Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενα κολπο που μου ειπανε-τι λετε?


Recommended Posts

Κοριτσια μιας και πολλες εχουμε ενα θεμα με τον υπνο οπως καλα το εθεσε και η Lena-Thess να σας πω τι μου ειπε ο αντρας μου του οποιου του το ειπανε στην δουλεια...(ανοιγω παρενθεση να πω οτι α αντρουλης μας με το που εχουμε προβλημα με την μικρη στηνει το δικο του Daddyland στην δουλεια -α ρε ΔΕΛΤΑ- και ρωταει αλλους μπαμπαδες πιο εμπειρους)!

Λοιπον του ειπανε να βαλουμε στην κουνια της οταν θα κοιμηθει μια μπλουζα με τη μυρωδια της μαμας :cheer: χιχι..Ετσι λεει θα εχει την αισθηση οτι η μαμα ειναι διπλα οληηη την ωρααα και τοτε μπορει να μην ξυπναει...

Κοριτσια το εχετε δοκιμασει?

Τι λετε?

(ακουγεται χαζο αλλα ειμαι desperate!!! :) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννιω μου αυτο πιανει αμα ειναι πολυ μικρο το μωρο- πιστεψε με το εχω δοκιμασει απειρες φορες. Απο καποια ηλικια και μετα θελουν να σε αγκιξουν οποτε δεν ειναι χαζα, καταλαβαινουν οτι δε ειναι η μαμα και τσιροκοπανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω το ειχα κανει αυτο 1-2 φορες πριν καν 40ντησουμε. Καλα τα πηγαμε. Δεν ξερω να σου πω αν πιανει σε πιο μεγαλα μωρα. Δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις τιποτα.

Αααα και πες μας το αποτελεσμα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον έβαλα μια μέρα στο καναπέ -κρεβάτι και έντυσα ένα μαξιλάρι με το μπλουζάκι μου να εχει και την μυρωδιά και να νιώθει και έναν όγκο δίπλα του ....δεν έπιασε μην πω ότι θύμωσε κιόλας !!! :dry: :silly: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το έχω δοκιμάσει. Όταν ήταν μικρούλα έπιανε τώρα που είναι 16,5 μηνών δε μπορώ να πω οτι μας βοηθάει ιδιαίτερα.

Τώρα πάει μόνη της στο κρεβάτι μου, σηκώνει το μαξιλάρι μου και παίρνει την πυτζάμα μου. Τη φοράει στο λαιμό της και την περιφέρει στο σπίτι.

Πεθαίνω!!!!!! Είναι πολύ γλυκό...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια, με κανατε και γελασα. τι μπορει να σκεφτει ο ανθρωπος μπας και κοιμηθει καμια ωρα. οταν με το καλο γεννησω θα το κανω και γω γιατι λενε οτι ειναι πολυ δυσκολα να συνηθισεις τη νεα κατασταση. φιλια πολλα μακαρι να πιασει το κολπο σας κοριτσακι σε ολα τα μωρα και ολες να μπορεσετε λιγο να ευχαριστευθειτε τον υπνο σας και να μαθαινε και μεις που δεν εχουμε ακομη μωρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και η κολλητή μου το εφαρμόζει αυτό με τη μπέμπα της…..

Και η μικρή ξεραίνεται….

Ειδικά τώρα, που έχει αϋπνίες, λόγω δοντιών….

Βέβαια, είναι ακόμη 9 μηνών…..

Δεν ξέρω μέχρι πότε θα το δέχεται…..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτησω κατι ασχετο?

Η επιδραση του εμβολιου μεχρι ποτε κρατει?

Καναμε το δευτερο εμβολιο τη Δευτερα και ενω στο πρωτο ηταν μες στην γκρινια και ξυπνουσε ανα 2ωρο τωρα εχει ξεραθει στον υπνο. Κοιματε 10-11 ωρες το βραδυ :woohoo: . Για να ξερω ποτε θα αρχισει παλι το νυχτερινο πηγαινε ελα :laugh: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ έγραψε:

Κοριτσια μιας και πολλες εχουμε ενα θεμα με τον υπνο οπως καλα το εθεσε και η Lena-Thess να σας πω τι μου ειπε ο αντρας μου του οποιου του το ειπανε στην δουλεια...(ανοιγω παρενθεση να πω οτι α αντρουλης μας με το που εχουμε προβλημα με την μικρη στηνει το δικο του Daddyland στην δουλεια -α ρε ΔΕΛΤΑ- και ρωταει αλλους μπαμπαδες πιο εμπειρους)!

