!

Η αλήθεια είναι ότι θα το ήθελα πολύ αλλά δε νομίζω ότι έχω. Τη 12η μέρα από την εμβρυομεταφορά είχα 109, τη 15η 451 και τη 18η 1685.

Είναι κανένα κοριτσάκι από εξωσωματική να μου πει τη γνώμη του;;

Ευχαριστώ.. :silly: :silly: :silly:

Υ.Γ. Zetoyla να τα χαίρεσαι τα σποράκια σου!!

λενίτσα πολλά πολλά συγχαρητήρια!!! σου εύχομαι και με διδυμάκια! εγώ δεν είχα τεράστιες χοριακές, ήταν σχετικά χαμηλές, τόσο που το είχαμε σχεδόν αποκλείσει και όταν μας είπε ο γιατρός για 2 σάκους ήταν τεράστια έκπληξη!

οι τιμές μου:

11η μερα απο την εμβρυομεταφορά: 276

14η μερα : 590

18η μέρα : 3.396. μετά είδαμε σάκους και δεν ξαναέκανα.

αχ, θυμήθηκα εκείνες τις μέρες και συγκινήθηκα! σε καταλαβαίνω απόλυτα, κι εγω την πρώτη φορά που μπήκα στο θέμα ¨κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης¨ δεν το πίστευα, νόμιζα ότι αφορά άλλη!...κι από τότε πετάω στα σύννεφα, όλα είναι τέλεια, ακόμη και μόνη μου χαμογελάω συνέχεια. δεν είμαι τρελή...θα με καταλάβεις! παρόλες τις δυσκολίες είναι τέλεια περίοδος, σου εύχομαι να την απολαύσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! τι κάνετε?

Σχετικά με τιμές χοριακής, εγω είχα 491 την 12η μερα της εμβρυομεατφοράς και μετα απο 3 μερες ειχα 2099 και μετ απο καμια εβδομαδα αν δεν κανω λάθος 13000 (απο εξωσωματική).

Σχετικά με το καρότσι εμείς μάλλον για το duette της peg-perego μας βλεπω. Δυο μονά δεν νομίζω να μας βολέψουν γιατί αν θέλω να πάω κάπου μόνη μου θα είναι πρόβλημα!!!!

Επίσης στην αρχη, τουλάχιστον μέχρι να σαραντίσουν, σκεφτόμαστε να τα βάλουμε σε μια κούνια στο δωμάτιο μας και όταν τα βάλουμε σε δικό τους δωμάτιο, το κάθε ένα σε δική του κούνια. Απλά δεν έχω καταλήξει ακόμα αν θα τα βάλω στο ίδιο δωμάτιο ή αν θα τα βάλω σε ξεχωριστό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera kaoritsia!

simera kaname tis protes mas agores :P:P:P:P

pira ena rilax mbez me portokali gia to agoraki mou kai ena kathisma autokinitou kokkino gia to koritsaki mou tous exoume pari kai apo ena zevgari papoutsia(san auta pou forane oi koukles einai) :):)

epistrepsame prin ligo sto spiti kai eimai poli kourasmeni alla to apolausa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gianna με το καλο να ερθουν τα μωρακια να τα χρησιμοποιησεις κιολας!

πολυ χαρηκα κι εγω που ψωνισες!

σαν να ψωνισα εγω!

αυριο εχω το β΄επιπεδου και αν ολα ειναι καλα, ισως παρω κατι κι εγω!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eipa na xekiniso na ta perno giati mexri ton 7 thelo na einai ola etima,ego tha pao gia b epipedou stis 18 febrouariou kai anipomono!

re me ponane sinexos ta podia mou apo to gonato kai kato simveni kai se kamia alli kopela auto?New_mammy pare dvd avrio dose ta filia mou sta sporakia sou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new mammy τι εγινε στην β επιπεδου τελεια???????????

