Μετάβαση σε περιεχόμενο

γραμμα στον Αγιο Βασιλη απο την Κωνσταντινα


Recommended Posts

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2009

Αγαπημένε Αγιε Βασιλη,

σου γραφω γραμμα για πρωτη φορα καθώς ειναι τα πρωτα μου Χριστουγεννα!Θα σου γραψω μερικα πραγματα για μενα αφου δεν με γνωριζεις!Με λενε Κωσταντινα και ειμαι 10 μηνών!Φυσικα ακόμα δεν γνωριζω γραφή και αναγνωση και το γραμμα αυτο το γράφει η μαμα μου εκ μερους μου.Τη μαμα μο τη λενε Παναγιωτα και ειναι 28 χρονων και το μπαμπα μου Γιωργο ,ο μπαμπας εινια 33 χρονων!!πωπω πολυ μεγαλοι ε?Η μαμα λέει οτι και εσύ εισαι πολυ μεγαλος και ζεις εδω και πολλα πολλα χρονια.Τωρα που γνωριστηκαμε λοιπν Αγιε μου Βασιλειε οπως και ολα τα παιδακια του κοσμου θα σου ζητησω και εγω κατι με τη σειρα μου.Εαν περνάει απο το χερι σου Άγιε μου θα ηθελα να δωσεις σε ολο τον κοσμο υγεία,δεν θελω να ξανα αρρωστησει κανενα παιδάκι και να μην κλαψει ξανά καμμια μανολυλα κ κανενας πατερουλης,να δωσεις ευτυχια στον κοσμο και να μοιρασεις πολλα πολλα χαμογελα!Επίσης να γεμισεις ολες τις καρδιες με αγαπη,και ολοι οι γονεις του κοσμου να αγαπανε τα παιδακια τους οπως με αγαπαει εμενα η μαμα μου και ο μπαμπας μου.

Η μαμα μου λεει να σε παρακαλεσω να μου κανεις δωρο κανενα κιλο γτ αδυνατισα τωρα τελευται κ θελει να παχυνουν λιγο τα μαγουλακια για να τα δαγκωνει!Αν και θα μεπονεσει αυτο λιγο κανε της το χατηρι γιται την αγαπω!

Παιχνιδια και ρουχα μη μου φερεις γτ εχω παρα πολλα και δεν χρειαζομαι αλλα.Μοιρασε τα σε παιδακια που τα χρειαζονται πραγματικα!Χρονια πολλα Αγιε Βασιλη και χαρηκα για τη γνωριμια!Θα τα ξαναπουμε του χρονου!Ντυσου καλά γτ κανει κρυο έξω!Πολλα φιλάκια

Κωνσταντινα ,10 μηνών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax βρε Κωνσταντινα μου...Κουκλιτσα μου γλυκεια!!!

Πες στη μανουλα σου πως με συγκινησε!!!

Πες της πως η σκεψη μου ειναι μαζι σας!!!

Πες της πως αν ο Αγιος Βασιλης αργησει να στειλει το κιλο...Προσφερουμε εμεις ενα τσαχπινοκιλακι!!!! :):) :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα είδες κάτω από το δέντρο μήπως σας άφησε εκεί ο Άγιος Βασίλης τα δωράκια του;;;; :)

Πόσα κιλά είναι η μικρή; Καλές γιορτές!!!!

Η Ναταλία ζήτησε από τον Άγιο Βασίλη ένα βιβλίο για να γράφει γράμματα και ένα τρενάκι. Ζήτησε και για την Δανάη ένα βιβλίο και ένα τρενάκι, αλλά πιο μικρά!!!!

Ο ανηψιός,6, μου εγραψε γράμμα: "Αγιε Βασίλη εγώ δεν θελω δωρο."

Ο μικρός αδερφός του, 4, ζήτησε από τον Άγιο Βασίλη να του κάνει δώρο σκί για να πάει στο βουνό και να τσακιστεί!!!!!!!!!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχβρε κωνσταντινα τι ωραια που τα ζητας απο το αι βασιλη!!!!!!

