Μετάβαση σε περιεχόμενο

GENIKES APORIES


Άρια

Recommended Posts

Μου ειχε συμβει και εμενα αυτο ειναι τα υγρα της λοχειας

σε εμενα ηταν και σημαδι οτι η περιοδος μου δεν θα με αφηνε εστω για αυτους τους λιγους μηνες που θηλαζα αποκλειστικα σε ησυχια :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΣΤΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΊΓΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΣΑ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟ 5 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΣΤΑΝΤΑΡ ΡΟΗ ΛΟΓΟ ΘΗΛΑΣΜΟΥΑ ΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΙΠΟΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε ξυδι ειχα γινει που μου ειχε ερθει η περιοδος μα ουτε ενα μηνα να μην με αφησει υσηχη η παλιοπ@#@/ανα

ευχομαι να ειναι μονο τα υγρα της λοχειας και να βρεις την υσηχια σου τουλαχιστον οσο θηλαζεις αλ΄λα την δεν θυμαμαι αν πονουσα η οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρια έγραψε:

XM....ARA AN DEN PONOUSES MALLON I KWLOPERIODOS THA EINAI. FTOUUUUUUU.

ελπιζεις πως οχι οι ατυχες που θηλαζουν αποκλειιστικα και τους ερχεται περιοδος ειναι λιγες ευτηχως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALIMERA! TELIKA MALLON PERIODOS EINAI...

THA TO DIEUKRINISW VEVAIA POU THA PAW STO GIATRO

I SIMERA I AURIO. ALLA AUTA TA IGRA LOXEIAS POU LES TA EXW TIS TELEUTAIES MERES. ARA MALLON PERIODOS PREPEI NA EINAI.

EGW DEN THILAZW APOKLEISTIKA, DISTIXWS.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALIMERA KORITSIA!

KALI XRONIA NA EXOUME ME UGEIA KAI EUTUXIA.

TELIKA ELENI PERIODOS EINAI...

EXW 3 NEES APORIOULES POU TA DIAVASA SE KATI SITE:

1)DEN KANEI NA SKEPAZOUME TO MWRO ME PAPLWMA.

GIA PIO LOGO?

2)DIAVASA EDW

http://www.mammyland.com/index.php?opti ... =9&id=5610

PWS EINAI

 ΛΑΘΟΣ 2ο : ΚΑΝΕΤΕ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

3)SXETIKA M'AUTO:

Η πιπίλα μειώνει τον κίνδυνο αιφνίδιου θανάτου σε βρέφη

Νέες οδηγίες για την αντιμετώπιση του αιφνίδιου θανάτου στα βρέφη δίνει τώρα η Αμερικανική Εταιρεία Παιδιατρικής. Οι Αμερικανοί παιδίατροι συνιστούν τη χρήση της πιπίλας ως μέσο προφύλαξης από το σύνδρομο (SIDS) και καλούν τους γονείς τους πρώτους μήνες ζωής ενός μωρού να έχουν το βρέφος στο δωμάτιό τους, όχι όμως να κοιμούνται μαζί στο ίδιο κρεβάτι. Νέες οδηγίες δίνουν και για τον τρόπο που πρέπει να κοιμίζουμε τα μωρά κάτω του ενός έτους. Έτσι, ενώ μέχρι σήμερα τα βάζαμε από τη μιά ή την άλλη μεριά, σήμερα θα πρέπει να προτιμούμε την ανάσκελη θέση.

EGW KOIMIZW TI MIKRI MOU MIA APO TI MIA MERIA KAI MIA APO TIN

ALLI. TI PIPILA GIA PIO LOGO NA TI VALW?

