Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες που γέννησαν Απρίλιο του 2009


Recommended Posts

Αχ οδικος μας δεν κοιμαται ολο το βραδυ... Ξυπναει 3-4 φορες κ συνηθως επειδη ειμαστε κομματια κατα τις 4 τον παιρνουμε μαζι μας στο κρεβατι μας για να κοιμηθουμε κ λιγο! Εν τω μεταξυ απο 2 μηνων μεχρι κ 6 κοιμοταν μια χαρα συνεχομενα στην κουνια του στο δωματιακι του.. Απο τοτε τον εχει πιασει κατι κ αν δεν τον παρουμε μαζι μας δεν ηρεμει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 649
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ωραία... Και ο δικός μου δεν κοιμάται συνεχόμενα, ξυπνάει 3-4 φορές και ενώ πριν κανένα μήνα του έβαζα την πιπίλα που του ειχε φύγει ξανακοιμόταν, τώρα έχει μάθει και σηκώνεται επάνω και με φωνάζει. Δεν ηρεμεί με την πιπίλα, θέλει αγκαλιά, να τον κουνάω λίγο μέχρι να κοιμηθεί και μετά στο κρεβάτι του....

Τι ώρα πίνουν το τελευταίο γάλα αλλά και το πρώτο πρωινό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τελευταιο γαλα το πινει συνηθως κατα τις 10 (αν κ απο προχτες κοιμηθηκε απτις 8.30), νανουριζεται με το μπουκαλι του και τον βαζω στην κουνια του. Το πρωινο το γαλα το πινει κατα τις 7, μπορει καμια φορα κ, μετα ξανακοιμαται κ σηκωνεται κατα τις 9.30-10. Ο δικος σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Denim μου μόνη της;;;Χωρις να κρατιέται;;;;;;;;;;Μπράβοοοοοοοο..Εσείς και η Λένα είστε πολύ μπροστά... :P:P:P Εμένα στέκεται με το ένα χέρι και 2-3 φορές έχει σταθεί για μερικά δευτερόλεπτα στον αέρα επειδή ξεχνιέται και αφήνει τα χέρια της... :laugh: :laugh: :laugh:

Κορίτσια εμένα ευτυχώς κοιμάται όλη νύχτα...όπως σας έχω ξαναπεί καμιά φορά μέσα στον ύπνο της κλαίει, αλλά ευτυχώς δεν ξυπνάει...Η ανοίγει τα μάτια και με το που της βάλω πιπίλα, κοιμάται στο δευτερόλεπτο!!!!!!

Για ύπνο τη βάζω ή κατά τις 9 ή κατά τις 10 το βράδυ ανάλογα με το αν και πόσο κοιμήθηκε το απόγευμα...Επομένως εκείνη την ώρα της δίνω και το τελευταίο γαλατάκι...Ευτυχώς κοιμάται 12ωρο περίπου και ξυπνάει κατά τις 9.30 το πρωί και μετά από κανα τέταρτο (μέχρι να την πλύνω, να την αλλάξω), της δίνω και το πρωινό γαλατάκι...

Lazycat μου (αλήθεια ποιο είναι το όνομά σου;;; :P:P ) εμείς την πήγαμε στο δωμάτιο της όταν ήταν 40 ημερών...Η πρώτη νύχτα ήταν δύσκολη..Με πολύ κλάμα..Αλλά δεν την πήρα αγκαλιά...Και εν τέλει το πήρε απόφαση και κοιμήθηκε εκεί...Από τότε δεν έχει κανένα πρόβλημα..Τότε κόψαμε και τα κουνήματα!!!Τα χέρια μου από το κούνημα του καροτσιού (γιατί η κυρία κοιμόταν μόνο στο πορτ μπεμπέ) είχαν βγει...Πώς δεν άπαθαν τίποτα..Αλλά από τη μέρα που πήγε στο δωμάτιό της, κοιμάται μόνη της.Την ταίζω, την βάζω στην κούνια της, πιπίλα (ως επί το πλείστον έχει το δάχτυλό της για πιπίλα), μουσικούλα και κάθεται...Παίζει μέχρι να την πάρει ο ύπνος..

