Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΟΣ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ...


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΣ ΜΗΝΑ ΚΙ ΕΧΕΙ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑ 3ΩΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗ 01:30-02:00. ΜΟΛΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΑΙ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ, ΣΤΟ 10ΛΕΠΤΟ ΜΕ ΜΙΣΑΩΡΟ ΞΥΠΝΑΕΙ.ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ (ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ).

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ. ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΩΣ ΤΙΣ 26 ΜΕΡΕΣ, ΚΟΙΜΟΤΑΝ 3ΩΡΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ.

ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΡΛΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ; ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΤΕ; ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurore πλακα μας κανεις!!! Συγνωμη κι'ολα για τον τονο. Για επιβιβασου στο εξπρες μας να δεις τι τραβανε μαμαδες με μεγαλυτερα παιδια....εμου συμπεριλαμβανομενου!!!

Επιβιβασου και θα δεις οτι δεν υπαρχουν και πολλα να κανεις και οτι φυσικα δεν εισαι η μονη!!!!

Να χαιρεσαι το ζουζουνι σου γερο να ειναι και να κοιμηθει συντομος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax, ναι, το ξερω οτι υπάρχουν κι άλλες. Ρητορικά το ρώτησα. Απλά φοβάμαι μήπως ΄εχει εθιστει στο κρεβάτι μας... Τζάμπα τα 500 ευρω για το κρεβατακι του, μου φινεται, αν συνεχίσουμε ετσι!

Σ'ευχαριστω Σεσιλια για τις ευχες σου και την απαντηση. Να χαιρεσαι κι εσυ το δικό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην να χαίρεσαι το αγγελούδι σου....

Νομίζω βιάζεσαι να μπεις σε πρόγραμμα!!! :)

Το μωράκι σου ακόμα ρυθμίζει το φαγητό και τον ύπνο του!!!

Δεν θα εθιστεί στο κρεβάτι σας αλλα νομίζω πως θα πρέπει να οπλιστείτε

με υπομονή και να τον κοιμιζεται στο κρεβατάκι του και για δική του ασφάλεια...Νανούρισμα , κούνια....κλάμα , νανούρισμα , κούνια και παει λέγοντας μέχρι να κοιμηθεί στο δικό του κρεβατάκι....!

Υπομονή και προσπάθεια θέλει και πίστεψε με ( μιλάω εκ πείρας με ένα αγοράκι 19 μηνών ) αυτά τα ξενύχτια θα στα ανταμείψει με το παραπάνω..

Αλλο παιδάκι από νωρίς , άλλο αργότερα....Θα σου λέιψουν αυτές οι νύχτες και ας ακούγεται μαζοχιστικό!

Να το χαίρεσαι και να είναι γερό και να δεις που μόλις περάσει ο καιρός

ολα θα αλλάξουν!

Καλές γιορτές! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟΨΕ. ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΛΗ Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ! αΧ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΦΤΑΙΕΙ!ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΦΕΡΝΕΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ Η ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΝΑΝΟΥΡΙΣΕΙ,ΑΦΟΥ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΞΥΠΝΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 2ΩΡΟ. ΚΙ ΕΓΩ ΦΥΣΙΚΑ ΠΟΥ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ! Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ EVIPAPA!

ΠΑΡΕΠΙΠΤΩΝΤΩΣ, ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΩΡΕς ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μωράκι σου είναι πολύ μικρό ακόμα και θα περάσει λίγος καιρός μέχρι να ρυθμιστεί το πρόγραμμά του (όσον αφορά του ύπνο και το φαγητό). Εφόσον θηλάζει κιόλας χρειάζεται συχνότερα γεύματα για να χορταίνει και να μπορεί να κοιμάται για περισσότερη συνεχόμενη ώρα. Το βράδυ πριν το τελευταίο του γεύμα να το κάνεις ένα μπανάκι που βοηθάει τα μωράκια να χαλαρώνουν. Πάντως προσπάθησε να μη το παίρνεις στο κρεββάτι σας περισσότερο για τη δική του ασφάλεια. Μπορείς να ενώσεις τη κούνια του (με τελείως κατεβασμένο το κάγκελο) με το κρεββάτι σας και μόλις τελιώνεις το θηλασμό, να το τοποθετείς στη κούνια του έτσι ώστε να μη χρειάζεται να σηκώνεσαι και να ξυπνάει κι αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακόμα δεν έχω παιδάκι κ δεν ξέρω ακριβώς τι να σου πω. Απλά από μια ξαδέρφη μου ξέρω που το μωράκι της έμαθε να κοιμάται με πιπίλα το στήθος (επειδή είπες ότι κοιμάται στο κρεβάτι σου με το στήθος) κ δυστυχώς δεν μπορούσε να το κόψει, μγάλωσε λιγάκι 6 μηνών-1έτος κ αόμα τίποτα. Ξυπνάει μέχρι 5 φορές την νύχτα κ θέλει τη μαμά για αγκαλίτσες.

