Μετάβαση σε περιεχόμενο

Που πηγε η γονιμη μου μερα?


Recommended Posts

Γεια σε ολες σας ανοιξα καινουριο θεμα γιατι εχασα τη γονομη μου μερα!εχω κανει μια αποξεση και τωρα ξαναξεκιναμε την προσπαθεια πηγα στον γιατρο με κολπικο υπερηχο ειδε ωαρια κανονικα και μου ειπε μαλλον την παρασκευη που μας περασε θα εχεις ωορηξια,καθε μερα εχω επαφη με τον αντρα μου και το πρωι κανω και 1 τεστ ωορηξιας και αρνητικο 17η μερα σημερα και η ερωτηση μου ειναι μπορει να γονιμοποιηθηκε το ωαριο και γι αυτο να μην δειχνει ωορηξια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νταλια δεν ξερω αν γονιμοποιηθηκε...ισως ομως δεν ηταν την παρασκευη κ ειναι ποιο αργα...στο λεω γιατι λογω αποξεσης γενικα ο οργανισμος παθαινει τραλαλα....κανονικα ειναι την 14 μερα περιπου αν εχεις κυκλο 28 ημερων...αλλα μηπως ο οργανισμος εχει παθει ενα κατι κ εχεις αργοτερα?μηπως τα τεστ εχουν παθει κ αυτα?τι να σου πω....περιμενε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω ραφαελ δεν τα πολυεμπιστευομαι τα τεστ γι αυτο προσπαθουμε καθε μερα τι να πω κατι ψιλο ενοχλησεις στις ωοθηκες εχω αλλα ως εκει τιποτα αλλο 29 μερες ειναι ο κυκλος μου λες να μην κανω ωορηξια λογω αποξεσης για καποιους μηνες παιζει αυτο?

ασχετο αλλα εβλεπα ενα ντοκιμαντερ με κατι πουλια στο τραβελ και αυτα λεγοντουσαν καλαμπανγκος και μενουνε πιστα στο ταιρι τους οσο ζουνε,κανουνε ενα αυγο και απλα το ζεσταινουν και αποκτουν μωρο

γιατι να μην ειμαι καλαμπανγκινα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραιο...θελω κ εγω...ενα αυγο να το κλωσισσω.....κοκοκοκοκο,.....

οχι βρε εχεις γονιμη αλλα μπορει να μην ειναι σταθερη...μπορει να ειναι την 18 ημερα αντι την 14,δηλαδη να παιζει λιγο στην ημερομηνια αυτο ηθελα να σου πω παραπανω...μην εμπιστευεσε τα τεστ...κανε εκει καθε μερα με τον αντρα σου...τζαμπα ειναι...κ αν δεν μεινεις αυτο το μηνα θα μεινεις τον αλλο...μην αγχωνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαβασα στα τεστ οτι μετα απο αποβολη μπορει να δειχνει λαθος αποτελεσμα για καποιο διαστημα τι να πω τσαμπα τα 50 ευρω τουλαχιστον να εχω αποτελεσμα καλα που δεν βασιστηκα σαυτα. :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!

Ντάλια μου άσε τα τεστάκια κορίτσι μου, έχω διαβάσει άπειρες περιπτώσεις που με τεστ ωορηξίας και άλλα διάφορα δεν πιάνανε παιδί και μόλις το άφηναν στο έλεος γινόταν έτσι ξαφνικά...

όλα αυτά τα σκευάσματα σου προκαλούν άγχος. κάνε ότι έκανες πάντα με τον αντρούλι σου και να δεις που θα πετύχεις τον στόχο σου και χωρίς τα τεστ. και αφού όπως λες κάνετε κάθε μέρα, αν και το ιδανικό είναι μέρα παρά μέρα, δε θα χάσεις καμία μέρα ωορηξίας σου.

Ραφαέλ μου εσύ τι κάνεις? πάντως αυτό που κάνεις καλά είναι η μεγάλη συμπαράσταση που έχεις δείξει εδώ στη φίλη μας τη Ντάλια... πραγματικά της έχεις σταθεί όσο καμία άλλη κοπέλα!!! :) σου δίνω ένα καρματάκι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...εγω εδω παλευω με τον γιο μου που δεν θελει να κοιμηθει....αχ εχουμε τσακωθει με τον υπνο...

εγω σας καταλαβαινω κοριτσια τι περνατε γιατι τα περναω κ εγω...αντε να δουμε ποτε θα μεινουμε εγκυουλες...κ να αρχισουν να κλωτσανε εκει να δειτε συγκλονιστικες στιγμες...κ νταλια μην αγχωνεσαι σιγουρα εχεις γονιμη αλλα εχει παθει μλπακ αουτ ο οργανισμος...πετα οπως λεει κ η φατσουλα τα παλιο τεστ που μας μπερδευουν (ειδες που κανουν λαθος)...κ αντε βουρ να μας πεις ευχαριστα...

