Μετάβαση σε περιεχόμενο

Online Αγορές


Recommended Posts

Τελευταία σκέφτομαι πολύ σοβαρά τις online αγορές γιατί οι τιμές έχουν ξεφύγει στα περισσότερα μαγαζιά! Ωστόσο είμαι λίγο φοβισμένη με τη χρήση πιστωτικών καρτών κλπ.

Έχετε να μου προτείνετε κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

cocopitsi εμείς αγοράσαμε απο bimbomarket.it ένα καρότσι της peg perego σε πολύ καλύτερη τιμή απο ότι εδώ στην Ελλάδα και μέσα σε τρεις ημέρες μας το έφεραν στην πόρτα μας!δεν χρησιμοποιήσαμε όμως πιστωτική γιατί εκτός του ότι φοβόμαστε με την πιστωτική καθυστερούν λίγο να στα στείλουν απο όσο ξέρω.Πληρώσαμε μέσω paypal που γίνεται επιτόπου η πληρωμή και αυτοί το βλέπουν αμέσως οπότε δεν καθυστερεί και η παραγγελία!καλές αγορές!σου παραθέτω το site:http://www.bimbomarket.it/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω κάνει ούτε μία... Ψέματα.. Κάτι αεροπορικά εισητήρια έχω αγοράσει μόνο. Δεν είχα πρόβλημα.

Υπάρχουν όμως εδώ ένα σωρό κοπέλες που αγοράζουν μέσω internet. Θα σε βοηθήσουν. Και πλέον οι συναλλαγές διασφαλίζονται.. Μην ανησυχείς!

Θα σε διαφωτίσουν πιστεύω οι υπόλοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήρθες στην παρέα μας!!

Εχω ψωνίσει και εγω απο το bimbomarket και είμαι πολύ ευχαριστημένη.Βέβαια δεν είναι όλα φτηνά,κάποια είναι ίδιες οι τιμές τους ή κ πιο ακριβές.Το καλύτερο είναι να δείς στα μαγαζιά εδώ τις τιμές απο αυτά που θέλεις για να μπορείς να συγκρίνεις. Επίσης εχω αγοράσει κ απο το mothercare.com όπου οι τιμές είναι πολύ καλύτερες απο δω.Κ σ'αυτήν την περίπτωση μπορείς να συγκρίνεις τις τιμές τους αμα πάς απο το κατάστημα κ πάρεις το βιβλιαράκι τους!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχουν κάρτες που είναι μόνο για αγορές στο ίντερνετ. Βάζεις μέσα λίγα λεφτά, κι άμα είναι να σου φάνε, θα σου φάνε αυτά τα λίγα, στην απίθανη περίπτωση λέμε τώρα...

Επίσης, πρέπει να προσέχεις η σελίδα να έχει μια κλειδαριά και στο http να έχει νομίζω και ένα s, ελπίζω να τα θυμάμαι σωστά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέτοια κάρτα χρησιμοποιώ και εγω απο την τράπεζα Αττικής.Α!Επίσης αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι τα μεταφορικά..μερικές φορές είναι υπερβολικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου λεγα να χρησιμοποιησεις debit card,βαζεις στην καρτα το ποσο που θες να ξοδεψεις και ετσι δεν υπαρχει περιπτωση σε μια "στραβη" να σου τραβηξουν παραπανω χρηματα απο οσα εχεις.Εμεις με αυτην αγοραζουμε και απο Αμερικη κ απο Ευρωπη κ απο Κινα .