Αυτά!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

Εχτές πήγαμε στην παιδίατρο τον μικρό μας και τελικά ο πυρετός προήλθε απο τα δοντάκια του (βγάζουμε αλλά 3 δύο πάνω και άλλο ένα κάτω)και ευτυχώς δεν ξαναανέβασε απο εχτές το πρωί οπότε όλα καλά. Λίγο ο λαιμουδάκος μας είναι ερεθισμένος θα του δώσουμε ένα σιροπάκι 3 ημέρες και θα περάσει.

Denim καιρό έχουμε να τα πούμε σε χάσαμε. Καλά η μικρή σου το ΣΟΥΠΕΡ μωρό. Μια κουκλα να την χαίρεστε.

Ninaki και ο δικός μας τώρα με τα δόντια δεν κοιμάται τα βράδια θα ξυπνήσει τουλάχιστον 4-5 φορές είτε για πιπίλα ή για μαμ ή για αγκαλίτσα ο "χαδιάρης" μας. Εμάς το βράδυ κατά τις 9 με 9.30 πίνει 210 με 240ml γάλα για καληνυχτα και το πρωί κατα τις 5 με 6 αλλα τόσα περίπου για καλημέρα.

Lazycat εμείς τον μικρό μας απο τριών μηνών τον πήγαμε στο δωμάτιό του και δεν αντιμετωπίσαμε ιδιαίτερο πρόβλημα να σου πω την αλήθεια. Εμείς πιο πολύ αγχωθήκαμε με τον άντρα μου για το αν θα τον ακούσουμε το βράδυ αν ξυπνήσει κτλ αλλά τελικά όλα καλά.

Lena τώρα που έχει τα δοντάκια του καθε πρωί αλλά και κατά την διάρκεια της νύχτας τον παίρνουμε και εμείς στο κρεβατι μας για να ηρεμήσει και να κοιμηθούμε. Κάνει κατι υπνους ο μικρός μας στο διπλό βρε κορίτσια αλλο πράγμα. Το ευχαριστιέται τεντώνεται, απλώνει χεράκια, ποδαράκια...βλέπω να μας το καταλαμβάνει και να μετακομίζουμε με τον άντρα μου στον καναπέ ή πάτωμα (χι χι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς απο σήμερα αλεσμα φρούτων τέλος :):):) . Απο εχτές που του έδωσε ο άντρας μου μήλο και μπανάνα με το πιρούνι λιωμένα και τα έφαγε το καναμε και σήμερα και αυτό ήταν :P . Έφαγε μια μπανάνα και μισό πορτοκάλι.

Επίσης ο αντρούλης μας κάνει παλαμάκια, τον ινδιάνο (ξέρετε το χέρι στο στόμα και κάνει αααααααααα), γειά σου και φιλάκι. Πιανεται και σηκωνεται για πολύ λίγο και εμείς οι τρελαμένοι είμαστε συνέχεια με μια κάμερα και ένα κινητό να καταγράψουμε τα κατορθώματα. Είναι μια γλύκα σε αυτή την φάση. Μου έρχεται να τον πιάσω και να τον γεμίσω φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχαχα αχ κ ο δικος μας οταν τον βαζουμε στο κρεβατι μας απλωνεται ο κυριος και κοιμαται με ορθανοιχτα τα χερια κ τα ποδια!! Ενω στο κρεβατακι του κοιμαται παντα στο πλαι. Και ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ κοπανιεται, εχω την υποψια οτι για αυτο ξυπναει τελικα..

Κωνσταντ αντε με το καλο τα δοντακια!! Καλα δαγκωματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έτσι όπως το βλέπω όσον αφορά τον ύπνο το καλοκαιράκι(μπορεί και νωρίτερα) με τον άντρα μου πάμε για αγορά κρεβατιού για τον μικρό. Θα ρωτήσω και την παδίατρο αλλά απόψε που τον αφήσαμε στο δικό μας το διπλό γιατί δεν αντέχαμε άλλο τα περαδώθε κοιμήθηκε 4 ώρες συνεχόμενα. :):):) Θέλει απλες τι να τον κάνουμε. :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!

NINAKI ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΝΥΧΤΟΠΕΡΠΑΤΗΜΑΤΑ ΜΑΣ! ΑΠΟ ΕΞΙ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ. :dry: ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΕΡΙ ΟΛΗ ΤΗ ΝΥΧΤΑ!