Λοιπον του ειπανε να βαλουμε στην κουνια της οταν θα κοιμηθει μια μπλουζα με τη μυρωδια της μαμας :cheer: χιχι..Ετσι λεει θα εχει την αισθηση οτι η μαμα ειναι διπλα οληηη την ωρααα και τοτε μπορει να μην ξυπναει...

Κοριτσια το εχετε δοκιμασει?

Τι λετε?

(ακουγεται χαζο αλλα ειμαι desperate!!! :) )

ΠΟλύ καλό μου ακούγεται!!!

Το ίδιο θα κάνω κι εγώ σε κανένα μήνα που το μπεμπάκι μου θα πάει στο δωματιάκι του...κλαψ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ ναι! πιάνει! Εγω και στη μεγάλη μου

και στον μικρό τώρα, δλινω μια φορεμένη

πυτζάμα! είναι απαλή, και έχει τη μυρωδιά μου!

Ηρεμούν έτσι! Την τρίβουν στο προσωπάκι τους

και ηρεμούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΛΟΓΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΙΑΝΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΟΧΙ...ΚΟΙΤΞΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΡΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΤΑ ΜΑΘΕΙΣ ΑΥΤΑ ΚΑΝΟΥΝ.ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΚΟΙΑΜΑΤΑΙ ΜΕ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΗ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΕ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΣΗΧΟΣ ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΙΟΛΑΣ.ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΣΗΧΟΣ ΝΤΕΠΟΝΑΚΙ ΚΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filos`ifigen έγραψε:

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΕ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΣΗΧΟΣ ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΙΟΛΑΣ.ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΣΗΧΟΣ ΝΤΕΠΟΝΑΚΙ ΚΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Δηλαδη Ιφιγενεια μου για ποσες μερες θα παει αυτη η υπνιλια? Αλλα παλι λεω 11 ωρες πολλες ειναι. Θα ξυπνουσε τουλαχιστον στο 8ωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόμα έγραψε:

Να ρωτησω κατι ασχετο?

Η επιδραση του εμβολιου μεχρι ποτε κρατει?

Καναμε το δευτερο εμβολιο τη Δευτερα και ενω στο πρωτο ηταν μες στην γκρινια και ξυπνουσε ανα 2ωρο τωρα εχει ξεραθει στον υπνο. Κοιματε 10-11 ωρες το βραδυ :woohoo: . Για να ξερω ποτε θα αρχισει παλι το νυχτερινο πηγαινε ελα :laugh: !

ΠΙΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΝΑΤΕ? ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΟΝΙΟΚΟΚΟΥ. ΛΕΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΛΙΓΑΚΙ? :dry:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου το εχω ακουσει κ γω απειρεσ φορεσ..αλλεσ το δοκιμασν και επιασε και σε αλλεσ οχι.τι να συ πω δοκιμασετο μπορει και να πίασει.φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Τόμα έγραψε:

ΠΙΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΝΑΤΕ? ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΟΝΙΟΚΟΚΟΥ. ΛΕΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΛΙΓΑΚΙ? :dry:[/quote:2bck7drv]

Να σου πω την αληθεια δεν εχω ιδεα :blush:

Αλλα και εμεις 3 μηνων ειμαστε αρα το λογικα το ιδιο θα κανετε.

Ασε τρελλους υπνους 10-11 ωρες συνεχομενα!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑ ΑΥΤΗ Η ΥΠΝΗΛΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...ΔΕΣ ΤΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ ΑΝ ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ.ΣΥΝΗΘΩΣ Η ΥΠΝΗΛΙΑ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόμα έγραψε:

Να ρωτησω κατι ασχετο?

