Μετάβαση σε περιεχόμενο

YΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΓΑΛΑ- ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ;


Recommended Posts

ΧΑΙΡΕΤΑΙ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΞΟΥΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΟ.ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ.ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΟ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ;;ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΟ;;ΑΝ ΝΑΙ,ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ(ΔΙΑΦΗΜΙΣΗς).THANX

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SΩΣΩ ΜΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ?

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 8Α ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΑΓΕΛΑΔΙΝΙ ΣΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ .

ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΟΝ 8ΕΟ ΤΟ ΚΑΛΥΠΕΙ ΤΟ ΙΚΑ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

SΩΣΩ ΜΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ?

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 8Α ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΑΓΕΛΑΔΙΝΙ ΣΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ .

ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΟΝ 8ΕΟ ΤΟ ΚΑΛΥΠΕΙ ΤΟ ΙΚΑ !!!

καλησπερα.μου προτεινε 1 γαλα αλλα δε ξερω ποσα πολλα και διαφορετικα υπαρχουν.ειναι ακριβα δηλαδη;;κριμα παντως αν δε θα μπορει να πιει αγελαδινο αργοτερα.τι συμπτωματα ειχε το παιδι σου για να καταλαβει ο γιατρος οτι εχετε αλλεργια στο γαλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν σε απασχολει το αν υπαρχουν πολλα κ διαφορετικα καλη μου , σου προτεινε καποιο κ απο εκει και περα 8α κρινει αυτος...Λοιπον απο συμπτωματα Ειχε διαροια κ καναμε εξετασειις . Το αργοτερα δεν το ξέρεις , μπορει να του περασει μπορει οχι , για αυτο 8α δοκιμασουμε στους 6 μηνες παλι!

Το γαλα κοστιζει 20 ευρω τα 200ml , η8ελα 120 ευρω το μηνα μονο για το γαλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

Δεν σε απασχολει το αν υπαρχουν πολλα κ διαφορετικα καλη μου , σου προτεινε καποιο κ απο εκει και περα 8α κρινει αυτος...Λοιπον απο συμπτωματα Ειχε διαροια κ καναμε εξετασειις . Το αργοτερα δεν το ξέρεις , μπορει να του περασει μπορει οχι , για αυτο 8α δοκιμασουμε στους 6 μηνες παλι!

Το γαλα κοστιζει 20 ευρω τα 200ml , η8ελα 120 ευρω το μηνα μονο για το γαλα!!!

μαλιστα.οκ.αυριο θα παρω το γαλα που μασ συστησε και θα δουμε.thanx.απλα δε ξερω αν ξερεισ..αυτα τα γαλατα εχουν βαση το αγελαδινο γαλα ή ειναι υποκαταστατα του αγελαδινου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη εμεις εχουμε αλλεργια....πηγαμε στο παιδων στο αλλεργιολογικο...

μεχρι 11 μηνων επινε γαλα απο εμενα με δικη μου διαιτα...μετα αρχισαμε το neocate που εκανε 55,90 ευρω οποτε μου φτιαξαν κ ενα χαρτι γιατι χρειαζομασταν 10 γαλατα....συνολο 600 ευρω....ασχετο λευτα ακομα δεν πηραμε πισω...αλλα θα τα παρουμε...

απο 18 μηνων μεχρι κ τωρα 20,5 μηνων πινουμε το althera 23,80 ευρω υποαλλεργικο με εκτενως υδρολυμενη πρωτεινη γαλακτος....

Γαλα υποαλλεργικο ΗΑ του δωσαμε κ τον πειραξε....για να καταλαβεις το υπαλλεργικο εχει μερικως υδρολυμενη πρωτεινη το altera θεωρειται απο τα πολυ υδρολυμενα...παρομοιο ειναι και το frisolac AC.

Ελπιζω να βοηθησα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη εμεις εχουμε αλλεργια....πηγαμε στο παιδων στο αλλεργιολογικο...