Αν κ δεν προτείνουν πιπίλα στο θηλασμό μήπως να του δοκιμάσεις? το λέω από το να κάνει το στήθος πιπίλα μου φαίνεται καλύτερο...

δεν ξέρω πραγματικά, πάντως εγώ δεν θα ήθελα να συνηθίσει όλη νύχτα στην αγκαλιά μου κ στο στήθος.Ειδικά αν σε 2 μήνες πας για δουλειά...

Εύχομαι να βρείτε το ρυθμό σας γρήγορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.

ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΥΤΥΧΩΣ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΙΠΙΛΑ! ΑΧ, ΑΝ ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ, 1500 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΠΑΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΣΠΑΡΑΖΕΙ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΓΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΙΣΩΣ Κ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΞΑΠΛΩΝΩ ΠΡΙΝ ΤΗΣ 1,ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΕ,ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ.ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ(ΚΟΥΝΙΑ,ΚΑΡΟΤΣΙ,ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ)ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ 2ΛΕΠΤΟ ΞΥΠΝΑΕΙ :( .ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ayrore fasi einai kai tha perasei!!!ayto exw katalabei me ema gio 15 minwn....alles fores trwei alles oxi..alles koimatai alles oxi....etsi tha eisai apo edw kai sto eksis...etsi einai agapi mou glikeia ta mwrakia:)

filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas efxaristw vre koritsia! shmera toylaxiston koimithike arketa mesa sthn imera. tha doyme to vrady. An kai perimenoyme episkepseis, tha proetoimastw gia xenyxti. Ki aytoi se asarantisto mwro kathontai ws tiw 23.00 to vrady :angry: meta ginomai kakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΕΜΕΝΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΤΗΝ ΚΟΙΜΙΖΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ Κ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΑΚΟΥΜΠΑΓΑΜΕ ΚΑΤΩ ΞΥΠΝΑΓΕ Κ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.Κ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ..ΗΤΑΝ ΓΕΝΙΚΑ ΑΝΗΣΗΧΗ..ΚΑΝΑΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΤΟΜΑΧΟΥ Κ ΕΙΧΕ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ Κ ΜΕΤΑ ΕΒΓΑΛΕ Κ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ..ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ Κ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΟΥ..ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΓΧΩΣΩ,ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΠΤ..ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΣΙΡΟΠΙ ΕΔΩ Κ ΕΝΑ ΜΗΝΑ Κ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΑΓΗΤΟΥ..ΠΟΤΕ ΦΑΓΗΤΟ ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΓΕΥΜΑ,ΡΕΨΙΜΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ,ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΝΗΜΑ ΜΟΛΙΣ ΦΑΕΙ,ΥΠΝΟΣ ΣΕ ΚΟΥΝΙΑ ΣΕ ΚΛΙΣΗ 30 ΜΟΙΡΩΝ(ΒΑΛΑΜΕ 2 ΤΟΜΟΥΣ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑΣ ΣΤΑ 2 ΠΟΔΙΑ)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurore έγραψε:

sas efxaristw vre koritsia! shmera toylaxiston koimithike arketa mesa sthn imera. tha doyme to vrady. An kai perimenoyme episkepseis, tha proetoimastw gia xenyxti. Ki aytoi se asarantisto mwro kathontai ws tiw 23.00 to vrady :angry: meta ginomai kakia!

