Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΤΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΣΑΣ?????


Recommended Posts

LITTLE-ANGEL πες και σε μένα καμία πατέντα γιατί δεν με φτάνουν τα σάλια έχω και τα γάλατα που τρέχουν και θέλουμε 15 σαλιάρες την μέρα :blink: .Αν κατάλαβα πάντως κάτι είναι ότι αυτά με τα ελικοπτεράκια είναι τα πιό άχρηστα...Πήρα πάντως δυο γυάλινα της μαμ και ένα της bebe jou και έβαλα θηλές της chicco αφού αυτές θέλει ο μικρός και αυτά τρέχουν σπάνια...Πως γίνετε τώρα να εφαρμόζουν καλύτερα ένας Θεός το ξέρει :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κριμα.ειδικα αν πηρες πολλα.εω εχω τησς νουκ ακι ειμαι ευχαρισημενη.οταν τα ξεσφιξω πολυ τρεχουν.εχω 1 της κικο αλλα δε το πολυ συμπαθω.πηγα να βαλω θηλη της νθκ στο μπουκαλι κικο και δεν εκλεινε κακα το καπακι.τι να πω.υπομονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ αυτα με τις καρδουλες(καθ'οτι κοριτσακια εμεις :) ) τα ιδια χαλια ειναι!!!Βασικα το προβλημα ειναι οι καινουριες ανεξαρτητες θηλες που αγορασα, που οπως ειπες κ εσυ δε κλεινουν τα καπακια καλα!

Συνηθως αφου ετοιμασω το γαλα,τυλιγω το μπιμπερο με μια πετσετα κ την ταιζω κ σιγα σιγα καθως μειωνεται η ποσοτητα του γαλατος κ αρα η πιεση με την οποια πεφτει,σταματαει να τρεχει κ βγαζω την πετσετα.

Επισης δεν εχω ξαναπαρει καινουριες μεμονομενες θηλες,ανοιγω τις πρωταρχικες του μπιμπερο με μια καμμενη βελονα οταν θελω μεγαλυτερη ροη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molly έγραψε:

δες σε ποσα κομματια ανοιγουν:

img009.jpg

Και εγω αυτα ειχα παρει και μου ειχαν σπασει τα νευρα. Εσταζαν συνεχως! Εγω βολευτηκα πολυ με τα μπιμερο της AVENT!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόμα η AVENT είναι κορυφαία εταιρεία. Εγώ την ανακάλυψα αργά...όλες μας οι πιπίλες είναι Avent και δεν τις αλλάζουμε με τίποτα. Μπιμπερό όμως έχω δεί μόνο με φαρδιά θηλή. Ξέρεις αν έχει και με λεπτή??? Γιατί στο σχήμα μοιάζει με της chicco και ίσως αρέσουν του μικρού. Να δώ τι θα τα κάνω τόσα μπιμπερό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και εγώ χρησιμοποιώ της avent μόνο, στην αρχή είχα πάρει και chicco για να δω ποιο θα μας βολέψει. Αν και κατέληξα στα avent έχω κρατήσει ένα chicco για ώρα ανάγκης, το οποίο κάποιες φορές μου είχε έρθει να το καρφώσω στον τοίχο! Μέχρι που βρήκα τί έφταιγε...

Λοιπόν... Όταν φτιάχνετε το γάλα και είναι πολύ ζεστό, μην του βάλετε το καπάκι αμέσως. Να το αφήσετε λίγο να κρυώσει (να έχουν φύγει οι πολλοί ατμοί) και μετά να το βάζετε. Έτσι βιδώνει πολύ καλά και δεν τρέχει σταγόνα! Μέχρι να το συνηδειτοποίησω πάντως, την είχα κάνει πολλές φορές μούσκεμα την κακομοίρα!

yuki μου δοκίμασε να βάλεις τη θηλή της chicco στα avent τα μπουκάλια... Το έκανα κατά λάθος κάποια στιγμή και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις ςχουμε τα "στραβα" μας βολεψανε πολυ,στην αρχη ειχαμε νουκ μετα αβεντ και στο τελος κικκο,τωρα τα βαρεθηκαμε και πηραμε ενα τησ ΜΑΜ δοκιμαστικα κ μας αρεσε πολυ,ειναι κ πλατια η θηλη και νομιζω οτι ετσι θα μεταβει πιο ευκολα στο ποτηρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yuki έγραψε:

Τόμα η AVENT είναι κορυφαία εταιρεία. Εγώ την ανακάλυψα αργά...όλες μας οι πιπίλες είναι Avent και δεν τις αλλάζουμε με τίποτα. Μπιμπερό όμως έχω δεί μόνο με φαρδιά θηλή. Ξέρεις αν έχει και με λεπτή??? Γιατί στο σχήμα μοιάζει με της chicco και ίσως αρέσουν του μικρού. Να δώ τι θα τα κάνω τόσα μπιμπερό....

yuki μου μονο ενα ειδος θηλης εχω δει και ειναι καπως φαρδια. Δεν ξερω ομως αν υπαρχουν και πιο λεπτες. Δοκιμασε και αυτες δεν εχεις να χασεις τιποτα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...