να δωσεις πολλα φιλακια στην μαμα σου και να εισαι παντα καλα!!!

και απο κιλακια ειμαι σιγουρη πως θα στα ξαναφερει!!!! :)

ολα τα παιδακια να εχουν ολα τα καλα γιατι αυτα δεν φταινε σε τιποτα...υγεια πανω απο ολα(παλια το κοροιδευα αυτο που ελεγε η γιαγια μου αλλα τελικα αυτο μονο εχει αξια..χωρις αυτο..)

:):):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητη Κωνσταντινα....ως εκπροσωπος του Αη Βασιλη...θα χαρισω το δωρακι σου σε καποιο παιδακι, που σε ευχαριστει προκαταβολικα. Κανενα κιλακι δεν ξερω αν μπορω να σου χαρισω...αλλα ο Αη βασιλης εχει μπολικα και αφου το θελεις πολυ θα σου δοσει ενα απο τα δικα του. Πολλα φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντίνα πες τη μαμά σου ότι εκτός από όργιο είναι και ψυχούλα!!! :)

Κιλά όσα θες γιαβρί μου... Διαθέτω μέχρι και 20.. Ε καλά.. Όχι όλα σε σένα.. :P

Α! Και πες της μαμάς σου επίσης ότι ο Άγιος Βασίλης καταλαβαίνει greeklish! :P

Φιλενάδες μου (μικρή και μεγάλη).. Χρόνια Πολλά... Καλή Πρωτοχρονιά με υγεία και κανένα κιλάκι πάνω! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κωνσταντινα κιλακια δε μπορω να σου δωσω γιατι κι εγω ειμαι αρκετα αδυνατος αλλα ενα πολυ πολυ γλυκο φιλακι απο ενα πολυ πολυ γλυκο αντρακι το δεχεσαι??????

φιλακια σπυρος!!!! χρονια πολλα απο εμενα την μαμα μου και τον μπαμπα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι συγκινητικό γράμμα! :)

Είμαι σίγουρξ ότι μέσα στο 2010

ο Άγιος Βασίλης θα στείλει όχι

μόνο ένα αλλά πολά κιλάκια.

Φιλιά σε σένα και την μανούλα σου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Κωνσταντίνα!

Κιλάκια δεν μπορώ ούτε εγώ να σου δώσω γιατί δεν μου περισσεύουν :( Εύχομαι όμως,ο Άγιος Βασίλης να έχει τους γονείς μας καλά για να μπορούν να μας μεγαλώσουν με πολύ αγάπη και να μας δώσουν ό,τι χρειαζόμαστε! :laugh: Επίσης,θα ήθελα πολύ να μου κάνει η μαμά μου ένα αδερφάκι για να έχω παρεούλα και υπόσχομαι οτι θα το αγαπάω και θα το προστατέυω πολύ πολύ πολύ!Φαντάζομαι πως θα θέλεις και εσύ! :woohoo: Ας τον παρακαλέσουμε λοιπόν να μας φέρει απο ένα αδερφάκι γιατί όλα τα υπόλοιπα τα έχουμε ;)

Ελπίζω οι ευχές σου να πραγματοποιηθούν!!!

Με αγάπη, Άννα...(7 μηνών)

Υ.Γ:Ξέχασα να σε ρωτήσω! :blush: Θέλεις να γίνουμε φίλες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΙΕ ΜΟΥ ΒΑΣΙΛΗ

ΘΕΛΩ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΑ ΜΕΜΕ ΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ! :laugh:

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ?

