Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ


MPEMPATONIA@YAHOO.GR

Recommended Posts

MPEMPATONIA@YAHOO.GR έγραψε:

ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΑΝΕ....

ΕΙΣΑΙ Η ΜΠΕΜΠΕ Η΄Η ΤΟΝΙΑ???? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΚΑΤΑΡΧΗΝ.

ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΝ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΜΕ ΑΠΟΒΟΛΕΣ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ.

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΠΡΟ 4ΕΤΙΑΣ.

ΕΣΥ ΠΑΙΔΕΥΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΟΒΟΛΕΣ? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MPEMPATONIA@YAHOO.GR έγραψε:

ΕΙΜΑΙ Η ΤΟΝΙΑ,ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΡΩΤΑ ΤΙΣ 2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ :) ΣΥΝΟΝΟΜΑΤΗ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ Μ ΑΔΕΡΦΗΣ.....

ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ Σ.

ΕΙΝΑΙ ΔΛΔ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΟΙ ΑΠΟΒΟΛΕΣ?

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙΣ :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MPEMPATONIA@YAHOO.GR έγραψε:

ΕΙΜΑΙ Η ΤΟΝΙΑ,ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΡΩΤΑ ΤΙΣ 2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ

η αδελφη μου εχει πολυκυστικες,παλια ειχε κανει καποια επεμβαση,ειναι μητερα μιας μικρουλας 2 χρονων και τωρα ειναι εγκυος τριων μηνων....ο γιατρος της δεν ηταν αισιοδοξος πριν την πρωτη της εγκυμοσυνη,αλλα τωρα τι να πει!!το οτι εχει πολυκυστικες τελικα δεν την εμποδισε να μεινει εγκυος...το βασικο ειναι οτι μπορεις και συλλαμβανεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ. ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΟΣΟ ΕΓΩ ΟΣΟ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΣΟΥΠΕΡ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο εμενα.το προβλημα με τις πολυκυστικες ειναι η συλληψη και οχι οι αποβολες!οποτε η τυχον αποβολη ειναι τυχαιο γεγονος και ασχετο με αυτες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΑΥΤΟ ΜΑΜΑ ΠΑΝΑΗ.ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΕΓΙΝΕ Η ΣΗΛΛΗΨΗ ΣΧΕΔΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΟ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το εχω ακουσει ποτε αυτο!πως μπορουν οι κυστουλες στις ωοθηκες να επηρεασουν το εμβρυο στην μητρα?μωρε μακαρι να γινουμε ολες μανουλες και ολα τα αλλα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι πολυκιστικες εχουν πολυ μεγαλη σχεση με τις αποβολες.το ξερω.μου το εχει πει ο γυναι κολογος μου.πρεπει οπωσδηποτε να συμβουλευτεις ενδοκρινολογο ειδικα οσον αφορα το ζαχαρο και την ινσουλινη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ Η ΚΥΣΤΟΥΛΕΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΟΡΜΟΝΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΟΡΓΟΠΟΙΗΘΗ ΟΤΑΝ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΗ Η ΟΡΜΟΝΗ ΔΕΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΤΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΠΤΥΣΟΤΑΝ ΤΟ ΕΜΒΡΙΟ.ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΠΕΣ ΣΤΟ GOOGLE ΚΑΙ ΓΡΑΨΕ (ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΒΟΛΕΣ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΕΧΩ ΕΛΕΝΞΕΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΤΑΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΛΕΝΧΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επειδη έχω κι εγώ πολυκυστυκες που έχουν διαγνωστει εδώ και χρόνια, το έχω ψάξει το θέμα. Καταρχάς αν και ονομάζονται πολυκυστικές δεν έχου καμία σχέση με κύστες. Αυτό που οι πρώτοι γιατροι που το παρατήρησαν σε ασθενη τους φάνηκε ως κύστεσ είναι τα πολλά ωοθυλάκια που έχουν οι ωοθήκες στις γυναίκες μ'αυτό το σύνδρομο. Το πρόβλημα είναι καθαρά ορμονικό. Εφόσον δεν παράγονται αρκετές ποσότητες ορμονών ωστε να επιτευχθεί η ωορηξία, οι οωοθήκες καταβάλουν μεγαλύτερη προσπάθεια με αποτέλεσμα να αυξάνουν σε μέγεθοσ και να εμφανίζουν πολύ περισσότερα ωοθυλάκια απο ότι το φυσιολογικό. Γι΄αυτό και μέσω του ηπερήχου ο γυναικολόγος μπορει να διαγνώσει έυκολα το συνρομο πολυκυστικών ωοθηκών.

Τόνια μου έχω διαβάσει κι εγώ ότι το ΣΠΩ συνδέεται με αποβολές στην αρχή μιας κήυσησ. Το θετικό με σένα είναι ότι μένεις εύκολα έγκυος. Εγώ προσπαθώ 6 μήνες.. Πάντως καλό θα ήταν, επειδή το θέμα ειναι κατά βάση ορμονικό, να επισκευθείς και έναν ενδοκρινολόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΥΠΟΘΥΡΙΟΔΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΛΑ, ΜΑΛΙΣΤΑ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ ΤΟΝ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΠΑΦΗ ΑΜΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΓΚΥΟΥΛΑ,ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΜΕΣΟ FACEBOOK.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...