Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΦΙΑΛΤΕΣ!!


Recommended Posts

Ρε κορίτσια δεν ξέρω τι παθαίνει ο Παντελής μου... αλλά κάθε φορά που κοιμάται κλαίει με φωνές και τσιρίδες διαρκείας στον ύπνο του...Τον παίρνω αγκαλιά , προσπαθώ να τον ξυπνήσω για να τον ηρεμίσω αλλά δεν ανοίγει το μάτι.. εκεί τα έχει κλειστά και κλαίει με κανονικό δάκρυ..

Αφήστε που τελευταία του έδεινα σίδηρο (βάσει ιατρού γιατί δεν έπαιρνα εγώ λόγω δισκοίλιας) και έσφηξε αυτός ο καημένος και μου ζωρίζεται ακόμη και στον ύπνο του...κάνει γέφυρες απο το ζόρι του που τεντώνετε για να κάνει τα κακάκια του το πουλάκι μου!Και όλα αυτά στον ύπνο του..

Δεν ξέρω τι να τον κάνω .. μήπως φταίει το γεγονός που τον χώρισα απο το δωμάτιο μας απο 3 μηνών; (εδώ και 1,5 μήνα δηλ.) Λέτε να φωβάτε που κοιμάτε μόνος στο δωμάτιο του;

Τί να τον κάνω.. παίζει ρόλο αυτό στην ψυχολογία του ;

Εάν τον αφήνω να κοιμάται μαζί μου δεν είναι πολύ πιθανόν να μη θέλςι το κρεβάτι του μετά;

Εσάς; Τι σας συμβαίνει επι του θέματος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Αν καταλαβα καλα το μωρακι σου ειναι 5 μηνων σχεδον?

Δεν νομιζω να βλεπει εφιαλτες απο τοση μικρη ηλικια!

Εμενα η κορη μου απο 18 μηνων ξεκινησε ολλο το σκηνικο και το συνεχιζει μεχρι και τωρα καμια φορα!

Ειναι 3 ετων!

Πιστευω οτι ποναει!

Κατι τον ενοχλει!

Ισως εχει υπερενταση!

Ισως σε ζηταει, γιατι ειναι μικρουλι ακομη!

Δεν πιστευω οτι εχει εφιαλτες!

Τον θηλαζεις?

Πως εχει δυσκοιλιοτητα?

Εκανες κατι γι'αυτο?

Να ξερεις πως μπορει να τον ενοχλουν και τα δοντακια του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθες το βράδυ αντιμετώπισα το ίδιο σκηνικό! Κατά τις 00:30 μόλις με είχε πάρει λίγο ο ύπνος πετάχτηκα από τις στριγκλιές της μικρής που κοιμόταν από τις 22:00. Πήγα την πήρα αγκαλιά και ενώ κοιμόταν έκλαιγε με αναφιλητά και τσιρίδες! Πέθανα από το φόβο μου! Την πήρα αγκαλιά, τη χάιδευα, της μιλούσα ήρεμα... Τίποτα... Για 10 λεπτά έσκασε από το κλάμα, μέχρι που ξύπνησε με είδε και ξεράθηκε!!!

Είναι 6,5 μηνών η δικιά μου και απ'ότι κατάλαβα κάποιο όνειρο είδε και ταράχτηκε! Εμένα όμως μου έκοψε 10 χρόνια από τη ζωή μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου ,Καντινού !

Ναι είναι 4,5 μηνών και μάλλον θα θέλει να κοιμάται μαζί μου ακόμη..

