Μετάβαση σε περιεχόμενο

ρε κορίτσια μπερδευτηκα...


Recommended Posts

τελικά πως υπολογίζουμε την εγκυμοσύνη????

εγώ από τοτε που σταμάτησα τα χαπια (αντισυλληπτικά) εδώ και 6 μήνες, η περίοδος ερχόταν κανονικά στις 28,29 ή 30 μέρες. η τελευταία περίοδος μου ήταν 3/10... συμφωνα με αυτό, η οωρηξία θα έπρεπε να γίνει στις 18-19 οκτώβρη...οπότα και εγώ τώρα θα έπρεπε να είμουν 7 εβδομάδων και κάτι...

όμως χτες στον υπέρηχο, ειδαμε το μπεμπακι και ακουσαμε την καρδούλα του, και ο γιατρός το μέτρησε στις 6 εβδομάδεσ και 1 μέρα. Μια εβδομάδα μικρότερο... και συμφωνα με αυτό η οωρηξία έγινε στις 24-25 οκτώβρη....

είναι συχνό να γίνει η οωρηξία αργότερα στον κύκλο, και αυτό δεν επηρεάζει το μπεμπάκι?

και τώρα που μετρήθηκα τόσο... υσχίει αυτό, ή η μέτρηση από την τελευταία περίοδο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα rena.

Αρχικά με το καλό να έρθει στον κόσμο το μπεμπάκι σου.....

Αν διαβάσεις προηγούμενα posts άλλων κοριτσιών θα διαπυστώσεις ότι η ωορηξία δεν είναι στάνταρ σε κάθε γυναίκα. Υπάρχουν κοπέλες που έμειναν λίγο πρίν ή μετα την περίοδο έγγυος, άλλες κατα την περίοδο, και φυσικά υπάρχει και η περίπτωση κάποιον μήνα να μην κάνουμε καθόλου ωορηξία.

Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, και δεν αποκλείεται εσύ να έκανες ωορηξία λίγο πριν την περίοδο.

Αυτό βέβαια που θα πρέπει τώρα να σε απασχολεί είναι το γεγονός ότι τα κατάφερες.......Καλή συνέχεια!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...