Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΟΩΡΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ


Recommended Posts

felicity έγραψε:

Στη β επιπέδου με εξέτασαν...Πριν δεν ένιωθα τίποτα...ούτε και τώρα να σου πω την αλήθεια...Ούτε πόνους έχω ούτε τίποτα περίεργο...Όλα θα πάνε καλά , είμαι σίγουρη!Έκανες τις ενέσεις ; Έγω θα πάω σε 10 μέρες... :kiss::kiss::kiss:

Εκανα την 1 ενεση και βλεπουμε.εσυ θα τισ κανεισ μονη σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι δε θα τις κάνω μόνη μου , θα μου τις κάνει μια νοσηλεύτρια μια και μετά από 24 ώρες και την άλλη...Η μητέρα μου , θυμήθηκε πως της είχαν κάνει κι εκείνης όταν μπήκε να γεννήσει πρόωρα...Λοιπόν ο γιατρός μου , μου είπε υπομονή άλλες 8 εβδομάδες ,μετά τη 34η όποτε και να γεννήσω ελιμαι ασφαλής γιατί και το μωρό θα έχει το ανάλογο βάρος και οι ενέσεις θα έχουν αναπτύξει τα πνευμόνια του!Η μητέρα της κολλητής μου επίσης είχε το ίδιο πρόβλημα και χωρίς περίδεση έφτασε στις 36 εβδομάδες...Μην αγχώνεσαι και στεναχωρείς και το μπεπμάκι , οι μανούλες πρέπει να να δυνατές και αισιόδοξες!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πειτε κσι σε μενα που ειμαι ασχετη πως γινεται η περιδεση και πως μετρανε τον τραχηλο και απο ποια εβδομαδα?????

συγνωμη που σας ρωταω αλλα πραγτματικα δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy έγραψε:

κοριτσια πειτε κσι σε μενα που ειμαι ασχετη πως γινεται η περιδεση και πως μετρανε τον τραχηλο και απο ποια εβδομαδα?????

συγνωμη που σας ρωταω αλλα πραγτματικα δεν ξερω

η περιδεση γινεται με ελαφρια ναρκωση απο την 12 ωσ την 16 βδομαδα.η μετρηση τραχηλου εχει καθοριστει απο την εξεταση τησ β επιπεδου διακοιλιακα η κολπικα απο εμπειρο γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ ευχαριστω πόλυ!...

η περιδεση γινεται προληπτικα η πρεπει να υπαρχει καποιο συμπτωμα?

οπως αιμορραγια?

και αν σου βρουν στο β επιπεδου οτι ο τραχηλος ειναι σε ανησυχητικο μεγεθος τι γινεται τοτε?

ξάπλα ή περίδεση?

συγνώμη που σας κουράζω με τις απορίες μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy έγραψε:

οκ ευχαριστω πόλυ!...

η περιδεση γινεται προληπτικα η πρεπει να υπαρχει καποιο συμπτωμα?

οπως αιμορραγια?

και αν σου βρουν στο β επιπεδου οτι ο τραχηλος ειναι σε ανησυχητικο μεγεθος τι γινεται τοτε?

ξάπλα ή περίδεση?

συγνώμη που σας κουράζω με τις απορίες μου...

στην β επιπεδου ειναι αργα για να γινει περιδεση.μονο χαπια και ξαπλα,αλλα γιατροσ δεν ειμαι.

επισησ περιδεση μπορει να γινει προληπτικα οπωσ εγινε σε μενα λογω καποιων επεμβασεων λιγο πριν μεινω εγκυοσ ή σε περιπτωσεισ που γνωριζουν οτι εχουν ανεπαρκεια απο πριν εχοντασ χασει ενα μωρο δυστυχωσ στο β τριμηνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα περιμένουμε λοιπόν τα νέα σου!! 😃😃
    • Ναι γιατί όχι! Δεν απαγορευτεί κάτι!!! Κάνει θαύματα σου λεωωω!!! Βασικά οδεύει με σωστά βήματα κ καθοδηγεί! Γιάννης Κουτουλακης ! Σε μια εβδομάδα!
    • Ναι θα ήθελα το όνομα του αν είναι εφικτό 🤗...Να είσαι επιφυλακτική αν αυτό δε βοηθάει 🤗 πότε θα ξανά πας ?
    • Κορίτσια χωρίς να σας ξέρω μου δίνετε δύναμη Κ κουράγιο!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! Δεν ξέρω η καθεμία από εσάς σε τι φάση είστε αλλά εύχομαι να έχετε όλες αυτό που ποθειτε! Θα δείξει. .είμαι λίγο πιεσμένος αυτή τη περίοδο με τη δουλειά κάνω κ κοσμήματα Κ έχω Κ κάποια φεστιβάλ.αν θελετε να τα δείτε mariemma Art είναι σε ινστα και φβ!!!! Αυτό μου δίνει δύναμη Κ ξεχνιέμαι πάντα όταν δε είμαι καλά...κάθομαι Κ δημιουργω....
    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...