Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS ΒΙΝΤΕΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟ


papaki70

Recommended Posts

Καλα, εχω παθει πλακα!

Ποτε δεν περιμενα να ακουσω τετοια πραγματα για τα εμβολεια που κανουμε στα παιδια μας!

Αργω, που θα μπορουσα να δω αυτες τις πληροφορειες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

toulouse έγραψε:

"θαυμαθεο" έγραψε:

Βλεπω μεγαλη αγνοια σχετικα με το θεμα εμβολιων..Καταρχας οταν αναφερεσαι σε εμβολιο του καρκινου γενικα και αοριστα..για ποια μορφη μιλας??Ποιον τυπο καρκινου, σε τι γκρουπ ασθενων?? Δεν ειναι ετσι απλα, ενα εμβολιο για τον καρκινο κ τελιωσε...Αυτη τη στιγμη δε γνωριζουμε ακριβως τι προκαλει καποιες μορφες καρκινου, δε γνωριζουμε πληρως την εξελιξη και τον λογο που γινονται οι μεταλλαξεις..Ειδικα δε στην παιδικη ογκολογια μπορω να σου πω ως ογκολογος σε παιδιατρικο νοσοκομειο οτι ειμαστε πολυ μακρια απο το "εμβολιο του καρκινου"...και προς ενημερωση για να μην πιστευετε τις θεωριες συνωμοσιας, θα σας πω, εαν μια φαρμακευτικη εταιρεια εβρισκε εμβολιο κατα του καρκινου (καποιων τυπων δηλαδη) η του HIV θα το μοσχοπωλουσε και τα κερδη που θα αποκομιζε θα καλυπταν ολα τα πιθανα κερδη απο φαρμακα και θεραπειες..Και ειτε το πισετυετε ειτε οχι, η χημειοθεραπεια και τα φαρμακα σωζουν ζωες σε πολλες περιπτωσεις...[/quote:16wgxnn8]

Φυσικα και εχουμε αγνοια...Αφου ετσι θελουν να μας εχουν σε κατασταση αγνοιας. Δεν διαφωνω στο οτι πολλα φαρμακα βοηθησαν τους ανθρωπους, σωθηκαν ζωες και συνεχιζονται να σωζονται. Αλλα αγαπητη φιλη οπως και η πυρινικη ενεργεια βοηθαει ετσι μπορει και να καταστρεψει. Μην αμφιβαλεις οτι πισω απο αυτο που βλεπουμε υπαρχουν πραγματα που ουτε καν μπορουμε να φανταστουμε, γιατι η πλεονεξια μερικων ειναι μεγαλη.

Γυρω απο την ανθρωποτητα εχει στηθει μια μεγαλη πλεκτανη. Αυτοι που κερδιζουν ειναι οι πολυεθνικες, οι τραπεζες και οι φαρμακοβιομηχανιες χωρις να υπολογιζουν τον ανθρωπο.

Αν ειχε βρεθει το εμβολιο του HIV τα κερδη μπορει να ηταν μεν πολλα αλλα δε θα υπηρχε πλεον αυτη η φοβια που υπαρχει οσον αφορα τον ερωτα. Και αυτα τα τερατα περα απο το κερδος επιθυμουν και την ανθρωπινη χειραγωγηση με καθε τροπο. Ο πανικος και ο φοβος ειναι τα καλυτερα μεσα υποδουλωσης του νου.

Και εσυ που εισαι γιατρος υποψιασου γιατι αραγε ενω εχουμε κατορθωσει σχεδον τα παντα δεν μπορουμε να βρουμε αυτα που πραγματικα μας ειναι αναγκαια. Την Αληθεια..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ??????????????

ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ?????????????

ΓΙΑΤΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 3ΕΥΡΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΤΗΛΕΙ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ ΠΕΡΣΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΣΟΚΑΡΙΣΤΗΚΑ!!!!!

ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ!!!!!!

ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ, ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΜΒΟΛΙΑ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ? ΤΕΛΙΚΑ ΟΝΤΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΜΕΣΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΥΤΙΣΜΟ?

ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μας μπερδευουν και μας εχουν βαλει στο ερωτημα ; τι ειναι σωστο .

