Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΟΥΧΛΙΑΣΜΕΝΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ !!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ !

ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΛΑΣΤΙΚΑ Κ ΓΥΑΛΙΝΑ ΤΗΣ CHICCO (ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΚΟΛΙΚΩΝ) ΟΠΟΥ ΑΡΧΙΚΑ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑ ΤΑ ΓΥΑΛΙΝΑ (ΚΡΥΩΝΟΥΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΤΑΝ ΚΑΙΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ Κ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΠΙΟ ΥΓειηνα)

ΑΝΟΙΞΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΝΤΟΥΛΑΠΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ (ΤΑ ΕΙΧΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΕΙ Κ ΤΑ ΦΥΛΑΞΑ) ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ (ΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΚΟΛΙΚΟΥΣ) ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ ΜΟΥΧΛΑ !!!

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ !!!! :angry: ΓΥΑΛΙ Κ ΠΑΛΙ ΓΥΑΛΙ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισως φανει τρελη δυσφημιση αλλα...μια πολυ καλή μου φιλη δουλευει στην chicco (το τονιζω αυτο!!)αλλα οταν εμεινε εγκυος και γρθε το παιδακι της πηρε απο αλλη μαρκα...να μην σας πω λεπτομερειες ...απλα μου ειπε μακρυα...τι να πω!!!οταν θα ερθει η ωρα θα την ρωτησω εκτενεστερες πληροφοριες :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΖΟΥΛΑΚΙ,ΟΜΟΙΟΠΑΘΟΥΝΤΕΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ....

ΕΙΔΙΚΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΡΩΓΕΣ ΤΟΥ ΜΠΙΜΠΕΡΟ :dry::dry:

ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΜΟΥΧΛΑ....

ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ ,

ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΓΙΑ ΝΕΡΟ,ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΛΕΙΣΤΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΑΖΕΨΕ ΚΙ ΑΥΤΟ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΟCOOL ΘΗΛΕΣ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΣΙΛΙΚΟΝΗ Κ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ!!!

ΜΗΠΩΣ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΟΥΤΣΟΥΚ ΕΣΥ??ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ Η ΘΗΛΗ ΘΕΛΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΡΥΠΑ ??? ΠΟΤΕ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΘΗΛΕΣ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΡΟΗ ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια εχω της AVENT-PHILIPS εχω ακουσει τα καλυτερα κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Ειναι λιγο ακριβα βεβαια αλλα....!!! Οι θηλες ειναι σιλικονης κ οι πιπιλες!!!

Για τα προϊοντα γενικα της CHICCO δεν εχω ακουσει καλα λογια!!!

Οσο για τις τρυπουλες Juliax σε ενα καταστημα που ρωτησα ποτε να αλλαξω μου ειπανε οταν δω οτι δεν πνιγετε οτι κουραζετε με αυτη που εχει κ οταν δεν τρεχουν γαλατα!!!

Βεβαια οι θηλες της Avent σου λενε ενδεικτικα για ποσο μηνων ειναι η καθε μια!!!

Οταν εγινε 2 μηνων ο μικρος μου του αλλαξα θηλη αλλα παρατηρησα οτι προς το τελος επειδη του ερχοταν πολυ το γαλατακι εκνευριζοταν...του ξανα εβαλα λοιπον την παλια με την μια τρυπουλα κ μετα απο καμια βδομαδα του ξανα εδωσα την θηλη με τις 2 τρυπες κ ηταν μια χαρα!!

Αυτα απο μενα

Φιλακια πολλα κοριτσαρες!!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΤΕΟCOOL ΘΗΛΕΣ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΣΙΛΙΚΟΝΗ Κ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ!!!

ΜΗΠΩΣ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΟΥΤΣΟΥΚ ΕΣΥ??ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ Η ΘΗΛΗ ΘΕΛΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΡΥΠΑ ??? ΠΟΤΕ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΘΗΛΕΣ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΡΟΗ ?????

ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΚΑΟΥΤΣΟΥΚ.

ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙΟΜΟΔΙΤΙΣΣΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ :P:P

ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ,ΟΜΩΣ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ :blink:

ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΤΡΥΠΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ.ΑΝ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΠΙΕΙ Η΄ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΣΑΤΙΖΕΤΑΙ....

ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΤΗΣ CHICCO ΜΕ ΤΙΣ 3 ΤΡΥΠΕΣ.

ΤΟ NO 2 THS ΝUK ΤΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕΓΑΛΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια...!!!

Κι'εγω της chicco χρησιμοποιω... οταν αποστειρωνα ειχα τα γυαλινα και τωρα τα πλαστικα...!!!

Μηπως ειχε κρατησει μεσα το μπουκαλι υγρασια η μηπως ειχε υγρασια ο χωρος που φυλασσοταν και γι'αυτο επιασε μουχλα; και αποστειρωμενο παντως να ειναι αν μεινει πολυ καιρο δεν ισχυει η αποστειρωση... κραταει μονο λιγες ωρες...!!!

Εγω πηρα τα πλαστικα γιατι τα γυαλινα ολο τα εσπαγα...!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι να πω,προβληματιστηκα για αυτα που βλεπω γιατι κ γω chicco χρησιμποιω, πλαστικα κ γυαλινα,δεν ξερω αν ετυχε κ σε αλλες μαρκες σε αλλες κοπελες αλλα υποτιθεται οτι ειναι τα καλυτερα...

Απ την αλλη σκεφτομαι μηπως μουχλιαζουν επειδη δεν εχουν στεγνωσεικαλα κ κρατουν υγρασια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΧΜΜΜ... ΤΕΛΙΚΑ YOLLE MOY

ΟΣΑ ΞΕΡΕΙ Ο ΝΟΙΚΟΚΥΡΗΣ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΟΣ !

ασε και οταν μου το ελεγε δεν ημουν εγκυουλα και μου φαινοταν μακρυα το ενδεχομενο για να ρωτησω λεπτομεριες,τι να πω?τραγικο παντως θα μαθω πληροφοριες και θα σας γραψω.εγω παντως μονο την chicco ηξερα. :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω chicco εχω.....τα πλαστικα με την μεγαλη θηλη(οχι αυτα για τους κολικους)

Μεχρι τωρα ειμαι ευχαριστημενη.Ειναι τα μονα που την βολευουν.Δοκιμασα κι αλλες μαρκες αλλα δεν τα ηθελε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω της chicco εχω κι εχω μεινει ευχαριστημενη. Πρπει να στεγνωσουν καλα πριν τα αποθηκευσεις. Μονο η θηλη μου ειχε πιασει μια φορα μουχλα επειδη δεν την ειχα λυσει τελειως για να καθαριστει και να στεγνωσει. Η αποστειρωση νομιζω μεχρι 6 ωρες κραταει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω chicco γυαλινα κ παλστικο της avent BPA free.θηλες βαζω κ στα δυο ειδη chicco της μεγαλες αλλα καουτσουκ (γιατι νομιζει οτι ειναι ακομα στο στηθος).Εγω οτι εχω παρει απο chicoo ειμαι ευχαριστημενη εκτοα απο τον αποστειρωτη (που μου τον αλλαξανε).Δεν εμπιστευομε καμια αλλη μαρκα για τιποτε.Εχω παρει ενα τελειο καροτσι 3ροδο 800ευρω κ ειναι ολα τα λευτα...ποτε δεν μου επιασαν μουχλα.δεν ξερω ισως επειδη τα εχω μετρημενα κ δεν προλαβαινω να τα πλυνω κ τρωει παλι?τι να πω...εχω 3 κ θα παω να παρω καμια 10 γιατι φοβαμαι μην σπασουμε κανενα γυαλινο κ μετα τιι θα κανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TEO COOL έγραψε:

ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΚΑΟΥΤΣΟΥΚ.

ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙΟΜΟΔΙΤΙΣΣΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ :P:P

ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ,ΟΜΩΣ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ :blink:

ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΤΡΥΠΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ.ΑΝ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΠΙΕΙ Η΄ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΣΑΤΙΖΕΤΑΙ....

ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΤΗΣ CHICCO ΜΕ ΤΙΣ 3 ΤΡΥΠΕΣ.

ΤΟ NO 2 THS ΝUK ΤΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕΓΑΛΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου εγω ακομα επειδη ο Σταυρος το μπιμπερο δνε το αφηνει το μπιμπερο μας ειναιτης chicco δεν εχω κανενα πρόβλημα .Τα γυαλινα τα ειχαμε εως 8 μηνων μετα επειδη επιανε μονος του το μπιμπερο δνε ηθελα να του το δωσω επειδη το πεταγε ετσι του αντικατεστησα με το πλαστικο .Πιπιλα μονο σιλικονης τη καουτσουκ δνε τη βολευτηκε .

Αν καμια φορα πιασει μουχλα ειναι εξαιτειας της υγρασιας αν δηλαδη εχουμε σταματησει την αποστειρωση και πλνουμε το μπιμπερο και δνε το αφησνουμε αν στραγγιξει αναποδα και πιαοσυεμ αν το κλεισουμ λογικο ειναινα πιασει μουχλα .

Τωρα οσο ειναι πιομωρο εγω τα μπιμπερο τα αφηνα μεσα στον αποστειρωτη εως 24 ωρες ποτε δεν τα εβαλα μετα την αποστειρωση στο ψυγειο επειδξ το ψυγειο αν δεν εχεις ειδικο συρταρι αν το βαλεις ειναι επικυνδινο μιακαι ειναι εστια μυκητων απο τα διαφορα τροφιμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τώρα αν απαντήσω και εγώ εδώ θα με κράξετε? :laugh:

τα έχω αποθηκευμένα και δεν έχουν πιάσει τίποτε .....δυο έχω έξω για νερό αλλά προτιμά από το εκπαιδευτικό ποτηράκι και τα εχει για παιχνίδια .

έχω και chicco kai nouk και όλα τους αν και έχουν πλυθεί και αποστειρωθεί καμία δεκαριά φορεσ δεν έχουν πιάσει τίποτε ....μήπως από το πλαστικό μπιμπερό δεν είχε καθαρίσει καλά το αλατάκι και μούχλιασε ...το πλαστικό για τους κολικούς ανοίγει και από κάτω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιστευω πως δεν παιζει ρολο η εταιρεια, εχω παθει ακριβως το ιδιο με αλλης εταιρειας μπιμπερο επειδη δεν ειχε στεγνωσει καλα και κρατησε μεσα υγρασια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με Σαυροπιγκουίνο δεν εχει να κάνει με την μάρκα. Αν κρατήσει υγρασία η θηλή σε κάποια φάση θα βγάλει μούχλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ειναιιιι :woohoo: :woohoo: με τρελαινει..

Ειχα σταματήσει να μπαίνω γιατι ειχα απογοητευτεί εντελώς με την ταχύτητα της σελίδας αλλά εκανα μια τελευταια προσπάθεια και ειδα οτι το εχουν διορθώσει το πρόβλημα!

Εσένα τι κάνει το ζουζουνάκι σου? Μολις διάβαζα το ποστ σου στο θέμα κατορθώματα χιχι! Καυμένη μεσούλα ... χαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...