Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ...ΠΟΤΕ ΚΑΝΑΤΕ??


Recommended Posts

RUBELA ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΣΤΑ ΤΕΛΗ ΤΗΣ 12ηΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΣΟΥ ΜΟΛΙΣ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SOU RUBELA MOY!!!ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ!Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΓΙΝΕΤΑΙ 12 ΜΕ ΤΕΛΟΣ 13 ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουμπελιτσα μου οπου να ναι θα την κανεις κι εσυ!! :)

Εγω την εκανα ακριβως 12 εβδομ.

Θα σου πει και ο γιατρος σου!

Ολα να ειναι τελεια σου ευχομαι!

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΠΙΟ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΝΤΑΣ ΝΑ ΔΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΒΑΘΕΙΑ, ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟΥ!!!!!ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΗΚΩΣΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΕΒΑΛΕ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ!!!ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΑ ΕΧΑΣΑ!!ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΑ ΝΟΙΩΘΟΥΝ ΤΟ ΦΟΒΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΘΟΥΝ!!ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ!!!ΠΕΡΙΤΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟΤΕ ΕΚΛΑΙΓΑ ΣΑΝ ΧΑΖΗ!!!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ!!!ΦΙΛΑΚΙ ΠΟΛΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΔΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΦΥΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ? ΘΑ ΔΩ ΚΑΤΙ Η ΜΠΑ?? ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΡΙΤΗ

1-12-09 ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΤΕ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 3 ΗΜΕΡΩΝ ....ΤΙ ΛΕΤΕ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΓΙΟ?? :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουμπελιτσα εμας η δικια μας δεν ειχε φανει..!!

Ντροπαλη... εκρυβε το πιπι της..! :laugh:

Τωρα εσυ αν εχεις κανα πλασματακι με... "προσοντα" :woohoo:

ε.. ναι!!! θα στο πουν...!!

Ειναι αναλογα με την θεση που εχει το μωρακι στην κοιλιτσα σου.

Ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα.

Γερο παιδακι πανω απ' ολα.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rubela συνηθως μου ειχαν πει οτι το φυλο φαινεται μετα την 16η εβδομαδα.

Εμεις το ειδαμε καπου εκει!

Σου ευχομαι ο,τι καλυτερο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rubela ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ :laugh: ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΡΕΙΣ ;) ΦΙΛΙΑ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την 12η βδομαδα απο οτι θυμαμαι την εκανα.βεβαια πηγα 3 φορες γιατι δεν καθονταν το μωρο...το μονο να ειναι ενταξει το μωρο σου και μην αγχωνεσαι για το φυλο...οτι νιωθεις θα ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ RUBELAKI ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!

ΜΕ ΚΑΛΥΨΑΝ ΟΙ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΣΕΣ.

ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΙΣ 12 ΕΜΒΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ 1 ΗΜΕΡΑ.

ΤΟ ΦΥΛΟ ΔΕ ΦΑΝΗΚΕ.

ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕ ΤΗ 15 ΒΔΟΜΑΔΑ..!!!

ΦΙIΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουμπέλα μου εγω την εκανα στις 12+5..μπορεις να την κανεις μολις μπεις στη 12η εβδομαδα..ειναι υπέρηχος που μετραει το πάχος του αυχενα ωστε να προκυψουν τα συμπερασματα για τα συνδρομα σε συνδυασμο με το papp-a

καλη επιτυχιααααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rubela μου εγω την έκανα στην 12 εβδομάδα και κατι.Ειναι φοβερο συναισθημα γιατι η ανάλυση του υπέρηχου ειναι πολύ καλυτερη απο του απλού υπέρηχου και θα δεις πολλά !!!Εμείς -δεν ειδαμε--πιπι και μας ειπε οτι ειναι κορίτσαρος 90%.Οταν -λένε- δεν βλέπουν τιποτα είναι κορίτσι.Να πάνε ολα τέλεια!!Θα πάρεις και το πρωτο dvd (εγω για μέρες το είχα λιώσει!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΗ26 έγραψε:

Ρουμπελιτσα μου οπου να ναι θα την κανεις κι εσυ!! :)

Εγω την εκανα ακριβως 12 εβδομ.

