Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες που γέννησαν Απρίλιο του 2009


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 649
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια...Η δικιά μου ζουζόυνα χθες ξεπατώθηκε!!!!όλη μέρα παίζαμε, είχε κοιμηθεί μόνο μία ώρα μέσα στη μέρα και το απόγευμα βγήκαμε έξω και συναντηθήκαμε με ένα φιλικό ζευγάρι που έχει μια ζουζούνα σχεδόν ενός έτους!!!Καλά τι να σας πω...Έκαναν και οι δύο σαν τρελές από τη χαρά τους...Αγκαλιάζονταν, τραβούσε η μια την άλλη, μοιράζονταν τα παιχνίδια, τρελό γέλιο....Και παρπά τη νύστα και την κούρασή της δεν έβγαλε κιχ..Ούτε γκρίνιαζε, τίποτα!!!!Και κοιμήθηκε στις 10.30 το βράδυ.... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Το κάψαμε σας λέω!!

Κατερινούλα παλαμάκια ακούω....Μπράβο!!Η το δικό μου παιδί είναι πολύ χαζό ή τα δικά σας πολύ έξυπνα... :laugh: :laugh: :laugh:

Ρε κορίτσια εδώ και 3 μήνες συνέχεια παλαμάκια της κάνω και αρνείται πεισματαικά να τα κάνει..Δε γουστάρει!!Της κάνω και γυρίζει το κεφάλι αλλού! :dry::dry::dry:

Όσο για το μπισκοτάκι εγώ δεν της έδινα, αλλα μου είπε μια φίλη και πήρα...Δεν πνίγονται ρε μην αγχώνεσαι..Απλώς μην τον αφήνεις να κόβει μεγάλα κομμάτια!

Denim μου μόνο 3φορές ξύπνησες ε;;;;Καλά ρε πώς αντέχεις;;;Τι κάνει τη νύχτα που ξυπνάει τόσες φορές;;;Τρώει, παίζει;;;;Τι;;;Αχ κορίτσια δεν ξέρω τι θα έκανα αν ξύπναγε...Θα πήδαγα από κανα μπαλκόνι...Είμαι πολύ υπναρού!!!!Να φανταστείτε πριν 3-4 μήνες, ξυπνούσε κατά τις 8 και νόμιζα ότι ήταν χαράματα..Έλεγα, Θεέ μου τι σου έχω κάνει και με παιδέυεις;;;Γιατί ρε μπέμπα ξυπνάς τόσο νωρίς;;;; :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Αχάριστη, εντελώς!!!!!Μεγάλη γαϊδούρα είμαι και πολύύύύύύύ υπναρού!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ, ΔΩΣΕ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΧΑΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ!!!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΠΑΝΕΞΥΠΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ! ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ ΑΥΤΗ!!! ΧΙΧΙΧΙΧ

ΟΧΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΕΣΥ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣ! :P

ΠΑΝΤΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΩ ΠΑΡΤΥ, ΤΟΣΟ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗ ΕΙΜΑΙ!!! :ohmy:

ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΝΑΕΙ! ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΜΑΣ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΥΡΕΤΟ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ. ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΘΕΛΕΙ ΜΩΡΕ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ! ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΣΤΗ ΚΑΡΕΚΛΑ-ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΟΙΜΙΕΤΑΙ(ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ :laugh: ) ΜΩΡΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ... Ε, ΟΤΑΝ ΠΙΑΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΩ ΕΧΕΙ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΒΑΡΙΑ ΠΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ ΠΑΛΙ! ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΒΡΑΔΙΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΣΤΡΩΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΓΩΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΑΜΕΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΒΡΑΧΝΙΑΣΕ!!! :( ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ! ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Denim μου τα δοντάκια της θα είναι τότε...Πονάνε μωρέ τα ψυχουλάκια!!Εμένα η δικιά μου έκλαιγε στον ύπνο της όταν έβγαζε τα πάνω δοντάκια, της έβαζα Mundisal gel και κοιμόταν στο δευτερόλεπτο..Ανακουφιζόταν..Ευτυχώς, ούτε η δικιά μου έκανε πυρετό..Μόνο που είχε διάρροιες για τρεις μέρες..Αυτά!Πόσα δοντάκια έχει η κούκλα σου;;;

