Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως κόβουμε το στήθος πιπίλα;;;;;


Recommended Posts

Κορίτσια βοήθεια!!!

Πώς θα σταματήσω τον μικρό μου να πιπιλάει το στήθος μου συνέχεια. Δεν ξερώ αν το κάνει επειδή του λείπω γιατί πλέων τα περισσότερα γεύματα του είναι γαλατακι της μαμάς σε μπουκάλι, αλλά όταν είμαστε σπίτι θέλει συνεχεία να είναι κοιλημένος εκεί. Πιπιλάει, πιπιλάει, πιπιλάει. Την νύχτα ξυπνάει για να τον πάρουμε αγκαλιά και να πιπιλήσει- όχι να φάει, να πιπιλήσει, η να τον πάρουμε στο κρεβάτι μας.

Όχι τίποτα άλλο έχω πάθει και ψύξη και δεν μπορώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το κοβουμε???πιθανων να περναει καποια φαση τωρα να ετοιμαζεται να βγαλει ισως καποιο δοντακι δεν ξερω και εγω αλλα εμενα το κανει μονο οταν ειναι λιγο αδιαθετη - αρρωστουλα και μετα απο 2 3 μερες περναει και ξεκολαει απο μονη της απο το στηθος

Επισης εχεις σκεφτει το ενδεχομενο να του λειπει εκτος απο το φαγητο η επαφη που ειχατε οταν ετρωγε απο το στηθος σου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μ αρεσει που με λεγαν οτι οταν αρχισει στερες τροφες θα κοιμαται πιο πολυ

ναι στανταρρρρρ

εμενα πιο συχνα ξυπναει...

αντε να δουμε ποτε θα κοιμηθουμε μεις οι αυπνες.

οσο για το στηθος πιπιλα χρυσα ισως του λειπεις κ θελει να σε μυριζει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

΅Εξακολουθει να θηλζει οταν ειμαι σπιτι αλλα ρε παιδια ευτο ειναι πλεων κουραστικο. Ανοιγει το στομα του, και κουναει τη γλωσιτσα...τραβαει τη μπλουζα συνεχεια. Ακομα και αν εχει φαει πριν 5 λεπτα. Απο τις βολτες περα δωθε την επαθα την ψυξη. Θούλη μου ναι και εγω ακουσει οταν αρχισει στερεες κοιμαται...οπως εχω ακουσει και για το γετη των Ιμαλαιων. Και να φανταστειτε οτι των ψωφαω στο παιχνιδι το βραδυ.παιζουμε εντονα, κανουμε μπανιο, τρωμε και υπνο. Τζιφος. τα σαββατοκυριακα που το γαλα που βγαζω το πρωι, του το δινει ο μπαμπας του το βραδυ με το μπιμπερο, κατευαζει 180-200 γραμμαρια και μετα παντα θελει να πιπιλησει για να κοιμηθει. Την δε πιπιλα την φτινει αμεσως- εχω δοκιμασει 8 διαφορετικες τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον θελει να σε νιωθει να σε μυριζει

και ισως βγαζει δοντακια

και εμενα ετσι ηταν μεχρι να βγαλει δοντακι

και ακομα συνεχιζει γιατι βγαζουμε και αλλα

το εχουν και σαν παρηγορια

υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia οταν το παιδι θηλαζει σηνηθηζει ολες τις κινησεις και τις κανει απο αινστηκτο! Αυτο που εκανα εγω ηταν.... οσο επινε γαλα απο το στηθος εχει καλως, οταν ομως αρχιζε το πιπιλισμα του εβαζα την πιπιλα και το κρατουσα στην ιδια θεση οπως θηλαζε μπραστα απο το στηθος, και αν την εφτηνε τη βαζαμε παλι και παλι ετσι ωστε να σηνηδητοποιησει πως δεν εχει αλλη επιλογη. ετσι κοιμοταν με τη πιπιλα και το βραδυ οταν ξυπνουσε το επερνα αγκαλια αλλα εβαζα πιπιλα και του την κρατουσα μεχρι που ησυχαζε! θελει υπομονη και να μην του δινεις επιλογη, την πιπιλα και τελος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ είχα διαβάσει ότι από 6 μηνών η πιπίλα πρέπει να αρχίσει να μειώνεται!!! έτσι ώστε να μην δημιουργηθεί πρόβλημα αργότερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχει παρει καθολου πιπιλα. Την φτυνει με το που τη βαζω.

