Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ...............


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά σε όλες τις Αννούλες!!!!

Λοιπόν από που να αρχίσω δεν ξέρω!!!! Έχω παρατηρήσει όλον αυτόν τον καιρό που προσπαθώ να μείνω έγκυος (αλλά δεν.....) οτι υπάρχουν γυναίκες που με το που λένε "θα μείνω έκγυος" μένουν!!!!!! Δεν είναι φοβερό? Μακάρι βέβαια να είναι καλά οι ίδιες και τα μωράκια τους αλλά δεν σε πιάνει ρε γαμώτο ένα παράπονο, ένα γιατί όχι κι εγώ??? Δύο χρόνια προσπαθώ και τίποτα πέραν από δύο αποβολές που μόνο πίκρα σου αφήνουν.

Και έρχεται σήμερα το πρωί που λέτε μία συνάδελφος η οποία μας ανακοινώνει οτι είναι έγκυος (στο δεύτερο παιδάκι). Τρελάθηκα!!!! Και ξέρετε γιατί??? Πρίν λίγο καιρό της ανακοίνωσαν στη δουλειά οτι θα την έβαζαν σε ένα δύσκολο γι' αυτήν πόστο, και αμέσως έκανε τη δήλωση (πριν ένα μήνα περίπου) "εγώ θα μείνω έγκυος και δε με νοιάζει!!!!" Δεν σε πιάνει κάτι????? Ρε γαμώτο τί το θες το παιδί για να γλυτώσεις τη δουλειά??? Μην είσαι αχάριστη!! Υπάρχουν γυναίκες που προσπαθούν, πονάνε, ματώνουν για να κρατήσουν ένα αγγελούδι στην αγκαλίτσα τους κι εσύ??????

Δεν έχω τίποτα άλλο να πω τα συμπεράσματα δικά σας. Συγχύστηκα και πάλι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα!! κοπελα μου γλυκια , ετσι ειναι..δυστυχως καποιες φορες πρεπει να προσπαθησεις πολυ κ ισως κ να πονεσεις πολυ οπως κ συ, με τις αποβολες, οπως κ εγω πριν..οπως κ τοσες αλλες..μην το βαζεις κατω..σηκωσε το κεφαλι..ψαξτο ιατρικα..κ να ξερεις στην εποχη μας, τοσο που εχει προχωρησει η επιστημη..ενα ειναι σιγουρο..θα ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΜΑ..!!ευχομαι συντομα να μας πεις τα ευχαριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπως βρε κοριτσι μου το ηθελε το παιδακι πριν της πουν για την θεση;

και την κακολογεις αδικα δηλαδη

αλλα κατι παραπανω θα ξερεις που εισαι ολη μερα μαζι της

οντως που λογικα εχεις ψαχτει για το νινι

τι σου εχουν πει;

αν κι εγω πιστευω οτι γρηγορα θα γινεις μανουλα

το φορουμ ειναι τυχαιρο πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν δεν ήθελα να φανεί οτι την κακολογώ γιατί είναι το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα να κάνω για κάποιον άνθρωπο!!! Ίσως φταίει η κακή μου ψυχολογία, ίσως ......δεν ξέρω. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την κοπέλα κάθε άλλο, αλλά απλά ήθελα να επισημάνω την ειρωνεία της ζωής. Κάποιοι στη ζωή τους έχουν τα πάντα και τους έρχονται όλα πολύ εύκολα και άλλοι πρέπει να μοχθήσουν και να πονέσουν. Δεν πειράζει έχει ο Θεός!!!

Εν τάχει το ιστορικό μου είναι το εξής. Πρίν δύο χρόνια έμεινα αμέσως έγκυος με την πρώτη επαφή (δεν είναι ειρωνικό???) και απέβαλλα την 6η εβδομάδα. Μετά από έναν χρόνο ακριβώς είχα μία παλίνδρομη και από τότε έως και σήμερα τίποτα. Το καλοκαίρι έκανα κάποιες εξετάσεις και έδειξαν ανεβασμένη προλακτίνη (756 με ανώτερη τιμή 450!!!!) κατάφερα και την έριξα στο 80 με αγωγή. Ταυτόχρονα παρακολουθώ τους κύκλους μου κάνω ένεση pregnyl για καλύτερη ωοθηλακιορηξία την οποία μάλλον θα σταματήσω και από τον επόμενο κύκλο θα αρχίσω αντι-οιστρογόνα (δεν ξέρω τί είναι!!). Απογοήτευση σκέτη. Ξέρω υπάρχουν και χειρότερα αλλά......