Η επιδραση του εμβολιου μεχρι ποτε κρατει?

Καναμε το δευτερο εμβολιο τη Δευτερα και ενω στο πρωτο ηταν μες στην γκρινια και ξυπνουσε ανα 2ωρο τωρα εχει ξεραθει στον υπνο. Κοιματε 10-11 ωρες το βραδυ :woohoo: . Για να ξερω ποτε θα αρχισει παλι το νυχτερινο πηγαινε ελα :laugh: !

Δεν είναι απαραίτητο να ξαναγυρίσει στα προηγούμενα.

Από το εμβόλιο άντε να κρατούσε μία μέρα,αν όλα είναι καλά ,

σκέφτηκες οτι μπορεί και να άλλαξε συνήθειες???

Που σου το ευχομαι!!!!!

Πάντως εγώ τον δικό μου από μωράκι του έδινα ένα πανάκι βαμβακερό και

μέχρι τώρα με αυτό κοιμάται.Τον ηρεμεί και είμαι τυχερή διότι το πανάκι αυτό είναι από εκείνα που ακουμπούσα το κεφαλάκι του όταν ήταν βρεφάκι και είχα πολλα.Που θέλω να καταλήξω?Οτι το πλένω πανευκολα , αφού εχω κι αλλα και δεν έχουμε κλάματα λόγω έλειψης ( πχ αν ήταν κουβερτάκι θα είχα θέμα).

Είναι κάτι σαν ναρκωτικό,το μυρίζει και χαλαρώνει,είναι η παρηγοριά του...Εχει πολύ γέλιο , σα μαστούρωμα να το πω? :P

Να δω πως θα το αποχωριστούμε!!!Αντε να δω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια λετε? :woohoo:

Αχ μακαρι μακαρι!!

Θα δω μεχρι και αυριο τη νυχτα και βλεπουμε!!

Αννιω μου sorry για την παρεμβαση στο θεμα σου ;) Φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτουλα δεν πειραζει καλε σιγα!!Καλα εκανες και ρωτησες!

Εγω δυστυχως δεν ξερω να σε βοηθησω στην απορια σου γιατι η κορακλα μου ποτε δεν ειχε υπνηλια.

Δεν ειναι απαραιτητο να εχει υπνηλια παντως απο το εμβολιο.

Κοριτσια ειναι μια περιοδος απο 3 μηνων μεχρι και 7-8 μηνων που κοιμουνται τα καθαρματακια! Κοιμουνται ΠΟΛΥ!!!

Μετα αλλαζει το συστημα...Σε αλλες πιο παλιες μαμαδες που ρωτησα που εχουν τωρα παιδια δημοτικου μου ειπανε οτι ειναι μεταβατικο σταδιο απο 9 μηνων μεχρι 13 - 14 να εχουνε προβλημα υπνου γιατι βλεπουνε ονειρα.

Εγω σημερα θα βαλω μια μπλουζα μου να την εχει διπλα της...Τωρα που το σκεφτομαι...Την κοιμιζω χωρις μαξιλαρι λετε να θελει μαξιλαρι???? :huh::dry: Παναγια μου ολα τα εχω σκεφτει!!!!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ με πριζωσες με την μαγικη λεξη μαξιλαρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου δε θελω να σε απογοητευσω αλλα το εχω δοκιμασει... Του εχω βαλει πιτζαμα, φανελακι, μπλουζα μεχρι κ το σουτιεν μου του εβαλα αλλα τιποτα...

Αχ τι θα γινει με αυτο το πραγμα ρε παιδι μου...

Προχτες μιλουσα με μια κοπελα απο τη δουλεια και μου ειπε οτι ο γιος της 3.5 χρονων ακομα σηκωνεται το βραδυ με κλαμματα και τη ζηταει!!!!!! Περιττο να σας πω πως με επιασε μια απελπισια και ευχομαι ολοψυχα να μην εχει καμια απο εμας τετοιο προβλημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με την cesillia αν ξυπνησουν και δεν σε δουν δεν μπα να εχεις ολη την γκαρνταρομπα σου εκει....αν θελουν να εχουν εσενα θα κλαινε μεχρι να σε αποκτησουν χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...