Καλά ότι γελάει με τα καραγκιοζιλίκια μου είναι γεγονός...Κάνει τα πάντα, αλλά παλαμάκια με τίποτα..Τώρα μάθαμε πώς κάνει το παπάκι και κάνει όλη την ώρα παπαπαπαπαπα... :laugh: :laugh: :laugh: Πολύ γέλιο!!Επίσης χθες έκανε κάτι που δεν έχει ξανακάνει ποτέ...Και δεν μας έχει ακούσει κι εμάς να το λέμε..Της είχα στρώσει ένα πάπλωμα στο πατωμα και παίζαμε..Και είχε ένα παιχνίδι της ογκώδες και έπεσε κάτω..Και γυρίζει και κάνει "ΜΠΟΥΜ....." :laugh: :laugh: :laugh: Πολύ γέλιο!!Αλλά μου έκανε εντύπωση γιατί εμείς ποτέ μα ποτέ δεν το έχουμε πει...

Επίσης, μας είχαν φέρει ένα δώρο που είναι σαν αυτοκινητάκι..Παιχνίδι με ρόδες που έχει ένα πλαστικό για να το κρατάει το μωρό και να περπατάει..Το τσουλάς και πηγαίνεις μαζί κι εσύ..Και το έπιανε σηνέχεια και σηκωνόταν όρθια..Και λέω δεν τη βάζω μήπως προχωρήσει...Και το κράταγε και πήγαινε σβάρνα... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Έτρεχε και τα άλλαζε τα βήματα πολύ πολύ γρήγορα γιατί δεν προλάβαινε..χιχιχιχιχιχιχι...Αλλά δεν έπεφτε η αρκουδίτσα...Βέβαια, για μπουσούλημα ούτε λόγος!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Πήρα τώρα τηλ την πεθερά μου να τη ρωτήσω αν σήμερα έφαγε φρουτόκρεμα και μου είπε όχι... :(:(

Μου λέει η κακομοίρα η πεθερούλα μου τι καραγκιοζιλίκια της έκανα, δε φαντάζεσαι..Έφαγε 3-4 κουταλιές και μετά το κράταγε στο στόμα..Δεν το κατάπινε!!

Κι έτσι λέει την άφησα...Και πήρα να της δώσω μια μπανάνα μήπως φάει και την έφαγε ο φαταούλας...Την είχε κόψει ροδέλες και της έδινε η πεθερά μου μία μία και την καταβρόχθισε...Θέλει να χρησιμοποεί τα δόντια της μάλλον η σκατούλα... :laugh: :laugh: :laugh:

Τώρα λέω μήπως αύριο της δώσουμε και μήλο και αχλάδι μικρά μικρά κομματάκια, αλλά φοβάμαι επειδή είναι σκληρά ρε γαμώτο...

Εσείς τι λέτε;;;Να επιχειρήσουμε;;;; :dry::dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΕΙΠΕ ΜΠΟΥΜ;;;; ΜΩΡΕ ΜΠΡΑΒΟ!

ΕΜΕΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ. ΑΕΡΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ...

ΕΔΩ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΣΑΣ ΛΕΩ!

ΚΟΙΤΑ, ΤΗΝ ΜΠΑΝΑΝΑ ΕΓΩ ΔΕΒ ΤΗΣ ΤΗΝ ΚΟΒΩ ΚΑΝ. ΤΗΝ ΞΕΦΛΟΥΔΙΖΩ ΛΙΓΟ-ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΚΟΒΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ (ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΩ ΤΗΝ ΜΠΑΝΑΝΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΨΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΟΥΚΙΑ!) ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΩΕΙ ΟΛΗ Η ΣΚΑΤΟΥΛΑ!!! :woohoo:

ΤΟ ΜΗΛΟ ΤΟ ΚΟΒΩ ΣΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΞΕΦΛΟΥΔΙΣΩ ΚΑΙ-ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΦΥΣΙΚΑ- ΤΗΣ ΤΟ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ! ΤΟ ΑΧΛΑΔΙ ΟΜΩΣ ΓΛΙΣΤΡΑΕΙ! :( ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΤΡΩΕΙ ΤΗΝ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ!

ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ ΤΡΩΜΕ ΕΜΕΙΣ!!! :ohmy: ΚΙ ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΑΝΑΛΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΛΙΓΟ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΦΟΒΟ(ΔΛΔ ΟΧΙ ΟΣΠΡΙΑ-ΟΧΙ ΑΣΠΡΑΔΙΑ-ΟΧΙ ΖΑΧΑΡΗ-ΟΧΙ ΞΗΡΟΚΑΡΠΙΑ ΚΛΠ) ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ! ΜΙΛΑΜΕ ΘΕΛΕΙ ΓΕΥΣΕΙΣ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ! ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΕΙΧΑΜΕ ΨΗΣΕΙ ΜΠΡΙΖΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΤΟ ΚΟΚΚΑΛΑΚΙ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΩ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΦΑΜΕ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ, ΣΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΟΠΟΤΕ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΕΝΕΡΓΑ ΚΑΙ ΣΤΟ...ΦΑΙ! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Denim μου εννοείται ότι κι η δική μας κάθεται στο τραπέζι την ώρα του φαγητού, στο κερκλάκι της, αλλά δίπλα μας και όλη την ώρα φωνάζει γιατί θέλει να φάει από τα δικά μας....Σαν σκυλάκι κάνει...Και πάω εγώ να της βάλω κάτι στο στόμα, το ανοίγει η κυρία διάπλατα, εγώ το τραβάω (ξέρεις την κοροιδεύω) και μετά κλαίει...Αλλά δεν της δίνω φαγητά μας...Μόνο ψωμάκι της δίνω...

Την μπανάνα κι εγώ έτσι της την είχα δώσει μια φορά, αλλά έκοβε τεράστια κομμάτια...Κι έτσι, την κόβουμε...Θα πάρω και το γιατρό να ρωτήσω για μήλο και αχλάδι το απόγευμα... :dry::dry:

Κι εμένα ρε σαν τρελή την έτρωγε, τρελαινόταν...Σε 5 λεπτά την καθάριζε τη φρουτόκρεμα..Τώρα ξαφνικά δεν ξέρω τι άπεθε..4-5 μέρες έχει που το κάνει αυτό...

Αχ πόσο τυχερή είσαι που μπουσουλάει..Τι ωραία!!!!Ζηλεύω!!!Εμένα κρατιέται και περπατάει γύρω γύρω από το πάρκο, το τραπέζι, την κούνια της...Πάνω στον καναπέ περπατάει αν κρατιέται από τα μαξιλάρια...Μπορεί και με το ένα χέρι να κρατιέται και να περπατάει..Και που και που ξεχνιέται και αφήνει τα χέρια και στέκεται για λίγο και μετά πέφτει...Αλλά μποσυούλημα με τίποτα! :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες

Σήμερα ο γιός μου με τρέλανε! Εκανε φιλάκι :kiss: με το χέρι στο στόμα αλλά και τον ήχο το μα. Συνέχεια φεύγοντας απο το σπίτι για να πάω οπουδήποτε μεχρι να βγώ απο την πόρτα αφού του δίνω ένα ρουφηχτό φιλί του στέλνω συνεχεια φιλάκια :kiss::kiss::kiss: και του λέω μα αγάπη μου και σημερα μου έκανε και αυτός. Μια που το έκανε και μια που τον έπιασα και τον ρούφηξα στα φιλιά :P:P:P .

Εμείς κορίτσια μπουσουλάμε πιανόμαστε και σηκωνόμαστε για πολύ λιγο, βηματάκια καθόλου. Τρώμε μπισκοτάκια Μιράντα Παπαδοπούλου και πίνουμε μόνοι μας πολύυυυυυυυυυυυυυυ νεράκι με μπουκάλι πλαστικό της Νουκ με σιλικόνη που δεν στάζει καθόλου.

