Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΓΑΛΑ???


Recommended Posts

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ ALMIRON ΕΙΧΕ ΟΜΩΣ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ Κ ΤΟ ΑΠΟΡΡΙΨΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ , ΠΗΡΑ ΤΟ ALMIRON PEPTI 1 ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΒΡΗΚΑΝΕ Κ ΓΑΣΤΡΟΟΙΣΟΦΑΓΙΚΗ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΙΣΗ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΟ FRISOLAC (ΠΙΟ ΠΗΧΤΟ ΓΑΛΑ)ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΔΙΑΡΡΟΙΑ Κ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΣΤΟ ΑLMIRON PEPTI ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΙΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΠΕΙΝΑΕΙ ΚΑ8Ε 2 1/2 ΩΡΕΣ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Για ρωτα την παιδιατρο σου για το Novalac το HA(υποαλλεργικο)

εγω αυτο της εδωσα στην αρχη γιατι νομιζαμε πως ειχε αλλεργεια,αλλα τωρα πινει το κανονικο Novalac 2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zouzou21 έγραψε:

Καλησπερα!

Για ρωτα την παιδιατρο σου για το Novalac το HA(υποαλλεργικο)

εγω αυτο της εδωσα στην αρχη γιατι νομιζαμε πως ειχε αλλεργεια,αλλα τωρα πινει το κανονικο Novalac 2!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ ALMIRON ΕΙΧΕ ΟΜΩΣ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ Κ ΤΟ ΑΠΟΡΡΙΨΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ , ΠΗΡΑ ΤΟ ALMIRON PEPTI 1 ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΒΡΗΚΑΝΕ Κ ΓΑΣΤΡΟΟΙΣΟΦΑΓΙΚΗ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΙΣΗ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΟ FRISOLAC (ΠΙΟ ΠΗΧΤΟ ΓΑΛΑ)ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΔΙΑΡΡΟΙΑ Κ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΣΤΟ ΑLMIRON PEPTI ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΙΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΠΕΙΝΑΕΙ ΚΑ8Ε 2 1/2 ΩΡΕΣ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ...

ΤΖΟΥΛΙΑ,ΕΜΕΙΣ ΠΙΝΟΥΜΕ ΤΟ FRISOLAC COMFORT,ΛΟΓΩ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΙΣΗΣ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑΣ.

ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ.

ΔΕΝ ΞΑΝΑΡΩΤΑΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TEO COOL έγραψε:

juliax έγραψε:

ΤΖΟΥΛΙΑ,ΕΜΕΙΣ ΠΙΝΟΥΜΕ ΤΟ FRISOLAC COMFORT,ΛΟΓΩ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΙΣΗΣ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑΣ.

ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ.

ΔΕΝ ΞΑΝΑΡΩΤΑΣ?[/quote:1hzlp1rg]

ΤΕΟ ΤΟΥ ΤΟ ΔΩΣΑ Κ ΑΥΤΟ (ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΕΙΝΑΙ) Κ ΕΚΑΝΕ 5 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΚΑ ΣΑΝ ΔΙΑΡΡΟΙΑ :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΟΣΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΙΝΙ...ΕΓΩ ΕΔΙΝΑ ΦΡΙΖΟΛΑΚ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΦΡΙΖΟΜΕΛ ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΔΑ...ΛΟΙΠΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΡΑΦΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΓΑΛΑ ΣΚΟΝΗ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΣΙΚΙΣΙΟ ΓΑΛΑ...ΝΑΙ ΜΟΥ ΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΣΙΚΙΣΙΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΓΑΙΔΟΥΡΑΣ...ΧΑΧΑΧΑΧ ΟΣΟ ΚΑΙ ΠΡΑΞΕΝΟ ΝΑ ΦΕΝΑΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ...ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΠΙΝΟΥΝ ΤΟ ΚΑΤΣΙΚΙΣΙΟ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΕ ΑΛΕΡΓΙΑ ΣΤΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ.......ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΜΟΥ ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΙΔΕΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ...ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ...ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΛΕΝΞΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΛ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΜΒΑΤΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙ....ΣΤΡΑΒΩΜΑΡΑ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙΚΕΡΑΚΙ Να βηκα αυτο να σου βαλω για να καταλαβεισ

NANVY INFANT NYTRITION

Κατσικίσια βρεφική φόρμουλα

Το Nanny είναι μια φόρμουλα από γάλα κατσίκας που παρα-σκευάζεται σύμφωνα με τις σύνθετες προδιαγραφές των FAO/WHO και D.H.S.S., εμπλουτισμένη με τα κατάλληλα στοι-χεία ώστε να παρέχει ρυθμισμένα επίπεδα πρωτεΐνης, λίπους, μετάλλων και βιταμινών για την υγεία του παιδιού και την ανά-πτυξή του. Η χρήση του NannyT είναι ευεργετική για βρέφη και παιδιά που είναι ευαίσθητα ή δυσκολεύονται να χωνέψουν το αγελαδινό γάλα με συμπτώματα γαστρεντερικών διαταρα-χών και κολικών αλλά και πιο σοβαρά όπως άσθμα και έκζεμα.