Κάθε κύκλος που περνάει με αγχώνει και πιο πολύ. Νιώθω οτι περνάει ο καιρός, ότι χάνω το χρόνο μου (σκέφτομαι για εξωσωματική) αλλά ο γιατρός μου είπε οτι δεν είναι πανάκεια, δεν την προτείνει ακόμα. Δεν ξέρω τί να κάνω.

Φιλιά και σας ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απογοητεύεσαι κοριτσάκι μου.

Θα τα καταφέρεις...όλες θα τα καταφέρουμε.

Πρέπει να σκεπτόμαστε αισιόδοξα....

Πηγαίνετε ένα ταξιδάκι με τον άντρα σου, κάνε μερικά ψώνια ή μία άλλαγή στο λούκ :P .όλα αυτά μπορούν ίσως να μας βοηθήσουν να ξεχαστούμε λιγάκι...και τότε...τσούπ....θα έχουμε αυτό που θέλουμε. :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέτοιες αδικίες θα υπάρχουν πάντα. Βλέπεις μια κοπέλα να προσπαθεί να μείνει εγκυος για αρκετά μεγάλο διάστημα (πχ εγώ) να τρέχει σε γυαικολόγους, ενδοκρινολόγους για να δει τι συμβαίνει που δεν μπορει να νιώσει και εκεινη το αίσθημα της μητρότητας και να έχεις μια "φίλη" γνώστη που μένει εγκυος με την πρώτη προσπάθεια έχοντας στο ιστορικο της χωρίς υπερβολές 4 εκτρώσεις.

Αν αυτο δεν είναι αδικία τότε τι είναι? Μεγαλοψυχια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σορρυ ρε κοριτσια αλλα θα πρεπει τωρα να απολογιθουμε και εμεις που πιανουμε αμεσως μωρο; δεν το καταλαβαινω, οκ καταλαβαινω οτι οντως ειναι εκνευριστικο να πιανουν κοπελες αμεσως και να μην τα κρατανε αλλα δεν ξερετε αν θα εξελισσοταν καλα η εγκυμοσυνη αν δεν την διακοπταν ως εκει σας καταλαβαινω, αλλα τωρα εγω που εκανα δυο παιδια και μολις ειπα οτι θελω να κανω παιδι τον αλλο μηνα ημουν εγκυος γιατι πρεπει να φοβαμαι να το πω σε συζητηση οποτε γινεται για να μη νιωσετε ασχημα; σας καταλαβαινω το πως νιωθετε αλλα ρε κοριτσια δεν θα παμε και στο αλλο ακρο να κατηγορουμε τις κοπελες που πιασαν αμεσως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΤΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ..ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΑΜΕΝΗ :( ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΚΡΙΜΑ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΖΗΛΕΥΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ (ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΕΝΟΙΑ) ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ 1η ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΠΛΗΡΩΝΩ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marianda μου δεν είπαμε οτι πρέπει να απολογηθείτε επειδή πιάνετε μωράκια με την πρώτη προς Θεού. Να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας απλά στο συγκεκριμένο γεγονός σε ενοχλεί ο λόγος για τον οποίο έγινε (όχι γιατί το ήθελε αλλά επειδή ήθελε να αποφύγει ευθύνες και να περνάει καλά στη δουλειά). Το θέμα είναι να κάνεις μωράκι επειδή το γουστάρεις, επειδή θές να γίνεις μάνα!!!