Το εκανα πλια αυτο...με το που τελειωνε να τρωει αντικαθησουσα το στηθος με πιπιλα. Την εφτυνε αμεσως και τσιριζε. Τα δοντακια μας αρχιζουν να φαινονται...αλλα τεοια ανασφαλεια πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω Αφροδιτη μου μολις αρχισε τις κρεμες σταματησα να του δινω τη νυχτα γαλα ετσι μολις ξυπνουσε του εβαζα πιπιλα και κοιμοταν, ομως ειναι και θεμα δοντιων, ο δικος μου εβγαλε δοντι 9μηνων.

cesilia μηπως το παιδι ποναει και απλα θελει τη συμπαρασταση της μαμας; για ρωτησε το γιατρο μηπως του βαλεις κρεμουλα στα ουλα του (γελη οδοντοφυιας λεγεται) και ανακουφιστει λιγο το παιδακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ρε παιδια δεν ειναι δοντια. τουλαχιστον οχι ακομα. κατι επαθε αφου τον εχω αγκαλια και εκει που παιζουμε γυρναει και ψαχνει το στηθος. Για νερο και τετοια δικιμασα...τιποτα...την νυχτα ουτε στον αντρα μου θελει να παει...θελει εμενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αν θα σου δώσω κουράγιο αλλά θα σου πω τα εξής από τη δική μου εμπειρεία, γνώση και...οπτική :) :

Το πιπίλισμα είναι μια φυσική ανάγκη των παιδιών πολύ σημαντική για τη ψυχοσωματική τους υγεία. Είναι ένας από τους λόγους που υπάρχει το στήθος (όχι μόνο για να θρέφει). Η πιπίλα είναι μια πλαστική απομίμησή της θηλής, ένα γκάτζετ. Εγώ ποτέ δεν του έδωσα και... επέζησα!!! :P :P

Και πιστέψτε με: έχει τρέλλα με το στήθος ακόμη, όχι μόνο για το γάλα(όπως πολλά παιδάκια στην ηλικία του). Όσο μικρότερα όμως τόσο μεγαλύτερες και οι ανάγκες που καλύπτονται στο στήθος, ανάλογα και με το παιδί βέβαια.... Ούτε εγώ σαν παιδί πήρα πιπίλα, αλλά ούτε και θα δώσω.. Καταννοώ ότι υπάρχουν δύσκολες στιγμές, αλλά ξεπερνιούνται με λίγη θέληση, ένα sling, λίγες παραπάνω βόλτες έξω όπου αποσπώνται συνήθως τα παιδιά με τα πολλά ερεθίσματα...

Όταν δεν γίνεται διαφορετικά το έριχνα συχνά στο διάβασμα ή στο τηλέφωνο! Και τώρα αύτές οι στιγμές έιναι που βρίσκω χρόνο για τηλέφωνα! Η απλά χαλαρώνεις με το μικρό σου, είναι πολύτιμες αυτές οι στιγμές όπου φαινομενικά "δεν γίνεται τίποτα", τότε γίνονται τα πιο σημαντικά!!!! ;) Μια μαμά δεν μπορεί (ή δεν θα πρεπε κατά τη γνώμη μου) να ζει στους φρενήρεις ρυθμούς που μας μάθαν. Είναι άλλοι οι ρυθμοί της μητρότητας.

Αχ, είχα διαβάσει ένα βιβλίο πολύ σχετικό, που δανείστηκα από το Σύνδεσμο Θηλασμού:

"Μα τί κάνεις όλη μέρα;" δεν θυμάμαι τη συγγραφέα, αλλά είναι φανταστικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργω μου δεν εχω καμια ενσταση γι'αυτα που λες. Γι΄αυτο εξαλλου θηλαζω παρόλες τις δυσκολιες που αντιμετωσα και τωρα που πηγα στη δουλεια το μωρο μου πινει δικο μου γαλα - αν και αντλω με δυσκολια τα γευματα του- κατεψυγμενο δεν πηνει.