Πρόσφατες διατροφολογικές μελέτες δείχνουν ότι το κατσικί-σιο γάλα είναι πιο ευκολοχώνευτο από το αγελαδινό. Υπάρχουν σημαντικές ανοσολογικές διαφορές ανάμεσα στις πρωτεΐνες του κατσικίσιου και του αγελαδινού γάλακτος, οι οποίες κατα-στούν το Nanny εύκολο στη χρησιμοποίηση από τον οργανι-σμό βρεφών και μωρών με ευαισθησία στην πρωτεΐνη του αγε-λαδινού γάλακτος. Παράγει μικρότερο, μαλακότερο, πιο εύπε-πτο τύρωμα στο στομάχι του μωρού που σημαίνει ότι το NannyT είναι ανεκτό χωρίς δυσκολία. Επιπλέον το Nanny εί-ναι εμπλουτισμένο με επιπλέον σίδηρο.

Το Nanny παρασκευάζεται από κατσίκες ελεύθερης βοσκής, μεγαλωμένες χωρίς τη χρήση διεγερτικών, ορμονών ή φαρμά-κων που επισπεύδουν το μεγάλωμα του ζώου.

Είναι κατάλληλο για μεγαλύτερα παιδιά και ενηλίκους και μπορεί να αντικαταστήσει το κοινό γάλα σε μια μεγάλη ποικιλία τροφών όπως ποτά και μαγειρευμένα φαγητά.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Καμία φόρμουλα δεν μπορεί να αντικαταστήσει πλήρως το μητρικό γάλα και επομένως συνιστάται ο θηλασμός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου... :)

Εμείς εξ'αρχής χωρίς προβλήματα πίναμε το Frisolac και από 6 μηνών το Frisomel...

Ο παιδίατρος μας είπε συνεχίζουμε το ίδιο, μόνο αν προκαλλέσει διάρροια, τότε αλλαγή αλλά όλα νορμάλ...

Ο παιδιατρός σας ποιο σας πρότεινε πάλι;;;

Ελπίζω σύντομα να σταθεροποιηθείτε! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

Γεια σου... :)

Εμείς εξ'αρχής χωρίς προβλήματα πίναμε το Frisolac και από 6 μηνών το Frisomel...

Ο παιδίατρος μας είπε συνεχίζουμε το ίδιο, μόνο αν προκαλλέσει διάρροια, τότε αλλαγή αλλά όλα νορμάλ...

Ο παιδιατρός σας ποιο σας πρότεινε πάλι;;;

Ελπίζω σύντομα να σταθεροποιηθείτε! :)

ΞΑΝΑ ΤΟ ΑΛΜΙΡΟΝ ΠΕΠΤΙ 1 ΑΛΛΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ , 8Α Ρ8ΕΙ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΥΜΕ Κ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχείς τόσα γάλατα κάπου θα κατασταλλάξετε... :);)

Ο γιατρός σας σίγουρα θα σας βοηθήσει!!! :)

Πολύ συχνό φαινόμενο εξάλλου!

Καλή σας συνέχεια! :)

Ενημέρωσέ μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θυμαμαι οταν νοσηλευτικαμε στο παιδων για την παλλινδρομιση μας προτιναν το almiron pepti ομως...ειναι πιο νερουλο και ο δικος μου δεν το επινε με τιποτα και πειναγε συνεχεια.

ηρθε μετα μια γιατρος-διατροφολογος(κατι τετοιο αν θυμαμαι καλα την

ειδικοτητα της)και μου ειπε οτι η παλλινδρομηση θελει πυκτο γαλα να μενει

στο στομαχι και πηραμε το frisolac comfort

η διαφορα ποια ειναι? οτι επειδη το comfort κανει διαροιες μεσα στο γαλα

του εβαζα πχ 4μεζουρες comfort και 2 απο το απλο.

