Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΧΙ ΣΤΑ ΄΄ΧΕΡΙΑ΄΄


Recommended Posts

Kοριτσι μου να σου ζησει η μπεμπουλα σου!!!!!!!!Ειμαι μαμα 4 παιδιων και μολις πριν 2 μηνες και γιαγια ενος γλυκου μπεμπουλη!οποτε εχω καποια εμπειρια στο θεμα που συζητατε...η γνωμη μου λοιπον ειναι να μην ακους κανεναν απο το περιβαλλον σου παρε το μωρακι σου αγκαλιτσα οταν σ'εχει αναγκη και παρηγορησε το μην το ξαναφησεις να κλαψει ποτε!!!!!!Δεν προκειτε να κακομαθει πιστεψε με απλα σου αποζηταει τη ζεστασια σου, ζηταει τη μανουλα του.Το κλαμα ισως να οφειλεται σε κολικους οποτε και σ'αυτη την περιπτωση επιβαλεται η αγκαλιτσα .Οσο για τις δουλειες του σπιτιου εκει πρεπει να ζητησεις βοηθεια απο του δικους σου για να εχεις δυναμεις και στο κατω κατω ας μην ειναι και ολα τελεια σ'αυτη τη φαση προτεραιοτητα εχει το σημαντικοτερο''η κορουλα σου'' ,Μην αγχωνεσαι παρε χωρις τυψεις το μωρο σου αγκαλια κλεισε τ'αυτια σου ,ζησε τις στιγμες και ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!φΙΛΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xristina m έγραψε:

Σ'ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΝΑ ΠΕΡΙΣΕΥΕΙ Η ΑΓΑΠΗ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ''

Με κάλυψε πλήρως η Χριστίνα... Είναι πολύ μωρό ακόμη για να μάθει αγκαλιές. Θέλει τη μανούλα του το νινάκι σου... 9 μήνες ήταν στην κοιλίτσα σου, στα ζεστά, χωρίς να το ενοχλεί τίποτα... Τώρα είναι μεγάλη αλλαγή και σε χρειάζεται.

Σου μιλάω τώρα εγώ που από την πολύ αγκαλιά έπαθα τενοντίτιδα και στα δύο μου τα χέρια! και έλεγα ταυτόχρονα ότι δε θέλω να μάθει το παιδί αγκαλιές... :silly:

Τώρα που είναι 7 μηνών σχεδόν σπάνια θέλει αγκαλίτσες. Τώρα έχουμε περάσει στο στάδιο του καραγκιόζη. Όλη μέρα τραγούδια, χορούς και λόγια για να περνάει η ώρα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσι μου να σου ζησει η μπεμπουλα σου!!!!!!!!Ειμαι μαμα 4 παιδιων και μολις πριν 2 μηνες και γιαγια ενος γλυκου μπεμπουλη!οποτε εχω καποια εμπειρια στο θεμα που συζητατε...η γνωμη μου λοιπον ειναι να μην ακους κανεναν απο το περιβαλλον σου παρε το μωρακι σου αγκαλιτσα οταν σ'εχει αναγκη και παρηγορησε το μην το ξαναφησεις να κλαψει ποτε!!!!!!Δεν προκειτε να κακομαθει πιστεψε με απλα σου αποζηταει τη ζεστασια σου, ζηταει τη μανουλα του.Το κλαμα ισως να οφειλεται σε κολικους οποτε και σ'αυτη την περιπτωση επιβαλεται η αγκαλιτσα .Οσο για τις δουλειες του σπιτιου εκει πρεπει να ζητησεις βοηθεια απο του δικους σου για να εχεις δυναμεις και στο κατω κατω ας μην ειναι και ολα τελεια σ'αυτη τη φαση προτεραιοτητα εχει το σημαντικοτερο''η κορουλα σου'' ,Μην αγχωνεσαι παρε χωρις τυψεις το μωρο σου αγκαλια κλεισε τ'αυτια σου ,ζησε τις στιγμες και ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!φΙΛΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσι μου να σου ζησει η μπεμπουλα σου!!!!!!!!Ειμαι μαμα 4 παιδιων και μολις πριν 2 μηνες και γιαγια ενος γλυκου μπεμπουλη!οποτε εχω καποια εμπειρια στο θεμα που συζητατε...η γνωμη μου λοιπον ειναι να μην ακους κανεναν απο το περιβαλλον σου παρε το μωρακι σου αγκαλιτσα οταν σ'εχει αναγκη και παρηγορησε το μην το ξαναφησεις να κλαψει ποτε!!!!!!Δεν προκειτε να κακομαθει πιστεψε με απλα σου αποζηταει τη ζεστασια σου, ζηταει τη μανουλα του.Το κλαμα ισως να οφειλεται σε κολικους οποτε και σ'αυτη την περιπτωση επιβαλεται η αγκαλιτσα .Οσο για τις δουλειες του σπιτιου εκει πρεπει να ζητησεις βοηθεια απο του δικους σου για να εχεις δυναμεις και στο κατω κατω ας μην ειναι και ολα τελεια σ'αυτη τη φαση προτεραιοτητα εχει το σημαντικοτερο''η κορουλα σου'' ,Μην αγχωνεσαι παρε χωρις τυψεις το μωρο σου αγκαλια κλεισε τ'αυτια σου ,ζησε τις στιγμες και ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!φΙΛΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