Τι κανετε κοριτσακια μου???????? εμεις καλά. Λιγο κουρασμένη αισθανομαι σημερα κ για να πω την αληθεια μου δεν βλεπω την ωρα να ερθει 13 Φεβρουαριου η μερα που θα παω να δω τα μπεμπουλινια. Ειναι νωρις για β επιπεδου αλλα θα κανω εναν αναλυτικό υπερηχο τοτε για να δουμε πως παμε μπας κ δουμε κ το φύλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! :)

Χθες και προχθες κάναμε στις πρώτες αγορές μας!!! Πήραμε φορμάκια, κορμάκια, 2 κουβερτούλες κούνιας, νυχτικό, πιτζάμες και παντόφλες για μένα και... καροτσάκια, ριλάξ, πάντες(προίκες), θερμόμετρο, μηχανιματάκι για τις μυξούλες...κλπ!!!

Τι όμορφα που είναι τα μπεμπέ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μπραβο πιτερ παν.....δεν ειναι τελειες οι πρωτες αγορες????εγω μεχρι τωρα μονο χαζευωωωωωω :( αλλα που θα παει δεν θα ερθει και μας η ωρα μας???χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katekargi έγραψε:

αχ μπραβο πιτερ παν.....δεν ειναι τελειες οι πρωτες αγορες????εγω μεχρι τωρα μονο χαζευωωωωωω :( αλλα που θα παει δεν θα ερθει και μας η ωρα μας???χαχαχαχα

Καλημέρα! :)

Κι εγώ χαζευα για πολύ καιρό. Αλλά άρχισα να .. βαραίνω πλέον και δεν ειναι ευκολες οι μετακινησεις, οπότε, αφού κλεινω και τις 29 εβδομάδες... πιστεύω ότι πρέπει να αρχισω σιγα-σιγα να.. τακτοποιούμαι!! Πανέμορφα τα μπεμπε! Δεν ξερεις τι να διαλέξεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!

Από που να ξεκινησω? Καταρχην ευχαριστω πααααρα πολυ για τις ευχες σας για το β΄επιπεδου μου και για το ενδιαφερον σας που εξαφανιστηκα χθες.

Λοιπον να τα παρουμε απ την αρχη!

Θυμαστε που σας ελεγα οτι εχω μια φαγουρα στην κοιλια και μηπως ειναι το ξεχειλωμα ή μήπως ειναι ραγαδες, κτλ?

Ε, λοιπον το Σαββατο το πρωι πεθανα κυριολεκτικα απο τον πονο, αυτο δεν ηταν φαγουρα ηταν πονος!Ειχα και την εξεταση, τι να εκανα κατακοκκινη οπως ημουν παω να το κανω το β΄επιπεδου γυρω στις 10 το πρωι. Με βλεπει ο γιατρος ετσι και μου λεει οτι μπορει να ειναι διαταραχη ηπατικων ενζυμων αυτο και οταν τελειωσουμε με την εξεταση να παρω τον γιατρο μου τηλεφωνο για να μου πει τι να κανω.

Ξεκιναμε λοιπον και βλεπουμε τους θησαυρους μας στον υπερηχο που τελικα οντως ειναι ενα αγορακι και ενα κοριτσακι!!!!!!!!πολυ χαρηκαμε χθες!Το θεμα ομως ειναι οτι με επιασε χειροτερη αλλεργια απο το τζελ που μου εβαζε για τον υπερηχο και να μην εφτανε αυτο τα παιδακια ηταν γυρισμενα και τα δυο με το κεφαλι προς τα μεσα και ετσι μεχρι τις 3 το μεσημερι εμεινα εκει να πινω πορτοκαλαδες, να τρωω σοκολατες και να περπαταω μηπως και γυρισουν τα μικρα μου, αλλα αυτα τιποτα!και να εχω και την φαγουρα!

πολυ σεμνα παιδια σας λεω!να μην θελουν με τιποτα τα φωτα της δημοσιοτητας!οτι προλαβαμε να δούμε όμως ήταν όλα καλά!

Την Δευτερα θα ξαναπαω για το υπολοιπο β΄επιπεδου γιατι δεν το ολοκληρωσαμε τελικα!

Για την αλλεργια πηρα τον γιατρο τηλεφωνο και μου ειπε να παω σε δερματολογο, εγω πηγα τελικα στο νοσοκομειο Συγγρου και απο εκει με εστειλαν να κανω αιματολογικες εξετασεις γιατι ειπαν οτι αν ηταν τα ηπατικα θα πειραζοντουσαν τα μωρακια.Δωστου παλι αγχος και τρεξιμο! Τελικα εκανα και τις αιματολογικες και αφου δεν εδειξαν τιποτα καταληξαμε οτι ειναι απλα απο την κυηση και λογω κυριως της διδυμης κυησης και των αυξημενων ορμονων!!! μου εδωσαν να βαζω μια κρεμα οποτε με πιανει η φαγουρα η οποια ειναι τησ aveene, αλλα δεν την βρηκα πουθενα γιατι ειναι Σαββατοκυριακο και τωρα θα περιμενω αυριο που ειναι Δευτερα να την αγορασω...

