Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι μυαλο κουβαλαει ο κοσμος????


Recommended Posts

σημερα εγινε κατι που με εκνευρισε πολυ

ημουν στα jumbo με τη μαμα μου και τη μικρη

ολα μια χαρα μεχρι που οταν πηγα στο ταμειο και περιμενα τη σειρουλα μου

ερχεται μια και αρχισε να μιλαει στο παιδι και ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ

μου ηρθε το αιμα στο κεφαλι

με πιο δικαιωμα κυρα μου πιανεις το ξενο παιδι??????? :angry::angry:

που ξερω εγω τι εχεις πιασει εσυ??

εγω που ειμαι με τα αντισυπτικα στα χερια συνεχεια μ.....ς ειμαι???

μολις ειδα και το λιγδιασμενο το μαλλι.... ε εκει τα πηρα.

εννοειτε οτι της ειπα να μη πιανει το μωρο γιατι βαζει τα χερακια της στο στομα κτλ

γιατι το κανει αυτο ο κοσμος???? :angry:

συνεχεια οπου παμε καποιος θα απλωσει τα κουλα του στο παιδι μου.

ποτε θα κοψω κανα χερι δε ξερω!!!!!!!!!

μη μου πειτε οτι ειμαι υπερβολικη.

δε το δεχομαι με τοσα που ακουμε

με τι να τη καθαριζω σε τετοιες περιπτωσεις??

τα αντισυπτικα μαντηλακια κανουν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφη μαντηλάκια dettol ή και αντισηπτικά τζελ που δε θέλουν ξέβγαλμα. Τα αγοράζεις από τα φαρμακεία. ;)

Από την ηλικία της μπέμπας σου και μετά δεν έδινα σημασία. Την πιάνανε άνθρωποι και άνθρωποι, έπιανε κι αυτή ότι έβρισκε μπροστά της, έχωνε τα χέρια μετά στο στόμα, όταν γκουρλώθηκε από το μπισκότο έβαλα τα χέρια μου μέσα χωρίς να τα πλύνω (σιγά μην είχα το μυαλό μου στο να πλύνω τα χέρια) και νωρίτερα δεν ξέρω κι εγώ τι είχα πιάσει. Μετά από κάθε της επαφή της τα καθάριζα με dettol και υποθετικά όλα ήταν ok.

Μπορεί να με θεωρήσετε πολύ χαλαρή και ναι, παραδέχομαι πως είμαι. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναικαθαρα δικειωμα σου να μη θελεις να πιανουν το μωρο ειδικα τωρα με ολα αυατ που ακουμε .Βεβαια προσεχε μην καταληξεις σε υποχονδριασμο καισ ε ασθενοφοβια εγω επειδη παντα κυλοφορω εμ ατ μεσα μαζικης μεταφορας τα ειχα αυτα δεν ημουν βεβαι τοσο πολυ το αντιθετο αλαλ τωρα προσεχω .Μην νιωθεις ασχημα αν το λες σας παρακαλω εσεις ειστε εμγαος μην πιανετε το μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνησω και εγω μαζι σου efi οτι δεν γινεται ο καθε τυχαιος να ερχεται και να πιανει το παιδι ουτε να το φτυνει οπως μου χει τυχει εμενα αυτο ειδικα τωρα με τη γριπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ξερω οτι το παιδι οσο μεγαλωνει θα βαζει διαφορα στο στομα του

και θα πιανει οτι βρει

λογικο ειναι οτι δε θα ζει στην αποστειρωση μια ζωη

αλλα δε μου αρεσει να πιανει ο καθενας το παιδι μου, και οποιοδηποτε παιδι.