Η δυσκοιλιοτητα είναι ένα μεγάλο κεφάλαιο τελικά τις τελευταίες μέρες για τον Παντελή,

Προχθές , που είχε να ενεργηθεί το παιδί 3 μέρες είχε σπαράξει στο κλάμα και στις τσιρίδες προσπαθόντας να τα κάνει αλλά μάταια .. δεν μπορούσε.. πήρα τηλ. τον γιατρό μου και μου ' πε ναολλ περιμένω άλλη 1 μέρα αφού θηλάζει μόνο το παιδι.. και να του δίνω πολύ χαμομήλι..καταλύξαμε να κάνουμε κλείσμα για να ησυχάσει ο μικρός , κρύος υδρώτας τον έποιανε.. και τα κακάκια μας? σαν δεμένη σάλτσα! Δεν ήταν και τόσο σφιχτά ποιά!Σήμερα 2 μέρες μετά ξαναενεργήθηκε αλλά με πολύ ζώρι πάλι και γκρίνιαα..

Μάλλον πρέπει να προσέχω ποιο πολύ τι τρώω εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου χαρίζω και ένα καρματάκι για το ενδιαφέρον και τις συμβουλές σου!

Ευχαριστώ! Φιλιά στην κορούλα σου είναι σκέτη γλύκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα σημερα ειναι ετσι.. :dry: και γω πονος θα ελεγα οτι ειναι.Αφου λες οτι δυσκολευεται κιολας,κανε λιγο μασαζακι στην κοιλιτσα. Παρε και τον παιδιατρο αυριο, αφου κλαει ετσι το παιδι κατι το ποναει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Ανταποδειδω το καρμακι!

Θελω να σου πω επεισης μερικα πραγματα!(εξυπνη δεν το παιζω, απλα τα γνωριζω).

Οταν το μωρο θηλαζει ακομη και μια εβδομαδα να κανει να ενεργηθει δεν το λεμε δυσκοιλιοτητα ΑΝ το μωρο δεν δυσανασχετει!

Το μωρακι σου διχνει να δυσανασχετει και η λυση ΔΕΝ ειναι το τσαγακι,(διοτι θα του γεμισει την κοιλιτσα του και το δικο σου γαλα θα αρχισει να μειωνεται).

Η λυση ειναι να του κανει ενα κλισματακι να ξαλαφρωσει!

Το ειχε παθει και η δικια μου και της εκανα κλισμα και απο τοτε ξαλαφρωσε και δεν ξαναεκανε!

Προσεχε φυσικα τι τρως και εσυ!

Τωρα, για τα νυχτερινα ξυπνηματα οπως σου ειπα ισως ειναι τα δωντακια η ποναει η κοιλιτσα του!

Αν πιστευεις οτι εχει εφιαλτες η σε αναζηταει, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να πηγαινεις στο δωματιο του και να του δινεις αυτο που ζηταει!

ειναι μικρουλη ακομη και φυσικα την μαμα την θελει!

Μην ανχωνεσαι ομως περασαμε και εμεις απο αυτο το λουκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!ΣΕ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ!!ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ...ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ!!!ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΑΚΙΑ!!!Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΤΡΙΝΕΙ ΤΑ ΥΠΟΘΕΤΑ ΓΛΥΚΕΡΙΝΗΣ..ΠΟΛΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ!!ΤΟ ΚΛΙΣΜΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΕΣΧΑΤΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ!!!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ..ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΝΩΡΙΣ!!!ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ 8 ΣΧΕΔΟΝ ΜΗΝΩΝ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΥΠΝΟΔΩΜΑΤΙΟ!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΕΚΕΙ!!ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΜΕΡΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα.και εγω ειχα παρομοιο προβλημα αλλα οταν ηταν 7 μηνων περιπου.ειχαμε περασει τους κολικους-ειχαμε μεχρι 4 μηνων-και για 1,5 μηνα καθε βραδυ ειχαμε το ιδιο σκηνικο αλλα οχι μονο μια φορα και 2 και 3 φορες το ιδιο βραδυ.τελικα ηταν απο τα δοντια του.πολυ υπεφερε μεχρι να βγουν τα πρωτα ο καημενουλης.παντως για να φοβαται δεν νομιζω που του αλλαξες δωματιο ειναι ακομα μικρουλης για κατι τετοια.μηπως ποναει η κοιλιτσα του κατι σαν κολικους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...