LAZYCAT ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΡΙΩΝ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ;)

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ!!! ΑΚΟΥ 12ΩΡΟ ΣΕΡΙ!!! ΠΩΠΩ ΤΕΤΟΙΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΝΥΣΤΑΖΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ... :blink:

ΚΟΝΣΤΑΝΤΙΝΑΣΤ Ο ΕΡΕΘΙΣΜΕΝΟΣ ΛΑΙΜΟΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ;;;;; ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΙΣ ΝΥΧΤΕΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΣΑΝ ΒΡΑΧΝΙΑΣΜΕΝΗ... :dry:

ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΤΟ ΔΙΝΩ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 8ΜΙΣΗ ΕΝΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 10 ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΜΕ 11! ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΔΛΔ.

ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΤΗΝ ΝΤΥΣΩ ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΟΡΕΣΟΥΜΕ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΕΣ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΣΤΟΛΕΣ! ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΘΕΛΟΥΝ ΜΟΝΟ ΠΡΙΓΚΗΠΙΣΣΕΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥΠΕΡ-ΗΡΩΕΣ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ! :ohmy: ΟΠΟΤΕ ΤΩΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΩ ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ-ΝΟΝΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΤΗΝ ΠΑΡΩ, ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΟΛΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα..Σήμερα τα έχω δει όλα με την ταρζνίτσα μου..Ξύπνησε στις 9 το πρωί και ενώ πάντα μα πάντα κοιμάται κατά τις 10.30, σήμερα ενώ νύσταζε, την έβαζα στην κούνια της για νάνι και την άκουγα να φωνάζει μαμάαααααα...Πήγαινα και την έβλεπα όρθια στην κούνια, προς τη μεριά της πόρτας... :blink::blink::blink:

Χθες σηκώθηκε πρώτη φορά στην κούνια της και σήμερα το κάνει συνέχεια..Την έριχνα πάλι κάτω να κοιμηθεί, σε ένα λεπτό πάλι όρθια..Αυτή η δουλειά κράτησε κανα μισάωρο, ώσπου τη σήκωσα, την έβαλα στο πάρκο της κι έπαιζε... :P:P:P Λέτε βρε κορίτσια να έχουμε αυτή τη δουλειά από εδώ και πέρα;;;Να της βάζω για ύπνο κι αυτή να σηκώνεται;;;Ευτυχώς είχα προνοήσει και είχα κατεβάσει το στρώμα στην κατώτατη θέση για να μην πέσει...

Επίσης, της έφτιαξα φρουτόκρεμα, έφαγε 6-7 κουταλιές και μετά την έφτυνε ή την κράταγε στο στόμα... :dry::dry: Καιρό είχε να μου το κάνει κι αυτό... :dry::dry::dry: Τελικά, δεν της την έδωσα όλη!!!!!Και ναι, επιτέλους πριν 5 λεπτά κοιμήθηκε.... :):):)

Κορίτσια, εγώ λέω να τη ντύσω ή πασχαλίτσα ή μελισσούλα...Πήγα χθες σε ένα μαγαζί με αποκριάτικα και όλα ήταν χάλια....Δε μου άρεσε τίποτα!!!Και δεν είχε τίποτα από τα δύο που ήθελα!!!!Denim έχουμε τις ίδιες απόψεις!!!έχω βαρεθεί να βλέπω όλα τα κοριτσάκια πριγκίπισσες κια όλα τα αγοράκι σούπερμαν και μπάτμαν... :ohmy::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, κορίτσια πέιτε μου κάτι που ξέχασα να σας ρωτήσω...

Έχει κάνει καμία από εσάς στο παιδάκι της εμβόλιο Ηπατίτιδας Β;;;;Εγώ νόμιζα ότι τελειωσαμε με τα εμβόλια και την προηγούμενη εβδομάδα που ήρθε ο γιατρός μας είπε ότι τον άλλο μήνα θα κάνουμε εμβόλιο Ηπατίτιδας Β..Τον εμπιστεύομαι τυφλά, αλλα μου φαίνεται πολύ νωρίς για αυτό το εμβόλιο... :dry::dry::dry:

Κα όταν του το είπα, μου είπε ότι στην Αμερική το κάνουν τα βρέφη τη στιγμή που γεννιούνται...Τι να πω... :dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ!!! ΝΑΙ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΚΟΥΣΑΤΕ! ΕΧΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ! ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΕ ΓΕΛΑΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ!!! ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Βρήκα ευκαιρία να μπω τώρα που κοιμάται λίγο το μωρό.