Μπεμπούλα τι τυχερή που είσαι που κοιμάται η ζουζούνα σου την νύχτα. Ρώτα και εμάς που ξυπνάμε απο την ημέρα που γεννήθηκε απο τις 6 άντε 7 το πολύ (ακου 8 χαράματα!). Βρε κορίτσια ομοιοπαθούσες ακούτε τι λέει η κοπελιά? :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Denim και εμείς οταν τρώμε εχουμε τον μικρό μας στο καρεκλάκι δίπλα μας Του δίνω ενα κομματάκι ψωμί (ξερετε το σκληρό απο κάτω) και το μπουκάλι του με το νερό και κάθεται μια χαρά. Απο πότε θα αρχίσουμε να τους δίνουμε να δοκιμάζουν λίγο και απο τα δικά μας φαγητά αλήθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε; Καιρό εχουμε να τα πούμε.

Ελπίζω να είστε καλά και εσείς και τα νινάκια σας.

Πω πω διαβάζω καινούρια κατορθώματα!!!!Μπράβο!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Περπάτημα, φαφητά, δοντάκια, λεξούλες .....

Βρε κορίτσια να έχετε βρει κάποιο παιχνίδι που το παίζουν και ησυχάζουν για κανά μισάωρο έστω προτεινετε το μου.

Φιλάκια πολλά. :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια μου!!Εμείς πριν λίγο γυρίσαμε απ τη νονά του..ΔΕν τον έχει βαφτίσει ακόμα..Την Ανοιξη λέμε.Θα της πέσει η μέση της νονάς μας :laugh: :laugh: :laugh:

Γωγώ μου εισαι πολύ τυχερή!!!Μου δανείζεις λίγο υπνο;; :lol::lol:

Παναγιώτα μου εγω του είχα πάρει μια κούνια της chicco με μπαταρίς που πάει περα δωθε μόνη της με τραγουδάκια και είχα βρει έστω και για λίγο την υσηχία μου B)B) .Τώρα για άλλα παιχνίδια τι να σου πώ..ο δικος μου δεν τα παίζει.. :angry: προτιμάει το τηλεκοντρόλ..το κινητό μου..την ηλεκτρική σκούπα..τον αναπτήρα..τα βάζα... :(:(:(:( καταλαβαίνεις :S:S Δοκίμασε αυτα που έχουν ήχο..ή τρελομπαλίτσες..

Κορίτσια....;;;ΟΥΤΕ ΔΕΙΓΜΑ ΑΠΟ ΔΟΝΤΙ ΑΚΟΜΑ!!!!!ΓΙΑΤΊΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ;;;;;;;10 μηνων κλείνει σε 3 μέρες... :(:(:(:(:( και να πώ ότι μας έκλασε η γιαγιά μας πάει στα κομμάτια... :blush::blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana θα βγάλει καλέ το μωρό, ειναι κάποια που αργούν δεν πειράζει... Πόσο γέλασα με την γιαγιά... :laugh: :laugh:

Παναγιώτα δεν κάθεται στο πάρκο με παιχνίδια; Ή κοντά σου στο καρεκλάκι και να σε βλέπει όταν θέλει; Στο πάτωμα εγώ του απλώνω μία κουβερτούλα και του δινω μπάλες που κλωτσάει και τρελαίνεται... Μετά ο,τιδήποτε έχει μουσική γιατί χορεύει, μασητικά πολλά γιατί θέλει να ακονίσει και τα δόντια και μετά ένα κουτί με κύβους που βγάζει και βάζει. Τι άλλο;

konstantinast φιλάκι; Ζηλεύω :P Τώρα μετά τα παλαμάκια θα μάθουμε και το φιλάκι αν και μόλις με βλέπει και τον παίρνω αγκαλιά με φιλάει στο στόμα... :cheer:

Γωγώ μπορεί να μην κάνετε ακόμη παλαμάκια αλλά είπατε μπουμ ;):cheer::cheer: Αχ, ας το πει και ο δικός μου!!! Προς το παρόν λέμε μόνο μπαμπά, μαμά μου, γκαγκά(μάλλον γιαγιά θέλει να πει), έλια, άντε, ντα, αααααα, οοοοοο, εεεεεεε.....

