Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόνος στο στήθος


Recommended Posts

Κορίτσια βοηθείστε με εδω και 1 εβδομαδα με ποναέι το στήθος μου παρα πολύ ουτε να κοιμηθω μπρούμυτα δεν μπορω πια καλά καλά απο τον πόνο. Είναι και στα δυο η ενόχληση αυτη και ξεκίνησε στα μεσα του κύκλου μου και η ενόχληση που νιώθω είναι στις θηλές και γυρω απο αυτές.

Σκέφτηκα μήπως ήταν λόγω της ωορηξίας μου γιατι τοτε ξεκίνησε αλλά ακόμα με ενοχλούνε και περιμένω να αδιαθετήσω στις 7/12

Τι να κάνω? Μακάρι να είναι μια εγκυμοσύνη αλλά φοβάμαι μην είναι κάτι άλλο άσχημο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχεις...περιμενε να δεις αν θα σου ερθει περιοδος και αν οχι θα ξερουμε τι ειναι... :laugh: :laugh: :laugh:

αν δεν ξεπρηστουν και μετα το βλεπεις...ή περιοδος ειναι ή εγκυμοσυνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα λινάκη χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω κάπως έτσι ήταν στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μη σου πω ακριβώς έτσι δεν έχει σημασία αν δεν προχώρησε αλλα έτσι ήμουν σου εύχομαι γλυκιά μου να είναι το σποράκι σου k να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα το στηθος μου ειχε τετοιο πονο που νομιζα οτι ειχα κατι δερματικο! Φαντασου οτι εκανα ντουζ και οταν τα ακουμπουσα για να πλυθω εσκουζα, ή οταν εβγαζα τον στηθοδεσμο...Χωρις να θελω να σε επηρρεασω αλλα ειναι ενα μεγαλο συμπτωμα κι αυτο!

Μακαρι να εισαι εγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι βρε κορίτσια να είναι για καλό αυτή η ενόχληση που νιωθω γιατι ειλικρινά δεν το έχω ξαναπάθει ποτέ αυτο αφου να φανταστείτε έψαξα στο google να δω μήπως το σύμπτωμα αυτο που έχω ειναι κατι άσχημο.

Ακόμα με πονάει το άτιμο αντε μια εβδομάδα υπομονή να κάνω να δω τι θα γίνει.

Σας ευχαριστώ!! Φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα με πονούσαν στην αρχή της εγκυμοσύνης μου και μέχρι πριν λίγο καιρό ακόμα πονούσαν (είμαι 19 εβδομάδων τώρα). Ακριβώς όπως είπε η Αννιώ πόναγα, στο ντους νερό έριχνα πάνω και πόναγα, τα ακούμπαγα κατά λάθος και φρίκαρα! Εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη. Αφού σε μια εβδομάδα περιμένεις, κάνε λίγο υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ!!!Να δω θα με φαει η αγωνία μέχρι να περάσει αυτη η εβδομάδα αλλά δεν θέλω να ενθουσιάζομαι γιατι έχω φάει τα μούτρα μου πολλές φορές απο την υπερβολικη αισιοδοξια μου περιττά.

Να σε ρώτησω κάτι πότε ξεκίνησε να σε πονάει το στήθος σου? Γιατι όπως έχω ξαναγράψει εμενα ξεκίνησε στα μέσα του κυκλου μου και με βάζει σε σκέψεις μήπως είναι απο την ωορηξία μου που είχα τότε και απλά μου έμεινε ο πόνος στο στηθος για να μου δώσει φρούδες ελπίδες. Φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λινάκι σαν να ακούω εμένα. λίγο πριν μάθω ότι ήμουν έγκυος είχα πολύ έντονους πόνους στις θηλές, κάτι που δεν το είχα ποτέ πριν που περίμενα την περίοδό μου. είχα και εγώ χ...στει επάνω μου από φόβο μήπως ήταν κάτι κακό. τελικά ήταν ένα σποράκι στην κοιλίτσα μου...

εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι και για σένα ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου και σύντομα να γίνει και νινάκι στην αγκαλίτσα σου... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φατσούλα μου σ'ευχαριστώ πολύ, απο το στόμα σου και στου Θεού το αυτί. Έχω μεγάλη αγωνία και περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες για να δω αν τελικά έχω ελπίδες για να ελπίζω.

Ενα αλλο που έχω είναι οτι δεν προλαβαίνω να βγω απο την τουαλέτα και αισθάνομαι να τρέχουν υγρά απο κάτω μου άοσμα και διαφανή. Μηπως είναι επειδή περιμένω να αδιαθετήσω σε 7 ημέρες όμως????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε θυμάμαι στις πρώτες μέρες αν είχα πολλά υγρά αλλά σίγουρα μετά την 8η εβδομάδα είχα. αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι όταν περιμένω περίοδο έχω μια δυσοσμία αλλά στην εγκυμοσύνη όντως ήταν άοσμα.

περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου, ειλικρινά μακάρι να είσαι εγκυούλα μας λείπουνε τα καλά νέα τώρα τελευταία... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λινάκη_1980 έγραψε:

Αχ!!!Να δω θα με φαει η αγωνία μέχρι να περάσει αυτη η εβδομάδα αλλά δεν θέλω να ενθουσιάζομαι γιατι έχω φάει τα μούτρα μου πολλές φορές απο την υπερβολικη αισιοδοξια μου περιττά.

Να σε ρώτησω κάτι πότε ξεκίνησε να σε πονάει το στήθος σου? Γιατι όπως έχω ξαναγράψει εμενα ξεκίνησε στα μέσα του κυκλου μου και με βάζει σε σκέψεις μήπως είναι απο την ωορηξία μου που είχα τότε και απλά μου έμεινε ο πόνος στο στηθος για να μου δώσει φρούδες ελπίδες. Φιλακιαααα

Δεν θέλω να σου δώσω φρούδες ελπίδες. Εμένα άρχισε να με πονάει τόσο πολύ αφού είχα μάθει ότι είμαι έγκυος. Από πριν όμως μου είχε πρηστεί αρκετά και πόναγε, αλλά όπως με πόναγε κάθε μήνα πριν την περίοδο. Η διαφορά με την τελευταία φορά ήταν ότι δεν ξεπρήστηκε λίγο πριν αδιαθετήσω, όπως γινόταν συνήθως, αλλά έμενε όλο και πιο πρησμένο. Σε κάθε γυναίκα όμως αυτές οι λεπτομέρειες διαφέρουν. Εγώ είχα μικρό στήθος πάντα και ίσως γι' αυτό να μην πόναγα αρχικά. Μπορεί όντως να είναι από την ωορηξία. Όπως και νά 'χει αν δεν δεις καθυστέρηση καλύτερα να μην έχεις ελπίδες και απογοητευτείς. Σε μια βδομαδούλα θα μάθεις! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λινάκη μου,μην αγχώνεσαι!και γω πριν κάνω το test την τρίτη που μας πέρασε και δω ότι ήταν θετικό το αποτέλεσμα είχα τα ίδια συμπτώματα!!!πολύ έντονος πόνος στο στήθος(βεβαια εγώ έχω κάθε μηνα με την περίοδο πόνο στο στήθος)αλλα παρόλα αυτά δεν ήταν αμελητέος ο πόνος.είχα επίσης και πολλά υγρά όπως εσύ.υπομονή μερικές μερούλες και θα μάθουμε πολύ σύντομα!προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι αυτές τις μέρες και θα δεις που όλα θα πάνε υπέροχα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι βρε κορίτσια να σας πω και εγω τα εύχαριστα νεα σύντομα.

Με το καλό να φέρετε στον κόσμο τα μωρούλια σας και παρακαλώ στείλτε μου την θετική σας ενέργεια.

Πολλά φιλάκια και πάλι σας ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξανα εδώ λοιπόν. Τελικά ακόμα να αδιαθετήσω βρίσκομαι στην 2η μερα καθυστερησης. Τι να κάνω δεν ξέρω. Έχω βγάλει κάτι μπιμπικάκια άσπρα στις θηλές μου που ποτέ άλλοτε δεν τα είχα ξαναβγάλει και επίσης κοίταζοντας το στήθος μου σήμερα είδα στις θηλές μου να φαίνονται γαλάζιες φλέβες.

Α!! Εγω πριν αδιαθετήσω 2-3 ημέρες πριν συνήθως βγάζω σπυράκια στο πρόσωπο όντως την Τετάρτη έβγαλα 3 σπυράκια και περίμενα να αδιαθετήσω αλλά τελικά τίποτα ακόμα. Τι να κάνω ??

Ευχαριστώ :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

test δεν θέλω να κάνω γιατι υπάρχει ενα μικρό ποσοστό το αποτέλεσμα να έιναι λάθος. Θα περιμένω μέχρι την Πέμπτη και αν δεν έχω αδιαθετήσει θα παω την Παρασκεύη νωρίς - νωρίς να κάνω χοριακη και θα είναι η δευτερη που θα κάνω (την προηγούμενη την έκανα τον Αυγουστο και ήταν αρνητικότατη) ελπίζω να είναι και η τυχερή τσιμπιά :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καταλαβαίνω πραγματικά οτι σας έχω κουράσει με τις ερωτήσεις μου αλλά μόνο με εσας μπορω και λεω αυτα που με απασχολουν.

Οπως βλέπετε στο tickeraki μου βρίσκομαι στην 4η μερα καθυστερησης, την 1η μερα καθυστέρησης εκανα ενα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό η ερώτηση μου είναι η εξής :

Γιατι έχω βγαλει σπυράκια στο προσωπο όπως βγάζω καθε φορα που πέριμενω περίοδο? Που είναι η περιόδος οεο? Και το στήθος μου ακόμα απλησίαστο ειναι.

Φιλάκιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw linaki mou 8a ekana test !opws kai ekana!vasika isws sou vghke arnhtiko giati h sullhpsh egine argotera..ta sumptwmata sunadoun me auta mias egkunosunhs omws epeidh polles fores mas paraplanei kai h periodos mas..egw opws proanefera 8a ekana to test.den 8a to afhna etsi!!!na eisai xalarh pantws!!!!:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...