Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ! ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΑΤΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟ. ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ, ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ (ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ, ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ) ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ! ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ, ΠΡΑΓΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ(6 ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ) ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ 2 ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ. ΚΙ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΡΩΤΗΜΑ: ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΧΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ Η΄ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ? ΜΗΠΩΣ ΣΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ ΕΠΑΙΞΑΝ ΡΟΛΟ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΗΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ?

PLEASE TELL ME ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!δεν ξερω να σου απαντησω σε αυτες τις ερωτησεις σου,αλλα

εχω να σου πω πως απο τοτε που μου ηρθαν για 1η φορα παιδευομαι με τις πολυκιστικες.εχω παρει πολλα χαπια μπας κ φυγουν αλλα...

στο θεμα του παιδιου οταν αποφασισα πως θελω μιλησα με τον γιατρο κ

ακολουθησα μια θεραπεια με χαπια κ ετσι σε 6 μηνες επιασα(ασχετο που δεν ειχε καλη καταληξη).

για ποιο λογο κατεληξες στις σπερματεγχυσεις εφοσον ολες σας οι εξετασεις ηταν καλες?

σε φιλω κ σου ευχομαι ολα να πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ MARILOU! ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ.2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΨΑΧΝΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΕ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ? ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΕΛΕΝΑ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοιτα και εγω εχω πολυκυστικες...τις ειδε ο τριτος γιατρος που ειχα παει ...οι αλλοι τις εβλεπαν για ωοθηλακια....αστα να πανε....

Οι πολυκυστικες επηρεαζουν πολυ την γονιμοτητα...βεβαια με την βοηθεια του γιατρου σου θα κανεις σιγουρα παιδακι...εγω εχω ενα γιο 2,5 χρονων ..

Δεν νομιζω να δημιουργηθηκαν με τα φαρμακα....Συζητησε το με το γιατρο σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πεις με τους γιατρους καλη μου?

οπως λεει κ η αρετη η πολυκιστικες επειρεαζουν πολυ την γονιμοτητα..

ας ελπισουμε να ειναι αυτο το "προβλημα" που εχεις γιατι αντιμετωπιζεται

με την καταλληλη καθοδηγηση του γιατρου σου..

μην φοβασαι τπτ...ολα θα πανε καλα..

οτι αλλο θελησεις ειμαι εδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ! ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΑΤΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟ. ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ, ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ (ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ, ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ) ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ! ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ, ΠΡΑΓΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ(6 ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ) ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ 2 ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ. ΚΙ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΡΩΤΗΜΑ: ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΧΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ Η΄ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ? ΜΗΠΩΣ ΣΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ ΕΠΑΙΞΑΝ ΡΟΛΟ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΗΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ?

PLEASE TELL ME ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

ΜΑΓΔΑΛΙΝΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΕΜΕΙΣ Η ΔΥΟ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΗΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΒΑΣΑΝΙΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ....ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ (ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΟΝΟΣ) ΣΠΕΡΜΑΤΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΛΑ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΠΑΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑΡΘΕΙ...ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΓΧΟΣ....ΜΙΑ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥΚΗΣΤΗΚΕΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ 4 ΠΑΙΔΑΚΙΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια δεν εκανα τιποτα περιπλοκο απλα επινα κατι χαπια για να κανω ωορρηξια ,μετα μου εκανε μια ενεση να τα σπασει τα αβγουλακια και επρεπε να ερθουμε σε επαφη....δυο μηνες εκανα αυτο αλλα απο το αγχος δεν καταφερναμε καν να ερθουμε σε επαφη...τον τριτο μηνα που ηπια μονο τα χαπια χωρις την ενεση επιασα το παιδακι μου....

Σας ευχομαι μεσα απο τα βαθη της ψυχης μου να τα καταφερετε....καταλαβαινω απολυτα πως νιωθετε μιας και ειμαι παθουσα...φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αδελφη μου εχει πολυκυστικες....εμεινε 2 φορες εγκυος χωρις να το προσπαθησει καθολου...την μια φορα μια μερα μετα την περιοδο κ εγινε καταλαθος...δηλαδη δεν περιμενε να ειναι εγκυος μιας που ηταν 17....κ τωρα στα 20 2 ημερες πριν την περιοδο....εχει 2 γιους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Σας γράφω θέλοντας να σας δώσω κουράγιο και δύναμη!

Είχα και εγώ πρόβλημα με πολυκυστικές για χρόνια.

Περίοδο έβλεπα κάθε δύο, τρείς και τέσσερις μήνες....

Αυτό σημαίνει οτι δεν έκανα ωορρηξία.

Πηρα κάποια χάπια clomephene citrate δεν ξέρω αν τα γράφω σωστά και με τη δεύτερη προσπάθεις έμεινα έγκυος!

Αλλά κορίτσια το είχα βγάλει απ' το μυαλό μου.

Προσπαθούσα να μη το σκεύτομαι συνέχεια...

Ξέρω οτι είναι δύσκολο και σας καταλαβαίνω αλλα προσπαθήστε να αποβάλλετε το άγχος.

Πολλά φιλιά και σας στέλνω τις ευχές μου να κρατήσετε στην αγκαλιά σας το μωράκι σας σύντομα!!!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως κ γω μετα απ'ολα οσα εχω περασει με αυτο το θεμα

με την βοηθεια των χαπιων που πηρα(serpafar+outrogestan) εμεινα εγκυος στον 6ο μηνα

κ καθυστερησα γιατι το ειχα συνεχως στο μυαλο μου.

τον τελευαιο μηνα που ειχα ξεχαστει τελειως τσουπ ηρθε(δεν παρεμεινε βεβαια).δεν πρεπει να αγχωνομαστε κοριτσια κ θα δειτε θεμα λιγων μηνων ειναι η υποθεση.

φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...