αυτα τα νεα κοριτσια και συγνωμη για το μεγαλο μου ποστ...

και το ξυσιμο συνεχιζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι τί μου θύμισες τώρα...

Το έπαθα κι εγώ αυτό μια εβδομάδα πριν να γεννήσω. Το αποκορύφωμα ήρθε το τελευταίο βράδυ. Είχα γεμίσει από το πολύ ξύσιμο εκζέματα στην κοιλιά και μάλιστα κάτω από τον αφαλό το δέρμα είχε γίνει σαν μάρμαρο. Αφού φαντάσου έσπασαν 2 βελόνες όταν με έραβαν :dry: . Το τελευταίο βράδυ απλώθηκε σε όλο το σώμα μου. Άσε τί πέρασα και φυσικά τρωγόμουν παντού. Από την πολύ φαγούρα τελικά πονούσα και με έπιαναν ρίγη. Από αυτό που ένιωθα δεν είχα όρεξη για τίποτα. Μόνο θήλαζα τα μωρά. Έχασα 22 κιλά σε 1 εβδομάδα!

Πλάκωσαν όλοι οι γιατροί και 5 καθηγητές της δερματολογίας. Τελικά ήταν αλλεργία από το ... κολαγόνο. Επειδή η κοιλιά μεγάλωσε απότομα και πολύ παρήχθη πολύ ποσότητα κολλαγόνου που ο οργανισμός την θεώρησε τοξική. Έπρεπε να πάρω αντισταμινικά αλλά δεν πήρα λόγω του θηλασμού. Έβαζα μόνο μια κρέμα. Τελικά υποχώρησαν σε ένα μήνα. Τώρα είμαι μια χαρά και δεν άφησαν σημάδια, αλλά τί πέρασα...

Θα επανέλθω γιατί κλάινε τα μωρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κορίτσια ... τι τραβαμε για να γινουμε μάνες...!

Ευτυχως που τα μπεμπάκια μας ειναι η μεγαλύτερη ευτυχία στη ζωή μας, κι έτσι, κάνουμε υπομονή και μετα τα ξεχνάμε όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ new mammy ειχαμε αγωνια χθες ολη μερα που δεν βλεπαμε τι εγινε με την εξεταση σου. Μπραβο κοριτσακι που ειναι ολα καλά και τι τελεια ενα και ενα τα μωρουλινια σου. Το ιδανικότερο. Μπραβο κοριτσακι μου. Καλα εκανες κ εκανες τις εξετασεις σου κατευθειαν για να το αντιμετωπισεις. Ελπιζω μολις βαλεις την κρεμουλα να περασει η φαγουρα. Να στε καλα κοριτσακια κ μωρουλινιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω zetoula.

frosobal πολυ χαιρομαι που βρηκα μια μαμα να μοιραστω τον πονο μου!

δεν μπορεις να φανταστεις ή μάλλον μπορείς, τι φοβερη φαγουρα ειναι αυτη! οταν το επαθες εσυ, σου εδωσαν φαρμακευτικη κρεμα ή καλλυντικη?

εμενα με ξεκινησαν μια καλλυντικη τωρα, που δεν ξερω ακομα αν θα κανει τιποτα. λες να ειναι απο το κολλαγονο και εμενα?

αυτο για να φανει πρεπει να κανω ορμονικες ε?

κατι αλλο ...δεν ξερω αν εισαι ανοιχτη στο δερμα αλλα εγω ειμαι αρκετα..λες να παιζει καποιο ρολο αυτο, μια και λενε οτι τα πιο ανοιχτα δερματα ειναι και τα πιο ευαισθητα?

ελπιζω παντως να φυγει γρηγορα γιατι θα τρελλαθω αν συνεχισει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
    • αν χρειαστείς κάτι άλλο μου λες!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...