Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΛΩ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ!!!!


Recommended Posts

Δεν ξέρω τι να πω.....!

Ο γιός μας είναι 19 μηνών και εδώ και μία βδομάδα ξυπνάει στις 5

το πρωι κλαίγοντας...

Ο άντρας μου τον παίρνει στο κρεβάτι μας.... :blush:

Ρε κορίτσια κάνει έναν ύπνο μαζί μας...υπέροχο , σκέτη ξεγνοιασιά στο προσωπάκι του...

Όμως το βρίσκω μέγα λάθος , μετά θα ξυπνάει και μία και δύο η ώρα για να έρθει....

Αχ νευριάζω με τον άντρα μου , γιατί όσο είμαι αντίθετη , τόσο το κάνει!!!Από τα νευρα μου το πρωί κοιμήθηκα στον καναπέ!Τους παράτησα...

Τι να κάνω να το κόψω έγκαιρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω!

Τα ιδια και ο δικος μου καθε φορα που ξυπνουσε η μεγαλη!

Μα δεν του περασε!

Η θα πηγαινα εγω στο δωματιο της και θα ξαπλωνα μαζι της η θα την κρατουσα αγγαλια μεχρι να ξανακοιμηθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου στο λεω σαν συμβουλη να το κοψεισ εγκαιρα.τα μωρα μαθαινουν ετσι και μετα δεν θα το κοψει ευκολα.εγω περασα σχεδον την ιδια φαση με τη μπεμπα μου αλλα ευτυχωσ δεν κρατησε πολυ.για ενα διαστημα που εκλαιγε τα βραδια ο αντρασ μου ηθελε να την παρουμε στο κρεβατι.ετσι και εγινε..μετα εμαθε ομωσ και το ηθελε καθε μερα.ευτυχωσ τησ το εκοψα αμεσωσ.δηλ τι εκανα,οταν αυτη εκλαιγε μαλλον για να την παρω τησ εβαζα την πιπιλα.δεν καταλαβαινε..τεντωνε τα χερακια να την ΄παρω.την αφησα να κλαιει ωσπου κοιμηθηκε.αυτο ηταν.δεν μου το ειχε κανει ποτε ξανα μετα.γιαυτο σου λεω κοψτο τωρα που ειναι σχετικα νωρισ..φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρότινα να τον παίρνω αγκαλιά μέχρι να κοιμηθέι, στο καναπεδάκι

που έχουμε στο δωμάτιό του....

Μου είπε ο άντρας μου οτι ταλαιπωρούμαι (ξυπνάω στις έξι )και

γιαυτό το κάνει........!

ποπο ,θα τη φάμε μου φαίνεται...

΄

Μαρία , κλαέι πάρα πολύ ρε συ,πως να τον αφήσω...

Βγάζει τους κυνόδοντες μήπως φταίει και αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγουρα κατι το ενοχλει και ξυπναει!

Ισως τα δοντια ισως καποια αλλαγη στην ζωη του(ξεκινησες δουλεια, εισαι εγκυος, εχετε μωρο).

Γιάυτο ειμαι κατα του να το αφησεις να κλαιει!

Καλυτερα να το παιρνεις αγγαλια η να πηγαινεις εσυ στο δωματιο του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου η καλυτερη κινηση ειναι το καναπεδακι

και ασε τον αντρα σου να λεει γιατι μετα θα φας μεγαλυτερ πακετο!

Αυτο το καναπεδακι με εχει φαει και μενα!Να δω τι θα κανουμε με το δευτερο παιδι που θα πρεπει να φυγει το καναπεδακι :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου η καλυτερη κινηση ειναι το καναπεδακι

και ασε τον αντρα σου να λεει γιατι μετα θα φας μεγαλυτερ πακετο!

Αυτο το καναπεδακι με εχει φαει και μενα!Να δω τι θα κανουμε με το δευτερο παιδι που θα πρεπει να φυγει το καναπεδακι :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντινού νομίζω αυτό θα κάνω...

Μάλλον καταλαβαίνει οτι θα καταλήξει μαζί μας και ξυπνάει...

Δεν γίνεται να τον αφήσω να ουρλιάζει...