Sorry αν στενοχώρησα κάποιες, ειλικρινά δεν το ήθελα αλλά αυτό που βιώνουμε όλες εμείς που προσπαθούμε και νιώθουμε κάθε μήνα την απογοήτευση δεν περιγράφεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζουτζου δεν παρεξηγηθηκα, το οτι επιασα αμεσως δεν σημαινει οτι και εγω δεν εχω περασει αρνητικο αποτελεσμα και δεν με εχει επηρεασει γιατι και εγω ενω δεν προσπαθουσαμε για δευτερο ειχα 10 μερες καθυστερηση δυο φορες και νομιζα οτι μπορει να εγινε κανενα ατυχημα και ειχα κανει ενα καρω τεστ και ειχαν βγει αρνητικα, ενταξει ηξερα οτι δεν επαιζε εγκυμοσυνη αφου <<ατυχημα>> δεν υπηρχε αλλα με την καθυστερηση ειχα μπει στο τρυπακι μπας και ειμαι... και μετα ηρθε η απογοητευση, απλα ετυχε να το ξαναδιαβασω πιο παλια και σε αλλο θεμα παλι για τις κοπελες που πιανουν ευκολα και τωρα που το ξαναειδα καπως μου ηρθε και ειπα να το βγαλω απο μεσα μου, ειναι αδικο να προσπαθειτε τοσο και καποιες που δεν θελουν με τιποτα παιδι να τους τυχαινει και να το ριχνουν αλλα βρε κοριτσια απο οπου και να την πιασεις τη ζωη σε ολους τους τομεις της αδικη ειναι.. εγω θα σας ευχηθω γρηγορα ολες με ενα μωρακι, μπορει να παιδευεστε αλλα η επιστημη εχει προχωρησει και θα δειτε στο τελος θα ερθει και θα του δωσετε πολυ αγαπη, να περνετε θαρρος απο τοσες κοπελες που τελικα τα καταφεραν και να σκεφτεστε αισιοδοξα!! φιλια πολλαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΛΟΙΠΟΝ ΤΖΟΥΤΖΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ, Η ΟΠΟΙΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ. ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΤΑΧΑΡΗΚΑ, ΕΝΙΩΣΕ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙ ΖΗΛΙΑΣ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΖΗΛΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΟ, ΕΙΝΑΙ ΛΑΧΤΑΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ. ΗΜΟΥΝ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΚΑΤΑΡΑΚΩΘΗΚΑ, ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΛΕΓΑΝ ¨ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, 27 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ¨.ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΚΑΤΑ ΜΙΑ ΕΝΝΟΙΑ ΤΥΨΕΙΣ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΖΗΛΙΑΣ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MHN ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΕΣΕ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΒΑΛΕΙ..ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.

ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΟ..ΟΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ.

ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑΚΗ ΕΚΑΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TZOYTZOY μου (έτσι με φωνάζει ο ξάδερφός μου από τότε που γεννήθηκα... χωρίς πλάκα το είχα σκεφτεί κι εγώ για nickname)

Καταρχήν να σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου η επόμενη φορά που θα μείνεις έγκυος να είναι και η τυχερή και μάλιστα να έρθει σύντομα! Η Παναγιά να είναι μαζί σου στις προσπάθειες σου!

Τα συμπεράσματα δικά μας έγραψες ε?

Λοιπόν.. Το συμπέρασμα το δικό μου είναι ότι η απογοήτευση σε έχει κάνει να σκέφτεσαι έτσι αρνητικά και να βγάζεις τέτοια συναισθήματα απένταντι στη συνάδελφό σου. Δεν πιστεύω με καμία κυβέρνηση ότι το μωρό το κάνει για να καβατζωθεί στη δουλειά. Αν κάποια γυναίκα δε θέλει να κάνει άλλο παιδί, απλά δεν κάνει. Κανένας λόγος δεν την ωθεί σε μία εγκυμοσύνη. Μανούλα φίλη μου, παντρεμένη με 1 παιδί φόρεσε σπιράλ για να μη μείνει έγκυος ξανά. Μήπως θα έπρεπε να σκεφτόμαστε αρνητικά και για αυτή την κατηγορία γυναικών? Που ενώ μπορούν δεν κάνουν ενώ άλλες που θέλουν πολύ ένα παιδί δεν μπορούν?