Θα σου πει και ο γιατρος σου!

Ολα να ειναι τελεια σου ευχομαι!

Φιλια

:cheer::cheer::cheer:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι απο εμένα!

Εγώ Rubela μόλις άνοιξα το αρχείο μου και είδα οτι την έκανα στις 12 εβδομάδες και 3 ημέρες ακριβώς, απ' ότι θυμάμαι πρόκειται για έναν υπέρηχο λιγο πιο αναλυτικό όπου βασικά μετράει μια διάσταση στον αυχένα του εμβρύου και σε συνδοιασμό με την εξέταση αίματος σου δίνει την πιθανότητα για σύνδρομο dawn , τα φυσιολογικά όρια θα στα πει ο γιατρός, επίσης κάνει αναλυτικές μετρήσεις στο έμβρυο, θα μετρήσετε και δαχτυλακια αν είναι σε καλη θέση και γενικά θα το ξεψαχνήσετε κι εσυ δεν θα χορταίνεις να το βλέπεις! Συνήθως αν είναι αγόρι φαίνεται, εμένα τον είχε δει η γιατρός μου αλλά δεν μου το πε γιατι το φύλλο σιγουρεύει αργότερα, στον επόμενο υπερηχο θα φανεί.Και β επιπέδου έκανα στην 22η εβδομάδα, εκει κι αν χαζεύεις! Λοιπόν, όλα θα πάνε πολυ καλά γι αυτό μην αγχώνεσαι κι απόλαυσε το. Ζεις μαγικές στιγμές! Θυμάμαι τα δικά μου και συγκινούμαι! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Έκανα αυχενική στις 13 εβδομάδες και 5 ημέρες....οριακά δηλαδή! Είναι υπέροχη η αίσθηση να βλέπεις το μωράκι σου να κινείται, να βλέπεις πως κουνάει τα χερακια του, τα ποδαράκια του, το κεφαλάκι του! Θα το καταευχαριστηθείς! Οι μετρήσεις δίχνουν την πιθανότητα τρισωμιών (Down, Edwards κ.λ.π) και συνδυάζονται με την εξέταση αίματος papp-a για το τελικό αποτέλεσμα! Η συμβουλή μου είναι μία:απόλαυσε το όσο μπορείς!

'Οσον αφορά το φύλο όμως μόνο αν είναι αγοράκι και βολεύει πολύ η θέση του μπορείς να έχεις έγκυρη απάντηση! Εμένα τόσο στην αυχενική όσο και στο μηνιαίο υπέρηχο που ακολούθησε μου έλεγαν κοριτσάκι, αλλά τη 17η εβδομάδα που πήγα πάλι για υπέρηχο (λόγω διαβήτη κυήσεως πρέπει να ελέχγουμε συχνά τις διαστάσεις του εμβρύου), είδαμε ότι είναι αγοράκι!

Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yolle έγραψε:

Rubela μου εγω την έκανα στην 12 εβδομάδα και κατι.Ειναι φοβερο συναισθημα γιατι η ανάλυση του υπέρηχου ειναι πολύ καλυτερη απο του απλού υπέρηχου και θα δεις πολλά !!!Εμείς -δεν ειδαμε--πιπι και μας ειπε οτι ειναι κορίτσαρος 90%.Οταν -λένε- δεν βλέπουν τιποτα είναι κορίτσι.Να πάνε ολα τέλεια!!Θα πάρεις και το πρωτο dvd (εγω για μέρες το είχα λιώσει!!!)

ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΡΕΣ DVD???? :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELAKI ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!

Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ , ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ( ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΕΙΣ ΦΑΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ).

ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΙΗΡΚΗΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΣΗ ΩΡΑ.

ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ!!!

