Μετάβαση σε περιεχόμενο

φαριν λακτε - μπισκοτόκρεμα?


Recommended Posts

Μανούλες θέλω τη γνώμη σας. Η γιατρός μου είπε πως μπορούμε να ξεκινήσουμε κρέμα φαριν λακτέ & μπισκοτόκρεμα, αλλά δεν ξέρω ποιες να διαλέξω και με ποιά κριτήρια.

Για βανίλια ρυζάλευρο διάλεξα της Νεστλέ επειδή και καλά δεν έχει ζάχαρη αλλά στις άλλες δεν γνωρίζω....τι μου προτείνετε?

Σας ευχαριστώ απο πριν για τη βοήθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΣΑΚΟΥΛΙΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΜΠΕΜΠΙΝΑ! :P

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ Η ΓΕΥΣΗ ΤΟΥ ΘΟΔΩΡΑ....

ΔΛΔ ΠΟΙΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΗΝ ΝΟΥΝΟΥ.

ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΤΗΣ NUTRICIA.

ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΦΑΡΙΝ ΛΑΚΤΕ.ΜΠΙΣΚΟΤΟΚΡΕΜΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΛΕΓΑ :dry:

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις παιρνουμε τις κρεμουλες τις νουνου...!!! Εχουν πολυ ωραια γευση και πηζουν με λιγες κουταλιες... ειχα παρει της nutricia και επρεπε να βαλω σχεδον το μισο κουτι για να πηξει...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο εμενα

και εγω προτειμω νουνου δαγκωτο

τη νεστλε σε καμοια περιπτωση

συμφωνα με τις καταστασεις της greenpiece ειναι φουλ στα μεταλαγμενα

μπισκοτοκρεμα δε της δινω γιατι τη βρηκα πολυ γλυκια και δε θελω να τη μαθω σε τετοιες γευσεις απο τωρα

και τις φρουτοκρεμες τις αποφευγω

προτειμω να φρεσκα φρουτα

της δινω μονο φαριν λακτε και βανιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεισ παλι κοριτσια περνουμε οτι βρισκουμε προσφορα στο σουπερ μαρκετ και οτι εχουμε κουθπονακια,ολα τα τρωει το θηριο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"σακουλινα" καλησπερα κ απο μενα,ο παιδιατρος μου προτεινε ΓΙΩΤΗΣ κ ΝΟΥΝΟΥ, τις ΝΟΥΝΟΥ δεν τις πολυτρωει κ δεν καταλαβα γιατι.Κ χρησιμοποιω κριως ΓΙΩΤΗΣ φαριν λακτε μπισκοτικρεμα κ των 6 δημητριακων.Κοριτσια δοκιμαστε κ τις ΓΙΩΤΗΣ,πολυ καλες κ γινονται με λιγοτερες κουταλιες απο τις ΝΟΥΝΟΥ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Εμεις παιρνουμε τις κρεμουλες τις νουνου...!!! Εχουν πολυ ωραια γευση και πηζουν με λιγες κουταλιες...

Ακριβώς!!! :)

Σε 200γρ νερό-7 κουταλιές το πολύ...

Έχει και μπισκοτόκρεμα με μπανάνα για ποικιλία...

Εμένα η Αλεξανδρή μου είναι ως φαίνεται γλυκαντζού αλλά υπερτιμάει δεόντως και το φαγητό της...είναι ηαγαπημένη της ώρα...

Όμως παραμένει στυλάτη...

Καλή αρχή!!!

Βανίλια τρώτε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι τρώμε βανίλια / ρυζάλευρο. Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας μάλλον θα πάρω να δοκιμάσω και νουνου και γιώτης και όποιες τις αρέσουν περισσότερο. Αυτό για τα νεστλε πως είναι μεταλλαγμένα δεν το ήξερα καθόλου.