DeniM και το μήλο άλιωτο; Α, εσύ είσαι προχωρημένη... Θέλω κι εγώ. Τώρα που θα κατέβουν καλά τα πάνω δοντάκια λες να προσπαθήσω κι εγώ;;; Καλά ας ξεκινήσω πρώτα με μπανάνα ολόκληρη και μετά περνάω στο μήλο... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλες Απριλίου γειά σας!!!

Είχα πολύ καιρό να μπω και τώρα είδα πως υπάρχει θέμα με μανούλες Απριλίου και χάρηκα πολύ!!

Καιεγώ Απρίλιο γέννησα ένα τέλειο αντράκι 3.500γρ και 54εκ!

Τώρα είναι 9 κιλά και 75εκ.

Μπουσουλάει και αλωνίζει όλο το σπίτι, κάνει παλαμάκια, έχει ένα δοντάκι και λέει μαμα, μπαμπα, και νιαι!!

Έχει αδυναμία στην αδερφούλα του και στο δωμάτιό της :cheer: !!!

Δεν μπόρεσα να διαβάσω όλες τις σελίδες γιατί αργεί πολύ (αυτός ήταν και ο λόγος που είχα να μπώ τόσο καιρό :dry: )

Ελπίζω να τα λέμε!!

Να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας και να έχετε μια πολύ καλή χρονιά γεμάτη υγεία και ευτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΕΣ!!!!!!!!!!!

ΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ ΕΧΟΥΜΕ;;;

ΤΖΟΥΛ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ, ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΟΛΑ ... ΡΟΚΑΝΙΣΜΕΝΑ!!! ΧΙΧΙΧΙΧ ΑΦΟΥ ΟΤΙ ΒΡΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ΤΟ ΔΑΓΚΩΝΕΙ! ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΟΛΠΟ: ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΙ ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΙΑΣΤΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΣΤΡΑΤΑ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΜΑΣΟΥΛΑΕΙ! ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ!!!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ (ΓΩΓΩ ΕΙΠΑΜΕ;;;) ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΟΥ ΤΡΩΜΕ ΕΜΕΙΣ!!! ΑΛΛΑ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΝΑΛΑΤΑ! ΘΕΛΕΙ ΝΟΣΤΙΜΙΕΣ, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;; ΤΗΣ ΒΟΥΤΑΩ ΜΙΚΡΕΣ ΜΠΟΥΚΙΤΣΕΣ ΑΠΟ ΨΙΧΑ ΨΩΜΙΟΥ ΣΕ ΣΑΛΤΣΟΥΛΕΣ Ή ΣΤΑ ΛΑΔΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ! ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΜΜ ΜΜΜΜΜΜ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΚΙ ΑΛΛΟ!ΑΓΡΙΕΜΕΝΑ ΚΙΟΛΑΣ!!! :lol: ΚΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ ΤΟ ΠΙΝΕΙ!

