Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΙΞΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ.

ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΨΑΞΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ????ΤΙ ΛΕΤΕ , ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΓΩ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΔΙΧΑΖΟΝΤΑΙ. ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ, ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ (ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ) ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?????

ΔΕΝ ΞΕΡΩ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ.

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΓΩ ΑΠΛΩΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΑΝ ΤΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝΕ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΣΥ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΥΜΒΑΤΟ ΜΕ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ.

ΤΙ ΛΕΤΕ? ΑΠΑΤΗ Ή ΛΥΣΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα DIMIT, δεν είναι θέμα απάτης, τα βλαστοκυτταρα είναι κάτι το ανεκτίμητο, γιατι παρόλο που τώρα πια έχουν καταφέρει και απομονώνουν βλαστοκύτταρα και αργότερα στην ζωή από αλλους ιστούς, κανενα δεν συγκρίνεται σε λειτουργικότητα και χρηστικότητα με τα βλαστοκύτταρα του πλακούντα... στα λέω αυτα λόγω δουλείας πάνω στο θέμα αυτό (είμαι μοριακός βιολόγος)....

απλά, αυτό που χρίζει μεγάλης αμφιβολίας, είναι η ποιότητα των εταιρειών και των υπηρεσιών που προσφέρουν και κατά πόσο, οι εταιρείες αυτές θα υπάρχουν και θα λειτουργούν σωστά σε 20 χρόνια από σήμερα π.χ μιας και τα περισσότερα προγράμματα διαρκούν για 20 χρόνια...

γι αυτό, προσπάθησε να μάθεις όσο πιο πολλά μπορείς για αυτές τις εταιρίες, και ψάξε ποιες απο αυτές είναι από φορείς που μπορεις να εμπιστευτείς, όπως ένα ιδιωτικό νοσοκομείο ας πούμε, η ένα πανεπιστήμιο.... έχω κάπου έναν ολόκληρο φάκελο με διαφημιστικά, και εγώ είμαι περισσότερο από σίγουρη ότι θα κρατήσω βλαστοκύτταρα όταν γεννήσω, γιατί η αξία τους είναι ανεκτίμητη,..,., απλά πρέπει να το μελετήσεις.... θα ξαναγράφω λεπτομέρειες γι αυτό το θέμα, γιατί είμαι πολύ σημαντικό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rena79 έγραψε:

κοιτα DIMIT, δεν είναι θέμα απάτης, τα βλαστοκυτταρα είναι κάτι το ανεκτίμητο, γιατι παρόλο που τώρα πια έχουν καταφέρει και απομονώνουν βλαστοκύτταρα και αργότερα στην ζωή από αλλους ιστούς, κανενα δεν συγκρίνεται σε λειτουργικότητα και χρηστικότητα με τα βλαστοκύτταρα του πλακούντα... στα λέω αυτα λόγω δουλείας πάνω στο θέμα αυτό (είμαι μοριακός βιολόγος)....

απλά, αυτό που χρίζει μεγάλης αμφιβολίας, είναι η ποιότητα των εταιρειών και των υπηρεσιών που προσφέρουν και κατά πόσο, οι εταιρείες αυτές θα υπάρχουν και θα λειτουργούν σωστά σε 20 χρόνια από σήμερα π.χ μιας και τα περισσότερα προγράμματα διαρκούν για 20 χρόνια...

γι αυτό, προσπάθησε να μάθεις όσο πιο πολλά μπορείς για αυτές τις εταιρίες, και ψάξε ποιες απο αυτές είναι από φορείς που μπορεις να εμπιστευτείς, όπως ένα ιδιωτικό νοσοκομείο ας πούμε, η ένα πανεπιστήμιο.... έχω κάπου έναν ολόκληρο φάκελο με διαφημιστικά, και εγώ είμαι περισσότερο από σίγουρη ότι θα κρατήσω βλαστοκύτταρα όταν γεννήσω, γιατί η αξία τους είναι ανεκτίμητη,..,., απλά πρέπει να το μελετήσεις.... θα ξαναγράφω λεπτομέρειες γι αυτό το θέμα, γιατί είμαι πολύ σημαντικό....

Συμφωνώ και επαυξάνω. Εγώ κράτησα βλαστοκύτταρα για το μωρό μου και θα το ξανακάνω και για το επόμενο μωρό. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη εχουν ανοιχτει πολλα θεματα για τα βλαστοκυτταρα και οι αποψεις διιστανται, ακρη δεν βγαινει ποτε, θα σου ελεγα απλα να τα κρατησεις με οποιονδηποτε τροπο θες εσυ, θες σε ιδιωτικη τραπεζα, θες σε δημοσια, αρκει να μηντα πεταξεις, γιατι πραγματικα ποτε δεν ξερεις που θα σου φανουνχρησιμα στο μελλον...!!!

Εγω τα εδωσα σε ιδιωτικη...!!!

Φιλακια πολλα...!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CECILIA ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΠΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΑ????

ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πληροφοριες http://hcbb.bioacademy.gr/index.php?opt ... e&Itemid=1.

Εμεις πηραμε τηλεφωνο, συνεννωηθηκαμε μαζι τους , αυτοι μας εστειλαν το κουτι, απλα καλεις εσυ ειδικο κουριερ για να ερθουν να το παρουν. ΕΡμας επειδη ηταν προγραμματισμενος ο τοκετος ηρθαν στην ωρα τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα δεν ξερω αν λειτουργει, οταν γεννησα εγω ακομα δεν λειτουργουσε, ειναι να γινει και μια στο Παπανικολαου της Θεσσαλονικη. Ελπιζω να μη χρειαστει ποτε ουτε σε σενα ουτε σε μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΓΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣ.....

ΑΠΟ ΟΣΟ ΕΜΑΘΑ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ ΣΤΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ...

ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ? ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΝΟΜΙΖΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι δωρεαν γιατι τα κανεις δωρεα. Δεν τα κρατανε για το δικο σου παιδι. Πληρωνεις μονο την κουριερ. Στο παπανικλαου εγαινιαστηκε τον Ιανουαριο, δεν ξερω ομως αν λειτουργει, τον μαιο δεν λειτουργουσε ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...