GIATI NA TIN KSAPLWNW ANASKELA?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο θεμα σου με το γυρισμα της μκρης σου θα σου ελεγα να γβαλεις το μαξιλαρι και οτιδηποτε αλλο αποκρεβατι της μικρης σου και εμενα μου εχε γυρισει καποια στιγμη γυρω στο μηνα και της ειχα μια τυλιγμενη πετσετα

καποια στιγμη την ειχα βαλει για υπνο το πλαι και γυρναει απο την πλευρα της πετσετας το δεν ξερω αλλα μετα φοβηθηκα μην κολλησει το μουτρακι της στην πετσετα ετσι οπως γυρνουσε και την εβγαλα μην τυχον παθει ασφυξια :S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΛΩΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΣΦΥΞΙΑΣ ΑΝ ΚΟΥΚΟΥΛΩΘΕΙ. ΕΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΟΧΙ. Η ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΕΧΕΙ ΠΟΡΟΥΣ...

ΟΧΙ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΛΑΕΙ Η ΦΥΣΙΚΗ ΑΣΠΙΔΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΒΡΕΦΟΣ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑ ΤΟΥ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΒΕΒΑΙΑ. ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΜΠΑΝΙΟ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΟΥΤΙΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΥΔΡΑΤΜΟΙ ΒΟΗΘΟΥΝ ΣΤΟ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ ΜΥΤΕΣ, ΑΦΤΙΑ ΚΤΛ.

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΤΙΑ ΘΕΣΗ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑ. ΑΦΟΥ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ. ΠΛΑΓΙΑ Η ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ. ΟΧΙ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ!! ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ ΓΙΑ ΣΕΘ ΕΠΕΙΔΗ ΠΙΕΖΟΝΤΕ ΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΚΑΙ Η ΚΑΡΔΙΑ. ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΔΕΝ ΔΙΑΤΡΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΙΝΔΥΝΟ . ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΚΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΕΡΘΕΙ ΑΝΑΓΟΥΛΑ ΓΥΡΝΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το παπλωμα δημιουργει μεγαλες θερμοκρασιες για τα μωρακια μας και αν ειναι και συνθετικο υπαρχει κινδινος να το τραβειξει να σκεπαστει και να υπαρξει ασφυξια (νομιζω)

το καλοαιρι δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα να το καεις καθε μερα μπανιο τωρα το χειμωνα φοβοαστε μην την κρυωσουμε αλλα αν ολα τα δωματια ειναι ζεστα δεν νομζω παλι να ειναι προβλημα στα μωακια τους αρεσει το μπανακι

οσο για την πιπιλα ειναι περισοτερο για ειανα τα μωρακια που δεν θηλαζουν γιατι τα περισοτερα μωρα που θηλαζουν δεν την δεχονται συνηθως

ελπιζω καποια αλλη κοπελα να σε κατατοπισει περισοτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.

ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΠΛΩΜΑ ΜΕ ΚΑΛΥΨΑΝ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ,ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΤ ΤΗΣ ΠΡΟΙΚΑΣ ΜΑΖΙ Κ ΠΑΠΛΩΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΣΚΕΠΑΖΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΚΕΔΕΝΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΤΟΥ & ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΡΥΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ Κ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΓΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ..ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ Κ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΜΩΡΟ,ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΟ..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΕΧΕΙ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ Κ ΟΣΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..

ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 1ο ΜΗΝΑ ΑΡΧΙΖΕΙ Κ ΓΥΡΝΑΕΙ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΟΛΕΥΕΙ..ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ,ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΠΤ.ΕΣΥ ΘΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΕ ΠΛΑΓΙΑ ΘΕΣΗ & ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΑΣΤΟ ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ..

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ,ΕΓΩ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΚΟΙΜΙΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΜΕ ΤΟ ΠΙΠΙΛΙΣΜΑ ΝΑΝΟΥΡΙΖΕΤΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ..ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΟΠΟΤΕ ΤΗΣ ΦΥΓΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ Η ΠΙΠΙΛΑ ΞΥΠΝΑΕΙ Κ ΚΛΑΙΕΙ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΝΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΒΑΛΩ..ΤΗΝ ΣΤΕΡΕΩΝΩ ΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΦΕΥΓΕΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ..ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΑΝ ΘΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ...ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΚΟΙΜΙΣΜΑ ΠΑΝΤΩΣ..