ΜΕΤΡΑΝΕ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ( ΤΟ ΥΓΡΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ), ΤΟ ΡΙΝΙΚΟ ΟΣΤΟ (ΤΟ ΜΥΤΑΚΙ ΤΟΥ ΔΗΛ), ΤΑ ΟΡΓΑΝΑΚΙΑ ΤΟΥ (ΠΧ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΒΙΔΕΣ, ΣΤΟΜΑΧΙ, ΧΕΡΑΚΙΑ, ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ, ΚΛΠ).

ΝΟΜΙΖΩ ΕΚΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙ!!

ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΟΡΦΗ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΙΝΗΣΟΥΛΕΣ!!!

ΤΡΕΛΑ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!

ΚΙ ΕΓΩ ΠΗΡΑ DVD ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑ.

ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η ΚΕΝΤΡΟ.

ΤΟ ΧΩ ΔΕΙ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΦΟΡΕΣ!!

ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ, ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣΑΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rubelitsa μου με το καλό και ολα θα πάνε μια χαρά η αυχενική σου θα ειναι αστεράτη!!!!

Εγω την εκανα 12+4 και μου ειπε οτι το βλέπει κοριτσάκι :laugh:

οπότε θα σου πει και εσένα , βαση πιθανοτήτων παντα ,επίσης το καταλαβαίνουν και απο τους χτύπους της καρδούλας του (ρωτα το αν το ξέχασει ο γιατρός )

Καλά αποτελέσματα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ngel έγραψε:

Rubelitsa μου με το καλό και ολα θα πάνε μια χαρά η αυχενική σου θα ειναι αστεράτη!!!!

Εγω την εκανα 12+4 και μου ειπε οτι το βλέπει κοριτσάκι :laugh:

οπότε θα σου πει και εσένα , βαση πιθανοτήτων παντα ,επίσης το καταλαβαίνουν και απο τους χτύπους της καρδούλας του (ρωτα το αν το ξέχασει ο γιατρός )

Καλά αποτελέσματα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΤΥΠΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ....ΤΟ ΜΩΓΙΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ 176 ΠΑΛΜΟΥΣ... :woohoo:

ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω πάντως Rubella μου που ειχα ρωτήσει τη γιατρό που ειχα κάνει την αυχενική μου ειπε οτι και απο τους χτύπους έδειχνε οτι ειναι ζουζούνα ,και οταν ρώτησα το δικό μου που πηγαίνω καθε μήνα μου ειπε οτι ισχύει για τους χτύπους ,απλα όταν τους ρωτάς κάποια πράγματα αναλυτικά ορισμένοι δυσανασχετούν (μου εχει συμβεί και το λεω και ειχα θυμώσει και λεω εγω εδω δεν ξαναέρχομαι και δεν με ξαναείδαν )

Αυτα ........ φιλακια :kiss: :kiss: στο μωγιο :laugh: :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!

σημερα επισκευτηκα το γιατρο μου και μου ειπε πως πρεπει να κανω την αυχενικη διαφανεια και το β επιπεδου στην Αθηνα (εγω στην προηγουμενη εγκυμοσυνη τα εκανα στο ναυπλιο χωρις καποιο προβλημα).