δε λεω οτι θελει καποιος να κανει κατι κακο στο παιδι

βλεπουν ενα χαριτωμενο μωρακι και θελουν να του μιλησουν και να το χαϊδεψουν

ισως ετσι να εκανα και εγω πριν γεννησω

απλα τωρα με ενοχλει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω ετσι το νιωθω ακριβως!Δε μου αρεσει καθολου οταν αγγιζουν ξενα μωρα για οποιο λογο κι αν το κανουν..ειδικα τωρα με τη γριπη. Και στο κατω κατω τι ειναι τα μωρα?Μπιμπελο για να τα αγγιζει ο καθενας? :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 8Α ΣΑΣ ΠΩ 2 ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ ΣΕ 1 ΜΕΡΑ !!!!!!

ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΜΑΡΣΙΠΟ ΠΑΩ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ Κ ΟΤΑΝ ΕΨΑΧΝΑ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΙΑ Κ...ΛΟΓΡΙΑ Κ ΤΟΥ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ Κ ΤΟ ΦΙΛΑΕΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

2 ΚΡΟΥΣΜΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΜΕ ΦΙΛΗ ΜΟΥ (ΣΤΟ ΜΑΡΣΙΠΟ ΤΟ ΜΩΡΟ) ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΣΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ Κ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΖΩ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΡΙΣΣΑ ΝΑ ΧΕΙ ΒΓΕΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΦΙΛΑΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ Κ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ¨ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΣΗΜΕΙΟ΄΄

ΜΟΥΡ8Ε ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΗΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΞΕΡΙΖΩΣΩ ΤΟ ΜΑΛΛΙ !!!!!!!!!!

ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ , ΕΔΩ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΜΟΥ ΧΕΙ ΕΡ8ΕΙ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΧΩΡΙΣ ΚΑ8ΑΡΑ ΧΕΡΙΑ ΕΠΙΑΝΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ Κ ΤΟΝ ΜΟΥΝΤΑΡΑ !!!

Ε Λ Ε Ο Σ !!!!!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Εφη εμένα τα πεθερικά μου που υποτίθεται ότι είναι και δικοί μου άνθρωποι είχαν παρεξηγηθεί και με λένε υπερβολική που τους έλεγα να πλένουν τα χέρια τους.

Εννοείτε ότι και στη μάνα μου και στον αδερφό μου τους το λέω συνέχεια.

Γενικώς είμαι λίγο υστερική αλλά δε με νοιάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προς Νανουκα μα δεν εχω δικιο? με το καθε ασχετο και ασχετη να ασχολουμαι? χωρια βεβαια ενα αλλο κουλο που κανουν το εχεις το παιδι σου ντυμενο με κοκκινο κολαν και κορδελα και με ρωτανε αγορι ειναι? υπομονη....... :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα και εγω στις αρχες ημουν με το αντισυπτικο στο χερι (την ειχαμε κανει πλουσια την εταιρεια λογω του οτι για να πιασουμε τον μικρο ολοι επρεπε να πλυθουμε μαυτο)

τωρα πια ολα τα βαζει στο στομα του,ακουμποαει τα παντα,γλυφει τα παντα..εχω βαλει και εγω ολο μου το χερι για να βγαλω το μισκοτο απο το στομα του σαν την ιφιγενεια...

οταν ομως ειμαστε εξω και γυρναμε του καθαριζω τα χερια του με μαντιλακια ντετολ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ. ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΟΟΟΟΟΟΛΟΟΟΙΙΙΙ ΤΟ ΠΙΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΥΛΑΝΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ. ΕΓΩ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝΕ!! ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΡΕ Γ...ΤΟ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΞΕΝΟ ΜΩΡΟ?? ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΛΑΧΤΑΡΑΩ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΙΟΝΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.madia ΚΙ ΕΓΩ ΝΤΥΝΩ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΕ ΜΠΛΕ ΦΟΡΜΑΚΙΑ, ΜΠΛΕ ΣΚΟΥΦΑΚΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΠΛΕ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΑΝΕ ΑΓΟΡΑΚΙ Η ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ?? ΣΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΝΤΥΣΕΙ ΜΕ ΦΟΡΕΜΑ ΡΟΖ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑΝ!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν επιτρεπω σε κανεναν ξενο να τον αγγιζει....συγνωμη δηλαδη ο αλλος εβαλε τα χερια του στον κω@@ του κ μετα πιανει το παιδι μου....που εγω με το που θα βγω απο την τουαλετα τα εχω πλυμενα, που ειμαι μανα του και ειμαι υγιεστατη.δηλαδη ελεος...

