Μετάβαση σε περιεχόμενο

μαλλον κολλησε την H1N1


evhdal

Recommended Posts

κοριτσια η μικρη σημερα στην 5η μερα αντιβιωση μου σηκωσε 38,5 το πρωι στο παιδικο την πηγε ο συζηγος παιδων πεντελής και μασ ειπαν αν συνεχισει ο πυρετος αυριο βαρια την τεταρτη θα της κανουμε την εξεταση ....

η παιδιατρος μας λεει οπωσδηποτε να την κανουμε αυριο η μικρη τωρα εχει 38,8

κοντευω να σκασω απο το αγχος μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

HREMHSE ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!

ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ,Η1Ν1 ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΙΩΣΕΙΣ ! ΜΙΑ ΓΡΙΠΠΗ ΟΠΩΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΡΑΤΑ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

ΟΛΑ 8Α ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Κ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ! :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί το γρουσουζεύεις?

Μπορεί να είναι μια απλή γρίπη!

Μη στεναχωριέσαι και κάνε λίγη υπομονή.

Εύχομαι καλά αποτελέσματα και γρήγορη ανάρρωση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν σου πω οτι εμείς μάλλον τη κολλήσαμε οικογενειακώς πριν απο 20 μέρες και τώρα είμαστε καλά θα το πιστέψεις? Μη σε πιάνει πανικός μια γρίπη είναι σαν όλες τις άλλες και πίσω απο όλη αυτή τη κινδυνολογία κρύβονται τεράστια συμφέροντα που ας μη τα θίξουμε.

Εμάς κράτησε 7 μέρες στον καθένα και τη κολλήσαμε διαδοχικά ξεκινώντας απο εμένα, μετά η μικρή μου και κατόπιν ο σύντροφός μου. Θέλει πολλά υγρά και ξεκούραση γιατί απο διατροφή άστα δεν έχεις όρεξη για τίποτα και κάνεις και εμετό (σορυ για την ανάλυση). Για τον πυρετό καλό κάνουν και τα ντουζάκια που ρίχνουν τη θερμοκρασία.

Περαστικούλια σας εύχομαι. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερεις θα συμφωνησω με τη σακουλινα μπορει αν ειναι καποια ιωσουλα μπορει ακοαμ και κατι που πηρε απο το παιδων αλλα ακομα και ο ιος να ειναι φροντισε αν παιρνει πολλα υγρα και να ξεκουραζετε οπως επισης και εσυ γιατι αν ειναι ο ιος πρεπει αν εχει δυναμεις αν σε περιπτωση κολλησεις και εσυ αν εχει αμυνα ο οργανισμος σου β=να μην σε βρει εξασθενημενη .Φροντισε τις ωρες που κοιμαται το μωρο αν κοιμασαι και εσυ καινα κανετε βαρδιες με καποιον αλλον αν χρειαζετε.

Στολεω αυτο γιατι περσι ειχα το Σταυρο στο παιδων πεντελης με αφυδατωση πεσμενο ζαχαρο και ειμασταν μια εβδομαδα ημουν μονη δνε ιχα κανεναν το αποτελεσμα να παθω κατι ακροαστιακ αλλο πραγμα η πλακα ειναι οτι βγηλκαμε θυμαμαι ημερα Τριτη και τεταρτη ξαναεκανε 39 πυρετο ειχε κολλησει και άλλη ιωση απο το νοσοκομειο .Παντως περαστικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστωωωωωωω κοριτσια ο πυρετος καλα κραταει τησ εδωσα αντιπυρετικο και μολις ξυπνησει θα παει με το μπαμπα τησ για την εξεταση ...και το κορυφαιο εχω ειμαι χαλια εχω βηχα νοιωθω μονιμως εξεντληση και εχω και δεκατα αλλα θα πρεπει να παω στον παιδικο δεν μπορω να λειψω με το σορι θα λειψω αυριο..........

στο παιδικο ειχαμε κρουσμα 1 και τωρα παμε με εμασ για δευτερο..

ξυπνησε το βραδυ και προσπαθουσε να κανει εμετο αυτο που με αγχωνει ειναι οτι η μικρη ηδη επαιρνε αντιβιωση γιατι ειχε ωτιτιδα στο ενα αυτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη περαστικα σας!!

θα σας παρουν σιγουρα το επιχρησμα αφου ειναι τοσες μερες και μετα απο μια μερα υα ξερεις...

καταλαβαινω το αγχος σου και εγω το ιδιο θα αισθανομουνα αλλα ειναι μια ιωση και αυτη θα περασει με την καταλληλη αγωγη και κραταει λιγο πιο πολλες μερες..

περαστικα και παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μου νομιζω οτι η μικρουλα σου σου ειναι τοσο πολυ εξασθενημενη αυτον τον καιρο που ακομη και η πιο μικρη ιωση την 'ριχνει'

μην ξεχνας οτι εχει ταλαιπωρηθει πολυ το μαναρακι μου και πολλες μερες!!!!