penelope_2 έγραψε:

Θελω επισης να διευκρινησω οτι εγω θελω πολυ να την εχω αγκαλια τη μικρη μου και να κοιμαται στο στηθος μου, ομως δεχομαι επικρισεις απο το συγγενικο μου περιβαλλον για το οτι την κακομαθαινω...

να πανε στα σπιτια τους να κανουν κουμαντο

θυμαμαι οτι στην αρχη ολοι επρεπε να παρουν την κορη μου αγκαλια εκτος απο εμενα για να μην την κακομαθω

ευχαριστως να δωσω και σε αλλον να την κρατησει αγκαλια οχι ομως να μου λεει τι θα κανω

τωρα δεν μου λενε τιποτα αλλα οταν μου λενε να την σηκωσουν αυτοι που μου το ελεγαν απο το καροτσι η το παρκο τους λεω οχι μην μου την κακομαθεις δεν κανει ;)B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει το κοριτσακι σου .Κοιτα να δεις τι συμβαινει .Αν για μια γυανιακ ο τοκετος ειναι δυσκολος δηλαδη αν τα παιζουεμ απο το φοβο καια πο τους πονους , φαντασου οτι αυτο που συμβαινει στομωρακι ειναι δεκα φορες μεγαλυτερο μεσαστη κοιλια σου ητα προσττευομενο και ενιωθε την ασφαλεια που του εδεινες και ξαφνικα αυτο άλλαξε βρεθηκε σε να αλλο χωρο.

Το μονο γνωστο περιβαλλον για εκεινη εισαι εσυ η μυρωδια σου η αγκαλια σου οποιος αλλος καινα τη περει αγκαλαι δνε θα ηρεμησει οπβς σε σενα .Ειναι πολυ μικρούλα για να μαθει αγκαλιτσα.Την έχει ανάγκη αυτη την αγκαλια ειναιμεσα στην διαδικασια που περναει ενα μωρο.Οπως εχει αναγκη το γαλα και το μπανιο ετσι μεγαλυτερη αναγκη εχει την αγκαλια σου .Τωρααν το εχεισ αγκαλιτσα μπορεις αντης μιλας χωρις αν την κουνας να της λες τα γλυκολογα που εσυ μονο ξερεις.Αυτο πυ χρειαζετε η μικρουλα ειανινα νιωσει οτι η αμαμ της εχει χαλαρωσει οταν θαεισια εσυ ηρεμη θα ιναικαι το μωρο ακι θα κατσει απο τηναγκαλαι σου στο κρεβατακι της .Σου ευχομαι ολα αν πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλύψατε και μένα με τις απαντήσεις σας.

να σας πω την αλήθεια το είχα ένα άγχος και εγώ γιατί όπου να'ναι γέννας και ήθελα να δω τι είναι τελικά καλύτερο σε αυτό το θέμα, περίμενα να το κουβεντιάσω με τον παιδίατρο μας! μετά τις απαντήσεις σας όμως θα είμαι αυτοκόλλητη με τη μικρή μου χωρίς άγχος..

pinelonph άνοιξε την αγκαλίτσα σου για την κορούλα σου και άσε τους άλλους να κουρεύονται! ο καθένας ας κάνει κουμάντο στα δικά του παιδιά! είναι καλο να μας συμβουλεύουν αλλα μέχρι εκεί. μην γίνετε η γνώμη των αλλωνών δικό σου πρόβλημα!!!!