Καλό βράδυ, πάω να δω sex and the city και μετά όλα τα telemarketing αφού το Ραφαελάκι μου δεν μου κάνει τη χάρη να πίνει πολύ γάλα, οπότε το πίνουμε με δόσεις όλη τη νύχτα....ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νουνου και γιωτης ειναι πιο οικονομικες .5 ετων ο Σταυρος αλλα τις τσακιζει .Να σδινεις εναλλαξ μια μερα τη μιαμια τη αλλη ακι οτα ξεκινησετε και γιαουρτακικαι αυτο θα δεις ετσι δνε βαριετε τη γευση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω το ιδιο το μωρο θα σου "πει" τι προτιμάει και ποιας εταιρείας. Παρ ολα αυτά, μπισκοτόκρεμα θα έλεγα να μην δώσεις, έχει περισσότερα και διάφορα μέσα, τα περισσότερα απ τα οποία δεν ξέρω καν τι είναι κ αν κάνει να τα φάει.. Οπότε φαριν λακτέ καλύτερα..Νουνού είχαμε πάρει κ εμείς αλλά δεν της πολυάρεσαν, έχουν πολλή ζάχαρη μέσα, ίσως γ αυτό...τελικά καταλήξαμε στη Νεστλέ, της αρέσει κ η κρέμα ρυζάλευρο βανίλια και η φαρίν. Τις της δίνω εναλλαξ για να μην βαριέται...υπάρχουν ομως και μέρες που της κάνω φρουτόκρεμα πρωί και απόγευμα, μου φαίνεται πιο υγειηνό απο τις κρέμες.. Δεν ξέρω επίσης αν ήταν τυχαίο αλλά μια φορά μου εκανε εμετό (μετα απο 4 ωρες που ειχε φαει την κρεμα της νουνού ) καιτην εβγαλε ολη αχωνευτη...μηπως ειναι πιο "βαρια¨ απο τις αλλες ? Δεν ξερω..λεω...

τελος οσο αφορά τα μεταλλαγμένα συμφωνα με τον καταλογο της Greenpeace, (εχει βγει καινουργιος) ειναι πολλά, τι έχουμε φάει! τον βρηκα και τον παραθέτω εδω...

φιλια σε ολες

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ GREEN PEACE ΓΙΑ ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΑ ΤΡΟΦΙΜΑ

ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

Κ.Ε.Θ

(ΚΥΚΛΟΣ ΕΡΕΥΝΗΤΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

Έγγραφο Εσωτερικής ενημέρωσης

Κοινοποιείται : προς όλα τα μέλη , και όλους τους Έλληνες

Αλλαντικά : ΑΝΑΝΙΑΔΗ

Γιαούρτια - Επιδόρπια:

Γιαούρτι After School Choco (ΦΑΓΕ)

FruYo γιαούρτι με δημητριακά (ΦΑΓΕ)

Nouvelle, (ΦΑΓΕ)

Caramele (ΦΑΓΕ)

Corn Flakes (Tasty)

Επεξεργασμένες ντομάτες:

Brava Ketchup (Med Foods)

Ζυμαρικά και σάλτσες ζυμαρικών:

La Mediterranea (Γιουριμάκ)

Pasta Italia (Γιουριμάκ)

Μάκβελ Ζυμαρικά (Γιουριμάκ)

Τορτελίνι (ΑΒΕΖ)

Κονσέρβες:

Παλίρροια Βοδινό με αρακά (Παλίρροια)

Παλίρροια Γίγαντες γιαχνί (Παλίρροια)

Παλίρροια Ντολμαδάκια Γιαλαντζί (Παλίρροια)

Παλίρροια Σπετζοφάι (Παλίρροια)

Σπορέλαια - Μαργαρίνες:

Corolla (Κορέ)

Standard Σπορέλαια (Standard)

Union Σογιέλαιο (Παπουτσάνης)

Εύα (Ελληνικές Δημιουργίες)

Μάνα Αραβοσιτέλαιο (Παπουτσάνης)

Μάνα Βαμβακέλαιο (Παπουτσάνης)

Σογιόλα (Κορέ)

Σορίνα (Ελληνικές Δημιουργίες)

Το Λαμπερό (μύλοι Σόγιας)

Σαλάτες - Σάλτσες - Σούπες:

17 Delicatessen Farma (Olympus Foods)

17 Delicatessen Mustard Sauce (Olympus Foods)

17 Delicatessen Μελιτζανοσαλάτα (Olympus Foods)

17 Delicatessen Ρώσικη Σαλάτα (Olympus Foods)

17 Delicatessen Τυροσαλάτα (Olympus Foods)

Brava Μουστάρδα (Med Foods)

Chef Grec Τυροσαλάτα (Κούτρας)

Chef Grec Ρώσικη Σαλάτα (Κούτρας)

Chef Grec Ταραμοσαλάτα (Κούτρας)

Chef Grec Τζατζίκι (Κούτρας)

Delicia Μουστάρδα (Med Foods)

BEM Μελιτζανοσαλάτα (BEM)

BEM Ρώσικη Σαλάτα (BEM)

BEM Ταραμοσαλάτα (BEM)

BEM Τζατζίκι (BEM)

Σοκολάτες - Καραμέλες:

Oscar Σοκολάτες (Oscar)

Παγωτά:

ΑΓΝΟ

Τσιπς - Σνακς:

Cheetos (Tasty)

Doritos (Tasty)

Φουντούνια (Tasty)

Lay -s (Tasty)

Pitsinia (Tasty)

Ruffles (Tasty)

Tasty Snacks (Tasty)

Tsakiris Chips με αλάτι - πάπρικα (Τσακίρης)

Tsakiris Chips με αλάτι - ρίγανη (Τσακίρης)

Ψωμί - Φρυγανιές:

Ferro Κριτσίνια με σκόρδο (Αθ. Οικ. Αρτοποιία)

Ferro Κριτσίνια με σουσάμι (Αθ. Οικ. Αρτοποιία)

επισης δειτε και εδω : http://www.scribd.com/doc/6423657/METAL ... GREANPEACE

μιας που το ειπαμε ολε τελειωνω μ αυτο :

Θέμα: Λίστα επικίνδυνων Χρωστικών ουσιών και προσθέτων σε τρόφιμα .