Προσφατα αγορασαμε καθισμα αυτοκινητου (το Recaro Young Sport )για τον γιο μου απο το www.pingpong-online.de,μας ηρθε 100 ευρω φθηνοτερα απο οτι στην Ελλαδα (δωσαμε 200 ευρω με τα μεταφορικα). Μονο που αν αγορασεις απο εδω στειλε πρωτα ενα mail για την διαθεσιμοτητα του προϊοντος και την ημερομηνια παραδοσης. Σε καμια βδομαδα περιμενω το καθισμα. Αλλα κ το bimbomarket που ανεφερε μια κοπελα εχω ακουσει οτι ειναι αξιοπιστο χωρις να εχω ομως προσωπικη εμπειρια,οπως κ το www.olivers-baby-care.co.uk.Επισης απο το childrensalon απο Αγγλια που εχω ψωνισει (αλλα δεν εχει εξοπλισμο αυτο,ρουχα παπουτσια αξεσουαρ και παιχνιδακια μονο) εμεινα ευχαριστημενη.

Και φυσικα οι τιμες ειναι πολυ καλυτερες,εδω για καποιο λογο μας γδερνουν...

το mothercare της Αγγλιας εχει πολυ καλυτερες τιμες απο το αντιστοιχο ελληνικο,αλλα δεν στελνει ολα τα προϊοντα εδω,σε αυτη την περιπτωση αν εχεις καποιον εκει που ειναι διατεθιμενος να σου φερει κατι εχει καλως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama, πο αμερική δεν πληρώνεις στο τελωνείο? Γιατί έχω βρει φανταστικά sites, αλλά φοβάμαι μην μου ανέβει πολύ το τελικό ποσό.

Όντως το mothercare της Αγγλίας έχει πολύ πολύ καλύτερες τιμές αλλά απο ότι έμαθα δεν στέλνει τίποτα πια στην Ελλάδα. Φαίνεται θα τους κηνύγησε το ελληνικό mothercare γιατί τους παίρνει πελετεία!!! Κρίμα...

Εγώ έχω κολλήσει με τις μπότες ugg που εδώ είναι πανάκριβες, αλλά δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα άκρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΨΩΝΙΣΕΙ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ...

ΣΤΟ MOTHERCARE ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ,ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΚΙ ΕΣΥ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ....

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Η ΒΕΒΑDOMAMA,ΠΟΙΑ ΑΛΛΑ SITE ΥΠΑΡΧΟΥΝ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ....

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΨΩΝΙΣΕΙ.....

ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΞΑΝΑΣΤΕΛΝΟΥΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cocopitsi έγραψε:

bebadomama, πο αμερική δεν πληρώνεις στο τελωνείο? Γιατί έχω βρει φανταστικά sites, αλλά φοβάμαι μην μου ανέβει πολύ το τελικό ποσό.

Όντως το mothercare της Αγγλίας έχει πολύ πολύ καλύτερες τιμές αλλά απο ότι έμαθα δεν στέλνει τίποτα πια στην Ελλάδα. Φαίνεται θα τους κηνύγησε το ελληνικό mothercare γιατί τους παίρνει πελετεία!!! Κρίμα...

Εγώ έχω κολλήσει με τις μπότες ugg που εδώ είναι πανάκριβες, αλλά δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα άκρη.

λοιπον ηρθε το καθισμα αυτοκινητου που ελεγα στο προηγουμενο ποστ μου.Σε μια εβδομαδα μας ηρθε,ακριβως οπως ηταν και στο site.Oποτε τωρα στο συστηνω ανεπιφυλακτα :)

Απο Αμερικη εχουμε παρει πραγματα για μας (ρουχα,παπουτσια και οτι βλακεια γυαλισει στον αντρα μου...) ,μονο μια φορα την πατησαμε με το τελωνειο (ειχε παραγγειλει για εναν φιλο του timberland μποτακια).Συνηθως στην συσκευασια που σου στελνουν γραφουν οτι ειναι δωρο στην περιγραφη αλλα ...δεν μπορεις να το ρισκαρεις αν ειναι να κανεις ακριβη αγορα γιατι το πιο πιθανο ειναι να σου ρθει ακριβα με το τελωνειο.

