Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ!!ΑΠΟΓΑΛΑΚΤΙΣΜΟΣ.ΔΕ ΠΙΑΝΕΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ..


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΕΧΩ ΧΑΘΕΙ..ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΑΠΟΓΑΛΑΚΤΙΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΑΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΟΨΩ ΑΠΟΤΟΜΑ ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΠΙΝΕΙ ΓΑΛΑ...ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕ ΜΟΥ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΓΑΛΑ...ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΔΕ ΠΟΛΥΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΩΘΕΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ..ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΝΟ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΖΗΤΑΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΟΝΤΑΚΙΑ(ΕΣΚΑΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 23/11!!!!) ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ,ΑΛΛΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΑΡΚΕΙ ΠΛΕΟΝ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕ ΤΑΒΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ..ΕΙΠΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΣΥΜΠΗΡΩΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟ ΠΙΝΕΙ...ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ... ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρε το ποτηρακι για μωρα απο 6 μηνων +

εγω το εχω παρει και το εχει δεκτει παρα πολυ καλα

τωρα που αρχισαμε τις κρεμουλες και εμεις της δινω νερακι και οταν την βγαζω βολτα της δινω το ποτηρακι και το παιζει μεχρι να παμε καπου να την θηλασω

το μπιμπερο δεν θελει να το βλεπει ουτε ζωγραφιστο της το εδινα και εκανε εμετο

το πιανει και μονη της με τα χερουλακια και την καταβρισκει!!!

αφου οταν θελω να λειψω απο κοντα της πανω απο 5 λεπτα και την αφηνω με τον αντρα μου της το εχει εκει και πριν κλαψει της το δινει εστω και αδειο και παρηγοριεται!!και ειμαστε 5 μηνων ακομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΙΩΘΩ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΟ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΕΤΣΙ..ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΡΟΥΦΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΧΟΡΤΑΣΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΝUK ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ,ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΕΚΕΙ ΝΕΡΑΚΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑ ΡΟΥΦΑΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστο να το συνιθιζει και οταν θελει να φαει μην στεναχωριεσαι ξερει να πιει ετσι και η δικια μου μετα την κρεμα πινει λιγο νετακι και μετα το παιζει!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ξεκινησει τον απογαλακτησμο εδω και δυο μηνες και ακομη δεν εχουμε απογαλακτησει!

Εχει αντικαταστησει ολλα τα γευματα με το φαγητο αλλα γυρω στις 5 με 6 φορες την ημερα την βαζω στο στηθος διοτι το ζηταει!

να, και τωρα την εχω κι ας εφαγε γιαουρτι πριν 15 λεπτα!

Το βραδυ ξεκινησα(εδω και δυο μηνες) ξενο γαλα!

Αηδιαζε στο μπιμπερο!

Τελικα δεχτηκε το ποτηρακι που επινε νερακι!

Μην ανχωνεσαι για την δουλεια!

Το φιλοσοφισα και εγω το θεμα!

Θα αφησω να απογαλακτησει μονη της χωρις να της το στερισω!

Απλα ηθελα να μαθει στο ξενο γαλα ετσι ωστε οταν παω να μπορει να πιει εστω ενα μπουκαλι γαλα!

Οταν θα ειμαι στο σπιτι ας εχει και το μεμε αγγαλια!

Αναγκη ειναι και ασφαλεια δεν θα της το στερησω! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 6 ΜΗΝΩΝ ΑΡΧΙΣΑ ΑΠΟΓΑΛΑΚΤΙΣΜΟ.ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΓΚΡΙΜΑΤΣΕΣ ΟΤΑΝ ΕΝΟΙΩΘΕ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΜΠΟΥΚΑΛΙ.ΚΑΙ ΕΜΑΘΕ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΦΟΥ ΕΠΙΝΕ ΛΙΓΟ ΕΜΑΘΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΟ ΚΟΨΑΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΤΕ ΔΗΛ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΟΥΠΙΤΣΕΣ....ΚΑΙ ΑΝ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΠΕΙ ΠΕΙΝΑΕΙ ΘΑ ΤΟ ΠΙΑΣΕΙ ΕΙΤΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΕΙΤΕ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι θυλη του εδοσες καουτσουκ η σιλικονι. Γιατι ο δικος μου το καουτσουκ δεν το θελει με τιποτα. Ισσος να ειναι και η τρυπα του μπιμπερο. Εμεις δοκιμασαμε διφορα μπιμπερο για να καταλυξουμε στα κικο αυτα με το φαρδυ στομιο. Μονο σε εκεινα πινει. Το ποτυρακι, τωρα που ξεκινησαμε και εμεις φρουτα και σουπες δεντο θελει.Παιζει λογο και το πεταει κατω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

boymamma έγραψε:

ΛΕΤΕ ΔΗΛ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΟΥΠΙΤΣΕΣ....ΚΑΙ ΑΝ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΠΕΙ ΠΕΙΝΑΕΙ ΘΑ ΤΟ ΠΙΑΣΕΙ ΕΙΤΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΕΙΤΕ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ??
Δικια σου η αποφαση φυσικα αλλα μπορεις να συνεχισεις και αφου δουλευεις!

Τα πραγματα ειναι δυσκολα απο εδω και περα και πραγματικα το στηθος θα σε βοηθησει πολυ!

Βγαινουν τα δοντακια και ειναι μια παρηγορια!

Τωρα δεν δουλευεις!

Ειναι και οι τροφες που μπαινουν!

Σου ειναι κοπος να το βαζεις στο στηθος?

Για λιγο θα ειναι απο εδω και περα!

Εγω ενα μπουκαλι το δινω, ετσι για να μαθει!

Θα απογαλακτησει μονο του!

Θα παω δουλεια, θα λειπω και αντε να το βαζω μια με δυο φορες στο στηθος!

Καποια στιγμη δεν θα το θελει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εγώ τα ίδια έχω πάθει.(8 μηνών)

Μπιμπερό :δράμα και κλάματα.

Κύπελο: πιο πολύ για παιχνίδι.

Στήθος:Για πρώτη φορά νομίζω ότι έχει ελατωθεί το γάλα δεν χορταίνει και μάλλον για αυτό δεν κοιμάται καθόλου.

Πραγματικά τα έχω κάνει μπάχαλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα έγραψε:

Κορίτσια και εγώ τα ίδια έχω πάθει.(8 μηνών)

Μπιμπερό :δράμα και κλάματα.

Κύπελο: πιο πολύ για παιχνίδι.

Στήθος:Για πρώτη φορά νομίζω ότι έχει ελατωθεί το γάλα δεν χορταίνει και μάλλον για αυτό δεν κοιμάται καθόλου.

Πραγματικά τα έχω κάνει μπάχαλο.

Εχεις δωσει ξενο?

Εχει αντικαταστησει ολλα τα γευματα?

Εμενα η δικια μου φυσικα δεν χορταινει!

Το γαλα μου πλεον δεν μπορει να αντικαταστησει γευμα!

συμπληρωνει το γευματης!

Αντικαθηστα την πιπιλα που δεν πιανει!

Αντικαθηστα την σιγουρια, την ασφαλεια!

Τι θα πει δεν φτανει!

Ειναι αρκετο(ακομη και σταγονες) για να την κοιμησουν, για να την ηρεμισουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα για να αντλεις στη δουλεια σου τολεω εκ πειρας ειναι μανικη. Ξεζουμιζεσαι κανονικοτατα. Και αντε αν μπορεις να γζαλεις με το θηλατρο ακρετη ποσοτητα η αν το μωρο σου πινει κατεψηγμενο καλως. Αν ειναι σαν το δικο μου που πεταξα την τραπεζα γαλακτος που ειχα ετοιμασει γιατι δεν επινε το κατεψηγμενο...ασε που πανω απο 80 γραμμαρια ανα αντλυση και απο τα δθο στηθη δεν μπορω να βγαλλω!!! Οποτε ξυπναω την νυχτα- με ξυπναει ο μικρος- αντλω, αντλω το πρωη, αντλω στη δουλεια, μιλος γθυρησω....ασε πολυ αγελαδα αισθανομαι. Αλλα απο το στηθος δεν ξεκολαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συζητησε το με τον παιδιατρο αρχικα.και εγω στην αρχη αυτο ειχα αλλα μετα το συνηθησε.δωστου το μπουκαλι και οποτε το πιασει.α!μηπωσ δεν του αρεσει η θηλη που εχει το μπουκαλι?γιατι και γω ετσι την πατησα και τησ αλλαζα συνεχεια θηλεσ ωσπου επιασε την νυκ και τωρα μονο αυτη παιρνει!προσπαθησε το.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...