Η συνάδελφός σου πολύ πιθανόν είχε στα σχέδια ένα μωρό και θεώρησε ότι τώρα είναι η κατάλληλη εποχή να το κάνει.

Να είσαι καλά και σύντομα η Παναγια να ευλογήσει την κοιλίτσα σου!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TZOUTZOU έγραψε:

Marianda μου δεν είπαμε οτι πρέπει να απολογηθείτε επειδή πιάνετε μωράκια με την πρώτη προς Θεού. Να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας απλά στο συγκεκριμένο γεγονός σε ενοχλεί ο λόγος για τον οποίο έγινε (όχι γιατί το ήθελε αλλά επειδή ήθελε να αποφύγει ευθύνες και να περνάει καλά στη δουλειά). Το θέμα είναι να κάνεις μωράκι επειδή το γουστάρεις, επειδή θές να γίνεις μάνα!!!

Sorry αν στενοχώρησα κάποιες, ειλικρινά δεν το ήθελα αλλά αυτό που βιώνουμε όλες εμείς που προσπαθούμε και νιώθουμε κάθε μήνα την απογοήτευση δεν περιγράφεται!!!!

ΔΕΝ περιγραφεται ΔΕΝ εξηγειται με λογια!!!!καθε φορα που ερχεται η ακατανομαστη ο πονος ειναι τετοιος που νιωθεις να διαπερναει την καρδια σου..κι εγω μαλλον θα τον περασω γι ακομη μια φορα κι αυτον τον μηνα γιατι ειναι να αδιαθετησω 18/12 και ηδη ποναω :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κούκλα συνάδελφε με το όμορφο καστανό μάτι!

Σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα!

2 χρόνια είναι αρκετά μεγάλο διάστημα.

Το έχετε ψάξει αρκετά?

ΝΚ και καρυότυπο έχετε κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Τα συμπεράσματα δικά μας έγραψες ε?

Λοιπόν.. Το συμπέρασμα το δικό μου είναι ότι η απογοήτευση σε έχει κάνει να σκέφτεσαι έτσι αρνητικά και να βγάζεις τέτοια συναισθήματα απένταντι στη συνάδελφό σου. Δεν πιστεύω με καμία κυβέρνηση ότι το μωρό το κάνει για να καβατζωθεί στη δουλειά. Αν κάποια γυναίκα δε θέλει να κάνει άλλο παιδί, απλά δεν κάνει. Κανένας λόγος δεν την ωθεί σε μία εγκυμοσύνη. Μανούλα φίλη μου, παντρεμένη με 1 παιδί φόρεσε σπιράλ για να μη μείνει έγκυος ξανά. quote]

Δεν πιστεύω με καμία κυβέρνηση ότι το μωρό το κάνει για να καβατζωθεί στη δουλειά. Αν κάποια γυναίκα δε θέλει να κάνει άλλο παιδί, απλά δεν κάνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή μου τζουτζου έχεις ένα δίκιο να στενοχωριέσαι και ν'απογοητεύεσαι,μπορώ να σε καταλάβω,δυστηχώς η μ....κω η ζωή για κάποιους είναι πολύ σκληρή και για κάποιους πολύ....απλή!!! Απο τα λεγόμενα σου εγώ καταλαβαίνω ότι είσαι πολύ αγχωμένη(και με το δίκιο σου),καταλαβαίνω ότι δεν σου φταίει η συνάδελφος αλλά το ότι σε κάποιους χαρίζονται όλα απλόχερα και σε κάποιους φτύνοντας αίμα... Εμείς λοιπόν που ανήκουμε στην δεύτερη κατηγορία πρέπει με το πείσμα μας και την θελησή μας να καταφέρουμε αυτό που θέλουμε και να μην το βάλουμε κάτω.Για την καθεμιά μας αυτο που περνάει΄θεωρείται και το πιο δύσκολο(προσωπικά έμεινα αμέσως έγκυος αλλά πέρασα έναν γολγοθά στην κυριολεξία και τα νινάκια μου πέθαναν λόγω προωρότητας) δεν ΄πρέπει όμως να το βάζουμε κάτω και στο λέω εγώ που έχω πάθει μια ψιλοκατάθλιψη αυτόν τον καιρό...