11 το βράδυ... μια χαρά νωρίς!!! Που να δεις εμένα... με αποκλειστικό τότε θηλασμό, να έχουν κατσικωθεί, να έχουμε παραγγειλεί σουβλάκια, να έχουμε βγάλει όλο το σερβίτσιο στο μπαλκόνι... ποτήρια, πιάτα κλπ... το μωρό ούτε 30 ημερών... και έφυγαν στις 2:30!! Άκουσον άκουσον!!! Ο κερατάς ο γιός μου τόσες ώρες να έχει λιώσει στον ύπνο... κι αφού μείναμε επιτέλους μόνοι... ξύπνησε για θήλασμα!!! :blink::blink::blink: Καλή συνέχεια.. Όλα θα στρώσουν θα δεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurore έγραψε:

αΧ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΦΤΑΙΕΙ!ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΦΕΡΝΕΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ Η ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΝΑΝΟΥΡΙΣΕΙ,ΑΦΟΥ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΞΥΠΝΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 2ΩΡΟ.

Καλημερα! Πρωτα απ'ολα τα μωρακια δε συνηθιζουν απο τοσο μικρα. Επειτα δεν ειναι τραγικο να τον παιρνετε στο κρεβατι. Αρκει να ειστε σιγουροι οτι δεν κοιμαστε ανησυχα. Ο παιδιατρος μου ειπε οτι τα μωρακια νιωθουν απιστευτη αγαλλιαση και χαρα οταν κοιμουνται με τους γονεις τους. Γιατι λοιπον να μη χαρουμε και εμεις και αυτα;; Ξερεις ποσο γρηγορα μεγαλωνουν και θα παρακαλαμε για μια αγκαλια;;; Εγω τον κοιμιζω στο κρεβατι μας και οταν τον παιρνει ο υπνος τον μεταφερω στην κουνια. Επισης καποια μεσημερια κοιμομαστε παρεουλα στο διπλο. Κοιμαται ομως μια χαρουλα και στην κουνια του.

Το γεγονος οτι το μωρακι σου ξυπναει σημαινει οτι κατι του φταιει. Γιατι λοιπον να μην το παρεις στο κρεβατι σας λιγο να ηρεμησει;; Ειμαι τελειως εναντιον της τακτικης το αφηνω να πλανταξει..Ειναι τοσο μικρουλια..Κριμα δεν ειναι;; Σε μεγαλυτερη ηλικια προσπαθουμε να μην το κακομαθουμε. Τωρα χρειαζονται συνεχως να τους δειχνουμε την αγαπη μας..Αλλωστε ειναι πολυ νωρις ακομα για προγραμμα.

Γνωμη μου ειναι να το ηρεμεις σε αυτη τη φαση με οποιο τροπο μπορεις (ακομα και με το να τον παιρνεις στο κρεβατι σου) και οταν η κατασταση στρωσει και το προγραμμα φτιαχτει να τον βαζεις κυριως στην κουνια του και για την ασφαλεια του αφου τα μεγαλυτερα παιδακια κουνιουνται συνεχεια.

Δεν καταλαβαινω γιατι ειναι κακο να κανουμε κατι που ηρεμει ενα τοδο δα μικρο μωρακι μονο και μονο για να μην κακομαθει....

Και αγκαλιτσα θελουν συνεχεια και στοργη και ολα. Συγνωμη για την φλυαρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω, πω Νταλια μου,ωραιοι επισκεπτες! ΕΛΕΟΣ!

Ανθη μου κι εγω εννοειται δεν τον αφηνω να κλαιει,αλλα να... οι αποψεις για το αν συνηθιζει το παιδακι απο νωρις, οιαποψεις διιστανται κι οπως ολοι θελω το καλυτερο. Για μενα να σου πω ειναι και το πιο ευκολο να τον παιρνω μαζι μου, αλλα οχι κι ολο το βραδυ οπως λεει ο αντρας μου! χθες παντως κοιμηθηκε αρκετες ωρες την ημερα και το βραδυ κανενα 6ωρο,οχι συνεχομενο φυσικα. τον εβαλα και στην κουνια του! βεβαια κατα τις 7.30 που ημουν πυωμα τον πηρα διπλα μου...

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...