Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΘΕ ΕΛΠΙΔΑ?????????


Recommended Posts

αυτό το μήνα έκανα την πρώτη μου εξωσωματική.

μετά από 14 μέρες αναμονής αύριο θα πάω να κάνω την χοριακή.

από χθες το πρωί όμως έχω λίγα καφέ υγρά. χθες μόνο όταν σκουπιζόμουνα και σήμερα έβγαλε και λίγο στο εσώρουχό μου..

Βοήθεια κορίτσια!!!!!! έχει τύχει σε καμία κάτι αντίστοιχο ενώ ήταν έγκυος από εξωσωματική ή έχω χάσει κάθε ελπίδα????????

ο γιατρός μου είπε αν δεν αδιαθετήσω κανονικά δεν είναι απαραίτητα κακό, να ξεκουραστώ και να πάω αύριο κανονικά για χοριακή.

εγώ όμως έχω απογοητευτεί :(:(:(

θα εκτιμούσα πολύ κάθε βοήθεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Και στα 2 μου παιδιά 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο

είχα καφέ υγρά! Εύχομαι η χοριακή σου να είναι στα ύψη! :)

Δεν έκανα εξωσωματική , η σύλληψη ήταν φυσιολογική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι, μην σε πιάνει πανικός..καταλαβαίνω πολύ καλά (πίστεψέ με) ότι το μυαλό σου πάει όλο στο κακό αλλά δεν είναι απαραίτητο ότι τα υγρά σημαίνουν και αποτυχία..Μπορεί να είναι απλά κούραση, πίεση..Αλλη μιά μέρα σου έμεινε (κι αυτή όχι ολόκληρη!) και η αγωνία σου θα πάψει..εύχομαι ΜΟΝΟ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΑΥΡΙΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι απαραίτητα κακό, εκτός κι άν σου έρθει έντονο κόκκινο αίμα και σε ποσότητα κανονική σαν περιόδου. Μην απογοητεύεσαι ακόμα! Καλή επιτυχία σου εύχομαι , όλα να πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!!!

bell μου κι εγώ σε φυσιολογική σύλληψη το έχω ακούσει αυτό απλά νόμιζα ότι στην εξωσωματική λόγω των φαρμάκων δεν συμβαίνει.. ελπίζω να μην είναι κακό..

φωτεινή, ευτυχώς δεν μου έχει έρθει κανονική περίοδος.. ακόμα τουλάχιστον!!

άντε να δούμε.. θα σκάσω μέχρι αύριο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρεμησε και μην παει το μυαλο σου στο κακο.Και γω μετα την εμβρυομεταφορα και ενω περιμενα να παω για χοριακη ειχα ροζ υγρα και ειχα χασει τη γη κατω απο τα ποδια μου.Ειναι ομως απολυτα φυσιολογικο..

Και μαλιστα μετα την πρωτη χοριακη που εδειξε οτι ημουν εγκυος εκανα αλλες 2 με αποσταση 2 ημερων η καθε μια ακριβως γιατι τα ροζ υγρα συνεχιζονταν και η χοριακη ηταν ο μονος τροπος για να δουμε οτι το εμβρυο αναπτυσσεται κανονικα(ηταν πολυ νωρις για υπερηχο).Παρα το αγχος μου και την αγωνια μου ολα πηγαν πολυ καλα,κατι που ευχομαι και για σενα..

Τα καφε υγρα ειναι(φυσιολογικο) κομματι της διαδικασιας που εκανες,θεωρω οτι δεν πρεπει να σε φοβιζουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geozouli,

και εγώ έκανα εξωσωματική και είχα καφέ υγρά 12-13 μέρα και όχι μόνο ήμουν έγκυος, αλλά είναι δίδυμα, μην βιάζεσαι!!!! Είμαι τώρα 8η εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NtieLa μου ευχαριστώ πολύ πολύ!!!! δεν μπορείς να φανταστείς τι ανακούφιση νιώθω που δεν είμαι η μόνη που το έπαθα αυτό.. και κυρίως που εσένα σου βγήκε σε καλό!!! Ελπίζω και σ' εμένα!!!!!

να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να είσαι καλά!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geozouli εδω και 6 μηνες ειμαι μανουλα...και τωρα με την κορη μου αγκαλια σου γραφω αυτα τα λογια.Ευχομαι και συ σε λιγους μηνες με το μωρο σου αγκαλια να καθησυχαζεις με την εμπειρια σου αλλες κοπελες...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω συγκινουμαι καθε φορα που βλεπω μεσα εδω κοπελες να καταφερνουν να κανουν μωρακι με εξωσωματικη.οχι οτι εκεινες που το κανουν φυσιολογικα ειναι υποδεεστερες,προς Θεου,απλα ξερουμε πλεον ολοι καλα οτι τα μωρα της εξωσωματικης ειναι πολυ σημαντικα.Υπομονη κουκλιτσα μου,η ουρα εμεινε,που λεμε.Ειμαι σιγουρη οτι αυριο θα ειναι η πιο ομορφη μερα της ζωης σου,μεχρι στιγμης,γιατι σε περιμενουν κι αλλες πιο ομορφες!!! :)

Χαλαρωσε οσο μπορεις κ περιμενω αυριο να δω την ανακοινωση σου!!Πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geozouli μου μην ανησυχείς καθόλου! κι εγώ είμαι ίδια περίπτωση ακριβώς με τη soula123. 11η και 12η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά είχα καφετί υγρά και λίγα ροζ. απογοητεύτηκα τελείως, νόμιζα ότι μου έρχεται περίοδος αλλά τελικά ήταν τα μωράκια μου που έκαναν την εμφανισή τους! έκανα τεστ φαρμακείου την 12η μέρα, σίγουρη ότι θα βγει αρνητικό αλλά τελικά ήταν θετικότατο!