θα ηθελα να μου πειτε εσεις σε ποια νοσοκομεια ή κλινικες τα κανατε πως γινονται και ποσο πληρωνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • 😱😱😱😱😱😱😱 Όχι ρε φίλε!!!! Δεν είναι δυνατόν!!!😫😫😫😫 Πως;;;; Όχι ρε θεέ... όχι ρε γαμωτο.... Τώρα μπήκα σπίτι και μπήκα αμέσως να δω τα νέα σου... Δεν μπορώ να το πιστέψω.... Δεν το περίμενα σε καμία των περιπτώσεων... 😭😭😭😭 Λυπάμαι τόσο μα τόσο πολύ γλυκό μου κοριτσάκι.. Δεν υπάρχουν λόγια να σε παρηγορήσουν... Το ξέρω... Λυπάμαι τόσο πολύ.... Μακάρι να ήμουν εκεί να σε πάρω μια αγκαλιά... Τίποτα άλλο.... Έχεις την αγάπη μου... Λυπάμαι και πάλι πολύ..
    • Πραγματικά ανατρίχιασα. 🥲 Δεν υπάρχουν λόγια να σου γράψω.. η κορούλα σου είναι το στήριγμά σου και η ελπίδα σου. Το ουράνιο τόξο σου. Εύχομαι να σου δώσει την δύναμη να ξανά πατήσεις στα πόδια σου.  
    • Χεχε τυχερούλα..οκ εντάξει δεν είναι και κάτι τρομερό αλλά ούτε και ευχάριστο.. @Χρύσακι στη σύσπαση θα νιώσεις ότι η κοιλιά σου γίνεται πολύ σκληρή σε εκείνο το σημείο σαν πέτρα και ότι σε πιέζει και μπορεί να νιώσεις σα να σου κόβεται η αναπνοή.. δε νομίζω ότι η σύσπαση braxton hick συνοδεύεται με πόνο... Τουλάχιστον έτσι νιώθω εγώ τις συσπάσεις.. πλέον τις έχω συνηθίσει και αφού είναι ακανόνιστες και λίγες είναι φυσιολογικό..όταν γίνουν τακτικές και αρχίζει να αυξάνει η συχνότητά τους λογικά είναι συσπάσεις τοκετού και εκεί θα υπάρχει έντονη δυσφορία και πόνος..
    • Είμαι σε σοκ δεν το πιστεύω πως είχε τέτοια εξέλιξη η εγκυμοσύνη σου πραγματικά δεν το πίστευα και στην βδομαδα που είσαι λυπάμαι παρά παρά πολύ δεν ξέρω γιατί πρέπει να μείνεις τόσο στο νοσοκομείο, γνωρίζω κοπέλα που πήγε για αυχενική την βρήκαν θέμα με το μωρακι και έπρεπε να το πάρουν πήγε στο ΡΕΑ το έκανε και βγήκε την ίδια μέρα  επειδή μπαίνω και διαβάζω στην ομάδα που είσαι διάβασα όλο το στορι με τα πεθερικά σου και την ανησυχία σου για την αρνητική ενέργεια που έβγαλαν για το μωρακι σου πως δεν χάρηκαν και ότι μπήκατε νωρίς στην διαδικασία για δεύτερο μωρακι + τα έξοδα που θα έχετε και στεναχωρέθηκα όταν διάβασα το πως ένιωθες και ότι είχες ένα φόβο πως θα πας για αυχενική και δεν θα ακούσεις καρδούλα.. αλλά πραγματικά πίστευα πως οι ορμόνες που σε επηρεάζει να νιώθεις έτσι και ότι πιέστηκες που ήσουν σε έναν περιβάλλον που δεν ένιωθες άνετα και ευχάριστα..  Αλλά δυστηχως έκανα τόσο λαθος.. το είχες καταλαβει ότι κάτι δεν πάει καλά το ένστικτο σου έπεσε μέσα πραγματικά στεναχωρέθηκα σου στέλνω μια αγκαλιά παρε τον χρόνο σου κορίτσι μου να ξέρεις δεν εκανες τίποτα λαθος εσυ είσαι μια υπέροχη μανούλα για την κόρη σου και πολύ πολύ δυνατή θα δωσεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά 
    • Κορίτσι μου σε νιώθω τόσο πολύ και πραγματικά λυπάμαι που το βιώνεις και πάλι αυτό το πραγματικά δυσβάχτο και άδικο γεγονός.... Γνώμη μου, επειδή σε μένα δεν έδωσαν την επιλογή της απόξεσης τότε και πήρα τα χάπια (χ2 γιατί το πρώτο πρωτόκολλο δεν έπιασε γιατί ήμουν κι εγώ σχεδόν 11εβδ τότε), χωρίς να θέλω να σε τρομάξω, είναι πολύ επώδυνη και κυρίως ψυχολογικά βαριά διαδικασία... Μπορώ να σου στείλω σε προσωπικό μήνυμα την εμπειρία μου, αλλά να είσαι προετοιμασμένη ότι ίσως αυτή η οδός πολύ πιθανόν να σε κάνει χειρότερα ψυχολογικά και σωματικά... 😢  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...