Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΥΣΙΑ, ΓΥΡΙΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ.......


Recommended Posts

ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ!!!!!

Κορίτσια μου, καλές μου φίλες, καταρχήν σας χρωστάω μια μεγάλη συγνώμη που χάθηκα έτσι, αλλά λίγο με τα παιδιά, λίγο με τη δουλεια......φασκελοκουκούλωστα.

Τέλος πάντων, να σας εξιστορίσω το γεγονός.

Εδώ και 3 μήνες προσπαθούσα να πείσω τον άντρα μου να βάλουμε μπρος για το 3ο. Αλλά δεν ήθελε. Κάπου είχε δίκιο. Ο Κωνσταντίνος τώρα είναι 10 μηνών. Θα μας πέφτανε δύσκολα. Anyway, μετά απο πολλές αποτυχημένες προσπάθειες, καταφέραμε να φύγουμε ένα διήμερο (το επόμενο των εκλογών), και πήγαμε Τρίκαλα Κορινθίας. Να ξεφύγουμε λίγο. Να δείτε την φίλη σας, στο τζακούζι απέναντι απο το τζάκι....όλα τα λεφτά. Εκεί λοιπόν μάλλον παίχτηκε η τελευταία πράξη της συζήτησης για το παιδί.

Γυρίσαμε, όλα καλά, πέρασαν οι μέρες, και πριν 3 εβδομάδες, εντελώς στο άσχετο, έχοντας μια εβδομάδα καθυστέρηση αλλά και τρομερούς πόνους περιόδου, ξυπνάω το πρωί και εντελώς μηχανικά, αποφασίζω να κάνω τεστ φαρμακείου (είχα ένα για ώρα ανάγκης). Το κάνω, κλείνω το καπάκι, το αφήνω πάνω στην μπανιέρα και βγαίνω να ξυπνήσω την Μαριλή για τον παιδικό. Και ξαφνικά λέω "πού πάς βρε όργιο, έχεις αφήσει ένα τεστ εγκυμοσύνης μέσα" και γυρνάω στο μπάνιο. Το κοιτάζω, ΘΕΤΙΚΟ. Ξύπνησα, ώρα ήταν. Τώρα λέω? τί κάνουμε?

Ντύνω την μικρή και την πάω εγώ στον παιδικό γιατί απέναντι είναι ένα μικροβιολογικό εργαστήριο. Κάνω χοριακή, παίρνω το απόγευμα τηλέφωνο, και ακούω, "συγχαρήτήρια, 2412 μονάδες". Ωραία, τα μάθαμε τα μαντάτα, τώρα πώς το λένε στο Βασίλη?

Περίμενα να γυρίσει απο την δουλειά, και την ώρα που άλλαζε, πάω μέσα και του λέω "αγάπη μου, θυμάσε που λέγαμε να πάμε μία εβδομάδα στους γονείς σου στο Καρπενήσι μετά την Πρωτοχρονιά? ναι μου λέει. Ε, δεν ξέρω αν θα μπορώ να ταξιδέψω" του απαντώ. Κόκκαλο ο Βασίλης, εμένα να με πιάσει ένα σπαστικό γέλιο, μαζί με κλάματα, να μην μπορώ να αρθρώσω λέξη. Του πήρε λίγη ώρα να καταλάβει τί εννοούσα. Δεν μιλούσε, απλά σκεφτόταν για ώρα. Όταν πια ήρθε στην κουζίνα και έφαγε, ήρθε, με αγκάλιασε, με φίλησε και μου είπε, "δηλαδή τώρα θα είμαστε τρίτεκτνοι?" ναι του απαντώ, και γυρίζει και μου λέει "έπρεπε να τσιμπήσω κάτι για να το συνειδητοποιήσω". Και σκάσαμε στα γέλια.

Πήγα και στον γιατρό, το είδα, όλα καλά. Η Μαριλή το περιμένει πώς και πώς, όλο στην κοιλιά μου είναι, ο Κωνσταντίνος δεν θα πάρε χαμπάρι γιατί είναι πολύ μικρός, και έτσι φίλες μου καλές, φτού και απο την αρχή.

Είμαι πολύ χαρούμενη, σαν να είναι το πρώτο μου. Ελπίζω να έχω τόσο καλή εγκυμοσύνη όσο και στα άλλα δύο. Και εύχομαι σε όλες τις φίλες που περιμένουν με ένα πόνο, και σε αυτές που προσπαθούν, γρήγορα τα πολυπόθητα νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ τι ομορφη ιστορια.....

Με πηραν τα ζουμια παλι.... Με το καλο ευχομαι και με μια ομορφη εγκυμοσυνη!!! :)

Α στο καλο...συγκινηθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σια σε ευχαριστώ πολύ, εύχομαι ότι καλύτερο και σε σένα.

Μαρινάκι, αντε, κάνε άλλο ένα. Τι περιμένεις? Θα στα πώ και στο fb

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ομολογώ ότι συγκινήθηκα αν και δεν σε ξέρω.. τί σου κάνουν οι ορμόνες, ε;

Με το καλό και με έναν πόνο! Λατρεύω τα πολλά παιδιά.. εμείς είμαστε 4 και πίστεψεμε τα παιδιά είναι ευλογία!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Χαρα μου πολυ χαρηκα!!!!!σου ευχομαι μια πολυ καλη εγκυμοσυνη!!! :laugh: ;):):cheer::lol: :silly: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηριααααα! :) :laugh: :woohoo: Μπραβο, πολλη χαρηκα :):) Πρωτον για την αποφαση σου για τριτο παιδακι και δευτερον για την επιλογη σου να πας στα Τρικαλα Κορινθιας αφου ειναι το χωριο του πατερα μου :woohoo: Σου ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις ενα υγειστατο μωρακι. Μηπως να επισκεφτω το χωριουδακι μου μπας και κανω κι εγω το πολυποθητο δευτερο παιδακι επιτελους.... :laugh: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρα τι ομορφα νεα με το καλο κοπελα μου το τριτο σας μωρακι :cheer:

τον τελευταιο καιρο λιγα ειναι τα ζευγαρια που περνουν απαφαση για τριτο μπραβο σας.... :):):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπρααααααααβο!!

Ξερω τι επαθες, απο τη στιγμη που εκανες το δευτερο, και ενω ειχες πει τερμα, περικυκλωνεσαι ξαφνικα απο τριτεκνους και ως δια μαγειας τυχαινει!!

Συγχαρητηρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μπράβο κουκλίτσα μου! 3πλη ευτυχία τώρα πια!!!

Αν κι εσύ είσαι "παλιά καραβάνα" και τα ξέρεις καλύτερα απο εμάς σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!

Πραγματικά οι ορμόνες μου βαράνε τιλτ, στο σημείο που το είπες στον άντρα σου...τι γλυκούλης!

Νομίζω τώρα παίρνεται και άδεια ταξι, περιπτερου κ.λ.π....έτσι δεν είναι? Τυχερούληδες!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο να εχεις μια παρα πολυ καλη εγκυμωσυνη κ να κρατησεις στην αγκαλια σου ενα πολυ γερο μωρακι

να χαιρεσαι κ τα αλλα 2 αγγελουδια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...