τέλος ήθελα να σου πώ ότι μου είχε ανέβει κι εμενα η προλακτίνη και ήταν καθαρά θέμα αγχους...απέβαλέ το σου κάνει κακό :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TZOUTZOU και η δική μου γνώμη είναι ότι η συνάδελφός σου φυσικά και ήθελε το παιδί, απλά τώρα ήταν και τα δεδομένα της ευνοικότερα. Μη χαλάς την ψυχολογία σου σκεπτόμενη τι πετυχαίνουν οι άλλοι, κ μη συγκρίνεις τον εαυτό σου με κανέναν, ο καθένας μας είναι ένας και μοναδικός, με τα προβλήματα αλλά και τα θετικά του, κι ο καθένας μας κουβαλάει το δικό του "σταυρό". Για μας μπορεί να λέγεται υπογονιμότητα, για άλλους κάτι άλλο. Αδικίες υπήρχαν και θα υπάρχουν πάντα στη ζωη, το θέμα είναι κάθε εμπόδιο που σου παρουσιάζεται να εχεις το σθένος να το αντιμετωπίσεις. Μην αναλώνεσαι λοιπόν με το τι κάνει ο ένας κι ο άλλος, απευθύνσου σε κατάλληλους ανθρώπους να σε βοηθήσουν στην προσπάθειά σου. Να'σαι καλά και σύντομα να έχεις στην αγκαλιά σου τη μεγαλύτερη ευλογία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TZOUTZOU ο καρυότυπος ζεύγους είναι ο έλεγχος της δομής των χρωμοσωμάτων των γονέων, ενώ τα natural killers cells είναι τα αυξημένα φυσικά κυτταροκτόνα κύτταρα. Αυτά σε γυναίκες με αποβολές βρίσκονται στα ανώτερα φυσιολογικά όρια. Ελπίζω να βοήθησα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TZOUTZOU έγραψε:

Τί είναι το ΝΚ και καρυότυπο??? Δεν έχω ιδέα!!!!

Θα στα πω με πάρα πολύ απλά λόγια.

Τα ΝΚ είναι κύτταρα του οργανισμού σου που είναι αντίθετα με του άντρα σου οπότε ένα έμβρυο το θεωρεί ξένο σώμα και το αποβάλει.

Εντοπίζεται με μια απλή εξέταση αίματος και αντιμετωπίζεται με μια απλή ένεση πριν μείνεις έγκυος και μία μετά που θα μείνεις.

Ο καρυότυπος δείχνει αν τα χρωμοσώματα σας είναι πλήρη και αν όχι αν οφείλονται αυτά στις αποβολές.

Και αυτό είναι κάτι που αντιμετωπίζεται.

Έτσι και εγώ δεν είχα ιδέα από αυτά αλλά να ναι καλά μια φίλη μου που μου άνοιξε τα μάτια.

Εννοείτε πως πρέπει να κάνει και μια καλλιέργεια ο άντρας σου … αν φυσικά δεν έχει κάνει ήδη.

Μπορεί να παραμονεύει κάποιο μικρόβιο ή κάποιος ιός.

2 χρόνια … αποκλείεται να είναι άγχος ή κακή τύχη.

Σου εύχομαι καλή καλή επιτυχία και γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia σ'ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Ο γυναικολόγος μου έχει βγάλει το συμπέρασμα από υπερήχους ότι η ωοθήκη μου δεν κάνει καλή ωοθηλακιορηξία και γι'αυτό από τον επόμενο κύκλο θα μου δώσει αντι-οιστρογόνα. Ο άντρας μου εννοείται οτι έχει κάνει εξετάσεις και δόξα το Θεό βγήκαν καλές. Οπότε το πρόβλημα εστιάζεται σε μένα. Η προλακτίνη μου (που είχε φτάσει στα ύψη) ευτυχώς τώρα είναι φυσιολογική, έκανα και μαγνητική εγκεφάλου για την υπόφυση (βγήκε μία χαρά) σαλπιγγογραφία έκανα (και αυτή πολύ καλή). Θα πάω να κάνω και αυτές που μου είπες να δω τι στο καλό μπορεί να φταίει.