ΜΠΑΝΙΟ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ,ΤΗ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ ΤΟ ΛΟΥΣΙΜΟ.

ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΥΓΡΑ ΠΟΥ ΛΕΣ,ΕΦΟΣΟΝ ΔΕ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ..ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕ ΘΗΛΑΖΩ ΠΛΕΟΝ..ΑΠΛΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΓΛΥΚΟ ΠΟΝΟ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ELENI SINEXEIA ALLOU TI VAZW K ALLOU TI VRISKW...ANASKELA PIO KATW PIO PANW DIAGWNIA...

TRISEUTIXISMENI, FOVAMAI ANASKELA...TOSA EXOUN SIMVEI...

AUTO POU LES GIA TO MPANIO SIMFWNW MAZI SOU

KALIPSO EGW TIS EXW SIKWSEI TI KOUNIA GIA TI PALINDROMISI ALLA DEN

VLEPW K POLI VELTIWSI.

DEN THELW NA TI MATHW PIPILA.

MOU KOIMATAI KATEUTHEIAN.

KOUVERTOULA TIS VAZW K EGW APLA EPEIDI DIAVASA AUTO TO PRAGMA

ANARWTITHIKA. MIA FORA TIS EIXA VALEI TO PAPLWMA APO TO SET TIS PROIKAS.

KAI EGW KATHE MERA TI KANW MPANIO. STIN ARXI MEXRI NA TO MATHEI

TIN EPIANE IPERENTASI

TO VRADI GIA 1-2 MERES. TWRA KOIMATAI MIA XARA META TO MPANIO MEXRI TO

PRWI.

TIS GEMIZW TO MPANAKI LIGO KAI TIN AFINW MESA GIA 5-10'.

META TIS KANW MASAZAKI, TRWEI KAI KOIMAAAAAAATAI.

SAS EUXARISTW POLI GIA TIS APANTISEIS SAS.

TI MARSIPO PREPEI NA PARW VASI ILIKIAS TIS?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε Αρια με τις αποριες σου!!!!

σαν να αγχωνεσαι.... και δε μαρεσει αυτο...!!!

ηρεμησε ....!!!

φιλακια πολλαααααααααααααααααααα!!!!!!!!!! εκανα format τον υπολογιστη και ακομη δεν εχω κατεβασει το ΜSN γιαυτο σε εχω χασει!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΗ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΕ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

POU SAI SI VRE! ANTE NA TA POUME LIGAKI.

XREIAZOMAI WPOSDIPOTE MARSIPO. OMWS DEN XERW POIOS EINAI O KATALLILOS.

EPISIS SIMERA EINAI 7 MERES POU EXW PERIODO KAI EINAI PARA POLI TO AIMA.

ESAS ETSI ITAN VRE KORITSIA?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΙΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΗ Κ ΔΙΑΡΚΕΙ Κ ΠΟΛΥ..

ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΑΡΣΙΠΠΟ,ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΗΣ CHICCO ΑΛΛΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΟΤΑΝ ΚΑΛΑ..

ΓΙΑ ΠΙΟ ΜΙΚΡΑ ΜΩΡΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ SLINGS ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΟ ΠΑΝΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΜΩΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ..

ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΣΕΙ Η ΜΕΣΗ ΑΝ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΟΠΟΙΟΝ Κ ΝΑ ΠΆΡΕΙΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι η πρωτη φορα που σου ερχεται?-γιατι αν "ναι" ειναι φυσιολογικο!

ειναι μεχρι να ρυθμιστει κανονικα ο οργανισμος!γιατι πολυ απλα τοσο καιρο δεν ειχες περιοδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΑΡΣΙΠΠΟ ΤΗΣ CHICCO ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΚΟΚΚΙΝΟ,ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΒΟΛΕΨΕ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΧΑΝΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ..ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΧΩ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ..ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΜΑΡΣΙΠΠΟ SLING ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΩ..ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ & ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...