Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γειτόνισσα...τι λέτε;;


tirogaridaki

Recommended Posts

Συμφωνω με τα κορίτσια...ξεκινάς με μια ΚΑΛΗΜΕΡΑ

χαρωπη χαρωπη...έχεις απο δίπλα τον Δημητράκη

και κάτι θα πει και αυτη η γιαγιά....κάτι θα πουν

τα μικρά....θα κυλήσει η κουβέντα...

Πάντως η ιδέα του κέικ δεν μου άρεσε

εγώ θα προτιμούσα να μου φερνες κανα

ΠΙΤΟΓΥΡΟ!!!!! χαχαχα :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"τιρογαριδακι" έγραψε:

Γιατί για να μιλήσω στον μπαμπά δεν παίζει με τίποτααα!!!χεχεχε...

Ποτε μη λες ποτε Φανουλα!!

Στο ακριβως διπλα μας σπιτι μενει ενα ζευγαρι εδω και 3 χρονια... η 'μεγαλη Κυρια' ποτε δεν μας μιλα ουτε καλημερα δεν λεει ουτε σε εμενα ουτε στον αντρα μου! ο αντρας της ειναι ακριβως το αντιθετο μας μιλαει, εχει καλεσει τον αντρα μου για ποτο στο σπιτι τους, εχει ενα μικρο περιβολακι και μας φερνει φρεσκες ντοματουλες φρεσκια κρεμμυδακια κτλ. Αυτη η ΚΟΤΑ ουτε καλημερα δεν λεει ασε που οταν βγαινουμε ταυτοχρονα στην αυλη κρυβεται η ΓΑΙΔΑΡΑ!

Κοιταξε αυτο με το κεικ ουτε εμενα μου αρεσει το καλυτερο ειναι ενα καλημερα σας και εκει αρχιζει η κουβεντα. Διοτι κακα τα ψεματα και απο μια καλημερα καταλαβαινεις με τι ανθρωπους εχεις να κανεις! Φιλακια! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα...και μενα μου αρέσει ο πιτόγυρος!!!χαχαχαχαχα...εκεί είναι που θα τα βρισκαμε και θα βρωμοκοπούσαμε όλη μέρα σκορδίλα!!!:) χεχεχεχε...

ΚΟιτάξτε κορίτσια..να σας πω πως έχει για να με βοηθήσετε καλύτερα καθώς ο τρόπος προσέγγισης της καλημέρας δεν είναι και τόσο ευκολος...η γειτονιά μας είναι ένας δρόμος που έχει σχεδόν εναλλάξ σπίτια(πότε αριστερά ποτε δεξιά..) και μπορέι και δίπλα να μην έχεις κανένα γείτονα. Το δικό τους σπτι λοιπόν είναι στη γωνιά του δρόμου κι έτσι δε φαίνεται καν απο μας..όπως και το δικό μας σπίτι δε φαίνεται απότο δικό τους..συνήθως τους πετυχαίνω με το αυτοκίνητο όταν περνάω νακάθονται η γιαγιά με το μωρό στη βεράντα..οπότε..αντε να πεις καλημέρα!!!! Εν τω μεταξύ είχα σκεφτεί να τους αφήσω μια καρτούλα για τη ζωγραφική παιδικ΄ών δωματίων που κάνω κι έτσι να γίνει η γνωριμία..όμως το μετάνιωσα και πήγα και την άφησα ένα βράδυ έξω από την πόρτα...χαζομάρα το ξέρω...

Εν τω μεταξύ είναι η μόνη οικογένεια με μωράκι στην ηλικία του Δημητράκη εδώ κοντά στη γειτονιά και μου φαίνεται πολύ καλή ιδέα για παρέα..ειμαι κι εγώ πολύ ντροπαλή..σχεδόν ακοινώνητη!!!Δεν ξεκινάω παρέες εύκολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετα απο 35 χρονια Αιγαλιωτισσα φευγω και παω σε ενα ερημικο τοπο που εμεναν οι αθλητες το ΟΛΥΜΙΑΚΟ ΧΩΡΙΟ οταν ηρθα εδω δνε ειχε τιποτα ερημια μαγαζια κλειστα και σε μια πολυκατικια 8 διαμερισματων να ειμαι μονη μου , να σκουπισω το κλιμακοστασιο επειδη οι αλλοι ακοαμ εφτοιαχναν τα σπιτια τους και ειχε σκονη καιεγω να λεω ΚΑΛΗΜΕΡΑ στα αδεια διαμερισματα η παρακρουση σ εολο της το μεγαλειο.Περασν οι δυο πρωτες εβδομαδες και ημουν σε ασχημη κατασαση τοτε μιαμερα οι απεναντι ενα ζευγαρι πιο μεγαλο γυρω στα 50+ μας φωναξαν για ενα καφε ετσι μπηκα στη διαιδικασια αν γνωριστουμε καιμε τους απο κατω στην ιδια πολυκατικια στη πορεια βεβαια δεν μπορω να πω οτι κολλησαμε ναι καλη γειτονια αλαλ εμχρι εκει μου φεροναται ομορφα το ιδιο και εγω .

