Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ????


Guest

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕΓΑΛΗ Η ΧΑΡΗ ΤΗΣ!!!!ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΜΑΣ!!!!!!Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά πήγαμε χτες το πρωί με τον αντρούλη μου και προσκηνήσαμε. Η γερόντισα μας έδωσε το μηλαράκι και την ζώνη και πήραμε και ευλογημένο λαδάκι και αγίασμα. Κάθε πρωί μετά την ένεση σταυρώνω την κοιλίτσα μου με το λαδάκι και εύχομαι να βοηθήσει η χάρη της να πάνε όλα καλα αυτή τη φορα. Κορίτσια, όλες σας να πάτε, είναι πολύ μεγάλη η ηρεμία και η αγαλίαση που νιώθεις μετά. Βοήθεια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν παρεις και το περιοδικο που εκδιδει το μοναστηρι και διαβασεις λιγα απο τα θαυματα που αναφερονται,πραγματικα θα σε πιασει απιστευτη συγκινηση και θα νιωσεις μεγαλη ηρεμια...για μενα η Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλάντου ειναι η προστάτιδά μου και λυπάμαι που τοσο καιρο δεν την εχω επισκεφτει..τωρα σκεφτομαι οτι καπου εχω αφεθει,αλλα χρειαζομαι δυναμη και πιστη και μονο εκει την βρισκω...

χαιρομαι για ολες σας που νιωθετε ετσι!!

η Χαρη της να μας προστατευει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα

κοριτσια αυριο θα παμε με τον αντρα μου στο μοναστηρι της αγιας ειρηνης ξερετε να μου πειτε τι ωρα πρεπει να παμε για να προσκυνησουμε και να μας δωσουν και το μηλο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spiros eirini έγραψε:

καλημεραααααααα

κοριτσια αυριο θα παμε με τον αντρα μου στο μοναστηρι της αγιας ειρηνης ξερετε να μου πειτε τι ωρα πρεπει να παμε για να προσκυνησουμε και να μας δωσουν και το μηλο????

νομιζω οτι κατα τις 12μμ κλεινει το μοναστηρι,οποτε πηγαιντε μεχρι εκεινη την ωρα...βοηθεια σας!!

Υ.Γ.να παρεις και μια εικονιτσα μικρη για να την εχεις μαζι σου για προστασια..

παντα την εχω στην τσαντα μου και νιωθω δυναμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΟΣΕΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΚΗΝΗΣΕΤΕ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ Η ΧΑΡΗ ΤΗΣ, ΤΟ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ,ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΠΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ!!!!ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΒΗ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ.ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟ ΜΗΛΟ.ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!!!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΜΕΓΑΛΗ Η ΧΑΡΗ ΤΗΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου ειναι πολυ μεγαλη η συγκινηση μου οσο διαβαζω ολα αυτα.θελω παρα πολυ να παω στη μονη και μολις παρουμε αδεια και φυγουμε απο το νησι θα το κανω.πιστευω πολυ στη χαρη της και ευχομαι να με βοηθησει κι εμενα κι ολες τις κοπελες που το λαχταρουν οπως κι εγω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον εχθες πηγαμε στο μοναστηρι της αγιας ειρηνης χρυσοβαλαντου

αυτο που νιωθεις δεν περιγραφεται με λογια.......

πηραμε το μηλο το λαδακι και την ζωνη.. μου ειπαν να νηστεψω 3 μερες εγω και μια ο αντρας μου απο κρεας.

διαβασα καπου ομως οτι πρεπει και τις 3 μερες να νηστεψεις απο λαδι και οτι η νητεια δεν πρεπει να γινει σαββατοκυριακο.

ισχυει κατι τετοιο? εσεις πως το κανατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι ο αντρας 1 μερα και εμεις 3???

Κι εδω διακρίσεις????

Βρε κοπελα μου νηστεψε οπως θες και οσο θες!

Μην ακους το μακρυ και το κοντο

του καθενος ασχετου!!!

Νηστεψε και προσευχησου! Φαε ομως λιγη τροφη ...ελαχιστη

για 2-3 μερες...και αφιερωσε τες στην

Αγια ειρηνη και θα σε βοηθησει!

Οχι λεμε οτι νηστευουμε και πλακωνομαστε

στα χταποδακια, καλαμαρακια κλπ μεχρι σκασμου

ΝΗΣΤΕΙΑΑΑΑΑ ειναι μεγαλο θεμα και σε αυτο υπαρχει

παραπλανηση!!!!!!!τελος παντων...

Βοηθεια σου κοπελα μου η Αγια Ειρηνη...και συντομα

να σου χαρισει γερο-α παιδακι-α!!!!!

