Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ lEANDER-KΑΡΟΤΣΙ INGLESINA


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!!!Ξεκίνησα την ερευνα αγορας και στα καταστήματα...Είπα να συγκενρεωσω τι θέλω, απο που το θέλω και κατα Ιανουάριο-Φεβρουάριο αρχές να τα παραγγείλω :cheer::cheer:

Θέλω ομως στην γνώμη σας....

Ξέρω οτι τα δυο μεγάλα εξοδα και σημαντικά των αγορών ειναι το καρότσι και το κρεβάτι...

Μετά απο ερευνα λέμε για το καροτσάκι της Inglesina (ολο το σετ)

και απο κρεβάτι μετά απο πολλές ερευνες(!!!)μας αρεσε το αρκετά ιδιαίτερο οβαλ κρεβατάκι το Leander....Πήγα με τον καλό μου και κατεν θουσιάστηκε... :P :woohoo: :woohoo: :woohoo: http://www.trikiklo.com/Childrens_room/ ... otbed.html

Υπάρχει καποια φιλη να μου πεί την γνώμη της παλια η νεα μαμα....???

Το καροτσάκι σας βολεψε??

Το κρεβατακι???

Σας επισυνάπτω και φωτο!!!!

post-9466-13873934743079_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΡΩ.ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΟΜΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΠΑΡΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ.

ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ.Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 1/2 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΦΥΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ?ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟ ΥΦΑΣΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katiakondaki έγραψε:

ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΡΩ.ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΟΜΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΠΑΡΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ.

ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ.Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 1/2 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΦΥΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ?ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟ ΥΦΑΣΜΑ.

Eixes parei olo to set???to port-bebe katiakondaki se volsepse?skeftomai na mhn parw kalathoyna kai na to xrhsimopoihsw sthn arxh ayto me ena fysika kalytero strwmataki epipleon ti les???? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω κανω ερευνα οπως λες και αμεσως μετα τις γιορτες θα τα αγορασω ολα!

για το καροτσι δεν γνωριζω να σου πω...

το κρεβατακι ωραιο ειναι!

να προσεξεις το κρεβατακι να εχει τρυπουλες για να μπαινει το στρωμα σε διαφορετικα υψη! πχ οταν ειναι νεογεννητο το βαζουμε ψηλα το στρωμα και αργοτερα οταν μεγαλωσει λιγο το κατεβαζουμε!

λογω του σχηματος του, να σιγουρευτεις πριν αγορασεις το κρεβατακι πως θα βρεις ευκολα στρωμα, αν και φανταζομαι θα εχει στο καταστημα που πουλαει το κρεβατακι... και επισης τα σεντονακια... αν και τα κλασσικα-κανονικα ορθογωνια παλι ταιριαζουν, οι ακριες θα διπλωνονται απο κατω...

μιας και σου αρεσε αυτο το στυλ, να σου πω και ενα παρομοιο(βεβαια δεν γνωριζω ποσα διαθετεις) ειναι το κρεβατακι της μαρκας Stokke!!! νομιζω η τιμη του παει στα 629 ευρω!!!

οπως βλεπεις στη φωτο υπαρχουν 2 μεγεθη...μπορεις να παρεις το 1ο μετα συμπληρωνεις κομματι και γινεται το 2ο και μετεπειτα υπαρχει και το 3ο! η τιμη που σου ειπα ειναι για το 2ο! αν μπορουσα οικονομικα σιγουρα θα το επαιρνα!

βγαινει και σε αλλα χρωματα!

καλο υπολοιπο της εγκυμοσυνης να εχουμε!

για κρεβατακι θα παρω αυτο και στα πλαϊνα καγκελα εχει ειδικο πλαστικο προστατευτικο για τα δοντακια του μωρου (που δαγκωνουν τα καγκελα τα μωρακια)

και στη συνεχεια μπορω να αφαιρεσω τα πλαϊνα καγκελα και μπορει να χρησιμοποιηθει μεχρι 5 χρονων(αναλογως του υψους βεβαια) ειναι απο τα πιο μεγαλα βρεφικα κρεβατακια (70χ140)

η κεφαλαρια και κατω στα ποδια ειναι καγκελα και οχι κλειστο, οχι ολο ξυλο, ωστε να εχεις και συ και το μωρο καλυτερη οπτικη επαφη... ειδικα στον συγκεκριμενο χωρο που θα το βαλω μεσα στο δωματιο μου στην αρχη, επιβαλλεται να ειναι ανοικτη η κεφαλαρια!