φιλάκια poolla!!!!!!!!!να μας φιλήσεις και την μικρούλα σου!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου μην ακούς κανέναν!Εσύ ξέρεις το καλύτερο για το μωρό σου δηλαδή, αυτό που χρειάζεται και που ζητάει.Μην τις στερείς αγκαλίτσες.Τα μωρά το μονο που χρειάζονται για να μεγαλώσουν σωστά και να νιώθουν ασφάλεια είναι η αγκαλιά της μαμάς τους.Μάθε να μην ακούς κανέναν ή αν ακούς τις νουθεσίες του περίγυρου κρατα αυτό που θεωρείς εσύ σωστό για το δικό σου παιδί.

Φιλικά,Μαρία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω απο την καρδια μου ολες!!!!!

Εχετε ολες δικιο...θα κλεισω τα αυτια μου και θα μεγαλωσω το νινι μου οπως εγω θελω....

Ελενη μου εδωσες πολυ καλη ιδεα ως προς την αντιμετωπιση των αλλων!!!ευχαριστω

Φιλια σε ολες τις μανουλες και στις μελλουσες!!!

Ειστε ολες πολυ γλυκες και πραγματικα με βοηθησε η γνωμη σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν προλαβα να διαβασω ολες τις απαντησεις!

αλλα κενενα παιδι δεν κακοεμαθε απο την αγκαλια!

νοιωθουν ασφαλεια!

9 μηνες ακουγε τους χτυπους της καρδιας σου και τωρα μενει επι 15 λεπτα να κλαιει μονο στην κουνια?

μπορεις να παρεις ενα σλινγκ!

απολαυσε τις αγκαλιες!

σε ενα χρονο θα το κυνηγας να το παρεις αγκαλια και δεν θα καθεται!

μοναδικες στιγμες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

penelope_2 έγραψε:

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τις συμβουλες...θα τις ακολουθησω...

Θελω επισης να διευκρινησω οτι εγω θελω πολυ να την εχω αγκαλια τη μικρη μου και να κοιμαται στο στηθος μου, ομως δεχομαι επικρισεις απο το συγγενικο μου περιβαλλον για το οτι την κακομαθαινω...

Καταλαβαινετε!!!!!

ευχαριστω και παλι ολες σας κοριτσια...

τελικα τα σογια σε αυτες τις περιπτωσεις μονο να σε μπερδεψουν καταφερνουν. Στις περισσοτερες απο μας -αν ρωτησεις- τα ιδια ελεγαν.Εσυ...το χαβα σου :P μην ακους κανεναν,εσυ εισαι η μανουλα του.Παρτο αγκαλιτσα και μονο καλο θα κανεις! Και οπως ελεγε και μια κοπελα παραπανω (σορυ δεν θυμαμαι πια) μεχρι αν παει 6 μηνων θα χουν γυμναστει τα χερια σου κ δεν θα καταλαβαινεις :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕλένηΧ έγραψε:

aggeliki 30 έγραψε:

δεν μπορω να το δω!! :huh::blink::blush:[/quote:1el9fk56]

ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ LINK ΤΗΣ ΕΡΤ... ΤΩΡΑ ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ, ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ...

ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΑ SITE ΠΟΥ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ... ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!! :huh:

MΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙΣ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΑΠ' ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Η ΑΠΟΨΗ ΤΩΝ "ΑΛΛΩΝ" ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ...

http://www.antifono.gr/portal/index.php ... CF%82-2009

ΚΙ ΕΔΩ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΤΟ BUFERING... :unsure:

ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki 30 έγραψε:

ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ LINK ΤΗΣ ΕΡΤ... ΤΩΡΑ ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ, ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ...

ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΑ SITE ΠΟΥ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ... ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!! :huh:

MΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙΣ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΑΠ' ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Η ΑΠΟΨΗ ΤΩΝ "ΑΛΛΩΝ" ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ...

http://www.antifono.gr/portal/index.php ... CF%82-2009

ΚΙ ΕΔΩ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΤΟ BUFERING... :unsure:

ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ!!! :)

ευχάριστv!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άκου να δείς...

Μεγαλώνω 2 μωρά μέσα σε 1,5 χρόνο περίπου...

Η κόρη μου, είναι 15 μηνών και ο γιός μου 4 μηνών.

Είμαι κι εγώ κατά των "χεριών" και της υπερβολικής αγκαλιάς,

γιατί πραγματικά τα μωρά συνηθίζουν καταστάσεις.