Το θεμα μου ειναι οτι η μαμα πρεπει να σφουγγαρισει, να μαγειρεψει κλπ- σε λιγω που θα τρωει φαγητα , πως θα του τα μαγειρευω. Το σπιτι βεβαια δεν ειναι στην πο γενας κατασταση οπου ξεσκονισμα σφουγγαρισμα κλπ γινοντουσαν μερα παρα μερα αλλα και αυτο το χαλι ειναι ανιποφορο. Ειμαι ολη μερα σαν τον Βεγγο, στην δουλεια τρεχω γιατι η δουλεια δεν βγαινει σε 6 ωρες, με το που μπαινω στο σπιτι, ανλτω γαλα, και θα πρεπει να περιμενω το μισωρο υπνο του Χριστοφορου για να μαγειρεψω, σφουγαρισω- τωρα που παιζει και πεταει κατω τα παιχνιδια του επιβαλλεται, σιδεροσω πλυνω πιατα κλπ κλπ. Τα βασικα μη φανταστεις. Δεν εχω δυστιχως- οσο και να το ηθελα- να ερχομαισ πιτι, να παιρνω το μωρο μου αγκαλια και να παιζουμε και να κανουμε βολτες. Θα ηθελα να μπορουσα να μη με ζηταει τοσο πολυ. ξερω οτι μεγαλονωντας θαμε εχει γραμμενη και δεν θα θελλρι ουτε σγκαλιες ουτε φιλια- και θα μου λειψουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi έγραψε:

οταν θα μεγαλωσει θα αναζητας εσυ την αγκαλια και δεν θα καθετε!

απολαυσε το!

Αχ αυτο σκεφτομαι και εγω και με πιανει καταθλιψη!! :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Αργω μου δεν εχω καμια ενσταση γι'αυτα που λες. Γι΄αυτο εξαλλου θηλαζω παρόλες τις δυσκολιες που αντιμετωσα και τωρα που πηγα στη δουλεια το μωρο μου πινει δικο μου γαλα - αν και αντλω με δυσκολια τα γευματα του- κατεψυγμενο δεν πηνει.

Το θεμα μου ειναι οτι η μαμα πρεπει να σφουγγαρισει, να μαγειρεψει κλπ- σε λιγω που θα τρωει φαγητα , πως θα του τα μαγειρευω. Το σπιτι βεβαια δεν ειναι στην πο γενας κατασταση οπου ξεσκονισμα σφουγγαρισμα κλπ γινοντουσαν μερα παρα μερα αλλα και αυτο το χαλι ειναι ανιποφορο. Ειμαι ολη μερα σαν τον Βεγγο, στην δουλεια τρεχω γιατι η δουλεια δεν βγαινει σε 6 ωρες, με το που μπαινω στο σπιτι, ανλτω γαλα, και θα πρεπει να περιμενω το μισωρο υπνο του Χριστοφορου για να μαγειρεψω, σφουγαρισω- τωρα που παιζει και πεταει κατω τα παιχνιδια του επιβαλλεται, σιδεροσω πλυνω πιατα κλπ κλπ. Τα βασικα μη φανταστεις. Δεν εχω δυστιχως- οσο και να το ηθελα- να ερχομαισ πιτι, να παιρνω το μωρο μου αγκαλια και να παιζουμε και να κανουμε βολτες. Θα ηθελα να μπορουσα να μη με ζηταει τοσο πολυ. ξερω οτι μεγαλονωντας θαμε εχει γραμμενη και δεν θα θελλρι ουτε σγκαλιες ουτε φιλια- και θα μου λειψουν

Τα ιδια περναμε ολες!χωρις καμια διαφορα!

προσπαθω να κανω οτι μπορω αλλα μπροστα στην αγκαλια και στην επαφη με την κορη μου δενν βαζω το φαγητο και το ξεσκονισμα!

προσπαθω να κανω την ζωη μου ολο και πιο ευκολη ωστε να κερδιζω χρονο με την κορη μου!!

* μαγειρευω και βαζω στην καταψυξη, ετσι καποια μερα θα γλιτωσω το μαγειρεμα!

