Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΤΟ,Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες,θα ήθελα πολύ να μοιραστώ μαζί σας και ειδικά με όλες αυτές τις κοπέλες που προσπαθούν με χίλιους δυο τρόπους να γίνουν μανούλες,την δική μου ιστορία προσπαθώντας να δώσω κουράγιο και πίστη ότι όλα μπορούν να συμβούν αρκεί να χαλαρώσετε.Προσπαθούσα 2.5 χρόνια και μετά από αμέτρητες εξετάσεις δικές μου και του συζύγου μου κατελήξαμε να ξεκινήσουμε με σπερματεγχύσεις έχοντας στο μυαλό μας ότι εάν μέχρι ιανουάριο δεν τα καταφέρναμε θα πηγαίναμε για εξωσωματική.όλο αυτό το διάστημα με είχε πιάσει ψύχωση με το πότε θα μείνω έγκυος και κατέληξα στο να μη μπορώ να ευχαριστηθώ τίποτα απ'όλα αυτά που μπορείς να ζήσεις ανέμελα με τον σύντροφο και τους φίλους σου όταν δεν υπάρχει ένα μωρό.κάναμε την 1η προσπάθεια σπερματέγχυσης τον σεπτέμβριο χωρίς αποτέλεσμα κι επείδη πήρα αρκετές ορμόνες παρόλο που εγώ δεν είχα πρόβλημα,ο γιατρός μας είπε πως θα αφήσουμε ένα μήνα κενό για να ξαναπροσπαθήσουμε.(να σημειώσω πως από ορισμένους γιατρούς κατα τη διάρκεια των εξετάσεων μας ειπώθηκε πως το σπέρμα μας είναι κατευθείαν για εξωσωματική).για κάποιο λόγο παρά τα αποτελέσματα της 1ης προσπάθειας δεν το πήρα κατάκαρδα παραμόνο σκέφτηκα πως είναι θαύμα και μόνο που είμαι γερή εγώ,ο άντρας μου και η οικογένειά μου και πως όλα τ'άλλα θα έρθουν.Στον μήνα που πέρασε δεν σκέφτηκα ιδιαίτερα το θέμα της εγκυμοσύνης,απόλαυσα τις εξόδους μου,τον έρωτα με τον άντρα μου και περίμενα χωρίς ιδιαίτερο άγχος και με πολύ καλή ψυχολογία ,να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω πάλι τις ένεσεις.Η περίοδος όμως δεν ήρθε ποτέ!!κι όσο κι αν δεν μπορούσα να το πιστέψω ναι είμαι έγκυος!!όχι γιατί βελτιώθηκε το σπέρμα μας απλά γιατί ίσως ήταν η μοναδική φορά που δεν αγχώθηκα!γι'αυτό καρίτσια θέλω να καταλήξω μέσα από τη δική μου ιστορία,πως το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να είστε ψύχραιμες να χαρείτε όσο μπορείτε τη σχέση σας με τον άντρα σας και να πιστέψετε πραγματικά πως με την σημερινή επιστήμη δεν υπάρχει ζευγάρι που να μην κάνει παιδιά αρκεί κι εσείς να χαλαρώσετε!συγνώμη για τον όγκο του μυνήματος,εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο γεννα και σε ευχαριστουμε πολυ για αυτο το αισιοδοξο μυνημα που μας είπες...Σου ευχομαι ότι καλυτερο και να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο σου

ειναι υπεροχο που μπορουμε και βιωνουμε τετοια αισθηματα.Το ιδιο συναιβει και με μια πολυ καλη μου φιλη και τωρα φαντασου ειναι στον ογδοο.Αλλα και απο εδω και περα χρειαζεται ψυχραιμια και μην ακους οτι σου λεει ο καθενας.Κι εγω ειμαι στην 25η εβδομαδα περιμεν ενα κοριτσακι και δεν εχω καταλαβει τιποτα περα απο μια σταναχωρια που ειχαμε για την καρδια της μπεμπας μας.Με το καλο

Ατζελινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεννα ποσο θαρρος πηρα με το μυνημα σου δεν μπορεις να φανταστεις.Εμεις προσπαθουμε περιπου 2.5 χρονια και με ενα σπερμα χαλια αν παρω ςσ σωστο το δευτερο σπερμοδιαγραμμα.Μονο για εξωσωματικη ειναι αυτο το σπερμα αν ισχυει το αποτελεσμα μας ειπε η γυναικολογος μου.Ετσι αποφασισαμε με τον καινουργιο χρονο να κανει ενα τριτο σπερμοδιαγραμμα να δουμε τι πραγματικα γινεται!Εγω πλεον εχω αποβαλλει το αγχος μου παρα πολυ και απλα περιμενω την περιοδο μου καθε μηνα.Αυτη πιστη στο ραντεβου της δεν μπορω να πω :P Απλα το εχω παρει αποφαση οτι θ'αργησω πολυ να μεινω εγκυος και απλα απολαμβανω την ζωη μου.Μακαρι ομως να ερθει οσο πιο γρηγορα γινεται!Χαιρομαι που τα καταφερατε και εχεις το αγγελουδι σου.Τα καλυτερα σου ευχομαι και παντα υγεια για ολους σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΠΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΥ.. :P

ΝΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΠΩΣ ΕΚΑΝΑ Κ ΕΓΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΧΡΟΝΙΑ,ΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΨΥΧΩΣΗ,ΠΩΣ ΕΚΛΑΙΓΑ ΩΡΕΣ ΜΠΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ "ΜΑΜΜΥΛΑΝΔ" ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΘΑΡΡΟΣ..Κ ΕΙΧΑ ΠΛΟΥΤΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΤ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ....

ΟΤΑΝ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ ΜΟΥ..(ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΤΕΣΤΠΑΠ Κ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ)ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2...2 ΛΕΩ ΜΗΝΕΣ ΤΗΝ ΞΑΝΑΕΠΙΣΚΕΦΤΙΚΑ :laugh: :laugh: :laugh: ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΓΙΑΤΙ.. :P

ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ Κ ΘΑ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ...ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ.. ;)ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Κ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΚΟΜΗ Κ ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΣΑΣ!!ΛΙΓΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΝΑ ΜΑΣ ΦΟΡΤΙΖΕΙ??ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΗ Η ΜΕΛΛΟΥΣΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΑ,ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ??..ΟΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να εισαι καλα να εχεις μια παρα πολυ καλη εγυμωσυνη μια παρα πολυ ευκολη γεννα κ να κρατησεις στην αγκαλια σου ενα παρα που γερο κ δυνατο μωρακι

με την δικη σο προσωπικη ιστορια μου δινεις παρα πολυ κουραγιο να συνεχισω να ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα κ καποια στιγμη θα εχω κ εγω ενα σπορακι μεσα στην κοιλιτσα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ηταν τελειο το μηνυμα σου....ιλικρινα συγκινηθηκα ετσι απροοπτα που ηρθε το θαυματακι!!! εγω περυσι ημουν σαν την τρελη και κανενα αποτελεμα...ετσι απο το καλοκαιρι και μετα εγινα αλλος ανθρωπος..ακομα και την επομενη περιοδο στο περιπου την θυμαμαι...αλλα μετα την ιστορια σου θα χαλαρωσω ΑΚΟΜΑ πιο πολυ... φιλακια!!!και να εισαι γερη και εσυ και η γλυκια σου οικογενεια τωρα που μεγαλωνει!! χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστουμε......ευχαριστουμε πολυ......

Να εισαι γερη και μακαρι να κυλυσει ομορφα η εγκυμοσυνη σου...

Ειναι πολυ σημαντικο να ακουμε τετοιες ιστοριες ολες εμεις που προσπαθουμε και αγωνιουμε...Αλλωστε τα περασες κι εσυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω το πιστεύω κορίτσια και θα σας πω την ιστορία μιας καλής μου φίλης, η κοπέλα είχε δύο αποβολές και μια εξωμήτριο κύηση που είχε ως αποτέλεσμα να αχρηστευτεί η μία της σάλπιγγα, παρόλα αυτά ήταν και είναι αισιόδοξος άνθρωπος δεν το βαλε κάτω και συνέχισε τις προσπάθειες

δεν έμενε όμως έγκυος, είχαν αγχωθεί πολυ και οι δύο όσο αισιόδοξοι και να ήταν, επρεπε να μετακομίσουν για επαγγελματικούς λόγους οπότε είπαν οτι θα ασχοληθουν ξανά με το θέμα μετα την μετακόμιση κι αν δεν

έβλεπαν αποτέλεσμα θα κάναν εξωσωματική και τελικά εμεινε έγκυος η κοπέλα και ήταν έγκυος στη μετακόμιση και δεν το ήξερε και όλα πηγαν καλά, έκαναν έναν φοβερό μπόμπιρα και μετά χωρις να το περιμένουν ήρθε και ο δευτερος εξίσου φοβερός...

διώξτε κλωτσιδον το άγχος! ευχομαι καλή επιτυχία σε όλες σας με το καλό να δείτε το πιο όμορφο φασολάκι στην κοιλίτσα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...