Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS !ΕΡΕΥΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΓΡΙΠΗΣ Η1Ν1


TEO COOL

Recommended Posts

Εγώ κορίτσια που είμαι τρομερά φοβιτσιάρα με τις αρρώστιες και ψάχνομαι μέχρι εσχάτων, δε θα το κάνω..δε θα κάτσω να σκάσω που πέθαναν 14 άτομαι από τα 800.000 που νόσησαν(μόνο απο αυτά που έγιναν γνωστά..άλλοι τόσοι που την πέρασαν στο ντούκου χωρίς να το καταλάβουν...)!!!Σιγά το ποσοστό!!!Εχω τις ίδιες πιθανότητες να πεθάνω απο γρίπη όσες και να σκοτωθώ σε τρακάρισμά..έλεος!!Αν είναι να μου τύχει ας μου τύχει!!!Με τέτοια ποσοστα δε θα τρελαθώ κιόλας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εν τω μετάξύ οι ειδήσιες κάνουν ότι μπορουν για να μας τρομοκρατήσουν και να μας αλλάξουν γνώμη..τονίζουν συνέχεια πόσοι χιλιάααδες πάνε για το εμβόλιο..ή μιλουσαν για μια 16 χρονη που είναι συνειδητοποιημένη και ώριμη επειδή τάχα μου πήγε και έκανε το εμβόλιο ή ότι αυξάνονται τα κρουσματα κάθε μέρα..χαίρω πολύ!!!Τέτοια μανία να κάνουμε το εμβόλιο πρώτη φορά..λες και κινδυνεύουμε να αφανιστουμε σαν είδος..και σιγά το πράγμα!!!Τα κρούσματα αυξάνονται!!!Όχι οι νεκροί!!!!!Τρέλα μιλάμε..τρέλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CRAZY, ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΑΝΕΒΑΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΄΄ΑΚΟΥΣΑ΄΄ΚΑΠΩΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ, ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΩ ΤΑ ΕΞΗΣ:

ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΜΕ ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΄΄ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ΄΄.

ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΕΣ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΚΥΚΛΟΥΣ.

ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ......

ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ (ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ) ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΧΤΕΙ ΤΟ 2008 ΚΑΙ Η ΓΡΙΠΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ ΦΕΤΟΣ (??????? :dry::dry: )

ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΔΟΚΙΜΗΣ 8-10 ΧΡΟΝΙΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ ΣΤΟ 6ΜΗΝΟ???

ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΓΡΙΠΗ, ΕΙΤΕ ΑΥΤΗ ΛΕΓΕΤΑΙ Η1Ν1 ΕΙΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ, ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΝΟΣΟΥΜΕ,ΑΛΛΑ ΗΠΙΑ.

ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΕΒΑΡΗΜΕΝΟ ΙΑΤΡΙΚΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ....

ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.

ΓΙΆΥΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΤΣΕΚ-ΑΠ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ,ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΥΜΨΗΜΕΡΟΥΜΕ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν διαβάσεις και τις επόμενες απαντήσεις μου, θα δεις ότι δεν είμαι καθόλου υπέρ του εμβολιασμού. Ίσα ίσα, μ'εκνευρίζει αφάνταστα το ότι μας ρίχνουν το μπαλάκι για να αποφασίσουμε εμείς!!

Αυτό που επισήμανα είναι ότι το συγκεκριμένο κείμενο έχει γραφτεί από κάποιον Δρ. που δηλώνει ζωγράφος! Αλλά εσφαλμένα όλοι ή οι περισσότεροι που το διαβάζουν θεωρούν ότι επειδή δηλώνει Δρ. αυτό σημαίνει και ότι είναι γιατρός! Ενώ κάτι τέτοιο δεν φαίνεται από πουθενά!

Κι εννοείται πως δεν κατηγόρησα εσένα σε καμία περίπτωση, εσύ απλώς ανέβασες το κείμενο και καλά έκανες, γιατί κάποιος άλλος στο έστειλε.

Αυτό που εγώ ήθελα να πω είναι να φιλτράρουμε όλα όσα ακούμε, τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο!

Και συμφωνώ απόλυτα με αυτά που γράφεις!! Αν ο κόσμος έκανε πιο συχνά τσεκ απ και ήξερε τι του γίνεται, δε θα'χαν χαθεί κάποιοι άνθρωποι από τη γρίπη. Ουσιαστικά δεν είναι η γρίπη που τους σκότωσε, αλλά ο συνδυασμός ενός άλλου νοσήματος που ίσως δε γνώριζαν ότι έχουν, μαζί με τη γρίπη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια πιστευω οτι αν μας ποναει η καρδια θα παμε σε καριολογο, αν εχουμε γυναικολογικα θα παμε σε γυναικολογο....οι μονοι που μπορουν να μας εξηγησουν για το εμβολιο ειναι οι επιδημιολογοι κ οχι οι αλλοι...

αυτο που λετε με φαρμακοβιομηχανιες πιστευψτε με δουλεψα σε μεγαλη φαρμακοβιομηχανια της ελλεαδος κ ειδαν πολλα τα ματακια μου...φανταζομαι οτι εχετε βαλει ολοι ορους απο την συγκεκριμενη εταιρεια....σε ολες γινοντε...κ χειροτερα.