Η λίστα αυτή γράφτηκε για να προειδοποιήσει όλους εμάς ,ώστε να βρισκόμαστε σε επιφυλακή ,και να φανερώσουμε στον κόσμο ,την ανθρωποκτόνο δράση αυτών των ουσιών που βρίσκονται καλυμμένα με το πρόθεμα Ε και έναν αριθμό ,σχεδόν σε όλες τις εισαγόμενες και όχι μόνο ,τροφές και προϊόντα .Παρακαλείστε όσοι βρείτε τα παρακάτω σε Ελληνικά προϊόντα ,όπως ενημερώσετε με την σειρά σας τον πληθυσμό και γενικά τους συνάνθρωπους σας ,ώστε να αποφεύγουν να χρησιμοποιούν αυτά τα προϊόντα.*(Η παρακάτω λίστα κυκλοφορεί τουλάχιστον από το 1977 από Διεθνείς ερευνητικά κέντρα , άσχετος αν πολλά από αυτά ουσιαστικά > την λίστα η δεν την πρόβαλαν όσο θα έπρεπε για άγνωστους λόγους !!!.)

ΥΠΟΠΤΑ

Ε104-Ε122-Ε150-Ε151-Ε153-Ε171-Ε173-Ε180-Ε240-Ε241-Ε447

ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΒΙΤΑΜΙΝΗΣ Β12

Ε220

ΕΝΤΕΡΙΚΕΣ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

Ε221-Ε222-Ε223-Ε224-Ε226

ΔΕΡΜΑΤΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

Ε230-Ε232-Ε233

ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ ΠΙΕΣΗΣ

Ε250-Ε251-Ε252

ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΕΚΖΕΜΑΤΑ

Ε311-Ε312

ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΧΟΛΗΣΤΕΡΙΝΗ

Ε320-Ε321

ΠΕΠΤΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ

Ε338-Ε339-Ε340-Ε341-Ε407-Ε450-Ε461-Ε462-Ε463-Ε465-Ε466

ΚΑΡΚΙΝΟΓΟΝΟ ΠΡΟΪΟΝ

Ε131-Ε142-Ε210-Ε211-Ε212-Ε213-Ε214-Ε215-Ε217-Ε239-Ε330

ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ

Ε102-Ε110-Ε120-Ε124-Ε127

ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ

Ε123

ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑ!!!

Ε103-Ε105-Ε111-Ε121-Ε125-Ε126-Ε130-Ε152-Ε181

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

Ακριβώς!!! :)

Σε 200γρ νερό-7 κουταλιές το πολύ...

Έχει και μπισκοτόκρεμα με μπανάνα για ποικιλία...

Εμένα η Αλεξανδρή μου είναι ως φαίνεται γλυκαντζού αλλά υπερτιμάει δεόντως και το φαγητό της...είναι ηαγαπημένη της ώρα...

Όμως παραμένει στυλάτη...

Καλή αρχή!!!

Βανίλια τρώτε;;;

Αμε αμε... η αγαπημενη μας... !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"ΣΑΚΟΥΛΙΝΑ" έγραψε:

Μανούλες θέλω τη γνώμη σας. Η γιατρός μου είπε πως μπορούμε να ξεκινήσουμε κρέμα φαριν λακτέ & μπισκοτόκρεμα, αλλά δεν ξέρω ποιες να διαλέξω και με ποιά κριτήρια.

Για βανίλια ρυζάλευρο διάλεξα της Νεστλέ επειδή και καλά δεν έχει ζάχαρη αλλά στις άλλες δεν γνωρίζω....τι μου προτείνετε?

Σας ευχαριστώ απο πριν για τη βοήθεια

Σακουλινα μου καλησπέρα και απόεμένα.

Πόσο είναι η μικρή σου κούκλα ;;Γιατί εμένα ο πρίγκηπάς μου είναι 4 μηνών και μου είπε η παιδίατρος ότι από τον άλλο μήνα θα πρέπει να ξεκινήσουμε κι εμείς κρέμες και προβληματιζόμουν μήπως είναι νωρίς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...