μεχρι 11 μηνων επινε γαλα απο εμενα με δικη μου διαιτα...μετα αρχισαμε το neocate που εκανε 55,90 ευρω οποτε μου φτιαξαν κ ενα χαρτι γιατι χρειαζομασταν 10 γαλατα....συνολο 600 ευρω....ασχετο λευτα ακομα δεν πηραμε πισω...αλλα θα τα παρουμε...

απο 18 μηνων μεχρι κ τωρα 20,5 μηνων πινουμε το althera 23,80 ευρω υποαλλεργικο με εκτενως υδρολυμενη πρωτεινη γαλακτος....

Γαλα υποαλλεργικο ΗΑ του δωσαμε κ τον πειραξε....για να καταλαβεις το υπαλλεργικο εχει μερικως υδρολυμενη πρωτεινη το altera θεωρειται απο τα πολυ υδρολυμενα...παρομοιο ειναι και το frisolac AC.

Ελπιζω να βοηθησα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις πινουμε almiron pepti 1 κ δεν το αλλαζω , λενε οτι βοη8αει κ στους κολικους (δεν ειχε μεχρι στιγμης κολικους)

Τα λεφτα απο το ικα τα περνω κα8ε τελος του μηνα (20 μερες μετα απο την ληψη του αρ. πρωτοκολλου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις ειμαστε με το στρατο...και τα εχουμε καταθεσει μια φορα ολα μαζι γιατι θελει διαδικασια....κ τρεξιμο...οποτε περιμενουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

επειδη εμεις εχουμε αλλεργια....πηγαμε στο παιδων στο αλλεργιολογικο...

μεχρι 11 μηνων επινε γαλα απο εμενα με δικη μου διαιτα...μετα αρχισαμε το neocate που εκανε 55,90 ευρω οποτε μου φτιαξαν κ ενα χαρτι γιατι χρειαζομασταν 10 γαλατα....συνολο 600 ευρω....ασχετο λευτα ακομα δεν πηραμε πισω...αλλα θα τα παρουμε...

απο 18 μηνων μεχρι κ τωρα 20,5 μηνων πινουμε το althera 23,80 ευρω υποαλλεργικο με εκτενως υδρολυμενη πρωτεινη γαλακτος....

Γαλα υποαλλεργικο ΗΑ του δωσαμε κ τον πειραξε....για να καταλαβεις το υπαλλεργικο εχει μερικως υδρολυμενη πρωτεινη το altera θεωρειται απο τα πολυ υδρολυμενα...παρομοιο ειναι και το frisolac AC.

Ελπιζω να βοηθησα....

να σαι καλα ραφελ.εμας μας ειπε το alfare ths nestle.ειναι με εκτενως υδρολυμενη πρωτεινη.υπαρχει βαρυ υποαλλεργικο γαλα και ελαφροτερο;;εχει και γαλατα με μερικως υδρολυμενη πρωτεινη.αυτο με το υποαλλεργικο γαλα μπορει να αλλΑΞει η θΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΡΕ ΣΩΣΩ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΑΝ 8Α ΑΛΛΑΞΕΙ , ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ Κ ΚΑΝΟΝΤΑΣ !

δικιο εχεις απλα τρελαινομαι στην ιδεα να μην πινει γαλα.ισως επειδη πινω πολυ εγω.. :kiss: . :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις περνουμε τωρα το altera της nestle...κ ολα καλα....

απο αυτα που μου εχουν πει οι αλλεργιολογοι σταματαει συνηθως στο χρονο...αλλιως 2 με 2,5....μετα θα δοκιμασουμε ενα υποαλλεργικο απλο κ μετα κανονικο γαλα..

υπαρχουν γαλατα που ειναι υδρολυμενα..αλλα με ποσοστο...δηλαδη αυτο που ειχαμε δοκιμασει εμεις ηταν το novalac ΗΑ κ ηταν μερικως υδρολυμενη δηλαδη 25% περιπου...κ φυσικα τον πειραξε....

αυτο που πινουμε ειναι υποαλλεργικο αλλα αυστηρο δηλαδη ειναι 100% υδρολυμενο...κ δεν το πειραζει.

το Neocate δεν ειναι γαλα κανονικο..ειναι στοιχειακο..δηλαδη το φτιαχνουν να μοιαζει με γαλα κ δεν πειραζει ποτε κανενα παιδι....