Αμα πεσει δεν θα καθομαι να τον καθαριζω αλλα δεν επιτρεπω να τον αγγιζουν στο δρομο...βλεπεις τον γερο φτυνει την ροχ@@@ κ μετα παει να πιασει το παιδι....τι να πω!!!

Και κανεναν δεν αφηνω να τον φιλαει..οποιος θελει στα πατουσακια (που φοραιε κ καλτσακια)...οτι μαθαινουν οι ανθρωποι ετσι κανουν...εγω λεω στον γιο μου το μωρο να το φιλαει στα μπουτακια...παντα εκει το φιλαει...δεν εχω προβλημα με τις φιλης μου η της αδελφης μου αλλαζουν μπουκαλια κ πιπιλες αμα εχει κατι το ενα θα κολλησει κ το αλλο..το ιδιο ομως ειναι να το φιλαει μια....ξενη που την προηγουμε θα ειχε κανει διαφορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που να δείτε εγώ τι κάνω... Γίνομαι εντελώς αγενής αφού δεν καταλαβαίνουν και χώνουν τα χέρια τους στο παιδί μου. Ακόμη και με γνωστούς μαλώνω. Όλοι βέβαια με κοροιδεύουν, μου λένε ότι είμαι υπερβολική αλλά δεν μασάω... Η πλάκα είναι ότι το κάνω και επιδεικτικά, όταν του πιάσουν τα χεράκια, βγάζω αμεσως τα αντισηπτικά μαντηλάκια και λέω με ύφος: "έλα μωράκι μου να πλύνουμε τα χεράκια αφού κανείς δεν καταλαβαίνει ότι δεν πρέπει να μας τα πιάνει!!!" Και φυσικά εκεί όλοι κομπλάρουν!!! :ohmy:

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου όμως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πατρινή μου φίλη σε συμπονούμε...ιδιαίτερα τέτοιες εποχές...

Ό,τι πρότεινε η Ιφιγένεια... :)

Φιλενάδα έχω κόψει τις βόλτες στον πεζόδομο...πολλές συναντήσεις και δεν παίζει τέτοιους καιρούς...αλλά αν έρθεις... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efi συμφωνω απολυτα με οσα λες.Ειναι τουλαχιστον

απαραδεκτο να πιανει κανεις τα χερακια ενος

μωρου,ποσο μαλλον τωρα,τις δυσκολες μερες που περναμε.

Το εχω ζησει και εγω απειρες φορες μεχρι σημερα και

εκνευριζομαι το ιδιο καθε φορα.

Παναγιωτα τα πεθερικα μου μια απο τα ιδια.

οταν τους ειπαμε να μην της πιανουν τα χερια και να το απαγορευουν

και στο σοι τους ειπαν πως κατι τετοιο δεν μπορουν να το πουν.

Και το καλυτερο...παρεξηγηθηκαν και μας ειπαν πως καλυτερα να μην τους πηγαινουμε το μωρο...και ειναι και το πρωτο τους εγγονι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ Ο ΠΑΝΟΣ ΜΟΥ 4 ΜΗΝΩΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΦΥΛΟΥΣΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ. ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΗ Η ΚΟΠΕΛΑ;; ΤΟΝ ΦΙΛΗΣΕ ΣΤΟ ΜΑΓΟΥΛΟ....!!!!! ΦΡΙΚΑΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΓΕΝΙΚΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΣΑΝΤΙΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΞΕΝΟΙ ΑΠΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΚΟΥΛΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ...ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΟΝΤΩΣ. ΟΜΩΣ ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΠΙΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΩΡΑΚΙΑ....ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφη , εχεις τα δικια σου απολυτα ! το χω δει και εγω το εργο και σε καταλαβαινω .