ΜΑΡΗΝΗ, ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΟΥ!!! :kiss: ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕΣ ΕΣΥ;;; ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Η ΤΖΟΥΛ ΠΑΝΤΩΣ, ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΣΕ ΤΗΛΕΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΑ, ΚΙΝΗΤΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΣΤΡΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΛΩΝΙΖΕΙ!!! ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DeniM τα νινάκια μας την Πέμπτη γίνονται 9 μηνών... Πως πέρασε έτσι ο καιρός... Δεν το κατάλαβα καθόλου... Δεν με κούρασε το μωρό μου, άντε λίγο με τα ξενύχτια αλλά δεν με πειράζει καθόλου.... Είμαι τόσο χαρούμενη!!!! :cheer::cheer: Σε λατρεύω μωρό μου!!!! Είσαι όλη μου η ζωή!!!!! :cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίστια καλημέραααααααα....Σήμερα λιώσαμε στον ύπνο!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Κοιμήθηκε κατά τις 9.15 το βράδυ και σηκωθήκαμε όλοι μαζί στις 10 το πρωί...ήταν τέλειααααααααααααααα!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Κορίστια σήμερα το πρωί πλι είπε μπουμ...Την άλλαζα πάνω στην αλλαξιέρα της και της έβαζα λαδάκι στο πιπί της..Και όπως ακούμπησα το λαδάκι, έπεσε..Και το βλέπει και κάνει μπουμ.....!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Που λέτε χθες όταν γύρισα από τη δουλειά, την πήρα αγκαλίτσα και παίζαμε...Και της έκανα παλαμάκια και η αρκούδα μου χόρευε.... :laugh: :laugh: Ρε κορίτσια σοβαρά τώρα...Συνέχεια χορεύει..Της λέω τραγουδάκια χορεύει, ακούει μουσική στην tv χορεύει..Την Παρασκευή το πρωί είχα βάλει τη Μελέτη κι έβλεπα και είχε διαφημίσεις..Και καθόμασταν στον καναπέ και παίζαμε και με το που τελειώνουν οι διαφημίσεις και πεφτει η μουσική της Μελέτη, πάλι χόρευε... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Όλα τα έχει συνδυάσει με χορό...Δεν ξέρω γιατί... :P:P Και καλά τώρα, μετά θα τρέχω στα μπουζούκια να την κατεβάζω από τα τραπεζια...

Παναγιώτα μου εμένα κάθεται στο πάρκο αρκετά, αλλά είναι γεμάτο παιχνίδια...Της αρέσει να παίζει με κλειδιά και τρώει όόόόλες τις ταμπελίτσες από τα αρκουδάκια της... :laugh: :laugh: :laugh:

Επίσης, τρελαίνεται για τηλεκοντρολ, κινητά και ό,τι άλλο απαγορευμένο υπάρχει...Είναι πολύ κακομαθημένη και όταν πάμε να της τα πάρουμε, βάζει τα κλάματα...Αλλά εγώ δεν πτοοούμαι...Της τα παίρνω...Αλλά η γιαγιά της όχι...Γι'αυό έχει γίνει κακομαθημένη!!!Αλλά τι να κάνω η δόλια η μάνα που όλη μέρα δουλεύω;;;; :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Juliana μου μη σκας θα βγάλει δοντάκια ο κούκλος σου και θα σε δαγκώνει..όπως με κάνει εμένα η δικιά μου..Τα Σ/Κ όλο μελανιές μου γεμίζει το πρόσωπο...Αφού θα νομίζει ο άντρας μου ότι έχω γκόμενο... :laugh: :laugh: :laugh:

Α!!!!Επίσης, μόλις με πήρε η πεθερά μου τηλ και μου είπε ότι επιτέλους ξαναέφαγε το αυγό...Αλλά πώς το έφαγε;;;;Με λαδάκι και μπουκίτσες ψωμάκι!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: Να δούμε τι θα γίνει με τα φρούτα σήμερα...

DeniM μου εμείς βάζουμε αλατάκι στα φαγητά και γι'αυτό δε της δίνουμε..Άσε που όσπρια ακόμα δεν έχουμε φάει...Αλλά το λυπάμαι μωρέ το μανάρι μου..Κάθεται στο κερεκλάκι, μας βλέπει εμάς να τρώμε και φωνάζει μαμ και χτυπιέται από τη χαρά της...

Μαρήνη καλωσήρθες!!!!!Να χαίρεσαι τα μωράκια σου..Καλά ο γιος σου μοντέλο!!!Αδύνατος και ψηλός!!!!Νιαι λέει και η κόρη μου...Αλλά δε μπουσουλάει και δεν κάνει παλαμάκια...:angry::angry::angry:

Κατερινούλα μου περνάει ο καιρός κι εμείς δεν παίρνουμε χαμπάρι!!!!!Άντε σιγά σιγά να ετοιμαζόμαστε για 2ο.... :laugh: :laugh: :laugh:

Σας ζάλισα πάλι, αλλά δεν πειράζει.... :laugh: :laugh: Γι'αυτό είστε εδώ..Για να με ακούτε!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Αλήθεια η συμπεθέρα μου η Λένα που χάθηκε;;;Καιρό έχω να τη δω....