Η βιβλιογραφια γραφει οτι κανονικα ενα παιδι με αλλεγικη πρωκτοκολλητιδα πινει με την σειρα...neocate-γαλα AC-γαλα HA και μετα αγελαδινο...αυτο ειναι το σωστο μετα ο καθε γατρος αποφασιζε κ κανει αναλογα...κ εμας μας τα ειχαν μπερδεψει λιγο αλλα τωρα ακουω μονο τον παιδιατρο..

να φανατστειτε οτι μου ειχαν πει να δωσω αγελαδινο κατευθειαν κ του παρακαλεσα να δωσω υποαλλεργικο πρωτα..κ με λυπηθηκαν...αλλα τον πειραξε...φανατστειτε ποσο θα το πειραζε το κανονικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΧΑΧΑΧ ΓΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΒΡΕ ΣΩΣΩ !!! ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ...(ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΣΤΟ 6 ΜΗΝΟ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ!! - ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ !!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

εμεις περνουμε τωρα το altera της nestle...κ ολα καλα....

απο αυτα που μου εχουν πει οι αλλεργιολογοι σταματαει συνηθως στο χρονο...αλλιως 2 με 2,5....μετα θα δοκιμασουμε ενα υποαλλεργικο απλο κ μετα κανονικο γαλα..

υπαρχουν γαλατα που ειναι υδρολυμενα..αλλα με ποσοστο...δηλαδη αυτο που ειχαμε δοκιμασει εμεις ηταν το novalac ΗΑ κ ηταν μερικως υδρολυμενη δηλαδη 25% περιπου...κ φυσικα τον πειραξε....

αυτο που πινουμε ειναι υποαλλεργικο αλλα αυστηρο δηλαδη ειναι 100% υδρολυμενο...κ δεν το πειραζει.

το Neocate δεν ειναι γαλα κανονικο..ειναι στοιχειακο..δηλαδη το φτιαχνουν να μοιαζει με γαλα κ δεν πειραζει ποτε κανενα παιδι....

Η βιβλιογραφια γραφει οτι κανονικα ενα παιδι με αλλεγικη πρωκτοκολλητιδα πινει με την σειρα...neocate-γαλα AC-γαλα HA και μετα αγελαδινο...αυτο ειναι το σωστο μετα ο καθε γατρος αποφασιζε κ κανει αναλογα...κ εμας μας τα ειχαν μπερδεψει λιγο αλλα τωρα ακουω μονο τον παιδιατρο..

να φανατστειτε οτι μου ειχαν πει να δωσω αγελαδινο κατευθειαν κ του παρακαλεσα να δωσω υποαλλεργικο πρωτα..κ με λυπηθηκαν...αλλα τον πειραξε...φανατστειτε ποσο θα το πειραζε το κανονικο...

αλτερα΄΄΄;;;δε το βρηκα στο ιντερνετ..οκ παντως..να σαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω απλα να σου πω οτι με αυτα δεν παιζουν και καλο ειναι να ακουσεις τον παιδιατρο σου σ΄οτι σε συμβουλευει . Οι γνωμες απο τις αλλες μηέρες μπορει στην περιπτωση σας να μην ταιριαζουν γιαυτο προσοχή !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Εγω απλα να σου πω οτι με αυτα δεν παιζουν και καλο ειναι να ακουσεις τον παιδιατρο σου σ΄οτι σε συμβουλευει . Οι γνωμες απο τις αλλες μηέρες μπορει στην περιπτωση σας να μην ταιριαζουν γιαυτο προσοχή !