Με μαντηλακια detol , η μωρομαντιλα επι τοπου , και προσοχη κραξιμο θελει γιατι απο μυαλο .. ολο και καποια-ος ασχετος θα βρεθει να το κανει.

Σε ποιο Jumbo πηγατε ??? Αυτο στην Βεσο το βρισκω λιγο αποπνικτικο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efi21 έγραψε:

σημερα εγινε κατι που με εκνευρισε πολυ

ημουν στα jumbo με τη μαμα μου και τη μικρη

ολα μια χαρα μεχρι που οταν πηγα στο ταμειο και περιμενα τη σειρουλα μου

ερχεται μια και αρχισε να μιλαει στο παιδι και ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ

μου ηρθε το αιμα στο κεφαλι

με πιο δικαιωμα κυρα μου πιανεις το ξενο παιδι??????? :angry::angry:

που ξερω εγω τι εχεις πιασει εσυ??

εγω που ειμαι με τα αντισυπτικα στα χερια συνεχεια μ.....ς ειμαι???

μολις ειδα και το λιγδιασμενο το μαλλι.... ε εκει τα πηρα.

εννοειτε οτι της ειπα να μη πιανει το μωρο γιατι βαζει τα χερακια της στο στομα κτλ

γιατι το κανει αυτο ο κοσμος???? :angry:

συνεχεια οπου παμε καποιος θα απλωσει τα κουλα του στο παιδι μου.

ποτε θα κοψω κανα χερι δε ξερω!!!!!!!!!

μη μου πειτε οτι ειμαι υπερβολικη.

δε το δεχομαι με τοσα που ακουμε

με τι να τη καθαριζω σε τετοιες περιπτωσεις??

τα αντισυπτικα μαντηλακια κανουν???

Σε καταλαβαινω και εχεις απολυτο δικιο...Δεν ξερω ισως ειναι ανθρωποι που δεν σκεφτονται. Εμενα μου εχει τυχει να ερχεται παιδακι που ετρωγε σοκολατα (ηταν καμια 9 χρονων) η Αλεξανδρα ηταν τοτε 4 μηνων και της επιανε τα χερια με τις σοκολατες...Δεν ειναι για τα μικροβια μονο οκ...ειναι για το οτι αν η σοκολατα κατεβαινε στο στομα της μικρης θα της εφερνε βηχα και θα τη πειραζε σε τοσο μικρη ηλικια.

Αμεσως πηρα μαντηλακι προσεφερα και στο κοριτσακι περιπαιχτικα αλλα απο μεσα μου εβραζα με την μανα της που δεν την ειπε κατι!

Ακουω συνεχεια ειδικα τωρα οτι το ενα σχολειο κλεινει μετα το αλλο και ειμαι κερβερος με τα μικροβια...Η γριπη ειναι κατι που δεν ξερεις που και πως θα σε βρει...Τα μωρα μας ειναι μικρα και θελουν ασπιδα προστασιας απο εμας τους μεγαλους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας καταλαβαινω ολες, απολυτα!!!! ;););)

Ναι!!!ναι!!!ναι!!!! Ειμαι κι εγω μια υστερο, που δε θελει ν'αγγιζουν το παιδι της!!!!!!!! :angry: :woohoo: :angry: :woohoo:

Εγω νομιζα πως τα μαντηλακια detol κτλ απαγορευονται..... :dry::dry: και καθαριζα με μωρομαντηλα!!!! DETOL λοιπον!!!! ;):P:P:P

Κι οταν της ζουλανε, ασχετοι, τις μαγουλιθρες της......... :angry: :woohoo: :angry: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...