(ΑΒΑΠΤΙΣΤΟΣ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΑΝΤΩΝΑΚΗ ΘΑ ΜΕ ΒΓΑΛΟΥΝ! 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ;) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπυρο,Ειρηνη,τσαχπινουλα,Φιλιππε,Ειρηνη,Θοδωρή,Μαρακι,Ζωηρουλη,Αντωνη και Αννουλα σας στελνω πολλα φιλια και σας ευχαριστω γ τις ευχες σας!Ευχομαι ο καινουργιος χρονοσ να σας βρει ολους καλα και να σας φερει οτι επιθυμειτε,και φυσικα σας θεωρω ολους φιλους μου! ελπιζω να μην ξεχναει καποιον η μαμα γτ ξερετε μεταξύ μας,τωρα τελευταια ξεχναει πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γιατι συγκινήθηκα τώρα ; :dry:

Εύχομαι να στα φέρει όλα ο Αγ.Βασίλης καρδιά μου ! Να σε χαίρεται η οικογένεια σου Κων/νούλα ! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Κωνσταντίνα είμαι ο Νίκος και είμαι 11 μηνών. Αν θες πάρε κανένα κιλό από μένα γιατί κοντεύω να σκάσω και τα μάγουλά μου να εκραγούν. Η μαμά μου θα βγάλει δυσκοκοίλη και τα χαρίζει απλώχερα. Χώρια που δεν μ'αφήνουν να περπατήσω αφού είναι ασήκωτα. Όσο για τα υπόλοιπα θα του πω και γω να σου κάνει τη χάρη και θα το πω και στους φίλους μου μπας και μαζευτούμε πολλοί και μας ακούσει καλύτερα. Σε φιλώ χουχουλίνος.. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikolaki file xouxouline einai polu omorfa ta magoulakia sou kai suntoma tha perpatiseis ,k i mama sou den tha se prolabainei ,eimai sigouri giafto!!sas filo gluka!!!

kuria oliii kai se esas efxomai oti eputhimite!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 11 months later...

κοριτσακια το θυμαστε αυτό ?...γραψτε το γραμμα των μωρων σας εδώ!!!

Άγιε μου Βασίλη, επανέρχομαι δριμύτερη φέτος!!!!

είμαι η Κωνσταντίνα που σου έγραψα και πέρσι (η μαμα δηλ γιατι εγω ειμαι ακόμη 21 μηνών κ περπαταω προς 22!!) ,λοιπόν το θεματάκι με τα κιλά που είχαμε πέρσι δεν το ξεπέρασα μα ευτυχώς το ξεπέρασε η μαμά και σταμάτησε να με πιέζει,τωρα τρωω όσο θέλω όποτε θέλω και είμαστε όλοι χαρούμενοι!!!!

Γλυκέ μου παππούλη , δωρο δεν θέλω,πρωτον δε θα με βρεις στο σπίτι γτ μετακομίσαμε και δευτερον θα μου παρει η μαμά και ο μπαμπάς ,και οι παππουδες και οι προπαππουδες και οι θειοι κ οι θείες μου (ευτυχώς είναι πολλοί!!) , θέλω το δώρο μου να το δώσεις αλλού ,σε κάποιο παιδάκι που το έχει μεγαλύτερη ανάγκη απο εμένα ,το μονο που ζητώ (η μαμά δηλ) ειναι να βγουν κ τα υπόλοιπα δόντια γτ εχω μόνο 12 και η μαμά το έχει μεγάλο καϋμο!!! ας της κάνουμε το χατήρι!!! Επίσης αν γίνεται να βάλεις και εσύ ένα χεράκι στο θέμα της αλλεργίας που με ταλαιπωρεί (ξέρεις εσύ).. να μην ξεχάσω να πω Χρόνια Πολλά σε όλο τον κόσμο και στους μικρούς μου φίλους!!!Να ευχηθώ Υγεία και Ειρήνη σε όλη τη Γη!!!

Φιλιά Κωνσταντίνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άγαπημένε μου Άγιε Βασίλη,

εγώ θέλω ένα μεγάαααααααλο πακέτο με δύναμη κι υπομονή, να το δώσω στη μαμά μου, να αντέχει τα ξενύχτια, γιατί εγώ να σταματήσω να ξυπνάω τη νύχτα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!...ΧΑ! [-(

Μαρκέλλα 11 μηνών.