οσο για το καροτσι, θα παρω αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό το μωρό σου!!!!

Και εμείς τώρα είμαστε στην αναζήτηση...οπότε έχω να σου πω:

Για το καρότσι δεν ξέρω δεν το έχω δει από κοντά αλλά έχω ακούσει πολύ καλά για την συγκεκριμένη μάρκα και φαίνεται πολύ όμορφο...

Για το κρεββάτι .,....και εμείς με αυτό έχουμε κολλήσει και απλά δεν κοιτάμε άλλο...αυτό θα κλείσουμε..οπότε να το πάααααααααρεις!!! είναι πολύ όμορφο ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηaroulini μου και εσυ με το καλό το θαυματάκι σου...

:kiss::kiss:

Σημερα πηγα και ειδα και το κρεβάτι για να το δείξω και στην μα΄μα μου και εμαθα και αλλες πληροφορίες.

1.στο πακέτο περιέχονται ολα τα απαραίτητα που θα χρειαστω απο 0 μηνών μεχρι 6 χρονών.

2.Το στρωματάκι τελικά ειναι ειδικό για το μωρο και οχι σαν τα αλλα κρεβατια που πρεπει να παρεις επιπλέον.Παρέχεται στο πακέτο τα στρωματάκια απο 0 μηνών μεχρι 6 χρονών.

2.εχει 3 επιπεδα.

3.εχει 2 μεγέθη στο junior ανάλογα με το υψος του παιδιου μεγαλώνοντας.

4.όλα τα σετ προικας ταιριαζουν. αν και υπάρχουν και ειδικά αλλα οχι τοσο ελκυστικά οσο τα ευρέως γνωστα Minnie Mickey ktl.

5.το μόνο που λεω να πάρω ειναι ενα ειδικό υποστρωμα μου μπαίνει επιπλέον (θα σας το επισυνάψω μολις το βρω)πραγματικα μου φαινεται πολυ καλο.

Αυτά τωρα εγω καλα τα άκουσα και πραγματικά μας αρεσε αρκετα γιατι ειανι πολυ ξεχωριστο αλλα αν καποια μαμα μου πει και στην πραξη αν ειναι τοσο καλο θα βοηθησει!!!

Καροτσακι μαλλον αποφασίσαμε...

Imanth μου και εσυ με το καλο το μπεμπάκι σου. :kiss: Και εμεις εχουμε κολλησει ...Εσυ ποιο χρωμα κοιτάς??Το ειδες απο κοντα???Πολυ χαιρομαι που βρηκα και αλλο υποστηρικτή :woohoo: :woohoo:

Να σας πω την αληθεια εχω κανει τοση ερευνα που θα γίνω εξπερ...το μονο που μου λειπει ειναι η εμπειρια...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yolle έγραψε:

Σημερα πηγα και ειδα και το κρεβάτι για να το δείξω και στην μα΄μα μου και εμαθα και αλλες πληροφορίες.

1.στο πακέτο περιέχονται ολα τα απαραίτητα που θα χρειαστω απο 0 μηνών μεχρι 6 χρονών.

2.Το στρωματάκι τελικά ειναι ειδικό για το μωρο και οχι σαν τα αλλα κρεβατια που πρεπει να παρεις επιπλέον.Παρέχεται στο πακέτο τα στρωματάκια απο 0 μηνών μεχρι 6 χρονών.

2.εχει 3 επιπεδα.

3.εχει 2 μεγέθη στο junior ανάλογα με το υψος του παιδιου μεγαλώνοντας.

4.όλα τα σετ προικας ταιριαζουν. αν και υπάρχουν και ειδικά αλλα οχι τοσο ελκυστικά οσο τα ευρέως γνωστα Minnie Mickey ktl.

5.το μόνο που λεω να πάρω ειναι ενα ειδικό υποστρωμα μου μπαίνει επιπλέον (θα σας το επισυνάψω μολις το βρω)πραγματικα μου φαινεται πολυ καλο.

ακουγεται αρκετα καλο! αντε αγορασε το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...