Φατσουλα σευχαριστω για το καρματακι κ ανταποδιδω...

ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ....ΛΕΩ ΝΑ ΜΕΘΥΣΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ μηπως γινει τιποτα καταλαθος....εγω παντως εχω γονιμη την παρασκευη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακι μου..!!!

καλη μου νταλια δεν χαθηκε η γονιμη απλα μπορει να ειναι αργοτερα..

αχ βρε παναγια μου τι τραβαμε για 1 μωρακι..

κ ελεγα να ξεκινησω τα τεστακια αυτα σε λιγες μερες....

ραφαελ μου ρολοι ειναι η περιοδος σο η΄ κανεις κ συ τεστακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι απλα την ξερω...εχω κυκλο 27-28 ημερων οποτε 13-14 ημερα..εκει εμεινα εγκυος κ τις 2 φορες...τεστακια δεν εκανα ποτε αλλα θελω να παρ ω για να το σιγουρεψω καποια στιγμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγώ πάντως δε θα πάρω τεστ για την ωορηξία παρά μόνο αν δω ότι για αρκετό διάστημα δεν γίνεται τίποτα. είμαι σίγουρη πως όλη αυτή η διαδικασία θα με αγχώσει πολύ.

εύχομαι σύντομα σε όλες σποράκια και καλές εγκυμοσύνες... :)

ραφαέλ μου να'ξερες πόσο λαχταράω αυτές τις κλωτσίτσες να τις νιώσω και εγώ. όταν ήμουν έγκυος πως και πως την περίμενα αυτή τη στιγμή...

σε ευχαριστώ πολύ για το καρματάκι!

φιλάκια :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntalia mou ,8a sumfwnhsw me tis upoloipes kopeles ws pros to oti h olh auth diadikasia me ta test 8a se agxwsei alla diafwnw oti den einai egkura.epishs 8a diafwnhsw oti prepei na kaneis agkalitses me ton antroulh sou ka8hmerina.h poiothta tou apermatos den einai h idia.egw ton prohgoumeno mhna sunolika ekana 5 fores agkalitses para mera, 3 stis gonimes kai +-1 mera +twra eimai egkuoula!isws eu8unetai h apoksesh gia to xasimo ths gonimhhs meras..kai gw anupomonw gia tis klwstitses autes..an kai exw kairo akoma! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n λεγαμε οτι λογω της αποξεσης δεν δειχνουν σωστα τα τεστακια οχι γενικα...

φατσουλα μου γρηγορα ολες θα νιωσουμε τις κλωτσιες...κ πιστεψτε με ειναι το ωραιοτερο συναισθημα στην εγκυμοσυνη...εχω φαει εγω κλωτσιες απο το ζουζουνι μου...24 ωρες το 24 κλωτσουσε αφου ανωριοτομουν γιατι δεν κοιμοταν καθολου...αλλα με τετοια ΜΑΜΑ να του μιλαει, να του τραγουδαει ολη μερα...το ζαλισα....

Νταλια μου ειμαι εδω...γιατι εδω βρισκω κ εγω ανθρωπους που με καταλαβαινουν...καλη μου οχι αγχος...α ερθει το μωρακι...τι σε 1 μηνα τι σε 2....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντάλια μου τι κάνεις κοριτσάκι μου? πώς πάνε οι προσπαθειούλες σου ;) ? τον έχεις ξεθεώσει τον αντρούλη σου? :silly: :silly: :silly:

άντε βρε κοριτσάκι να ακούσουμε κανένα ευχάριστο, καιρό έχω να ακούσω ευχάριστο από δικό μου άνθρωπο... στο εύχομαι από καρδιάς!!! :kiss::kiss::kiss::cheer::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω φατσουλα!μακαρι ελπιζω!!!πηγα τον υπολογιστη μου για φτιαξιμο και γιαυτο δεν μπηκα καθολου! :) μου λειψατε!εσυ πως εισαι?

τον ξεθεωσα για να δουμε φυτρωσε? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρματακι και για την φατσουλα,λενακι τι κανεις? αχ εγω περιμενω η περιοδο η μωρο προτιμω το δευτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΑΛΙΑ έγραψε:

καρματακι και για την φατσουλα,λενακι τι κανεις? αχ εγω περιμενω η περιοδο η μωρο προτιμω το δευτερο!

ευχαριστώ για το καρματάκι σου Ντάλια μου και ανταποδίδω :):):)

πολύ καιρό έχουμε να τα πούμε. πώς πάνε οι προσπάθειες? :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...