Στη συνεχεις ηρθαν και οι υπολοιποι στη πολυκατικια πηγα λοιπον ακι τους ειπα :οτι χρειαστειτε χτυπηστε μου καιε τσι κολλησαμε .

Ειμαστε εδω τεσσερα χρονια σχεδον δνε μπορω αν πω οτι εχω συνηθισει η οτι μουαρεσει το απεχθανομαι το μερος αλλα τουλαχιστον εχω να πω μια κουβεβντα με εναν ανθρωπο.

2 μηνες τωρα ενα ζευγαρι απεναντι πηρε το σπιτι το οποιο το εφτοιαχναν η κοπελα ειχε δυο παιδακια εα αγορακι συνομηλικο με το Σταυρο ακι ενα μωρο 8 μηνων εβλεπα λοιπον να ερχετε καινα μην εχει κανεναν να της κρατησει τα παιδια ετσι λοιπον μια μερα που εφευγαν και πηρα το μεγαλο αγορακι που επαιζε κατω με τα παιδια της γειτονιας της ειπα οοτι αν θελει εχω ενα παρκο μπορει αν βαλει εμσα το μικρο η κοπελα το δεχτηκε πολυ καλα και απο εκεινη την ημερα γιναμε κολλητες .Τωρα μετακομισα κιολας και της εχω δωσει το θαρρος να ειναι σαν το σπιτι της οπως καικεινη το ιδιο .Κανεις τη κινηση ΚΑΛΗΜΕΡΑ τι κανετε ; μενουμε εκει τα παιδια μας ειναι συνομηλικα αν θελετε ελατε να πιουμε ενα καφε να παιξουν κιολας.Αχ σε αυτη την πολη με τοσα που γινονται φοβομασται να μιλησουμε και εχουμε δικιο αλλα να σου πω κανε εσυ τι κινηση δενε χεις αν χασεις τιποτα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!  Λοιπόν είχαμε αυτή τη συζήτηση και στο μάθημα με τις μαίες χθες.. θα πάρουμε εντέλει και μας κατετόπισαν και ως προς το ποια ζώνη είναι πιο ασφαλής για την εγκυμοσύνη και τι να προσέξουμε.. το θεώρησαν σημαντικό όμως για την ασφάλεια μας και του μωρού να πάρουμε οπότε θα πάρουμε..
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!!!  Υποθέτω ήταν καλή η καμπύλη ζαχάρου μου παρότι το φοβόμουν.. περιμένω από Δευτέρα να μιλήσω και με την ενδοκρινολόγο να πάρω το οκ της..!  Είχαμε και μάθημα χθες στο κέντρο με τις ανεξάρτητες μαίες!! Ήταν φοβεροί όλοι τους!! Σκεφτείτε το μάθημα ήταν 6 με 8 και φύγαμε 10(!!).. απάντησαν στην όποια απορία.. μας ανέλυσαν και γραφικά με κούκλες, διάφορα slides κτλ τη διαδικασία του τοκετού κάθε είδους.. πολλές πληροφορίες που αγνοούσα.. και σκεφτείτε θεωρώ τον εαυτό μου και "ψαγμένο"!! 🤦😅😅 Αξίζει σίγουρα να κάνετε ειδικά όσες δεν έχετε κάνει ποτέ.. Και έτσι επειδή ζήλεψα και εγώ χθες από τη @Θέτις Κ. μας, έβαλα το σύζυγο να με τραβήξει φωτογραφία βραδιάτικα..😳🤭😅
    • Ίσως αυτό να συμβαίνει και σε μένα! Δεν ταίριαξα με αυτά τα τεστακια εγώ. Σήμερα είμαι 16η ημέρα και έχω παρά πολλά υγρά, όποτε είμαι σίγουρη πως μέχρι αύριο θα έχω ωορρηξία. Με αυτά τα συμπτώματα παααντα είχα θετικό τεστ και τώρα παραμένει αχνό! Ούτε καν δείχνει πως πλησιάζει σε μια μέρα το θετικό. Θα κάνω ξανά και το απόγευμα και βλέπουμε. Πάντως επαφή θα επιδιώξουμε, γιατί πιστεύω στα συμπτώματα μου.
    • Ναι ναι έχεις δίκιο εγώ δε το διόρθωσα ποτέ 😁...πως τα πάτε εσείς κορίτσι μου??👣
    • Μήπως εννοείς την 7η? Γιατί αν θυμάμαι καλά έχει καμία εβδομάδα που σαραντισατε. Άρα λογικά τώρα είναι 7 εβδομάδες. Ή μπερδεύομαι?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...