Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ


Recommended Posts

καλημερα σε ολες τις μανουλες , και τις μελλοντικες.

καινουργια στο φορουμ, και θα ηθελα μια 2 γνωμη.

εχω ενα γιο ο οποιος τωρα ειναι 13 μηνων και ειχαμε πει με τον αντρα μου , να γινει 2 χρονων για να παμε για για δευτερο μωρακι.

ελα ομως που τελικα, δεν ξερω κιολας,. ειχαμε επαφη στην 7 ημερα του κυκλου , εκανα ενα τεστ και βγηκε θετικο.

ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να ειμαι ξανα?

εχω συχνοουρια, ζαλαδες και εντονους πονους σαν περιοδο.

αν ειναι , καλοδεχουμενο, απλα τωρα ειναι δυσκολα, και καταλαβαινετε ενα 2 , θα φερει τα πανω κατω.

ευχαριστω εκ των προτερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεία σου κουκλίτσα και καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Η αλήθεια είναι πως μια γυναίκα μετά την γέννα και για δυο χρόνια περίπου είναι πολύ γόνιμη, οπότε ίσως και να είσαι έγκυος. Αλλά αφού σου το επαλήθευσε και το τεστ...τότε συγχαρητήρια.

Σίγουρα είναι δύσκολα οικονομικά και για δεύτερο παιδί αλλά με καλό προγραμματισμό όλα βγαίνουν πέρα. Κι εγώ δυο παιδάκια έχω, τα έκανα με μικρή διαφορά μεταξύ τους και καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι. Δεν δυσκολεύτηκα όμως, βέβαια εγώ δουλεύω και είναι κι αυτό ένα μεγάλο βοήθημα.

Όλα καλά θα πάνε ....να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ! ΕΒΔΟΜΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ! ΕΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ;;; Ή 7 ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΗΣ;;;

ΑΝ 7 ΑΠΟ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΚΑΙ ΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!

ΕΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ! ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΙΔΑΝΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΑΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΖΗΛΙΑΣ!

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πως υπάρχει πιθανότητα να είσαι....

Και εφόσον θα κάνατε σύντομα το δευτερο λίγο πάνω λιγο κάτω , δεν έχει και τόση σημασία...

Θα δυσκολευτεις στην αρχή , αλλα θα ελευθερωθείς νωρίτερα!!!!!

΄

Τα νέα σου είναι πολύ ευχάριστα και σου ευχομαι να εχεις μια ομορφη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωρό....

Καλα Χριστούγεννα !!

Ξανατσέκαρέ το φυσικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην ευχαριστω για το καλωσορισμα.

η επαφη εγινε με το που τελειωσε η περιοδος καναμε.

μαλλον τα νεα ειναι πολυ ευχαριστα.

αν κανω μια αιματος θα δειξει η ειναι πολυ νωρις ακομη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για σου κ απο μενα!καλωσ ηρθες στην παρεα μας.εγω θα ελεγα να κανεις μια χωριακη για πιο σιγουρα.κ γω εχω ενα παιδακι κ δουλευει μονο ο αντρας μου οποτε δεν το σκεφτομαι ακομη ειναι νωρισ.κ σιγουρα ειναι πολυ δυσκολα αν δουλευει μονο ο ενασ...παντος αν εισαι τι να σου πω καλη εγκυμοσινη να εχεις κ ολες οι δυσκολιες θα τις αντιμετοπισετε..κανεναν δεν χανει ο θεος!!φιλακια κ με το καλο το δευτερο μωρακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλώς ήρθες στην παρέα μας george_november!

εγώ δεν έχω ακόμα παιδάκια, αλλά η μαμά μου που τους τρεις πρώτους μας έκανε με ένα χρόνο διαφορά το καθένα μου είπε ότι δε δυσκολεύτικε καθόλου ίσα ίσα. όσο για το οικονομικό μήπως θα άλλαζε κάτι μετά από ένα χρόνο μπααααα.

εγώ νομίζω πως είναι η ιδανική διαφορά για να κάνει 2ο.