ΦΙΛΙΑ

Αυτο με το ο αντρας 1 μερα ακομα να το καταλαβω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

αχ ειναι πολυ ωραια.ειμαι στον 8ο μηνα τωρα και ακομα φοραω την ζωνη στη κοιλια μουδεν την βγαζω.νηστεψα και εγω και ο αντρασ μ ου 3 μερεσ ακομα και το λαδι και φαγαμε το μηλο,οσεσ δεν εχουν παει να πανε.ειναι τελειαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 9 years later...

πηρα το μηλο απο την αγια ειρηνη την χρυσοβαλαντου στο ηρακλειο και το εχω στο ψυγειο γιατι δεν μπορουσα να το φαω οταν το πηρα στη γιορτη τις τωρα μπορω να το φαω.. πρεπει να φαμε και ο αντρας μου και εγω το μηλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2020 at 1:26 ΜΜ, ο/η αννα γαβαλακη είπε:

πηρα το μηλο απο την αγια ειρηνη την χρυσοβαλαντου στο ηρακλειο και το εχω στο ψυγειο γιατι δεν μπορουσα να το φαω οταν το πηρα στη γιορτη τις τωρα μπορω να το φαω.. πρεπει να φαμε και ο αντρας μου και εγω το μηλο?

Καλησπερα κοριτσι...πρεπει να το φατε και οι δυο...Τρεις μερες αλαδωτη νηστεια εσυ, μια μερα ο αντρας σου και το επομενο πρωι το τρωτε...Η χαρη της Αγιας να σας ευλογησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η kamia είπε:

Καλησπερα κοριτσι...πρεπει να το φατε και οι δυο...Τρεις μερες αλαδωτη νηστεια εσυ, μια μερα ο αντρας σου και το επομενο πρωι το τρωτε...Η χαρη της Αγιας να σας ευλογησει!

Τρεις μέρες χωρίς λάδι και οι δυο κορίτσι την επόμενη μέρα τρωνε το μήλο οπως και να το κανεις σημάσια έχει η πίστη μέσα στην καρδιά σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Τρεις μέρες χωρίς λάδι και οι δυο κορίτσι την επόμενη μέρα τρωνε το μήλο οπως και να το κανεις σημάσια έχει η πίστη μέσα στην καρδιά σου

Κοριτσακι ειμαι σιγουρη οτι ειναι μια μερα για τον αντρα γιατι επισκεφτηκαμε την μονη πριν λιγο καιρο και μας το ειπε η μοναχη...φυσικα οπως λες σημασια εχει η πιστη και οχι οι μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μήπως είναι εύκολο να μου στείλει κάποια μια μήλο της Αγίας Ειρήνης? Είναι μεγάλη ανάγκη. Σας ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Fraoulitsaki είπε:

Κορίτσια μήπως είναι εύκολο να μου στείλει κάποια μια μήλο της Αγίας Ειρήνης? Είναι μεγάλη ανάγκη. Σας ευχαριστώ

Κοριτσι μου καλο μπορεις να παρεις τηλ να στο στειλουν! 210 2822146 ειναι το τηλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μπορεί κάποια να μου στείλει μήλο της Αγίας Ειρήνης? Μια κυρία μου έδωσε έναν αριθμό να πάρω τηλ να μου στείλουν αλλα παιρνω κ δε το σηκώνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου τι ωρες παιρνεις τηλ? Η Μονη το απογευμα κλεινει, οποτε καλυτερα να προσπαθησεις πρωινες και μεσημεριανες ωρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η kamia είπε:

Κοριτσι μου τι ωρες παιρνεις τηλ? Η Μονη το απογευμα κλεινει, οποτε καλυτερα να προσπαθησεις πρωινες και μεσημεριανες ωρες...

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι και εγώ να πάρω το μήλο και τη ζώνη και το λαδάκι, όντως σου τα στέλνουν σπίτι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Fraoulitsaki είπε:

Κορίτσια μπορεί κάποια να μου στείλει μήλο της Αγίας Ειρήνης? Μια κυρία μου έδωσε έναν αριθμό να πάρω τηλ να μου στείλουν αλλα παιρνω κ δε το σηκώνουν

Καλημέρα, πήρα εγώ τηλ μόλις τώρα και απάντησε μια μοναχή μάλλον η οποία δεν άκουγε και πολύ καλά, μου είπε να καλέσω κατα τις 3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Fraoulitsaki είπε:

Θα προσπαθήσω ξανά αυριο

Fraoulitsaki γειά σου, μίλησα εγώ μαζί τους σήμερα μου έδωσε η μοναχή τη διεύθυνση τους να στείλω γράμμα με το τι ζητάω και θα μου το στείλουν, αν θέλεις να στη δώσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...