*σιδερωνω με πρεσοσιδερο για οικονομια χρονου!οταν κοιμαται

*χρησιμοποω μονο ηλεκτρικη σκουπα...οταν δεν κοιμαται(της αρεσει πολυ)

*την κανουμε μπανιο μαζι με τον μπαμπα και το ντυσιμο της ειναι δουλεια του μπαμπα.... τοτε κανω και εγω ενα μπανακι!(περιπου 1/2 ωρα... απλα δεν ακουω τι γινεται εξω... τρεχει το νερο)

*οταν ειναι ο μπαμπας μας σπιτι κανω τις δουλειες που δεν μπορω μονη!

*κανουμε βολτα με το καροτσι στην λαικη κανοντας τα ψωνια μας

*βαζω φαγητο στο φουρνο να ψηνεται.. προγραμματιζω την κουζινα κλεισει και παω κουνιες!

*απλωνω ρουχα στο μπαλκονι και την προτρεπω να με βοηθησει.... βοηθαει.... πεταει τα ρουχα κατω... !

δυστηχως εμας μας εχουν τελειωσει οι πολλες αγκαλιες!

τωρα αγκαλια μονο για μαμ...αλλα κια αυτο για λιγο!

εδω και καμια εβδομαδα κατα τις 6 το πρωι την ταιζω κοιμισμενη ... ειναι τοσο ησυχη !

εγω θελω να θηλαζω ατελειωτα... και αυτο ειναι ενας ωραιο τροπος!

ο ανρας μου φρικαρει που την ταιζω κοιμισμενη!

αλλα το γουσταρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi έγραψε:

Τα ιδια περναμε ολες!χωρις καμια διαφορα!

προσπαθω να κανω οτι μπορω αλλα μπροστα στην αγκαλια και στην επαφη με την κορη μου δενν βαζω το φαγητο και το ξεσκονισμα!

προσπαθω να κανω την ζωη μου ολο και πιο ευκολη ωστε να κερδιζω χρονο με την κορη μου!!

* μαγειρευω και βαζω στην καταψυξη, ετσι καποια μερα θα γλιτωσω το μαγειρεμα!

*σιδερωνω με πρεσοσιδερο για οικονομια χρονου!οταν κοιμαται

*χρησιμοποω μονο ηλεκτρικη σκουπα...οταν δεν κοιμαται(της αρεσει πολυ)

*την κανουμε μπανιο μαζι με τον μπαμπα και το ντυσιμο της ειναι δουλεια του μπαμπα.... τοτε κανω και εγω ενα μπανακι!(περιπου 1/2 ωρα... απλα δεν ακουω τι γινεται εξω... τρεχει το νερο)

*οταν ειναι ο μπαμπας μας σπιτι κανω τις δουλειες που δεν μπορω μονη!

*κανουμε βολτα με το καροτσι στην λαικη κανοντας τα ψωνια μας

*βαζω φαγητο στο φουρνο να ψηνεται.. προγραμματιζω την κουζινα κλεισει και παω κουνιες!

*απλωνω ρουχα στο μπαλκονι και την προτρεπω να με βοηθησει.... βοηθαει.... πεταει τα ρουχα κατω... !

δυστηχως εμας μας εχουν τελειωσει οι πολλες αγκαλιες!

τωρα αγκαλια μονο για μαμ...αλλα κια αυτο για λιγο!

εδω και καμια εβδομαδα κατα τις 6 το πρωι την ταιζω κοιμισμενη ... ειναι τοσο ησυχη !

εγω θελω να θηλαζω ατελειωτα... και αυτο ειναι ενας ωραιο τροπος!

ο ανρας μου φρικαρει που την ταιζω κοιμισμενη!

αλλα το γουσταρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το σιγουρο ειναι οτι ολες ειμαστε μητερες και αυτο απο μονο του ειναι θυσια στα θελω μας!

προσαρμοζεις την ζωη σου σε αυτα που εχεις-αντεχεις!

αλλα πιστευω οτι ακομα και αυτες που τα καταφερνουν τελεια η αυτες που δεν κανουν τιποτα καποια στιγμη καταρεουν

αλλα με ενα χαμογελο τους συνεχιζουμε και θα το κανουμε για ολη μας την ζωη!