καταλαβαίνω το άγχος σου αλλά όλα θα πάνε καλά και αύριο θα έχεις μία τεράστια χοριακή :):) σου στέλνω καρματάκι για γούρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geozouli κοπελα μου για τα καφε ροζ υγρα μην ανησυχεις ειναι συνηθισμενο μετα απο εξωσωματικη, ετσι κ εγω στη δευτερη προσπαθεια νομισα πως τελειωσαν ολα κ πως δεν ημουν η χοριακη ομως εδειξε το αντιθετο κ παρολο που ειχα για λιγες μερες ακομη αυτα τα υγρα ημουν εγκυος κ τωρα εχω ενα μπομπιρα 5μιση μηνων.. ;):cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου σττελνω την θετικη μου ενεργεια να σου πανε ολα καλα και να εχεις το σπορακι υγιη και καλα ριζωμενο :P μην ανησυχεις αυτα τα καφε οπως λενε και τα κοριτσια ειναι σημαδι εγκυμοσυνης απλα να ξεκουραζεσαι.Περιμενουμε νεα σου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ πολύ όλες!!!!!!!!

χαίρομαι πολύ που άνοιξα το θέμα γιατί χθες ήμουν πολύ χάλια!!! και μετά από τις απαντήσεις σας έχω πάλι ελπίδα!!!!

ευχαριστώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geozouli Kalhmera kai apo emena mhn anxonese katholou ksero kopeles pou eixan kai ligo aimataki ths protes meres kai den ypirkse kanena problhma sta morakia tous ...me ligh ksekourash kai thetikh skepsh pano apo to kseperasan..etsi leo na kaneis kai esy mhn anxonese kai kourazese gia tipote kai tha deis oti ola tha pane teleia...Filia polla !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως που έχω αποβάλλει,ξέρω ότι το αίμα κάνει ένα πλάφ και σκάει ασταμάτητα.Όποτε μην τρελλαίνεσαι κάνε υπομονή ως αύριο.Σου εύχομαι με την ψυχή μου να έχει πετύχει.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω μετη σειρα μου σου ευχομαι καλη τυχη αυριο και ολα να πανε καλα!!!Σου δινω ενα καρματακι για καλη τυχη!!! :):)

περιμενουμε τα ευχαριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gezouli min anisixeis ki ego me fisiologiki sillipsi eixa 2 ebdomades kafe ugra!alla to moraki mou einai mia xara doxsa to theo!koita na min kourazesai poli perimenoume ta nea sou ayrio sou euxomai na einai didimakia an ayto theleis!filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακάρι να ήμουν κι εγώ μια περίπτωση από τις παραπάνω... :(:(:(

κι όμως... έχω χάσει κάθε ελπίδα!!!!! η τελευταία χάθηκε σήμερα μετά την μηδενική χοριακή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geozouli έγραψε:

μακάρι να ήμουν κι εγώ μια περίπτωση από τις παραπάνω... :(:(:(

κι όμως... έχω χάσει κάθε ελπίδα!!!!! η τελευταία χάθηκε σήμερα μετά την μηδενική χοριακή...

Λυπαμαι παρα πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geozouli έγραψε:

μακάρι να ήμουν κι εγώ μια περίπτωση από τις παραπάνω... :(:(:(

κι όμως... έχω χάσει κάθε ελπίδα!!!!! η τελευταία χάθηκε σήμερα μετά την μηδενική χοριακή...

Οχι,κοπελιτσα μου,δεν εχεις χασει καθε επλιδα...θα ξαναπροσπαθησεις...δεν θελω να ακουω τετοια,στενοχωριεμαι τοσο πολυ,μακαρι να σε γνωριζα,να ημασταν κοντα κ να σε εκανα μια μεγαλη αγκαλιτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ...ΟΧΙ!ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ...ΚΡΑΤΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΣΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ Κ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΡΓΑ Η΄ΓΡΗΓΟΡΑ...ΠΑΝΤΟΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΣΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ!!!ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geozouli έγραψε:

μακάρι να ήμουν κι εγώ μια περίπτωση από τις παραπάνω... :(:(:(

κι όμως... έχω χάσει κάθε ελπίδα!!!!! η τελευταία χάθηκε σήμερα μετά την μηδενική χοριακή...

geozouli, μία προσπάθεια δεν είναι πολύ... Η αδελφή μου προσπαθούσε πολλά χρόνια και έκανε το παιδάκι της με την 9η προσπάθεια! Εμείς της λέγαμε πλέον να τα παρατήσει, εκείνη όμως πίστευε ότι ελπίδα υπάρχει και τελικά μας διέψευσε όλους!

Ηρέμησε, χαλάρωσε και μη τα παρατάς και θα δεις ότι υπάρχει ελπίδα αρκεί να μη της κλείσεις εσύ την πόρτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...