Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απο που ...κατεβηκε ?


Recommended Posts

καλα lala επαθα πλακα τωρα καλα τι ενοχλητκο μπορει αν βρει καποιος σε μια γυναιακ που θηλαζει ; εγω θεωρω οτι ειναι η πιο ομορφη εικονα !δηλαδη δεν ενοχλουνται με άλλα με κατι που η ιδια η φυση εχει προνοησει για αυτο.

Μωρε εγω θα ζηταγα και αποζημειωση ακου εκει και το σπαστικο ειναι οτι το ειπε γυναικα .Ντροπη παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ ωχ??? Αυτά δεν τα ήξερα..Και λέω να πάω παρίσι τον Μάιο με τον άντρα μου και το μωρό. Μήπως θα με πετάξει έξω από το αεροπλάνο καμιά τέτοια πανάσχετη??? :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa, καλως ηρθες!

Η απουσια σου ηταν αισθητη!

Δυστηχως αυτη ειναι η πραγματικοτητα :(

Αντιμετωπιζουν τον θηλασμο σαν κατι το προστυχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα οτι μιλαμε για ανεγκεφαλο ατομο,δεν το συζητητω.Ομως βρε κοριτσια να σας πω κατι;;Εγω οταν ειχα γεννησει την κορη μου..ντρεπομουν να βγαλω το στηθος εξω μπροστα σε κοσμο ασχετο.Δηλ.στο νασοκομειο ζητουσα να βγουν εξω οι αντρες που ηταν εκει,ακομα κ μετα στο σπιτι πηγαινα μεσα στο δωματιο μου κ το θηλαζα το μωρο...σας φαινετε τραβηγμενο αυτο;;δηλ.το οτι δεν ενοιωθα ανετα να το κανω μπροστα σε αλλους;;μηπως ειναι τιποτα ψυχολογικο...;;;Εσεις δηλ.το κανατε μπροστα σε κοσμο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλεος :angry: Πόσο κομπλεξικιά μπορεί να είναι η αεροσυνοδός;Γιατι εγώ αυτό καταλαβαίνω...Ζήλεια! :S

Ζούμπι μου,εγώ θηλάζω μπροστά σε κόσμο και σε δημόσιους χώρους.Είναι σαν να βγάζω το μπιμπερό και να φτιάχνω το γάλα.Δεν μου φαίνεται τραβηγμένο...Το είπες και μόνη σου.Δεν αισθάνεσαι άνετα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι έγραψε:

Καλα οτι μιλαμε για ανεγκεφαλο ατομο,δεν το συζητητω.Ομως βρε κοριτσια να σας πω κατι;;Εγω οταν ειχα γεννησει την κορη μου..ντρεπομουν να βγαλω το στηθος εξω μπροστα σε κοσμο ασχετο.Δηλ.στο νασοκομειο ζητουσα να βγουν εξω οι αντρες που ηταν εκει,ακομα κ μετα στο σπιτι πηγαινα μεσα στο δωματιο μου κ το θηλαζα το μωρο...σας φαινετε τραβηγμενο αυτο;;δηλ.το οτι δεν ενοιωθα ανετα να το κανω μπροστα σε αλλους;;μηπως ειναι τιποτα ψυχολογικο...;;;Εσεις δηλ.το κανατε μπροστα σε κοσμο;;;

ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΚΙ ΕΓΩ ... ΛΕΣ ΚΑΙ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ... :)

ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΤΡΕΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ...

ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ

ΘΗΛΑΣΩ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΚΑΙ

ΠΟΛΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΕΧΤΗΚΑ ΣΚΛΗΡΗ

ΚΡΙΤΙΚΗ ΑΠ'ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ

ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ Ο

ΙΔΙΟΣ ΣΟΥ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουμπι οπως αισθανετε ο καθενας. Αμα δε νιωθεις καλα δεν εγινε και τιποτα. Και εγω εχω θηλασει δημοσια και ποτερ και κανενας δε μου ειπε τιποτα. ΑΛλα ρε παιδια αμα μπιε καμια με μπλουζοφορεμα και ντεκολτε μεχρι τον αφαλο γιατι δεν προσβαλετε κανεις. Μου θυμηζει μια ιστορια με ενα καφε οπου ολες ηταν με τα μαγιο και τον αντρα μου δεν αφισαν να μεπι επειδη φορουσε σορτ και παιδιλα...ειπαν οτι απαγορευετε η εισοδος σε αντρες με σορτσακια.

Ασχετο αυτη η αεροσυνοδος δηλαδη δεν θα θηλασει το παιδι της...η θα το αφισει νυστικο...η θα κουβαλαει μαζι της μια τσαντα με τα συνεργα του γαλακτος.

Εγω θηλαζω και λογω τεμπελιας. Μου ειναι πολυ πιο ευκολο να θηλασω το μωρο παρα να μπω στον κοπο να κουβαλαω σκονες, νερα μπμπερο κλπ κλπ και να τα φτιαχνψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon , egw pou thilasa thn korh mou deka mhnes pws kai pws perimena na erthei kamia tetoia na mou pei tipota... tha vgaza oti apwthimeno eixa kai den eixa, ase pou pithanotata tha evgaina kai stis eidhseis! alla na pw thn alitheia den eixa pote kanena provlhma... kai idiws sto aeroplano :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:blink::blink::blink:

Αυτο που με ενοχλησε πιο πολυ ειναι πως τραβηξε το μαξιλαρι!Δλδ πηρε κ πρωτοβουλια!!!!!!

Κ ασχετη κ θρασυτατη!

Γελοια γυναικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχώς ειναι πολλοι αυτοι που αντιμετωπίζουν ετσι το θηλασμό..

εγω τα ακουω κ απο ατομα του συγγενικου μου περιβάλλοντος{καλά,σαν τις γύφτισσες θα εισαι ολο με ενα στηθος έξω;α πα πα!} :angry:

όταν όμως ημουν υπερβολικη με θεματα καθαριοτητας τους πρώτους μήνες,ολοι ελεγαν{μα καλα,τα γυφτακια που ζουν στη βρωμια,δεν επαθαν κ τιποτα!!}ΕΛΕΟΣ!Κ εγώ πολύ φυσικά απαντούσα{ναι,αλλα αυτα τα παιδακια θηλάζουν μεχρι να πάνε σχολείο!,ξέρετε τί αντισώματα εχουν;;;:} ;)

ουφ!μακάρι ο θηλασμός να αντιμετωπιζόταν στη χωρα μας οπως στο εξωτερικό,θα θηλάζαμε πολυ περισσοτερες κ για πολύ περισσότερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΓΩ έγραψε:

Αυτή κατέβηκε από το διπλανή πολυκατοικία μου! Την ξέρω!! B)

Χαχαχαχα!!!!!

Εμένα μετά την πέμπτη μαστίτιδα που πέρασα την προηγούμενη εβδομάδα, ΟΛΟΙ μου λένε να το κόψω και μάλιστα με θυμωμένο ύφος. ΠΟΣΟ ΠΙΑ ΘΑ ΘΗΛΑΣΩ;;;;;; Είχα πει ένα χρόνο, τώρα γιατί λέω μέχρι τον Απρίλιο;;;; Μόνο σφαλιάρες δεν τρώω!!!!!!!

Μόνο η αδερφή μου έχει πρόβλημα όταν θηλάζω μπροστά σε φίλους μας ή στον άντρα της. Το σέβομαι και απομακρύνομαι. Αλλά μέχρι εκεί. Το τι θα κάνω εγώ με τα βυζιά μου είναι δικό μου θέμα....!

