Μετάβαση σε περιεχόμενο

προβλήματα στα καρότσια maclaren;


Recommended Posts

Έχω αγοράσει το καροτσάκι maclaren xlr.

Σήμερα μας είπανε κάτι φίλοι μας πως ακούσανε στην τηλεόραση οτι έχουνε σοβαρά προβλήματα.

Οτι κόβονται τα δαχτυλάκια των μωρών...

Δεν ξέρω πώς μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο, ούτε κι αυτοί μου το εξηγήσανε.

Έχετε ακούσει κάτι σχετικό;

Δε σας κρύβω οτι αγχωθήκαμε πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κτι ακουσα και εγω για αυτο λενε πως εχουνε προβλημα στο κλεισιμο του καροτσιου. δεν ειμαι και συγουρη ομως και εμενα αλλοι μου το ειπαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑΝΟΥΚΑ...

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΡΟΤΣΙΑ MACLAREN

ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΩΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΧΡΟΝΟ.

ΑΣΕ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

εγω πριν 10 μερες περιπου πηγα σε ενα μεγαλο καταστημα για να παρω καροτσι και ο πωλητης εκει, μου ειπε οτι δεν μου το συνιστα αυτο το καροτσι, γιατι στην αμερικη εγινα 14 ακρωτηριασμοι κ αποσυρθηκαν πανω απο ενα εακτομυριο καροτσια εκει..

ετσι λοιπον πηρα της chicco..

τι να σου πω κοριτσάκι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγήκε επίσημη ανακοίνωση από την εταιρία πριν λίγες μέρες: http://recall.maclaren.us/

Αφορά μόνο τους κατοίκους ΗΠΑ και τα μοντέλα Βόλο, Triumph, Quest Sport, Quest Mod, Techno XT, Techno XLR, Twin Triumph, Twin Techno και Easy Traveller. Όσοι έχουν ένα από αυτά, επικοινωνούν με την εταιρία και λαμβάνουν ένα εξάρτημα που διορθώνει το προβληματικό, επικίνδυνο σημείο του καροτσιού.

Για την Ευρώπη ισχύει αυτό: http://www.maclarenbaby.com/europe/comp ... 6/lang,en/

(Με λίγα λόγια, στην Ευρώπη δεν έχουν σημειωθεί ατυχήματα, αλλά αν θέλετε, επικοινωνείτε με την Maclaren και παίρνετε το διορθωτικό kit)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Δυστυχώς, ατυχήματα έχουν σημειωθεί και στην Ευρώπη, και μάλιστα στην Αγγλία αρκετοί γονείς προχώρησαν σε αγωγές. Η Maclaren ανακοίνωσε στις 6 Δεκεμβρίου ότι θα διαθέσει δωρεάν κιτ επιδιόρθωσης σε όλη την Ευρωπαϊκή Ένωση. Στην Ελλάδα η αντιπροσωπεία ήδη διαθέτει τα κιτ από τα καταστήματα της στον Άλιμο και το Μαρούσι.

Για να το μάθω αυτό χρειάστηκε να πάω στο κατάστημα που αγόρασα το καροτσάκι και να επιμείνω μέχρι να επικοινωνήσουν με την αντιπροσωπεία. Προφανώς δεν έχουν ενημερωθεί ακόμα τα καταστήματα. Το κιτ το πήρα από την αντιπροσωπεία το Σάββατο. Είναι ένα πάνινο κάλυμα το οποίο καλύπτει το σύνδεσμο και δεν επιτρέπει στο δάκτυλο του παιδιού να μπει στο επικίνδυνο σημείο.

Το πρόβλημα δεν είναι τόσο μικρό όσο το δείχνει η Maclaren. Ο σύνδεσμος του καροτσιού δεν φαίνεται την ώρα που ανοίγει το καρότσι. Αν το μικρό δοκιμάσει να πιαστεί ξαφνικά από το σωλήνα του καροτσιού ο σύνδεσμος θα του μαγκώσει το δάκτυλο πρωτού το καταλάβεις. Μου έχει συμβεί δύο φορές και το έχω προλάβει στο τσακ.

Κατά την ταπεινή μου γνώμη η Maclaren χειρίζεται το θέμα με καταστροφικό τρόπο, ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι το πρόβλημα είναι γνωστό εδώ και 1 χρόνο τουλάχιστον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...