ειναι τα παιδια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγουρα πρωτη μας πρωτεραιοτητα ειναι το παιδι, εγω αναφερθηκα στις δουλειες να κανουμε οτι μας ευχαριστει. το παιδι ειναι προεκταση του εαυτου μας μπορουμε δε μπορουμε πρεπει να το φροντιζουμε και να το προστατευουμε δε το συζηταμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsi eixa kai egw to idio thema me thn mikroula mou. exei idia ilikia akribos me to diko sou. eixa dokimasei ta panta..apeires pipiles..kolpa tpt. me ekane pipila nyxta mera...mexri pou san apelpida prospatheia eina na dokimasw mia pipila pou evgale i kiko teleytea thn psysio kapos etsi legete apo kaoutsouk. ayto se sendiasmo me krema pou arxise na trwei epitelous mpainoyme sto sti8os mono otan peinaei kai to vrady apolkleistika otan ksypnaei bazo thn pi0ila k telos!! itane pentemisi inon kai den eixe akoumpisei kan pipila. me ayth sethika! thn exeis dokimasei?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να μην παραξηγηθώ: Προσωπικά νιώθω πάντα ανεπαρκής και έχω πολλές ενοχές ως μάνα. Νομίζω πως ό,τι επιλογές και να κάνουμε αυτά τα αισθήματα μας συντροφεύουν σε όλη την πορεία της ανατροφής των παιδιών μας όλες λίγο πολύ...

Δεν υπάρχει δυσκολότερη δουλειά στον κόσμο, αλλά ούτε και μεγαλύτερο μεγαλείο από τη μητρότητα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Δεν εχει παρει καθολου πιπιλα. Την φτυνει με το που τη βαζω.

Το εκανα πλια αυτο...με το που τελειωνε να τρωει αντικαθησουσα το στηθος με πιπιλα. Την εφτυνε αμεσως και τσιριζε. Τα δοντακια μας αρχιζουν να φαινονται...αλλα τεοια ανασφαλεια πια.

Μήπως να δοκίμαζες εκείπου αποκοιμιέται; Να κάνεις εκεί την αλλαγη; Για δοκίμασε και της Νυκ που είναι λίγο σαν βεντούζα και δε φεύγουν εύκολα. Σου μιλάει μία ομοιοπαθούσα. :P:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιποτα εχω και της κικο και τησ νουκ απλα δεν θελει πιπολα, τελος!!!

Βικυ και εμενα μου αρεσει να τον θηλαζω οταν κοιμαται. Γυρηζει κι στο πλαι, βαζει το χερακι του στο στηθος το αρκαλιαζει και ειναι ενα αγγελακι. Το θεμα προκυπτει οτι το σπιτι και ειδικα εκει που ειναι το μωρο πρεπει να μην εχει σκονες, χνουδια κλπ- για τις υπολοιπες δουλιες δε με νοιαζει. Και απο φαγητα θα τρωμε μαγειρευτα- λογω αλλεργιας - και οχι μονο στο γαλα- ακομα και το ρυζαλευρο ειναι υποαλλεργηκο και οχι πολυ- μας ειπε η παιδιατρος καλυτερα κρεμα κολοκυθι η γλυκοπατατα.

Τωρα για τις δουλιες, χτες που πηγαμε για το καθιερομενο ραντευου, γοθργοθριζαν τα πνευμονια του και φοβαται βροχοκολιτιδα. Για να μην χειροτερεψει και εχουμε αλλα, σκονι στους χορους που ειναι το παιδι, μηδεν, χνουδια μηδεν. κλπ. ΚΑι να τον αφινω τοσες πολλες ωρες στη μαμα μου δεν γινεται γιατι και αυτη εχει δουλιες...αφου τον προσεχει πρεπει και το δικο της σπιτι να ειναι καθαρο. Τωρα με την αρρωστια του πεθερου, ουτε κατω μπορω να τον ακτευασω!!! Ειναι και 8 κιλα, δεν χψραει πια στον Μαρσυπο. Ειναι μανικι αλλα δεν μπορω να κανω και πολλα, ουτε να του αρνιθω το στιθος. Ισσος τωρα που μεγαλωνει να θελει να κανει και αλλα πραγματα απο το να μασουλαει τη μαμα του συνεχεια...ασ ελπισουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...