εχει πολλες μερες που ειναι μια με ιωση,μια με αντριβιωσεις.

ο οργανισμος της ειναι καταπονιμενος αυτην την στιγμη,δεν ετρωγε και καλα τον τελευταιο καιρο...αρα ακομη και το λιγο την ριχνει κατω που λεμε.

ευχομαι περαστικουλια στην γλυκια κωνσταντια μου και να μην ειναι τιποτα που να την ταλαιπωρησει αλλο!!!!!!!

να γινει γρηγορα καλα και να αρχισει γρηγορα τις σκανταλιες αντε γιατι μου ελειψαν τα κατορθωματα σας χιχι

φιλακια πολλα κ στις δυο σας περιμενουμε με αγωνια τα νεα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τελικα οι εξετασεις δεν μας εδειξαν κατι κατατοπιστηκο μπορει να εχει την γριπη μπορει και να μην εχει και να ειναι μια απλη ιωση ..

παρακολουθουμε πως παει με τον πυρετο και βλεπουμε ειπαν οι γιατροι...

παντως παιδικο δεν πρεπει να την παρω μαζι μου για να ερθει λιγο στα καλα της

και το γαματο ειναι οτι ουτε εγω μπορω να λειψω απο τον παιδικο..

η γιατρος επιμενει να την κρατησω μεχρι μεσα γεναρη στο σπιτι μεχρι να περασει η εξαρση αλλα κανεις δεν μου λεει ποιος θα την κρατησει.. :angry:

απο την μια λεω μπορει να μην εχει την γριπη απο την αλλη ομως σκεφτομαι και τι θα γινει με τον πυρετο...

σας ευχαριστωωωω ολες κοπελαρες μου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχου ρε ευη και ειμαι μακρια σας!!!!!

πως ειναι τωρα η μπουμπου?????? εχει πυρετο????

με τον σταθμο τι θα κανεις? μηπως πρεπει να κατσεις σπιτι?

και εμενα αυτο μου ειπε η παιδιατρος φετος οχι σε επαφη με παιδακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

της εκαναν αιματολογικες εξετασεις και μια που παιρνουν και απο τα δυο ρουθουνια υγρο η οποια δεν ειναι 100 τισ 100 σιγουρη αλλα δειχνει μεγαλο ποσοστο.. τι να πω;;στο μητερα τισ καναμε!

η μικρη ψηνεται εχει ενα βηχα σαν να εχει καπνισει 10 πουρα και βουλωμενη μυτη..

για το παιδικο μαλλον θα σφαχτουμε γιατι ο αντρασ μου εχει κατσει 3 μερες και πρεπει να παει στην δουλεια και μενα μου λενε δεν μπορω να λειψω :angry:

η γυναικα μαλλον μπορει να ερθει μονο παρασκευη οποτε αυριο δεν υπαρχει περιπτωση να παω παιδικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρ'ολλο τις αιματολογικες εξετασεις(αυτες ειναι που κοστιζουν 200 ευρω και γινονται στα νοσοκομεια?)

Δεν ειναι σιγουροι για το αποτελεσμα?

Αχ, βρε Ευα!

Τι πραγμα κι αυτο!

Περαστηκα στο παιδακι σου!

Και εγω με υψηλο πυρετο την ειχα και μου ειπαν απο το νοσοκομειο μετα απο 5μερες με υψηλο πυρετο να την παω για το τεστ!

Ηθελα να της κανω αυτο με τις μυξουλες αλλα δεν ειναι σιγουρο το αποτελεσμα και δεν της εκανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστα φιλεναδα αυτη την στιγμη εχω χτυπησει νευρα στο κοκκινο η μικρη να κλαει και εγω να πρεπει να φυγω δεν θα παω μου παιδικο τους γραφω κανονικα τωρα μου εκανε πριν απο λιγο κατα σαν σπασμους και ξανακοιμηθηκε ο πυρετος δεν επεσε με το αντιπυρετικο

η μικρη σου πως ειναι τωρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυτερα ειναι!

Επεσε ο Πυρετος!

Γιατι δεν βρισκουν λυση?

Το μωρο τυρρανιεται! :(

Τι κριμα!

Στο νοσοκομειο δεν σου εκαναν την "αξιοπιστη" εξεταση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν την εκαναν και εγω δεν ξερω γιατι δεν το θεωρησε απαραιτητο η παιδιατρος μας δεν ξερω...

δεν ημουν μαζι ημουν στην δουλεια μονος του ετρεχε ο συζηγος

η γιατρος επιμενει να δουμε πως θα παει μεχρι την παρασκευη και απο εκει και περα βλεπουμε

καλα με βλεπω ανεργη συντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...