εχεις δικιο.απλα μου κανει εντυπωση που η παιδιατρος δεν ειδε το παιδι.οχι οτι δεν την εμπιστευομαι.απλα εχω παει ως τωρα 1 φορα.και επισης δε μου κανει αιμα συνεχεια στα κακακια.και σιγουρα αυριο θα την παρω τηλ ουτως οι αλλως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.humana.gr/gr/produkte/milchn ... index.html

η φιλη μου που ο μικρος ειχε προβληαμ με το αγγελαδινο του εδεινε αυτο .Ηταν γυρω στα 2,5 χρονων οταν ειπαν οτι επρπεε να σταματησεικαι να μπει στο αγγελαδινο τον βαανε λοιπον στο ιατρικο κεντρο για καποιες ωρες του εδωσαν 20 ml αγγελαδινο μετα περιμεναν αν ειχε καποια αντιδραση καιμετα του εδωσαν απο καμια ωρα αν θυμαμαι αλλα 20 και διαδοχικα περιμεναν μεχρι το απογευμα καιμετα ειπα στη μαμα αν δει οτιδηποτε διαφορετικο να το παει πισω στο νοσοκομειο αλλα ολα πηγαν καλα .

Σε αυτο τ σημειο θα ηθελα αν πω οτι καλο ειναινα προσεχετε οι μαμαδες επειδη στο παιδων και οχι μονο εκμεταλευονται το γεγονος αυτο και προωθουν διαφορος γιατρους και σκευασματα για να ευνοητους λογους .

Τσεκαρετε σιγουρα οτι υπαρχει προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

http://www.humana.gr/gr/produkte/milchnahrung/index.html

η φιλη μου που ο μικρος ειχε προβληαμ με το αγγελαδινο του εδεινε αυτο .Ηταν γυρω στα 2,5 χρονων οταν ειπαν οτι επρπεε να σταματησεικαι να μπει στο αγγελαδινο τον βαανε λοιπον στο ιατρικο κεντρο για καποιες ωρες του εδωσαν 20 ml αγγελαδινο μετα περιμεναν αν ειχε καποια αντιδραση καιμετα του εδωσαν απο καμια ωρα αν θυμαμαι αλλα 20 και διαδοχικα περιμεναν μεχρι το απογευμα καιμετα ειπα στη μαμα αν δει οτιδηποτε διαφορετικο να το παει πισω στο νοσοκομειο αλλα ολα πηγαν καλα .

Σε αυτο τ σημειο θα ηθελα αν πω οτι καλο ειναινα προσεχετε οι μαμαδες επειδη στο παιδων και οχι μονο εκμεταλευονται το γεγονος αυτο και προωθουν διαφορος γιατρους και σκευασματα για να ευνοητους λογους .

Τσεκαρετε σιγουρα οτι υπαρχει προβλημα.

δικιο εχεις!!γι αυτο ρωταω και σας.τελος παντων.θα παρω αυριο την παιδιατρο και θα σας ενημερωσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανια μου εμενα δεν μου προωθησαν κανενα γιατρο κ κανενα γαλα στο παιδων...αντιθετως καθε φορα που πηγαινω επιμενουν να του δωσουμε κανονικο γαλα κ δυστηχως εχει προβλημα το μωρο κ ξαναγυρναμε στα υποαλλεργικα....

να φανταστεις οτι απο το στοιχειακο μου ειπαν να δωσω κατευθειαν γαλα αγελαδινο....εγω τους παρακαλεσα να δωσω ΗΑ πρωτα κ μου ειπαν να παρω οποιο θελω....τον πειραξε το ΗΑ κ ευτυχως μου δωσαν ενα απο τα καλυτερα υποαλλεργικα...αλλα οχι ΗΑ με εκτενως υδολυμενη πρωτεινη..εχω κανει κ master πανω σε αυτα πια....20,5 μηνες αλλεργια....

το μονο καλο της υποθεσης ειναι οτι μου δινουν το χαρτι της γνωματευσης γιατι αλλιως θα με κλεισουν φυλακη για τα γαλατα...5 μηνες το καλοκαιρι δωσαμε 2500 ευρω για neocate...αν επινε απλο γαλα θα ηθελε 500 κ πολλα βαζω...δηλαδη ειναι μεγαλο ποσο...βεβαια οποιος τα εχει δεν του φαινοντε....

Σωσω αν δεν εχεις μια απαντηση που να σε καλυπτει απο την γιατρο σου καλο ειναι να επσικεφτεις κ ενα παιδων στο αλλεργιολογικο για να εχεις μια πληρη εικονα...