Αρχικα θα πηγαίνω εγώ , θα τον κοιμίζω αγκαλιά και αναλόγως θα δω....

Μόνο να περάσει , μην γυρνάμε πάλι μήνες πίσω με τα νυχτερινά νανουρίσματα...

Μεγάλωσε και έχει πολλούς μήνες που κοιμάται καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκει γυρω στην ηλικια των 2 ξεκιναν τα προβληματα υπνου!

Ειναι αρκετα μεγαλα και καταλαβαινουν τα παντα!

Ξεκιναν και οι εφιαλτες!

Εμενα η κορη μου ακομη εχει!

Ταλαιπορηθηκα πολυ με την μεγαλη μου!

Ωρες αγγαλια, η να με βρισκει το πρωι στο κρεβατι της!

Κατι εχει!

Σιγουρα αν συνεχιστει αυτο το βιολι(το να το πηγαινεται στο κρεβατι σας) θα γινει συνηθεια!

Καλο ειναι να σταθεις δυπλα στο παιδακι σου μακρια απο το κρεβατι σας!

Η αγγαλια και η σιγουρια δεν ειναι απαραιτητο να ειναι στο κρεβατι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμεις απο 11 μηνων οταν ξυπναει την παιρνουμε στο κρεβατι.

Δεν πορω να κανω και αλλιως γιατι ειμαι πολυ κουρασμενη για να καθομαι να προσπαθω να την κοιμισω,Οταν νοιωθω ξεκουραστη την κοιμιζω.

Το ξερω οτι ειναι λαθος αλλα ειμαι τοσο κουρασμενη!!!! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια ξυπνάει κατα τις 2 με τρις και πηγαίνω εγώ στο κρεβάτι του ,το κακό είναι οτι θέλει να ξαπλώσω δίπλα του και συνήθως με βρίσκει εκεί το ξημέρωμα αλλα δεν μπορώ το πηγαινε ελα με το μαξιλάρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει ειπαμε οχι και να το αφησεισ το καημενακι να ουρλιαζει.αλλα γνωμη μου ειναι μην τον μαθαινεισ και πολυ στην αγκαλια αστο και λιγο να κλαψει...αν δεισ οτι κλαιει εντονα πηγαινε παρτο αγκαλια.σιγουρα πρεπει να βρεθει καποιοσ τροποσ..θα κουραστεισ και εσυ πολυ και το μωρο ταλαιπωρειτε ετσι..μπορει να εχει και πονο στα ουλα και ξερεισ κατι μπορει την ημερα να ειναι μια χαρα και να μη ποναει αλλα το βραδυ σιγουρα θα τον πονανε και μαλλον αισθανετε και σιγουρια μαζι σασ για να κοιμαται αμεσωσ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ έχετε όλες δίκιο και σας ευχαριστώ , ήθελα βοήθεια γιατί ξέρω οτι κάνουμε λάθος...

Θα πάρω την υπόθεση πάνω μου και ας γίνω κομμάτια , από το να παιδευόμαστε μετα......

Θα πηγαίνω εγώ και δεν θα αφήσω ξανα τον ύπνο μαζί μας,ας κλάψει και λιγάκι, θα τον έχω και αγκαλια και βλέπουμε....

Θακάνω υπομονή γαιτι βγάζουμε δύσκολα δόντια και εν μέρει τον καταλαβαίνω...

σας ευχαριστώ όλες και κάθε μία προσωπικα ...

Θα μπω αυριο να σας πω πως ήταν το βράδυ μας....Τώρα πάω να τον πάρω,σχόλασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω ομως, δεν το βρισκω και τραγικο σε "δυσκολες" μερες να τον πηγαινετε στο κρεβατι σας!

Το θεμα ειναι εσεις τι θελετε!

Αν πιστευεις πως αργοτερα θα του γινει συνηθεια μην το συνεχισεις!

Αν παλι δεν εχεις κανενα προβλημα αστον στο κρεβατι σας!