και παραλληλα του διναμε και ενα σιροπακι για την γοπ(για 2 μηνες)και μικρα και συχνα γευματα(ανα 2ωρο θυμαμαι αλλα μερικες φορες και ανα 11/2 ωρα)

μολις περασε αυτο ετρωγε παλι ανα 3 με 31/1 ωρες και χορταινε μια χαρα

πλεον παει 17 μηνων και πινει ακομη το ιδιο γαλα αλλα σε δευτερης βρεφικης ηλικιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με την μπεμπουλης και εμενα ετσι μου ειπε μισο απλο και μισο comfort αν κανει διαρροια αλλα εμενα δεν εκανε διαρροια και τρωει μονο comfort.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιχι ρουλα και εμενα μονο comfort επινε γιατι παρολο που σε αλλα μωρακια κανει διαροιες σε εμας τιποτα χεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το Νοβαλακ ΗΑ δεν ενδυκνεινται γ παιδια με αποδεδειγμενη αλλεργια στο αγελαδινο γαλα,στην ουσια ειναι ιδιο με το Νοβαλακ απλα εχει υδρολυμενες καποιες πρωτεϊνες του αγελαδινου γαλακτος,το πιναμε ες 6 μηνων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως εαν οντως εχει αλλεργια στο αγελαδινο γαλα δεν νομιζω οτι μπορει να πιει τα περισσοτερα απο τα γαλατα που σου συστησαν τα κοριτσια,συζητησε το με το γιατρο σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To Pepti το συνταγογραφεί το ΙΚΑ (ωστε να μην το πληρώνεις) αλλά θα πρέπει να πας στο Παιδων να του κάνουν τεστ ωστε να αποδειχθεί η αλεργία του. Αυτό γίνεται επειδή οι περισσότεροι γιατροί δίνουν το pepti σε μωράκια με κολικούς επειδή βοηθάει και όχι επειδή το παιδι ειναι πραγματικά αλεργικό στο αγελαδινό γάλα. Ειναι πραγματικά πολυ ακριβό, 20 ευρώ το μικρό κουτί. Μπορεί ο γιατρός σου να σου προτείνει και το ΗΑ που είναι λιγότερο υδρολυμένο και κοστίζει 13 ευρώ το μικρό κουτί.

Για την παλινδρόμιση εχω να σου πώ ότι χρειάζεται υπομονή καθώς τα περισσότερα μωράκια παρουσιάζουν παλινδρόμιση και θεωρείται φυσιολογικό ωσπου να συμπληρώσουν το πρώτο τους ετος. θα σου πρότεινα να σηκωνες το κρεβατάκι ή την κούνια του παιδιού στο σημέιο του κεφαλιού (οχι μαξιλάρι μέσα στο παιδί αλλά όλη την κουνια απο μπροστα)ωστε να μειώσεις τισ παλινδρομίσεις. Αν δεν δεις καμια βελτίωση τότε ο γιατρός σου μάλλον θα σου προτείνει Epadoren αν και εγώ προσωπικά ειμαι αντιθετη στο να δινουμε στα μωράκια μας φαρμακα σε τέτοιες ηλικίες.. Βεβαια οταν το πρόβλημα ειναι σοβαρό τοτε δεν το συζητώ πρέπει κάτι να γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JULIAX ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ Κ ΓΑΣΤΡΟΟΙΣΟΦΑΓΙΚΗ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ Κ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ..ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑΜΕ ΤΟ HUMANA HA ( ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΟ) ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΗ ΣΧΕΤΙΚΑ Κ ΔΕΝ ΤΗΣ ΒΑΡΑΙΝΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟ ΓΑΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΣ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ.

ΣΥΜΒΟΥΛΗ:ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΥ,ΠΡΟΣΘΕΤΩ ΜΙΣΗ ΜΕΖΟΥΡΑ ΓΑΛΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΣΤΟ ΝΕΡΑΚΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΖΟΥΛΙΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΑΞΑΜΕ 4 ΓΑΛΑΤΑ...

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΑΛΛΕΡΓΕΙΑ ΑΠΛΑ

ΗΤΑΝ ΦΑΣΗ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ ΣΤΟ ΞΕΝΟ...

ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΤΟ ΝΑΝ SENSITIVE ΚΑΙ

ΤΟ ΕΠΙΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...ΤΩΡΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ

ΣΤΟ ΝΑΝ 2 ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΠΙΝΕΙ

ΚΑΛΑ !

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ

ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΑΣ ...

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΡΩΤΑ ΤΗΝ/ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ

ΣΑΣ ! ;)

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΥΤΟ

ΠΟΥ ΣΑΣ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ !!! :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...