ομως ποτε ακουστηκε με μια γριπη να πεθαινουν ανθρωποι, οι υγιεις ανθρωποι να εινια διαδωληνωμενοι κ εγω δεν ξερω τι αλλα...η μας κοροιδευουν κ δεν πεθανε κανενας ή θελουν να τα παρουν χοντρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΒΕΒΑΡΥΜΕΝΟ ΙΑΤΡΙΚΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΓΡΙΠΗ. ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ Ο ΧΑΜΟΣ ΜΕ ΤΗ ΝΕΑ ΓΡΙΠΗ, ΤΟΣΟΙ ΠΕΘΑΙΝΑΝ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΙΝΕΣ ΠΟΥ ΕΞΕΛΙΣΣΟΝΤΑΝ ΣΕ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ..

ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΟΥΣ (ΚΥΡΙΩΣ ΠΑΙΔΙΑ-ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ) ΠΟΥ ΗΔΗ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΗ ΓΡΙΠΗ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ..ΟΙ ΠΑΧΥΣΑΡΚΟΙ,ΟΙ ΚΑΡΔΙΟΠΑΘΕΙΣ,ΟΙ ΚΑΡΚΙΝΟΠΑΘΕΙΣ ΚΛΠ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΙΠΗ ΑΥΤΗ..

ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ (8,5 ΜΗΝΩΝ) ΕΚΑΝΕ ΠΥΡΕΤΟ, ΛΑΡΥΓΓΙΤΙΔΑ(ΜΕ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ),ΜΠΟΥΚΩΜΑ ΚΑΙ ΒΗΧΑ. Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΝΕΑ ΓΡΙΠΗ. Η ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΥΠΟΠΤΗ..

ΣΤΟΝ ΚΑΤΩ ΟΡΟΦΟ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΜΕΝΕΙ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΤΟΥΣ (8 ΧΡΟΝΩΝ). Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ 4 ΜΗΝΩΝ. ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΚΟΡΗ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΝΕΑ ΓΡΙΠΗ (ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥΣ..)

ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΠΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΕΡΒΟΛΗ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΔΙΟΤΙ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΔΙΙΣΤΑΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ..ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΤΗΣ ΓΡΙΠΗΣ..

ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εγώ σας συστήνω το να διαβάσετε το παρακάτω άρθρο:

http://www.homeopathy.gr/homeopathy/swi ... h1n1.shtml

Μέσα σε όλη αυτή την τρομολαγνία υπάρχουν και φωνές που παραθέτουν τα στοιχεία ως έχουν...

skowronski-metafrasi2.jpg

Για τους κολοσσούς της φαρμακοβιομηχανίας, ο ιός της νέας γρίπης εξελίσσεται σε πακτωλό. Ο παγκόσμιος τζίρος από την προμήθεια του αντιγριπικού εμβολίου αναμένεται να φτάσει τα 10 δισ. δολάρια, καθώς ο φόβος δεν γνωρίζει ύφεση [94]. Όπως αναφέρει ο βρετανός επιδημιολόγος Tom Jefferson από τον μη κερδοσκοπικό οργανισμό Cochrane Collaboration: «Η σημασία της γρίπης έχει υπερτιμηθεί, αφού πρόκειται για θέματα εξουσίας, κονδυλίων για έρευνα και επιστημονικού γοήτρου. Γύρω από την επαπειλούμενη πανδημία γρίπης έχει στηθεί ολόκληρος μηχανισμός - με μεγάλα χρηματικά ποσά, άσκηση επιρροής, καριέρες και ολόκληρα ινστιτούτα! Όλα αυτά χρειάζονταν μόνο έναν μικρό μεταλλαγμένο ιό» [99].

flu-figure5.jpg

Στην ίδια κατεύθυνση κινούνται και οι συστάσεις του κ. Χ. Μουτσόπουλου, καθηγητή της Ιατρικής Αθηνών και ειδικού στα αυτοάνοσα συστηματικά νοσήματα: «Η δημιουργία τρομολαγνικών σεναρίων είναι πολυπαραγοντική. Υπεισέρχονται παράγοντες που καμία σχέση δεν έχουν με τη δημόσια υγεία. Τα σενάρια της αυξημένης θνητότητας δεν έχουν επιστημονική βάση, προκαλούν σύγχυση και φόβο στον κόσμο και, τότε, ο λύκος στην αναμπουμπούλα χαίρεται. Έτσι, πωλούνται περισσότερα φάρμακα κατά των ιών, δίδονται τεράστια ποσά για την ανάπτυξη εμβολίων αμφιβόλου αξίας και δημιουργούνται ειδικές συνθήκες νοσηλείας για ασθενείς που δεν τις χρειάζονται. Όπως θυμάστε, είχαμε τρομοκρατηθεί με την αναγγελία άλλων δύο επικείμενων πανδημιών: του SΑRs και της γρίπης των πτηνών. Και οι δύο ήρθαν και έφυγαν σαν κομήτες. Μήπως η πανδημία της νέας γρίπης δημιουργείται για να υπηρετήσει σκοπιμότητες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...