Λοιπόν εγώ του δίνω γάλα στις 22:00 αλλά κοιμάται από τις 20:30 και μετά στις 7 το πρωί.

Γωγώ το εμβόλιο για ηπατίτιδα εμείς θα το κάνουμε τον Μάρτιο.

LAZYCAT εμείς τον βάλαμε στο δωμάτιό του 4 μηνών αλλά δεν είχε πρόβλημα, ίσα-ίσα που κοιμόταν καλύτερα. Τώρα βέβαια Γωγώ ναι, και ο δικός μου σηκώνεται και με παιδεύει για να κοιμηθεί γιατί το έχει βρει παιχνίδι...

konstantinast ωραίο που τρώτε λιωμένα με το πηρούνι, άραγε πότε θα φάμε κι εμείς έτσι; Ακόμη τον φοβάμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempoyla, Χριστίνα με λένε. Εμάς τρώει το τελαιυταίο γεύμα απο 9 μέχρι 10(ανάλογα με την ώρα που έχει ξυπνήσει το απογεύμα) και το πρωί 7.30 έχουμε το πρώτο γεύμα. Συνήθως ξανακοιμάται για καμιά ωρίτσα ακόμα, αλλά όχι πάντα :( Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας σχετικά με το δωμάτιο του. Απο οτι βλέπω, μάλλον έχουμε αργήσει ήδη.Δεν θα τον ντύσουμε τίποτα, γιατί ούτε εγώ, ούτε ο πατέρας του συμπαθούμε τις απόκριες!Φιλιά σε όλες.

as1cEUX8v--0010MDAwMHwwMDAxMjM1ZHxPIG1wZW1wb3lsaXMgbWFzIGVpbmFpIA.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κωνσταντίνα μου ωραια που τα τρώει λιωμένα.Δεν θα δυσκολευτείται στο φαγητό.Γιατι μερικά παιδάκια..απ οτι υποψιάζομαι και ο δικος μου αργούν να το συνιθήσουν..

Δεν έχω ακόμα βρει τι θα τον ντύσω..Θα πάω και καμια βόλτα στα μαγαζιά να δω τι παίζει..Πάντως και μενα δεν μου αρέσουν τα κλασσικά..πριγκηπας-βασίλησσα.όπως μπλέ-ροζ ένα πράγμα

Γωγώ μου εμεις κάναμε το εμβόλιο της Ηπατίτιδας Β πριν ένα μήνα και τωρα σε λίγες μέρες θα κάνουμε και τη δεύτερη δόση.

Κορίτσια μια ερώτηση..πειράζει αμα αλλάξω το μπουκάλι του(γυάλινο)σε πλαστικό;;;οχι τιποτα άλλο αλλά να μάθει και να πίνει και μόνο του..Σημερα το έσπασε το γυάλινο..

επισης λέω να κόψω τη φαριν-λακτέ το απογευμα και του δίνω διάφορα άλλα..τραχανά-ειδα κατι συνταγες επισης της Αντρούλας πολύ καλές.Λέω να αρχισω με κολοκυθα-γλυκοπατάτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλέ τι κρύο είναι αυτό!

Σήμερα πήγαμε εκκλησία να κοινωνήσουμε τον μικρό μας και για πρώτη φορά ο νεαρός ούτε ανοιξε το στοματάκι του αλλά και έκλαψε. Χώρια που ο άντρας μου με κοροιδεψε και μου πήρε την σειρά. Το προσπαιρνώ και το αφήνω ασχολίαστο :)

Μπεμπούλα το εμβόλιο της Ηπατίτιδας εμείς το κάναμε Δεκέμβριο.

