Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΟΩΡΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, οργανώσου!!

CD με την αγαπημένη σου μουσική... ραδιόφωνο... τηλεόραση... βιβλία... και φυσικά, laptop με το αγαπημένο σου mammyland!!!!!! :laugh: :P

Μαζί θα τις περάσουμε τις επόμενες μέρες! Δε θα'σαι μόνη σου! Παρεΐτσα θα περνάμε τις μέρες και μη σε προβληματίζει τίποτα!!!

Εσύ δε θα κάνεις τίποτα! Μόνο ξάπλα και ριλάξ!!! Άντε το πολύ πολύ μέχρι την τουαλέτα και πίσω γρήγορα!!! Εντάξει;;;;

Όλα τ' άλλα άστα πάνω μας!!!

Και ξεκινάω με......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fani καταλαβαινω το ποσο θα ηθελες το μωρο να ερχοτανε στην ωρα του ,

Ομως μετα απο συντομους υπολογισμους στο τελος Γεναρη θα εχεις κλεισει την 32η εβδομαδα Το βαρος του μωρου σου ειναι πολυ καλο και τοτε ακομα καλυτερο Αν παρεις και λιγο Φλεβαρη ακομα πιο καλα Να δεις το μωρο σου θα ειναι μια χαρα Προσπαθησε να ηρεμησεις Να δεις που ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο εμενα

εκανα και εγω περιδεση τραχηλου

γεννησα τη 35 εβδομαδα λογω προωρων συσπασεων ομως

αν και ο τραχηλος μου ειχε εξαληφθει πληρως ο γιατρος μου ειπε οτι λογω περιδεσης θα αντεχε με ξεκουραση βεβαια.

εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι?

παντως αν ο γιατρος σου λεει οτι ολα πανε καλα να μην αγχωνεσε

κατι ξερει παραπανω.

αλλωστε τα μωρακια απο τον 7 μηνα περνουν περιπου 250 γραμμαρια την εβδομαδα.

εμενα η δικια μου γεννηθηκε 2800

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1,5 κιλο τωρα..αυτο σημαινει οτι τα 2 κιλα τα καβατζωσε σιγουρα το μικρουλι μεχρι να βγει..συγνωμη αλλα αυτο ειαι βαρος και μικρων τελειομηνων μωρων. Το βαρος να μην σε ανυσηχει καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα για το μωρό... :) Εννοείται!! :)

Κοίτα, μπορείς να επιλέξεις το πως θα περάσουν οι επόμενες μέρες και νύχτες...

Η μια επιλογή είναι να'σαι χάλια, μαύρη μαυρίλα και αγωνία και κατάθλιψη... :( Κι όλο αυτό το νιώθει και το μωρό εε;; :huh::unsure::dry:

Η άλλη είναι να σκέφτεσαι θετικά, να χαμογελάς, να σκέφτεσαι τη στιγμή που θα ακούσεις το κλάμα του και να προσπαθείς να χαλαρώνεις με ό,τι σ'ευχαριστεί!! Επίσης όλο αυτό το νιώθει και το μωρό! ;) :woohoo: :)

Εγώ ψηφίζω το δεύτερο!!! ;):)

Είμαι σίγουρη πως αν ήμουν στη θέση σου, μέσα στην μαυρίλα θα ήμουν κι εγώ... αλλά σίγουρα θα'θελα κάποιον/α να με ανεβάσει και να με τραβήξει από την μαυρίλα! Ε εσένα σου'λαχε μια crazy!! :P :laugh:

Κοινώς, ας το ρίξουμε λίγο στην τρέλα για να τη βγάλουμε "καθαρή" γιατί αλλιώς θα τρελαθούμε!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efi21 έγραψε:

καλησπερα και απο εμενα

εκανα και εγω περιδεση τραχηλου

γεννησα τη 35 εβδομαδα λογω προωρων συσπασεων ομως

αν και ο τραχηλος μου ειχε εξαληφθει πληρως ο γιατρος μου ειπε οτι λογω περιδεσης θα αντεχε με ξεκουραση βεβαια.

εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι?

παντως αν ο γιατρος σου λεει οτι ολα πανε καλα να μην αγχωνεσε

κατι ξερει παραπανω.

αλλωστε τα μωρακια απο τον 7 μηνα περνουν περιπου 250 γραμμαρια την εβδομαδα.

εμενα η δικια μου γεννηθηκε 2800

ειμαι στην 29η βδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα πας τοτε

αν ο γιατρος σου λεει για τελος φεβρουαριου το μωρακι σου θα ειναι αρκετα μεγαλο

εγω ειναι σα να γεννησα γυρω στις 15 φεβρουαριου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efi21 έγραψε:

καλα πας τοτε

αν ο γιατρος σου λεει για τελος φεβρουαριου το μωρακι σου θα ειναι αρκετα μεγαλο

εγω ειναι σα να γεννησα γυρω στις 15 φεβρουαριου

εφουλα μακαρι να ταν τελοσ φλεβαρη για αρχεσ το κοβει με το που μπω στον 8 :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκεψου θετικα