Σ'ευχαριστώ πολύ!!!!!

Φιλάκια πολλά.

Argyro73 σ'ευχαριστώ πολύ και εσένα για την απάντησή σου στο ερώτημά μου.Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι τα καλύτερα και να μη προλάβεις να της κάνεις τις εξετάσεις αλλά να σε προλάβουν τα γεγονότα … χιχι :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλα μου εγω προσπαθούσα 15 μήνες και πιστεύω ότι το μόνο που έφταιγε ήταν το άγχος γιατι μόλις ήρθε το καλοκαίρι και προγραμματίζαμε διακοπές με την μηχανή και το μυαλό μου ήταν μόνο εκεί τσουπ να και η ζουζουνα μεσα στη κοιλιτσά μου τέλη Ιουνη!!!! Απέβαλε όσο μπορείς το άγχος , ασχολήσου με κάτι άλλο για να ξεφεύγει το μυαλό σου και όλα θα πάνε καλά.

Όσο αφορα το θέμα της 'ζήλιας' πιστεύω οτι όλες το έχουμε νιώσει κάποια στιγμή, δεν το θεωρώ κακό γιατί απλά όλες νιωθουμε 'γιατί οχι ΚΑΙ εγώ', καμιά μας δεν σκέφτετε 'οχι αυτη , μόνο εγω'. Μην ξεχναμε άνθρωποι είμαστε με αισθήματα και δεν ειναι κακό αυτο. Μαζι με την εγκυμοσυνη μιας φίλης, μιας γνωστής θα θέλαμε απλά να έρθει και σε εμάς.

Ευχομαι πάντως οι φετινές γιορτές να γεμίσουν πολλες πολλες πολλες κοιλιτσες με μωρακια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω οτι και εμεις προσπαθουμε απο τοτε που παντρευτηκαμε δηλαδη 2 χρονια και κατι.Το προβλημα ομως εστιαζετε στον αντρα μου γιατι οι δικες μου εξετασεις ειναι ολες καλες.Τωρα ειμαστε σε φαση που τα εχουμε παρατησει ολα και θα ξεκινησουμε απο τον καινουργιο χρονο να το ψαξουμε πιο πολυ.Θελω να σου πω οτι παρολα αυτα ακομα πιστευω οτι μια μερα μαννουλα θα γινω!Σιγουρα το να ακους για γυναικες που πιανουν αμεσως παιδι σε κανει να λες μα "γιατι οχι και εγω".Το ξερω γιατι και εγω το εχω πει πολλες φορες...εχουν παντρευτει φιλες και γνωστες μετα απο εμενα και τωρα εχουν και τα μωρα τους και εγω ακομα τιποτα.Πιστευω οτι δεν μπορουν να μας καταλαβουν τοσο αυτες οι γυναικες στο πως νιωθουμε καθε μηνα.Σε εκεινες ηρθε πολυ γρηγορα και δεν εχουν ζησει την αγωνια που εχεις καθε μηνα,την στεναχωρια,την απογοητευση αν θα ερθει τελεικα περιοδος και ειναι λογικο ομως αυτο.Αν ημουν και εγω στην θεση τους ετσι δεν θα καταλαβαινα!Τι να κανουμε ο Θεος αποφασιζει ποτε θα στειλει το θαυμα του και εμεις πρεπει να εχουμε υπομονη και να φροντιζουμε να κανουμε οτι περναει απο το χερι μας για να μπορεσει να μας το στειλει.

Ευχομαι τα Χριστουγεννα να σε βρει μ'ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου και αν δεν γινει τωρα μην το βαζεις κατω θα τα ξεπερασετε τα προβληματα και συντομα θα δεις θα αποκτησετε αυτο που τοσο θες.Συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...