Για τις ugg το εψαχνα και γω , στο επισημο site της εταιρειας δινει on line διευθυνσεις απο retailers που συνεργαζονται με την εταιρεια (υπαρχουν πολλοι απατεωνες οποτε καλο ειναι να ενημερωνεσαι απο την εταιρεια με ποιους συνεργαζεται),κυριως αμερικανικα site :dry: παραπερα δεν το εψαξα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα περισσοτερα Αμερικανικα δεν χρεωνουν τελωνιο αλλα και αυτο ειναι σχετικο. Εγω ευτυχως εχω φιλη στην Ατλαντα που μου αγοραζει απο κει οτι θελλω και μου στελενει. Ως αποστολη απο ιδιωτη δεν πληρωντελωνειο.

Τα mothercare δεν στελνουν περιπου εδω και 3 ευδομαδες.

Φανταζομαι τι φοβουνται για τα λαυτα τους. Δεν εχει σχεση με το Ελληνικο καταστημα απλα δεν δεχονται πληρωμη απο Ελληνικες τραπεζες και απο Ελληνες.

Εγω αυτα ποη ηθελα να παραγγειλω τα ζητηζα απο μια φιλη μου που σπουδαζει εκει- κανει μεταπτυχιακο- μου τα αγορασε και θα μου τα φερει- Αυριο Παρασκευη ερχεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Τα περισσοτερα Αμερικανικα δεν χρεωνουν τελωνιο αλλα και αυτο ειναι σχετικο. Εγω ευτυχως εχω φιλη στην Ατλαντα που μου αγοραζει απο κει οτι θελλω και μου στελενει. Ως αποστολη απο ιδιωτη δεν πληρωντελωνειο.

Τα mothercare δεν στελνουν περιπου εδω και 3 ευδομαδες.

Φανταζομαι τι φοβουνται για τα λαυτα τους. Δεν εχει σχεση με το Ελληνικο καταστημα απλα δεν δεχονται πληρωμη απο Ελληνικες τραπεζες και απο Ελληνες.

Εγω αυτα ποη ηθελα να παραγγειλω τα ζητηζα απο μια φιλη μου που σπουδαζει εκει- κανει μεταπτυχιακο- μου τα αγορασε και θα μου τα φερει- Αυριο Παρασκευη ερχεται!!!!

γιατι τους κακοπεφτουν τα δικα μας ευρω? :P δεν το ξεραμε,να τους παρακαλαμε κιολας!!

Ασχετο,αλλα και μια φιλη μας ετσι παιρνει απο mothercare Αγγλιας,της τα φερνουν φιλοι της. Εγω κολλαω λιγο να ζητησω απο τους δικους μου εκει να μου φερουν,σκεφτομαι το κουβαλημα που θα κανουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγα καλε το κουβαλημα...ποσα θελεις πια..το μισο μαδερκερ...χιχιχιχι.

Ζητα δεν περαζει. Πληρωνεις τα μισα λευτα...εγω τα λοιπαμαι...καλυτερα να τα φυλλαξω για να παρω στο μικρο μου κατι για το μελλον του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε,δε ζηταω,τα παιρνω απο αλλου :) τους κραταω για μια ...δυσκολη ωρα!μηπως μου γυαλισει κανενα καροτσι ή κατι τετοιο χεχε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου οω την αμαρτια μου εγω πηρα κατι ρουχαλακια δωρο που ηθελα..αλλα και για τον δικο μου απο ενα μαγαζι της γειτονιασ. Ειχε καλες τιμες μπορω τα πω...αχ μου φαινετε οτι εκει θα γυρισουμε παλη...στα μαγαζια της γειτονιας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς το σετ καροτσιού perego pliko p3 & κάποια άλλα μικροπράγματα τα πήραμε από το bimbomarket.it . ME paypal & γενικά μείναμε ευχαριστημένοι & με την εξυπηρέτηση.