Συμπεθέραααααααααααααααααααααααααα που είσαι;;;;;;Περπάτησε ο Αναστάσης και τρέχεις από πίσω του;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια

εμένα ο δικός μου την μια κάθετε στο πάρκο του και παίζει την άλλη ούτε που θέλει να μπει μέσα. Χθες τον έβαλα στο καρεκλάκι του φαγητό γιατί δεν ήθελε να μπει στο πάρκο του και ήθελε να με βλέπει συνέχεια και έκατσε μια χαρά ήσυχος και με έβλεπε που πηγαινοερχόμουν !! :) Ουτε διαμαρτυρήθηκε για το ότι πείνασε :laugh:

Ειναι πολύ εξυπνούλια τα σκατούλια ο δικός μου κάνει διάφορα.

Εμαθε και κάνει παλαμάκια, αλλαιλή, γεια και το ευχαριστώ :laugh: Εχει πολύ πλάκα με τα μικρά του τα χεράκια. Α και επίσης έμαθε και συνοφρυώνει τα φρύδια μισοκλείνει τα ματάκια του και κάνει την μυτούλα του μουφ μουφ εκει να δείτε γέλιο που κάνουμε όταν τον βλέπουμε !!! :laugh: :laugh:

Την Κυριακή πήγαμε σε βάφτιση και είχε κλόουν έβαζε μουσική και αυτός έριχνε κάτι χορούς :cheer: και όταν ακούει γενικά μουσική στο ραδιόφωνο στην τηλεόραση ή όταν του τραγουδάμε εμείς ρίχει κάτι χορούς... :lol:

Εμαθε και ανοίγει όλα τα ερμαράκια και συρτάρια κουζίνας και ερμαριών και τα χτυπα και γελάει.

Εγώ δεν του έδωσα φρούτο σωστό ακόμα μόνο πορτοκάλι που το κρατούσα εγώ και με τα ούλα του το ξεζούμιζε. Α και μήλο αλλά του το κρατούσα εγω γιατί φοβόμουν. αλλά επειδή δεν έχει δοντάκια δεν έκοψε κομμάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια

Εμάς ο δικός μας καθεται στο πάρκο και παίζει μια χαρά και αρκετή ώρα. Του πήραν δώρο ένα πιανάκι και τρελαίνεται πατώντας τα πλήκτρα και ακούγοντας μουσική ή ήχους. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Όταν κάποια στιγμή το βαρεθεί και αρχίσει να δυσανασχετεί τον βγάζουμε απο το πάρκο και τον βάζουμε στο πάτωμα όπου έχω στρώσει πάνω απο το χαλί μια μεγάλη κουβέρτα και πάνω της έχω απλώσει όοοοολα του τα παιχνίδια. Και έχουμε μεγάλη γκάμα απο μασητικά, τιμόνια, ράλυ μέχρι αλογάκια και αυτοκινητάκι που τον βάζουμε επάνω και το πηγαίνει σιγά σιγά. Πρόσφατα μας έφεραν δωρο μια κουβέρτα με ήχους με την οποία παιζει πάρα πολύ και για ώρα. Την περιεργάζεται σπιθαμή προς σπιθαμή και όταν πατάει σε σημεία με ήχους μας κοιτάει και γελάει. Και αυτό το συνιστώ γιατί τα κρατά απασχολημένα αρκετή ώρα.