Και εγώ κορίτσια δεν είμαι υπέρ των συνηθισμένων όσον αφορά την αποκριάτικη στολή γι αυτό σκεφτόμαστε κανένα ζωάκι ή ινδιάνο μιας και του έμαθε ο μπαμπάς του να κάνει α!α!α!α!α! με το χέρι στο στόμα. Θα δούμε. Πάντως ομολογουμένως τα κοριτσάκια έχουν μεγαλύτερη ποικιλία και περισσότερες επιλογές απο τα αγοράκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρεςμου! Εμεις το εμβολιο της ηπατιτιδας θα το κανουμε σε δυο μηνες.

Σημερα το παλικαρι μου εκανε 3 βηματα μονος του! Μετα εφαγε μια τουμπα ολη δικια του!!! Αλλα δεν τον χαλασε καθολου, εβαλε τρελα γελια!!! Μαλλον καταλαβαινει οτι κανει κατι σουπερ!!!

Εμεις του πηραμε στολη, πειρατη της Καραιβικης!!! Τρελαινομαι για πειρατες και η στολη ειναι πολυ ωραια!

Τζουλιανα εγω εχω μιαβδομαδα που του πηρα 2 πλαστικα, εχει βγαλει η νουν κατι πλαστικα ΒΡΑ free, δεν ξερω βεβαια αν σε βολευουν, τι μπουκαλια χρησιμοποιεις γενικοτερα.

Κοριτσια τα μωρα σας πινουν απο καλαμακι η ποτηρακι? Εμεις με το εκπαιδευτικο μονο και μαλιστα με τη μαλακη θηλη, την καουτσουκ. Του δοκιμασα της σιλικονης που ειναι πιο σκληρη και πιο σταθερη αλλα δε μπορει με τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χθες έδωσα στη μικρούλα μου μπισκοτάκι Nutricia...Το έφαγε με την καρδιά της...Το έφερνε μπροστά στα δοντάκια της, το μάσαγε λίγο λίγο και μετά το κατάπινε...Τρελάθηκε!!!!!

Με το αβγό και τη φρουτόκρεμα πάλι τα ίδια σήμερα...έφαγε μερικές κουταλιές και μετά το κράταγε στο στόμα..Δεν το κατάπινε..Με το ζόρι έφαγε μισό πιάτο..Δεν ξέρω τι την έπιασε ξαφνικά... :dry::dry::dry:

Επίσης, σήμερα της έδωσα το φαγητό της κανονικά...Τα είχα κόψει μικρά κομματάκια τα λαχανικά και το κοτόπουλο..Στην αρχή τρελάθηκε!!!!!Τα μάσαγε σα μεγάλος άνθρωπος..Και αφού έφαγε το μισό πιάτο έτσι, μετά άρχισε να δυσανασχετεί...Κουράστηκε μαλλον να μασάει..Οπότε το υπόλοιπο το άλεσα και το έφαγε...Κάναμε την αρχή πάντως...Θα το δοκιμάσουμε και αύριο!!!

Λενάκι κι εγώ σε ποτηράκι της Avent και της Nuk της δίνω νεράκι (και πίνει και πολύ μάλιστα)...Αλλά από 6,5 μηνών πίνει και με καλαμάκι..Απλώς δεν της δίνω εγώ έστι..Σπάνια!!!Αλλά ξέρει να πίνει και με καλαμάκι... :laugh: :laugh: :laugh:

Καλά ρε Λένα το θηρίο πώς τα κατάφερε...Τί του έκανες...Εμένα πάλι άφησε τα χεράκια που κρατιόταν στο πάρκο και στάθηκε για δευτερόλεπτα μόνη της, αλλά βήματα δεν...... :P:P:P Πώς τον έμαθες τον γαμπρούλη μου..Πες τη συνταγή να τη δοκιμάσω κι αν πιάσει... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Juliana εγώ από την αρχή χρησιμοποιώ μπιμπερό Avent, τα οποία δεν είναι γυάλινα...Από 4 μηνών τα πιάνει μόνη της, αλλά δεν μπορεί να τα κρατήσει για πολύ γιατί είναι τεράστια..Δεν είναι λεπτά όπως τα άλλα!!!!!Μια φορά μόνο το ήπιε ολομόναχη όταν ήταν 5,5 μηνών.. :P:P

Εγώ φαριν λακτέ και μπισκοτόκρεμες δεν της έχω δώσει ποτέ..Το απόγευμα της δίνω γιαουρτάκι και 1 φορά την εβδομάδα κρέμα βανίλια ρυζάλευρο...