Την κόρη μου κι εγώ μέχρι 4 μηνών, την κουνούσα στην καλαθούνα μέρα-νύχτα.

Αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα με την μέση μου από τότε...

Την μετέτρεψα από δική μου βλακεία, σε ένα παιδί που ακόμη και τώρα 1,5 χρονών, όταν την βάλω στο κρεβατάκι της κλαίει πρίν κοιμηθεί.

Γι'αυτό και τον γιό μου προσπαθώ, να τον βάλω σε σειρά από τώρα, γιατί δεν θα την παλέψω καθόλου με 2 παιδιά πού θα κλαίνε για να κοιμηθούν.

Τον μπέμπη, τον έβγαλα από την καλαθούνα πολύ πιο νωρίς γι'αυτό τον λόγο.

Κοιμούνται στο ίδιο δωμάτιο και τον μπέμπη για να κοιμηθεί, επειδή κλαίει κι αυτός στην αρχή, τον κουνάω λίγο (ελάχιστα) στα χέρια, κοιμάται και τον πάω σιγά σιγά στο κρεβατάκι του (να μην ξυπνήσει και η μικρή) και τέλος.

Την αγκαλιά δεν θα την αποφύγεις ξέχνα το !

Είναι μωράκια και είναι λογικό.

Απλά προσπάθησε να μη συμβαίνει αυτό όλη μέρα γιατί καταντάει υπερβολικό από μόνο του.

θα πιαστεί το κορμάκι του συνέχεια αγκαλιά.

Καλό κουράγιο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Η δική μου γνώμη είναι να κάνετε όσες αγκαλίτσες μπορείτε! Χρειάζεται να νοιώθει ασφαλειά το μπεμπάκι. και αυτο γίνεται στην αγκαλια της μαμάς του- και του μπαμπά του κτλ. Εμένα τη δική μου την είχαμε συνέχεια στα χέρια όταν ήταν νεογέννητη! Και δεν είναι καθόλου κακομαθημένη τελικά, όπως λέγανε οι εξω. Πλέον αισθάνεται τόσο γεμάτη απο αγάπη και τόσο ασφαλής που θέλει και χρόνο ν κάθεται μόνη με τα παιχνίδια της! Αγάπη, ασφάλεια, αγκαλιές και φιλια θέλουν μόνο! Να τα αγαπάς και να το νοιώθουν! Αυτό πιστευω εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΝΕ ΟΣΟΙ ΛΕΝΕ ΟΧΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΛΛΑ....

ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ

ΚΛΑΙΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ??????

ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΑΜΕΝΗ ΑΛΛΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 20ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 5 ΚΙΛΑ,Η ΠΛΑΤΗ ΜΟΥ ΜΕ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ!!

ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ....ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΣΟΥ ΣΠΑΡΑΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ.ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!

ΟΠΟΤΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΥΚΟΛΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΧΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΙΔΙΑ!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΜΗΖΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ.

ΥΠΟΜΟΝΗ...ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΠΙΣΤΕΥΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΠΕΙΝΑΣ, ΟΤΙ ΔΙΨΑΣ Η ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΕΝΑ ΦΙΛΙ, ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ, ΕΝΑ ΓΛΥΚΟ ΛΟΓΟ, ΕΝΑ ΧΑΔΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙΣ!! ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?? ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΜΕ ΠΑΡΑΠΟΝΟ? ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΤΙ ΘΕΛΕΙ... ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ. ΝΟΙΩΘΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΧΑΜΕΝΟ.. ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΕΙ. ΕΔΩ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΑΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ Ο ΚΑΥΜΟΣ... ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΥΜΕΝΟΥΛΙΑ... ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Purple μου να σου ζήσει το μωράκι σου!!! :)

Και μένα μια από τα ίδια... Χέρια και πάλι χέρια, δεν κάθεται αλλιώς ο κατρουλής... Και μάλιστα όχι όπως να ναι στα ΄χρια, αλλά προτιμάει τη στάση που τον έχω όταν είναι να ρευτεί. Πιάνεται έτσι αγκαλίτσα και ξεχνιέται με τις ώρες... Στην αρχή μου είχε πέσει ο σβέρκος αλλά τώρα φαίνεται συνήθισα. Και γω νομίζω ότι είναι μικράκια ακόμα για να τους απαρνηθούμε τις αγκαλίτσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...