Μαρήνη καλώς ήρθες στην παρέα μας να χαιρεστε το μωράκι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juliana τι διαβάζω? Κανένα δοντάκι? Μην ανησυχείς θα βγάλει και ό δικός σου και σας εύχομαι ανώδυνα. Κάποια παιδάκια τα βγάζουν αργότερα απο άλλα. Ο πρώτος που θα δεί το δοντάκι λένε θα πρέπει να πάρει στο παιδί δώρο κάτι κόκκινο :):):) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! :kiss::kiss::kiss:

Τι κάνετε;

Εμείς χθες μπουσουλήσαμε.... Ναι, ναι και όμως μπουσουλήσαμε προς στα μπροστά αργά αλλά σταθερά... Εντωμεταξύ μπουσουλούσε και μόλις πήγαινε λίγο μπροστά καθόταν έπαιρνε ένα παιχνίδι το πετούσε, γελούσε και φτου και από την αρχή... Του άρεσε πολύ αυτή η διαδικασία... Με τα δοντάκια πάμε καλά, δεν έχουμε γκρίνια ευτυχώς... Ε, τωρα πια κατεβαίνουν, άντε και στα επόμενα!!! :cheer:

konstantinast πάρε ένα καρματάκι γιατί βλέπω ότι δεν έχεις :(

Γωγώ!!!!! Τι κάνεις; Χαθήκαμε.... :kiss: Τι κάνει το μωρό μας; Βλέπω λεξούλες καινούργιες, χορούς και τραγούδια!!!!

Mango χορούς και ο δικός σου; Πολλά χορευτικά θα έχουμε κορίτσια, να οργανωσουμε καμιά χορογραφία για μωρά :laugh: Έτσι κάνει και ο δικός μου, χορεύει με τον δικό του τρόπο και τώρα χτυπάει και παλαμάκια μαζί αφού το μάθαμε...

Λενάκι, που χάθηκες καλέ;;;;; καλά λέει η Γωγώ... θα τρέχεις πίσω από το μωρουλίνι....... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσιαααααααααα....

Κατερινούλα μου μπουσουλήσατε κι εσείς;;;;;;Τελικά η κόρη μου είναι η μοναδική που δεν μπουσουλάει και δεν κάνει παλαμάκιαααα..... :angry::angry::angry:

Όμως μάθαμε κάτι καινούριο...Εδώ και 4-5 μέρες της λέω συνέχεια πώς κάνει το παπάκι;;;;Παπαπαπαπαπαπαπα.....Και κάνει και αυτή μαζί μου παπαπαπαπαπα...

Και σήμερα το πρωί της λέω πώς κάνει αγάπη μου το παπάκι;;;;Και χωρίς να της πω τίποτα εγώ, κάνει μοναχούλα της πα-πα-πα-πα.... :laugh: :laugh: :laugh: Κι έχει τόσο γλυκιά φωνούλα...Τη ρούφηξα στα φιλιά...

Επίσης, χθες φάγαμε 1 μπανάνα, μισό αχλάδι και μισό μήλο....όχι λιωμένα...Μάλλον σταμάτησε να της αρέσει η κρέμα και τα θέλει ολόκληρα να τα μασάει το πουλάκι μου..Γι' αυτό δεν την έτρωγε τη φρουτόκρεμα τις τελευταίες ημέρες!!!!!!

Κατά τα άλλα πολύς ύπνος όλη νύχτα κι ελάχιστος μέσα στην ημέρα...Εδώ και 4 μέρες κοιμάται κανα δίωρο το μεσημέρι και όλη μέρα δεν κλεινει μάτι... Αυτά!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΒΛΕΠΩ! ΜΠΡΑΒΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ-ΜΕ ΞΥΠΝΗΣΕ ΔΛΔ- 16 (!) ΦΟΡΕΣ! ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΚΟΥΣΑΤΕ! ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ, ΝΑ ΜΟΥ ΣΚΑΣΕΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΚΑΙ ΝΑΝΙ ΠΑΛΙ! ΑΥΤΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DeniM μου αποκλείεται!!!!!Πλάκα κάνεις!!!!Δεν είναι δυνατόν!!!!16 φορές;;;;;;Ειλικρινά δε θα άντεχα....Αλλά έχει και τα καλά του...Σου έχει τρελή αδυναμία και δεν μπορεί μακριά σου....Θέλει συνέχεια να σε νιώθει κοντά της... :):):):):)

όχι σαν τη δική μου τη γαϊδάρα που με έχει χεσμένη... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...