Χριστινάκι ούτε εμένα μου αρέσουν οι απόκριες, αλλά θα την ντύσω..1η χρονιά είναι... :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ κορίτσια χρησιμοποιώ της chicco και τώρα πήρα ενα πλαστικό πάλι της ίδιας εταιρίας.νεράκι του δίνω απο ένα πλαστικό ποτηράκι της nuby με σιλικόνη πιπίλα μπροστά.Με βολευει γιατί δεν πέφτει νερό οταν το αναποδογυρίζεις.Πρώτα είχα πάρει ποτηράκι κοκάλινο.το οποιό όπωτε έπινε γινόταν μούσκεμα και το πέταγε και κάτω και γέμιζε ο τόπος νερά :unsure:

Εχει κάποια δοκιμάσει να δωσει κολοκύθα;; :dry:

Λέω να του τη φτιάξω...και γω για κάποιο διάστημα του έδινα γιαουρτάκι της ΔΕΛΤΑ ΑΝΤΒΑΝΣ το σκέτο..αλλά επειδή δεν του άρεσε άλεθα μέσα και μια μπαννάνα με ένα μπισκοτάκι και το έτρωγε. ;)

ΔΕν ξέρω...αυτη η φαρίν-λακτέ..με το ζόρι του τη δίνω..δεν μου κάθεται καθόλου καλά!!Φυσικά αυτος τη καταβροχθίζει αλλά με τόση ζαχάρη που έχει μέσα... :angry:

Ο δικός μου κορίτσια κάθεται..κούκου..που λένε.Δηλαδή όρθιος χωρις να κρατιέται για 6-7 δευτερόλεπτα..αλλά περπατάει γυρω γυρω απ τα τραπέζια.Πέφτει σηκώνεται.Πάει βόλτα ένα αυτοκινητάκι μεγάλο που του χω πάρει..περιμένω τη μεγάλη μέρα που θα θα φύγει μόνος του :P:P

φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν τον εκανα τιποτα! Δε σου ειχα πει την επομενη μερα μετα το νοσοκομειο που σηκωθηκα το πρωι και ηταν κατω απο το κρεβατι ορθιος??? Ε απο τοτε ολο τα αφηνει τα χερακια του κ καθεται κ με κοιταει κ χαιρεται. Οταν τα αφηνει με βλεπει που γελαω κ εγωκ θελει να ερθει προς τα μενα κ κανει τα βηματακια του. Και με ενα αυτοκινητακι φευγει οπως λες Τζουλιανα. Ολο το σπιτι γυρναει με εκεινο.

Επισης σημερα μπουσουλησε κανονικοτατα!!! Περπατουσαμε μεστο σπιτι κ αυτος ετρεχε απο πισω μας!! Αργησε λιγο αλλα το εκανε..

Κολοκυθα εχω δοκιμασει αλλαδεν του αρεσε. Ειχα παρει πριν καιρο κατι γλυκοκολοκυθες με ενα καπως περιεργο σχημα, εδιναν μια καπως γλυκια γευση αλλα δε μπορω να πω οτι τρελαθηκε. Ακομα στην καταψυξη τις εχω!

Ακουω που λετε οτι τρωνε μονα τους μπισκοτακια κλπ η πινουν γαλα η νερακ.... Ρε κοριτσια ο κυριος δεν παιρνει να φαει ουτε να πιει τιποτα μονος του! Ξερει τι τρωγεται κ τι οχι, αλλα με το που το βλεπει αντι να κανει κινηση να το παρει να το φαει μου ανοιγει τη στοματαρα του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;

Λενούλα βλέπω το μωρό σου έκανε βηματάκια!!! Μπράβο!!! Το δικό μου νινί ίσα-ίσα που στέκεται αλλά με την βοήθειά μας... Ξεκινήσαμε όμως το μπουσούλημα αργά αλλά σταθερά. Πρώτα χθες πήγε προς τα πίσω. Σήμερα έκανε κίνηση προς τα μπροστά και μετά καθόταν και γελούσε :laugh: :laugh: Το νεράκι του το δίνω ακόμη σε γυάλινο μικρό μπουκαλάκι αλλά το παίρνει μόνος του. Του έχω πάρει και το ανοξείδωτο ποτηράκι χωρίς ΒΡΑ και αισθέρες αλλά το βλέπει ακόμη σαν παιχνίδι...