Είναι ακριβώς το ίδιο στο κουτί της perego ,γιατί λοιπόν να τα δώσω στο κάθε κατάστημα τα 200ε που μου ζητούσαν παραπάνω??

Προσοχή : αυτό είπαν & κάποιες κοπέλες : να συγκρίνεις τις τιμές με 1-2 καταστήματα γιατί πράγματι σε ορισμένα είναι τα ίδια ή & ακριβότερο.

Σε γενικές γραμμές είναι πιο οικονομικό & τα μεταφορικά εμάς ήταν 45ε.

Καλές αγορές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Cesilia έγραψε:

Τα περισσοτερα Αμερικανικα δεν χρεωνουν τελωνιο αλλα και αυτο ειναι σχετικο. Εγω ευτυχως εχω φιλη στην Ατλαντα που μου αγοραζει απο κει οτι θελλω και μου στελενει. Ως αποστολη απο ιδιωτη δεν πληρωντελωνειο.

Τα mothercare δεν στελνουν περιπου εδω και 3 ευδομαδες.

Φανταζομαι τι φοβουνται για τα λαυτα τους. Δεν εχει σχεση με το Ελληνικο καταστημα απλα δεν δεχονται πληρωμη απο Ελληνικες τραπεζες και απο Ελληνες.

Εγω αυτα ποη ηθελα να παραγγειλω τα ζητηζα απο μια φιλη μου που σπουδαζει εκει- κανει μεταπτυχιακο- μου τα αγορασε και θα μου τα φερει- Αυριο Παρασκευη ερχεται!!!![/quot

Μήπως ξέρεις κανένα αμερικάνικο site που να στέλνει τα πράγματα Ελλάδα?

Εσύ με τη φίλη σου πώς το κάνετε?Τα πληρώνει όλα αυτή και της βάζεις τα λεφτά ή πληρώνεις εσύ μέσω τραπέζης από Ελλάδα και απλά εκείνη στα στέλνει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cocopitsi έγραψε:

bebadomama, πο αμερική δεν πληρώνεις στο τελωνείο? Γιατί έχω βρει φανταστικά sites, αλλά φοβάμαι μην μου ανέβει πολύ το τελικό ποσό.

Όντως το mothercare της Αγγλίας έχει πολύ πολύ καλύτερες τιμές αλλά απο ότι έμαθα δεν στέλνει τίποτα πια στην Ελλάδα. Φαίνεται θα τους κηνύγησε το ελληνικό mothercare γιατί τους παίρνει πελετεία!!! Κρίμα...

Εγώ έχω κολλήσει με τις μπότες ugg που εδώ είναι πανάκριβες, αλλά δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα άκρη.

Ρε κορίτσια θέλω να παραγγείλω κάτι πραγματάκια απ τα mothercare

της Αγγλίας!Ξέρει καμία αν ξεκίνησαν τις αποστολές σε Ελλάδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Δυστυχως οχι ακομη...

Εγω πλεον δεν ελπιζω! :(

Αχ!Γιατί???????????????

Το ξέρεις σίγουρα?Και γιατί τότε στις χώρες

που αποστέλλουν γράφει και την Ελλάδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molly έγραψε:

Anastacia έγραψε:

Αχ!Γιατί???????????????

Το ξέρεις σίγουρα?Και γιατί τότε στις χώρες

που αποστέλλουν γράφει και την Ελλάδα?[/quote:hfs5wml4]

Ποτε το ειδες αυτο???Γτ εγω προχθες που κοιταξα παλι εκτος μας εχουν...

Παντως...δεν ξερω..τι να πω?Μακαρι να ειναι προσωρινο!

(ειπα δεν ελπιζω οχι ειμαι σιγουρη για κατι!)

Τη σεσιλια για τι ειδους σαιτ τη ρωτας??Ρουχαλακια τυπου κ ποιοτητας μαδερκερ?Γτ...εγω δεν εχω βρει κατι τετοιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...