Δωκιμασε το αυτο με το δωματιο του και δες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα κοριτσια απο 6μηνων μεχρι 15 κοιμοταν στο κρεβατι μου...ελειπε ο συζηγος κ τον επερνα αργα την νυχτα απο την κουνια γιατι φοβομουν....απο 15 μηνων εως κ τωρα 20 δεν εχει ξυπνησει καμια φορα...κοιματε μοναχουλης του στην κουνια του κ ξυπναει κατα την 9 το πρωι..αααα καμια φορα 7 γιατι τον εχει κοψει η λορδα...χτες τον πηραμε στο κρεβατι γιατι μας ελλειψε...βεβαια δεν κοιμηθηκαμε γιατι εβαλε το κεφαλι του στο δικο μου κεφαλι κ τα ποδια του στο κεφαλι του συζηγου μου....μαλλον ειμαι η εξαιρεση που δεν ξυπναει καθολου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxa ραφαελ ετσι κοιμοταν ο αδελφος μου μωρο!!!

Ευακη μου σε καταλαυαινω!! Αυτα τα ξενυχτια ειναι η ρουτινα μας. Να σου οω ομως ο μικρος δεν πολυνιαζετε που κοιμαται γιατι το μονο που θελει ειναι στηθος και αγκαλια. Μη σου πω πως οταν ειναι μαζι μας ενοχλειται..μαλλον τον ενοχλειο Οδυσσεας. Και εμεις ετσι ξεκινησαμε..για να μην ταλαιπορουμαι εγω. Οιμε!!!!

Ειναι που θελει να σας μοιρηζει το γλυκουλι μου! Νιωθει ασφαλεια με την μαμα και τον μπαμπα. Για χαζο τον εχεις να θελει να κοιμηθει μονο του. Κριμα ειναι μωρεεε!!! Αστο λιγακι να σας χαρει...θα μεγαλωσει και δεν θα θελει και μετα θα θελεις εσυ!!!

Εγω ακομα πηγαιοερχομαι..να δω για ποσο!!! Θα τον παρω μου φαινετε μονημα μαζι μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζα!

Πρωινή ενημέρωση....!

Πρώτο ξύπνημα 03:40 πήγα στο δωμάτιο του και τον κοίμησα αγκαλιά

μέχρι τις 4.15

Δευτερο ξύπνημα

04:45 πήγα πάλι στο δωμάτιο του.Αγκαλιά και 05.00

κοιμότανε.

Τρίτο ξύπνημα 05.10 τον πήρα αγκαλιά,κατέβηκε κατω και πήγε

στο κρεβάτι μας,όπως τα προηγούμενα πρωινά ;) ( χαζός είναι ? )

Δεν τον άφησα και τον έβαλα στο κρεβάτι του.

Εκλαιγε και σηκωνότανε και εγώ τον ξαναξάπλωνα ώσπου ήρθε ο άντρας μου και τον πήρε αγκαλιά.Τον άφησε 5.40 αλλα αμέσως έκλαψε και ξαναπήγα εγώ.

Το αποτέλεσμα?Κοιμήθηκε στο καναπεδάκι του δωματίου του μέχρι τις επτα

όπου και σηκώθηκε εντελώς!!!

Δεν κουράστηκα ,όύτε εκνευρίστηκα,τα πόδια μου λίγο πονάνε αλλα θα κάνω υπομονή μήπως είναι από τα δόντια που δε λένε να βγουν....

Για πείτε,που είμαστε λάθος?Καλύτερο δεν είναι από το κρεβάτι μας?

Ελπίζω μονο να μην κολλήσει στην αγκαλιά μας.......Ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evipapa έγραψε:

καμία απάντηση= όλα καλα :blink::blink::blink:

Αντε,πειτε....

evipapa εμένα ο γιος μου είναι σχεδόν 4 και κοιμάται μαζί μας, τι να πω μας άρεσε να σου πω την αληθειά θέλαμε και πάθαμε...το θέμα τώρα που είμαι στον τέταρτο μήνα με προβληματίζει λίγο γιατί κοιμάται στη μέση και μας κλωτσά έτσι όλο το βράδυ εγώ δεν κοιμάμαι από το φόβο μου μήπως φάω καμιά αδέσποτη!!Εσύ καλά τα πήγες το θέμα είναι πόσο θα αντέξεις σε αυτούς τους ρυθμούς?Ειδικά αν δουλεύεις ο ύπνος και η ξεκούραση είναι απαραίτητα..Καλή δύναμη κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...