Εγω ειμαι υπερ στα εμβολια εχουν εξαλιψει τοσες αρρωστιες καποτε ακουγες υπαρχει ιλαρα , κοκκυτης πολομελιτιδα αυτα ανηκουν στο παρελθον .Ο ιος της γριπης εχει χτυπησει ατομα κατα μεσο ορο που εχουν προβληματα τετοια αρα ο εμβολιασμος που εχει γινει για αυτες τις ασθενιε ειναι σωστος .Υπαρχει ο καρκινος ναι οορει να εχουν κερδη απο τις χημιοθεραπειες ομως εχουν σωθει τοσες ζωες .

toulouze ναι εχεις δικιο οτι οσο εχει αν ακνειμε τις λογοθεραπειες ειναι ενα μεγαλο κυμα εκμεταλευση το εχω βιωση η ιδια αλλα εγω βασιστηκα σε ιατρικα δεδομενα ειδα το παιδι μου να μην μπορει να μιλησει ακιμετη παιδιατρο μου ξεκινησα ολο αυτο.Εγω δεν ειμαι γιατρος ουτε δασκαλα ουτεεχω πανεπιστιμιακη μορφωση ενα λυκειο εβγαλα και ειμικομμωτρια ομως δεχτηκα οτι υπαρχει προβλημα σε αντιθεση με εκπειδευτικο που ντρεπετε να πει οτι το παιδι της εχει ανλογο προβλημα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο αδελφός μου είναι πνευμονολόγος με εξειδίκευση στην εντατικολογία.

Όταν τον ρώτησα αν θα κάνει ο ίδιος το εμβόλιο, μου απάντησε "ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ!".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επαναφέρω το θέμα για δείτε και αυτό είναι λίγο κουραστικό επειδή ειναι στα αγγλικά αλλά έχει ενδιαφέρον..

http://www.proliberty.com/observer/20060801.htm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε γενικές γραμμές λέει οτι το εμβόλιο δε σε προστατεύει ακριβώς. Μπορεί να νοσήσει το παιδί κι ας έχει εμβολιαστεί. Ακόμα και αυτό που λένε οτι περνάει την αρρώστια πιό ελαφριά δεν ισχύει ακριβώς. Αυτό που ισχύει, είναι οτι ο οργανισμός δεν αντιδράει το ίδιο.

Όπως πχ κάποιος που δεν έχει μάθει στο ποτό, μπορεί να κάνει εμετό με δύο ποτά, ενώ ένας πότης να πιεί ένα βαρέλι και να μην τον πειράξει. Σαφώς και τον πειράζει, απλά ο οργανισμός του δεν αντιδρά όπως ένας καθαρός οργανισμός.

Στη σελίδα περιγράφει, πως λειτουργουν τα εμβόλια, και πως εξασθενούν, αντι να δυναμώνουν το ανοσοποιητικό σύστημα.

Το ανοσοποιητικό σύστημα έχει δύο τμήματα.

Το ένα αντιλαμβάνεται το ξένο σώμα και αρχίζει να δημιουργεί αντισώματα για να το καταπολεμήσει. Το δεύτερο, το αποβάλει μέσω διαρροής, εμμετού, εξανθήματα, και πυρετό.

Τα εμβόλια ερεθίζουν μόνο το ένα τμήμα του ανοσοποιητικού. Αυτό που δημιουργεί τα αντισώματα. Αν ερέθιζε και το δεύτερο, θα αρρωσταίναμε κανονικά απ'την αρρώστια που προσπαθούμε να αποφύγουμε.

Αυτό όμως έχει σαν αποτέλεσμα να μπερδεύεται το σύστημα, και να αποδυναμώνεται. Κι αυτό γιατί δεν αποβάλλονται οι ιοί απο τα εμβόλια.

Όταν κολλάμε μια αρρώστια για την οποία έχουμε εμβολιαστεί, δεν αντιδράει τόσο έντονα ο οργανισμός, γιατί δεν αντιλαμβάνεται τον ιό σαν ξένο σώμα, αφού υπάρχει στο σύστημα μας από πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...