Σε αεροπλάνα και βαπόρια και με τους φίλους τους παλιούς... εχω θηλάσει χωρίς προβλήματα. Δεν προκαλώ, τη δουλειά μου κάνω ως μητέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προφανως η αεροσυνοδος οχι μονο δνε ηταν ενημερωμενη πραγμα που θεωρω μεγαλο μειονεκτημα δνε μπορει αν μη ξερει τους κανονισμους και απο την αλλη λετε να ηταν βαλτη απο καμια εταιρια με γαλατα ; χαχαχα η βλαμενη !

Το ξερετε κοριτσια οτι τουλαχιστον εως το 2002 πουβταξιδεψα εγω απο Ελλαδα για Μοναχο επιτρεποταν το καπνισμα στο αεροπλανο και συγκεκριμενα στις πισω θεσεςι δηλαδη ενα αερολανο το ειχαν χωρισει καπνιζοντων καιμη καπνιζωντων !λες και εφευγε ο καπνπος εν τω μεταξυ εμεις δνε το ξεραμε και επειδη ο αντρας μου και ο φιλος του ειναικαπνιστες οταν το ειδαν επαθαν πλακα .Στο γυρισμο το ειπαμε και μας εδωσαν στο εισητριο επανω την ενδειξη καπνιζοντων .Η πλακα ειναι οτι οταν πηγαιναμε αυτοι που καπνιζαν στις πισω θεσεις ηταν ΕΛΛΗΝΕΣ και βεβαια καθε τοσο πηγαινε καποιος αλλος και εκανε τσιγαρο

Θα μου πειτε ειανιασχετο αλαλ δνε μπορουμε αν λεμε οτι ενοχλειτε καποιος απο το θηλασμο και οχι απο το τσιγαρο !Πιστευω οτι τωρα με τα νεα μετρα να το εχουν σταματησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα τι κολλημα εχουν πια?δεν καταλαβαινω!!!!τα ιδια ακοω απο τον αντρα μου...κ απο τον αδερφο μου.....ο πρωτος δεν θελει να θηλασω αμα κανουμε δευτερο παιδι.....θα τρελλαθω!!!!το θυμισα λοιπον κ εγω τα μπιμπερο που επλενε μπας κ τον πιασει κανας πονοσ αλλα τπτ κ οταν ακουω εκεινο το....εγω που δεν θηλασα τι επαθα?ουτε σταγονα κοριτσια δεν εδωσε η πεθερα μου.....οτε το πρωτογαλα...τπτ...ουτε η κουνιαδα μου που φυσικα ακουσε τη μανα της.....τη μικρη κουνιαδα θα της παρω το βιβλιο της Πατσουρου να ξεστραβωθει απο τα φοβερα που λεει η μανα της...δεν μπορω να ακουω εν ετη 2009 αηδιες ρε παιδια!!!δνε λεω μπορει να μην τα καταφερουμε .....αλλα κανε μια προσπαθεια πρωτα ....ενας μηνας ενας μηνας....οσο να ειναι θα ειναι καλυτερο πο το τπτ,ακομα κ το πρωτογαλα τουλαχιστον να παρει καλο θα ειναι!!αλλα οταν δεν θυλαζεις απο υπεροψια ....εε εκνευριζομαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα μου ο αντρας σου γτ ετσι??? :blink:

Η πεθερα σου απαραδεκτη!Απιστευτα εγωιστρια!

Και για την μικρη κουνιαδα σου....Νομιζω πως μονο το σαλιο σου θα χαλασεις κ τα λεφτα σου αγοραζοντας το βιβλιο για δωρο!!!Αφου εχει τετοια μανα σιγα μην πιστεψει ενα βιβλιο!

Στο τελος βρε κοριτσια θα αισθανθω ηρωιδα επειδη θηλαζω!! Ελεος!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

του εχει κολλησει οτι το μωρο θα θελει συνεχεια βυζι,θα ξυπναει συνεχεια,δεν θα μπορουμε να πηγαινουμε πουθενα,ακουει κ τη μανα του(το κυριοτερο).....ναι εχεις δικιο κ για τη μικρη Κουνιαδα,ρομποτακι της μαμας της ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...