Καλά Χριστούγενννα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε...τι λεει;;

κωνσταντινα παρε κανενα κιλο απο μενα και απο 1 γειτονισσα που πσλευει καιρο να τα χασει..θα μας διευκολυνες ολους..

υγεια σε ολους και τιποτε αλλο!!! [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα μιλαμε σνοουγκερλ η φωτο σας ειναι τέλεια!! εχεις ρίζες απο Χίο ?εόυ κ το Μαρκέλλα? Θουθου μου περναει ο καιρος!!

ρε Σωσω οχι αλλα κιλα δεν θελουμε !!!! βρήκες το δρόμο σου καλέ?νόμιζα οτι ειχες ξεμείνει Πειραιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας δωσουμε καλε κανενα κιλο....και εμεις και ο Χριστοφορος...

αλλα δοντια θελουμ και εμεις αν γινετε;;;;; πλιιιζζζζζζζζ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς γράψαμε γράμμα στον Αγ. Βασίλη

Το λέγαμε το γράμμα πολύ καιρό και το έχει μάθει απ' έξω γράψαμε:

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη,

σε παρακαλώ να φέρεις δώρο για την Ανδριάνα ένα τρένο μεγάλο με βουνά γιατί είναι πολύ καλό παιδάκι και ακούει την μαμά και τον μπαμπά. Θέλω να έχεις όλα τα παιδάκια του κόσμου καλά και να έχουν φαγητό νερό και κρεβάτι να κοιμηθούν (και εδώ λέει η μικρή και δωμάτιο δικό τους και παιχνίδια)

Ευχαριστώ

Το έγραφα εγώ και μετά το πήρε και εκείνη και έκανε ότι έγραφε το βάλαμε σε φάκελο και το δώσαμε στον μπαμπά να το πάει στο ταχυδρομείο.

Τι ωραία που είναι τα Χριστούγεννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον ..αυτο ειναι το γραμμα της κορης μου της Σοφιας ..

Αγαπητε Αγιε Βασιλη ..

Γιατι σε λενε Βασιλη ? Ελεγαν τον παπου σου ετσι ? Εγω ειμαι η Σοφια κ με λενε ετσι γιατι εχω κ μια γιαγια που την λενε Σοφια ..Εχω κ μια αδερφη που την λενε Νικη κ μετα μας εφερε η μαμα κ αλλη μια αδερφη ..Αγιε Βασιλη θα μας φερεις κ αλλη ? Δεν εχει χωρο το δωματιο μας ..Κρατα την κ αν βρουμε χωρο θα σου το πουμε ..

Εγω θελω να μου φερεις μια μπαρμπι κ ενα καστρο κ η Αδερφη μου η Νικη θελει κ αυτη μια μπαρμπι ενα καστρο κ να παει να κοψει τα μαλλια της γιατι μπαινουν στα ματια της ..Η αδερφη μου η Αριαδνη δεν ξερω τι θελει γιατι ειναι μωρο κ δεν μιλαει

Θελω την μαμα μου να προσεχεις κ τον μπαμπα μου κ την γιαγια μου κ τον παπου μου κ την αλλη μου γιαγια ..( ..εδω εχω κοψει λιγο την υποθεση γιατι το μπλα μπλα της Σοφιας ειναι ατελειωτο αν αρχισει ..)

Αγ βασιλη εχω κ μια γιαγια μεγαλη την Μαρια που της χαλασαν τα ποδια κ μπορεις εσυ να της τα φτιαξεις ?

Μπορεις να κανεις ολα τα παιδακια του κοσμου να ειναι καλα?

Μπορω να τρωγω καθε μερα μακαρονια ?

κοριτσια αυτο ηταν το γραμμα της πρωτοκορης μου ετσι οπως μου τα υπαγορεψε σχεδον το σκ που στολιζαμε δεντρακι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...