οτι ειναι να γινει θα γινει

σε καταλαβαινω απολυτα και εγω ετσι ενιωθα

μην απελπιζεσε ομως

θετικες σκεψεις για το μωρακι σου

ο γιατρος σου θα κανει το καλυτερο και για τους δυο σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΟΡΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ.ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΝΕΚΔΟΤΑ. :) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν ειχα παρομοιο προβλημα...αλλα ηξερα οτι θα γεννησω σιγουρα στον 7ο...ειχα ενα ινομοιωμα 10 εκατοστα κ ειχα κατι πονους απο τον 2 μηνα δεξια χαμηλα αφου δεν μπορουσα να παρω ανασα....μολις μοηκα στον 6ο δεν μπορουσα να σηκωσω το δεξι ποδι...με παει ο συζηγος στο γιατρο κ μου αρχισε prepar...κανονισαμε στις 32 εβδομαδες να κανουμε doobler μολις το καναμε το ζουζουνι ηταν 2500 κιλα κ με εστειλε να κανω επειγον της ενεσεις κορτιζονης για να προετοιμαστουν τα πνευμονια του....κ μου ειπε να ξαναπαω για υπερηχο 1 εβδομαδα μετα...μιλαμε να με κανει ο συζηγος μπανιο επειδη δεν μπορουσα να σηκωθω....τελικα γεννησα 38 εβδομαδων...με προγραμματισμενη καισαρικη αφου δεν ειχε γυρισει ο μπεμπης κ ηταν κ το ινομοιωμα στην μεση κ το εμποδιζε.

Με αγχωνε απο τον 6 κ τελικα ολα πηγαν καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

εγω δεν ειχα παρομοιο προβλημα...αλλα ηξερα οτι θα γεννησω σιγουρα στον 7ο...ειχα ενα ινομοιωμα 10 εκατοστα κ ειχα κατι πονους απο τον 2 μηνα δεξια χαμηλα αφου δεν μπορουσα να παρω ανασα....μολις μοηκα στον 6ο δεν μπορουσα να σηκωσω το δεξι ποδι...με παει ο συζηγος στο γιατρο κ μου αρχισε prepar...κανονισαμε στις 32 εβδομαδες να κανουμε doobler μολις το καναμε το ζουζουνι ηταν 2500 κιλα κ με εστειλε να κανω επειγον της ενεσεις κορτιζονης για να προετοιμαστουν τα πνευμονια του....κ μου ειπε να ξαναπαω για υπερηχο 1 εβδομαδα μετα...μιλαμε να με κανει ο συζηγος μπανιο επειδη δεν μπορουσα να σηκωθω....τελικα γεννησα 38 εβδομαδων...με προγραμματισμενη καισαρικη αφου δεν ειχε γυρισει ο μπεμπης κ ηταν κ το ινομοιωμα στην μεση κ το εμποδιζε.

Με αγχωνε απο τον 6 κ τελικα ολα πηγαν καλα.

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟ κοριτσακι μου χιλια μπραβο.αχ μακαρι να γεννησω και γω κανονικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FANI1982 έγραψε:

ραφαέλ έγραψε:

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟ κοριτσακι μου χιλια μπραβο.αχ μακαρι να γεννησω και γω κανονικα[/quote:3aohl2t7]

ξεχασα να σε ρωτησω τισ ενεσεισ τις εκανες ταυτοχρονα με το πρεπαρ?γιατι λενε για πνευμονικο οιδημα αν εχω ακουσει καλα.απο περιεργια ρωταω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

ισως σου λεει ετσι ο γιατρος για να προσεχεις πολυ...ολα καλα θα πανε...να μην κανεις τιποτα...

μα δεν κανω τιποτα μονο ξαπλα ειμαι τι να πω ειδα και αλλεσ κοπελεσ με ιδιο τραχηλο δικο μου και μικροτερο και γεννησαν κανονικα.ελπιζω τα πρεπαρ να κανουν δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα πραγματικα με βοηθησαν...κ ολα καλα.σου το ευχομαι αλλα να μην αγχονεσαι καθολου να προσπαθεις να εισαι ηρεμη κ ολα καλα θα πανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

εμενα πραγματικα με βοηθησαν...κ ολα καλα.σου το ευχομαι αλλα να μην αγχονεσαι καθολου να προσπαθεις να εισαι ηρεμη κ ολα καλα θα πανε.

ενταξει στο ΥΠΟΣΧΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy έγραψε:

Έτσι μπράβο, να σε βλέπω να γελάς! :)

Φανούλα, γιόρταζες χτες;; Χρόνια σου πολλά!!!!

Φιλάκια! Καληνύχτα! :)

ευχαριστω για τισ ευχεσ σου.οτι καλυτερο σου ευχομαι.ξυπνησα κατα τισ 7 αλλα δεν νιωθω καλα.πεσμενη παλι γμτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρόνια πολλά και απο μένα για χτες!!!ενα γερο παιδάκι πάνω απ όλα..τα άλλα δεν έχουν σημασία..και να μην αγχωνεσαι!!Σκέψου οτι όλα θα πάνε καλά!!!!

φιλάκια

καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

χρόνια πολλά και απο μένα για χτες!!!ενα γερο παιδάκι πάνω απ όλα..τα άλλα δεν έχουν σημασία..και να μην αγχωνεσαι!!Σκέψου οτι όλα θα πάνε καλά!!!!

φιλάκια

καλημέρα!!

καλημερα,απο οτι θυμαμαι ειχεσ και συ με τον τραχηλο προβλημα η οχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...