juliana έκανα πριν μία εβδομάδα κολοκύθα με γλυκοπατάτα και μόνο που δεν μου τα πέταξε στη μούρη... Τα υπόλοιπα είναι στην κατάψυξη... Δεν του έδωσα ποτέ όμως φαρίν λακτέ ή οποιαδηποτε κρέμα εμπορίου. Επαιρνα την βιολογική κρέμα της hipp με δημητριακά και τώρα τρώμε και γιαουρτάκι. Να σου πω την αλήθεια μέχρι και 7,5 μηνων το απόγευμα του έδινα γάλα αφού ήμασταν οκ με τα κιλά μας...

Γωγουλίνι βγάζουμε και άλλα δύο δοντάκια πάνω... Μα 4 μαζί; Έχει πολύ πλάκα... Αλλά έχει και μία ψιλογκρίνια... και αρκετά κακά... Άντε για να μπορούμε κι εμείς να τρώμε το φαγητό χωρίς να το αλέθουμε!!! Του έχω δώσει μπανάνα λιωμένη και την έφαγε αλλά στα μισά βαριέται.

Κι εγώ δεν ξέρω τι να τον ντύσω αν και δεν μου αρέσουν οι απόκριες αλλά τώρα για το μωρό κάτι θα κάνουμε...

Φιλάκια σε όλες!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ;;;

ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ ΜΟΝΟ 3 ΦΟΡΕΣ! ΚΑΠΩΣ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΔΛΔ!

ΤΟ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ ΤΗΣ ΝΟΥΤΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΑΠΟ 5 ΜΗΝΩΝ! ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΟ, ΜΗΝ ΤΟ ΦΟΒΑΣΤΕ! ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ! ΘΑ ΤΟ ΑΝΑΚΟΥΦΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥ!!!

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΕ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ ΖΟΡΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΜΑΘΩ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ ΤΗΣ! ΠΙΝΕΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ!!! ΜΕ ΠΟΤΗΡΙ, ΜΕ ΚΑΛΑΜΑΚΙ, ΜΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙ(ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΝΝΟΩ), ΜΕ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΠΟΥ ΔΕ ΣΤΑΖΕΙ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ! ΤΟΝ ΧΥΜΟ ΤΗΣ ΤΟΝ ΠΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ Ή ΜΕ ΚΑΛΑΜΑΚΙ ΠΑΝΤΩΣ.

ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΕΡΟΥ ΤΗΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΤΗΣ ΚΙΚΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΜΕ ΤΡΥΠΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΠΑΝΩ ΜΙΑ ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙ! ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΙΑΝΕΙ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ! ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΤΗ ΡΩΤΑΩ:"ΘΕΛΕΙΣ ΝΕΡΑΚΙ;;;" ΕΑΝ ΟΝΤΩΣ ΘΕΛΕΙ ΓΥΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΙΤΑΕΙ!!! ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!! :woohoo: ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα girls,τι κάνετε;;;

Εμείς μαζί με τα δοντάκια χθες κάναμε και παλαμάκια. Του το έλεγα συνέχεια και τα χτυπούσε αλλού για αλλού μέχρι που τα κατάφερε!!! :cheer::cheer: Βρε κορίτσια σε αυτή τη φάση είναι τόσο ζουζούνια... Δεν μπορώ να αντισταθώ και όλο τον ζουπάω και τον φιλάω και ανοίγει το στοματάκι του και με φιλάει στο στόμα.... :laugh: :laugh: Τρελαίνομαι!!!

DeniM εγώ μία φορά προσπάθησα να του δώσω και έκοψε κομμάτι και του το πήρα αμέσως γιατί φοβήθηκα μην το καταπιει... Αν και δεν θέλω να τον συνηθίσω σε ζάχαρη από τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΖΑΧΑΡΗ ΝΙΝΑΚΙ!

ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΚΟΒΕΙ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΠΙΛΑΕΙ-ΡΟΥΦΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΛΙΩΝΕΙ! ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...