Μετάβαση σε περιεχόμενο

φαρμακα


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!! Είμαι καινούργια στην παρέα οπότε συγχωρήστε με αν είμαι σε λάθος κατηγορία. Εμείς προσπαθούμε για παιδάκι σχεδόν 5 χρόνια όχι όμως συστηματικά απλά δεν παίρναμε προφύλαξη πριν ένα χρόνο αποφασίσαμε να ψαχτούμε λίγο κάναμε κάποιες εξετάσεις και το μόνο αρνητικό ήταν η κινητικότητα στο σπέρμα αλλά όχι κάτι υπερβολικό.

Αποφασίσαμε να κάνουμε σπερματέγχυση η οποία και έγινε χτες και προχτές

έγινε διπλή για περισσότερες πιθανότητες από ότι είπε και ο γιατρός.

Έγινε σε φυσικό κύκλο γιατί το ωάριο μου ήταν πολύ καλό απλά έγινε μια ένεση pregnyl για να προσδιορίσουμε λίγο την ημέρα όλα καλά .

Το θέμα μου είναι ότι μετά μου έδωσε ο γιατρός πολλά φάρμακα τα οποία είναι utrogestan,filicine,medrol καιsalospir για να τα πάρω ως τη μέρα τις χωριακης. Γιατί όλα αυτά τα φάρμακα αφού και οι ορμονικές και οι εξετάσεις αίματος ήταν μια χαρά να υπήρχε κάποιο πρόβλημα θα το καταλάβαινα .Απλά φοβάμαι λίγο γιατί γυναικολογικά καιγενικος ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα δεν πιστεύω να πηγαίνουμε για καλό και να μας βγουν άλλα.Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει προς τι όλα αυτά τα φάρμακα και αν τα πείρε και κάποια άλλη κοπέλα .ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera Danah, ego otan ekana spermategxuseis epairna utrogestan, pou ta dinoun gia na enusxisoun to endomitrio kai na kolisei pio eukola to emvruo kai salospir , pou ta dinoun gia na aimatonetai kalutera i mitra kai na pairnei to embruo pio eukola ta threptika sustatika. Gia ta alla duo farmaka, den ksero na sou po. filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου το σοβαρο μου θεμα ειναι ειδικα με το medrol το οποιο ειναι κορτιζονη ασε που τωρα τρελαθικα γιατι πηγα τουαλετα και σκουπισα καφε υγρα καλα φοβαμαι υπερβολικα στο τελος θα παθω και τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

danah έγραψε:

Ευχαριστω για την απαντηση σου το σοβαρο μου θεμα ειναι ειδικα με το medrol το οποιο ειναι κορτιζονη ασε που τωρα τρελαθικα γιατι πηγα τουαλετα και σκουπισα καφε υγρα καλα φοβαμαι υπερβολικα στο τελος θα παθω και τιποτα

Δαναη μου καλημερα και καλη επιτυχια!!!!!!!!Η Αβα εχει δικιο σε οσα σου ειπε...το filicine ειναι φολλικο οξυ το δινουν σε ολες τις εγκυους και κατα την διαρκεια της προσπαθειας!!!Το medrol ναι ειναι κορτιζονη και πρεπει να αφαιρεσεις απο την διατροφη σου το αλατι τελειως να τρως ασπραδια αυγων και λευκο κρεας βοηθαει και αυτο στο να αιματωνετε καλυτερα η μητρα!!!

Μην αγχωνεσαι ο γιατρος σου ξερει τι κανει...Να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλε...τα καφε υγρα ειναι θετικαα δηλωνουν την εμφυτευση στο ενδομητριο...ποτε εκανες την σπερματεγχυση??

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ksero oti einai duskolo auto pou sou leo alla epeidi ta exo perasei, prospathise na iremiseis, min trelenesai, euxomai na eisai egkuos alla akomi ki an den ta katafereis me tin proti, den xathike ki o kosmos, tha ksanaprospathiseis kai tha sou sumvei to thauma. To upervoliko agxos mono kako kanei, auto einai sigouro.. :kiss: filakia

a! kai ksexasa na sou po oti kai tin kortizoni tin dinoun gia kaluteri aimatosi tis mitras.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας τωρα ηρεμισα καπως γιατι δεν ειχα διαβασει απο αλλες κοπελες να παιρνουν κορτιζονη μετα τη σπερματεγχυση.

Κατερινα την εκανα τεταρτη και πεμπτη και παλι σας ευχαριστω και αν εισαστε στην ιδια φαση καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...