να ξερεις οτι δεν ειναι κατι κακο η αλλεργια αλλα με σωστη διατροφη φευγει...εγω ελω κ αν δεν φυγει υγεια να εχει κ δεν ειναι τιποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

βανια μου εμενα δεν μου προωθησαν κανενα γιατρο κ κανενα γαλα στο παιδων...αντιθετως καθε φορα που πηγαινω επιμενουν να του δωσουμε κανονικο γαλα κ δυστηχως εχει προβλημα το μωρο κ ξαναγυρναμε στα υποαλλεργικα....

να φανταστεις οτι απο το στοιχειακο μου ειπαν να δωσω κατευθειαν γαλα αγελαδινο....εγω τους παρακαλεσα να δωσω ΗΑ πρωτα κ μου ειπαν να παρω οποιο θελω....τον πειραξε το ΗΑ κ ευτυχως μου δωσαν ενα απο τα καλυτερα υποαλλεργικα...αλλα οχι ΗΑ με εκτενως υδολυμενη πρωτεινη..εχω κανει κ master πανω σε αυτα πια....20,5 μηνες αλλεργια....

το μονο καλο της υποθεσης ειναι οτι μου δινουν το χαρτι της γνωματευσης γιατι αλλιως θα με κλεισουν φυλακη για τα γαλατα...5 μηνες το καλοκαιρι δωσαμε 2500 ευρω για neocate...αν επινε απλο γαλα θα ηθελε 500 κ πολλα βαζω...δηλαδη ειναι μεγαλο ποσο...βεβαια οποιος τα εχει δεν του φαινοντε....

Σωσω αν δεν εχεις μια απαντηση που να σε καλυπτει απο την γιατρο σου καλο ειναι να επσικεφτεις κ ενα παιδων στο αλλεργιολογικο για να εχεις μια πληρη εικονα...

να ξερεις οτι δεν ειναι κατι κακο η αλλεργια αλλα με σωστη διατροφη φευγει...εγω ελω κ αν δεν φυγει υγεια να εχει κ δεν ειναι τιποτα....

καλησπερα ραφαελ.πηρα τηλ την παιδιατρο και της ειπα οτι απο την κυριακη δεν εκανε καμια κενωση με αιμα παρα απο τις 4 που ειδα σε 2 μερες.κι της ειπα οτι δεν πηρα το γαλα.κι μου ειπε καλα εκανες.απλα ειπε οτι αν ξανα κανει, να της παω την πανα να την δει και να μου πει.τ ναπω.μακαρι να μη συμβαινει τιποτα.παντως σε ευχαριστω για ολα.και σιγουρα πανω απο ολα υγεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελα μου!!!

και εμενα ειχε και εχει ακομα δυστηχως αλλεργια στο γαλα εμεις πινουμε το almiron pepti 2 απο την αρχη αυτο πινουμε ακομα η αλλεργια δεν εχει υποχωρησει..

η παιδιατρος και εμας ειπε υπομονη και συνηθως φευγει με τον καιρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

καλησπερα!ο γιοσ μου παρουσιασε αλλεργια στο αγελαδινο γαλα 40 ημερων.εβγαλε αιμα στα κακα του και του δωσαμε neocate.οταν πηγε 1χρονου του καναμε προκληση στο αγελαδινο γαλα το οποιο τον πειραξε παλι.επειτα απο 6 μηνες ξανα καναμε προκληση του εδωσα φρεσκο γαλα αγελαδινο και τον πειραξε παλι αυτη τη φορα ειχαν βλενες στα κακα του.απο τοτε ξεκινησαμε νουνου εβαπορε και δεν εχουμε προβλημα.απο 6 μηνων τρωγαμε σουπες με κοτοπουλο αρνι καροτο κολοκυθι πατατα μακαρονια μετα ξεκινησαμε αυγο στο χρονο δεν μας πειραξε.φρουτα τρωγαμε μηλο αχλαδι μπανανα.το πορτοκαλι και το μανταρινι του φερνουν διαροια μεχρι και τωρα.τωρα ο μικρος ειναι31μηνων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...