Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια, έχει καμιά σας σλινγκ (μαρσιπο αγκαλιας); Αν ναι, σας βόλεψέ; Σκέφτομαι να αγοράσω... Πείτε μου τη γνώμη σας, παρακαλώ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και οι περισσότερες κοπέλες που πήραν sling καταβολέυτηκαν, εμάς δε μας βόλεψε καθόλου... :(

Η σβούρα μου δεν το ήθελε και δεν το θέλει καθόλου, με το που την έβαζα μέσα ούρλιαζε! Τσάμπα τα λεφτά... Δοκίμασα και τον κλασσικό μάρσιπο (όχι για θηλασμό βέβαια) και της άρεσε καλύτερα... Τί να πω; Ανάποδο παιδί! :silly:

Πάντως όσα μωράκια βολέυτηκαν, οι μαμάδες τους τα καταβολεύτηκαν! Θα σου τα πουν και μόνες τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τα λιγα που γνωριζω για μαρσιπο... ειναι σημαντικο

- το μωρο να ειναι μπροστα σου, στο στηθος και οχι στην πλατη

- να ειναι οι τιλαντες σταυροειδες(στην πλατη) και οχι μονο στη μια πλευρα για να ειναι πιο ξεκουραστο για σενα...

τωρα απο μαρκες... δεν γνωριζω! σε λιγους μηνες θα ερθει το μωρακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟ MOTHERCARE THN BABASLING (ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ) , ΕΙΧΑ Κ ΤΗΣ CHICCO ΤΟΝ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΠΟΥ ΦΟΡΙΕΤΑΙ ΣΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΤΣΑΝΤΑ

ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΑ8ΩΣ 2 ΑΤΟΜΑ 8ΕΛΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΟΡΕΣΕΙΣ !!!

OXI ΑΠΛΑ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΒΡΗΚΑ. Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΕΧΡΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΟΥΡΝΙΑΖΕ ΜΕΣΑ Κ ΑΙΣ8ΑΝΟΤΑΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ , ΤΩΡΑ ΨΙΛΟΚΑΘΕΤΑΙ (ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ 20ΑΡΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ , ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ)

ΤΟΝ ΦΟΡΑΩ Κ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΓΚΡΙΝΙΕΣ Κ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ Κ ΚΑΝΩ Κ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟ MOTHERCARE THN BABASLING (ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ) , ΕΙΧΑ Κ ΤΗΣ CHICCO ΤΟΝ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΠΟΥ ΦΟΡΙΕΤΑΙ ΣΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΤΣΑΝΤΑ

ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΑ8ΩΣ 2 ΑΤΟΜΑ 8ΕΛΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΟΡΕΣΕΙΣ !!!

OXI ΑΠΛΑ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΒΡΗΚΑ. Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΕΧΡΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΟΥΡΝΙΑΖΕ ΜΕΣΑ Κ ΑΙΣ8ΑΝΟΤΑΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ , ΤΩΡΑ ΨΙΛΟΚΑΘΕΤΑΙ (ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ 20ΑΡΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ , ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ)

ΤΟΝ ΦΟΡΑΩ Κ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΓΚΡΙΝΙΕΣ Κ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ Κ ΚΑΝΩ Κ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ;)

τελικα ποιο απο τα 2 σε βολεψε? αυτο του MOTHERCARE φανταζομαι ε? εχεις καμια φωτο να μας βαλεις?

AURORE σ'ευχαριστω για την ευχουλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ενα ring sling kai ena mei tai . To mei tai το πηρα πρώτο και μς βολεψε τοσο πολυ που την ημερα κοιμόταν εκει και εγω εκανα διαφορα η ξεκουραζομουν .

Το ρινγκ το πηρα αργότερα οταν η μικρη κοντευε να χρονίσει αλλα μ βολεψε κι αυτο παρα πολυ που μετάνιωσα γιατι δεν το ειχα απο την αρχη .

Εχει θηλάσει στο ρινγκ αρκετες φορες αλλα ήταν μεγαλουτσική και οχι νεογεννητο . Φανταζομαι θα ειναι το ιδιο .

Οι σκληροι ορθιοι μαρσιποι τυπου Chico δεν ειναι καλοι για τα ισχυα των μωρων ουτε για την πλατη σου . Η sofia (www.ntanta.gr) kai sstamoul (ειναι μελη εδω ) θα σε ενημερωσουν για οτι θελεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evipapa έγραψε:

Στο sling,μπορούμε να θηλάσουμε τα νεογέννητά μας?

Βεβαίως!

Και είναι και πολύ βολικό μέσα αλλά και έξω από το σπίτι!

Το καλοκαίρι θήλασα τη μικρή μου έτσι σε μία ταβέρνα ενώ παράλληλά έτρωγα!Δεν κατάλαβε κανείς τίποτα! Άσε που έχεις και ελεύθερα να χέρια σου να κάνεις οτιδήποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evipapa έγραψε:

Στο sling,μπορούμε να θηλάσουμε τα νεογέννητά μας?

Βεβαίως!

Και είναι και πολύ βολικό μέσα αλλά και έξω από το σπίτι!

Το καλοκαίρι θήλασα τη μικρή μου έτσι σε μία ταβέρνα ενώ παράλληλά έτρωγα!Δεν κατάλαβε κανείς τίποτα! Άσε που έχεις και ελεύθερα να χέρια σου να κάνεις οτιδήποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω στη αρχη ειχα μαρσιπο...καλο αλλα οχι το τελειο του σλινκ...

μιλαμε να ναι καλα η συμπεθερα μου που με ειπε να παρω σλινκ..

για το θηλασμο το πηρα αλλα ποτε δε το χρησιμοποιησα...

εβαζα παντα πανω μια πανα κ μια χαρα θηλαζα

να ξερεις το μαρσιπο ειναι εως 9 κιλα

ενω το σλινκ εως 103 :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω πηρα σλινγκ αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει καθολου, το πηρα για την αρχη να με βολεψει αλλα η μικρη ειχε παλινδρομηση και δεν το ξεραμε και για 2,5 μηνων τσιριζε σαν τρελλη που να τολμησω να την βαλω σε σλινγκ, τωρα που ηρεμησε καταλαβαινει και οταν παω να προσπαθησω γκρινιαζει δεν θελει, και το πηρα με τοση χαρα αλλα τελικα δεν το χρησιμοποιησα καθολου. και δεν ξερω και πως να το χρησιμοποιησω προσπαθω με το βιβλιαρακι που εχει να βαλω την μικρη αυτη γκρινιαζει και τα παραταω τσαμπα πηγε τελικα γαμωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριάντα ειναι κριμα να το αφηνεις να παει χαμένο . Προσπαθησε να βαλεις τη μικρη και θα δεις ποσο ευκολια ειναι !

Δεν υπάρχει περιπτωσ να μην της αρεσει !Να την βαζεις οταν ειναι ηρμη , φαγωμένη και ξεκουραστη . Να περπατας αμεσως και να μην περιμένεις τη αντιδραση της . Ξεκινα να περπατάς και θα δεις θα ξεχαστει ειδικά αν ειστ εξω . Τους αρεσει γιατι βλεουν απο ψηλά και ειναι και αγκαλια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...