ελπίζω να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και πόσο μάλλον τώρα που θα τη ζεις παρέα με το μωράκι σου... :)

εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κάνεις ένα υγιές μωράκι!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θελω να εισαι,δεν ξερω ιατρικα να σου πω, τα παιδακια ειναι ευτυχια...τα λεφτα θα βρεθουν απο μονα τους θα δεις!!!! τα συγχαρητηρια μου και να χαιρεσαι τον γιοκα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες να χαιρεσαι το μωρακι σου και με το καλο το δευτερο!!!

δεν πειραζει αν ηρθε πιο πριν απο οτι το υπολογιζατε οτι και να ειναι καλοδεχουμενο να ειναι!!

θα τα καταφερετε μην φοβαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια. και εγω δουλευω και ο αντρας μου και το μωρο το κραταει η μαμα μου.

την δευτερα θα κανω μια χοριακη και ειδωμεν.

παντως οντως ο ερχομος ενος καινουργιου μελους ειναι κατι το ιδανικο, και στην συγκεκριμενη φαση ολα ειναι ευχαριστα.

οσο για το οικονομικο παντα θα υπαρχει ελλειψη , αφου τα παντα γυρω μας ειναι ακριβα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου φαίνεται πως είσαι εγκυούλα!! Με το καλό σου εύχομαι... και όλα να πάνε καλά! Και καλώς ήρθες στην όμορφη παρεούλα του mammyland!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες κοπελα μου και θα περιμενουμε τη Δευτερα να μας το πεις και επισημα πια για να φωναζομεεεεεε απο χαρρααααα....

Μην ανησυχεις για τιποτα, ολα καλα θα πανε εφοσον το θελετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα το απογευμα πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης. αρνητικη.

κριμα, γιατι ειχαμε μπει στην ιδεα ερχομου ενος καινουργιου μελους, και τωρα μπορω να πω οτι απογοητευτηκα καπως.

μπορει να ελεγα πιο πριν οτι ειναι νωρις για ενα 2 μωρακι, αλλα αλλο να το λες και αλλο να το εχεις μεσα σου και να αναπνεει.

δεν πειραζει ομως , ακομα ειμαι μικρη και θα υπαρξει σιγουρα ξανα πολλες ευκαιριες.

ομως μια επισημανση να κανω.

πως ενα τετοιο τεστ εγκυροτητας , κανει λαθος.?

να δειχνει θετικο, και να μην εισαι.?

υποτιθεται οτι ειναι εγκυρα εμπιστοσυνης 99,9% , και τελικα μετα απο αυτο , μπορουν να πεσουν και αυτα εξω.

καλο σας βραδυ και καλα χριστουγεννα να εχουμε ολες οι μανουλες και τα παιδακια μας μαζι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω αν εχεις δει ενα αλλο post που εχει ανοιξει μια κοπελα "τι γινετε με τα τεστ;;"

Αυτο κουβεντιαζουμε,δηλ.πως γινετε τεστ θετικο κ χοριακη αρνητικη;

Περιεργα πραγματα.Παντως δεν πειραζει αν αυτη τη φορα δεν εισουν εγκυος.Να χαιρεσε το παιδακι που εχεις κ συντομα θα μεγαλωσει η οικογενεια σου κατα ενα μελος!!!Πολλα φιλια κ καλες γιορτες. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην σραναχωριεσαι μωρε, αλλωστε εχεις ήδη το παιδακι σου και αυτο αποδικνυει οτι τα πατε καλα εμ τα παιδακια αρααααα....θα σου ερθει πολυ συντομα και στο ευχομαι. Οσο για τα τεστ...αστα, αυτο συζηταμε καισ το αλλο τοπικ...κατι γινεται με αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας.

θα ερθει συντομα ενα 2 μωρακι, το ξερω.

απλα στεναχωρηθηκα λιγο με το αποτελεσμα.

καλα χριστουγεννα σε ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALA E??????????????EXW NEURIASEI ME TA KOLOTEST!!!!!!!!!!!!! :angry::angry::angry::angry::angry:

TWRA VGENOUN THETIKA ENW DEN EISAI EGKIOS?????????

MONO EGW PERNW TA SWSTA ???!!!!XAXAXAXXAA

ARNHTIKA KAI ONTWS ARNHTIKA(ax ax ax) :silly: :silly: :(

den peirazei kopela mou!!!na xereste to paidaki sas!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...