Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΟΝΑ ΚΑΙ ΔΩΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ


katsaridoula

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια.φετος ειναι τα πρωτα χριστουγεννα για το βαφτιστιρη μου και για μενα ως νονα του.

τι δωρακι να του παρω;συνιθως παιρνουν ρουχαλακια αλλα ειχαμε προσφατα την βαφτιση και εχει μαζεψει πολλα και φοβαμε μηπως πανε αχρηστα.

θα με βοηθησετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή τυχαίνει να έχω 5 (ναι, 5!) βαφτιστήρια, πιστεύω πως το καλύτερο που μπορείς να κάνεις σ' αυτή την περίπτωση, είναι να συνεννοηθείς με τη μαμά του μικρού! Αυτή θα σου δώσει κατεύθυνση ως προς το τι χρειάζεται! Από εκεί και πέρα, βάζεις το προσωπικό σου γούστο...

Αν σου πει, δηλαδή, παπουτσάκια, διαλέγεις ένα ζευγάρι που σου αρέσει! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεις να του παρεις παπουτσακια η ενα παιχνιδι εκμαθησης...!!! Μπορεις επισης να του παρεις κατι απο την προικα του μωρου οπως σεντονακια, πετσετουλες, πιατακια και μαχαιροπιρουνα σετακι...!!!

Εμας μας φερανε ενα σκυλακι της fisher price που οταν το ζουλας τραγουδαει και μιλαει και ειναι φανταστικο...!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamoli ευχαριστω πολυ.θα την ρωτησω αλλα ξερω οτι θα μου πει να μην παρω τιποτα γιαυτο ζητησα τη γνωμη σας.ετυχαν κοντα βαφτιση και γιορτη του και γιορτη της κουμπαρας μου και δε θα θελει να παρω τιποτα αλλα δεν υπαρχει περιπτωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy εχει μαζεψει ενα σωρο πετσετες και σεντονακια απο την βαφτιση και δεν εχει χωρο να τα φυλαξει.

σετ φαγητου μαζι με σεντονακια και αλλο δωρακι του πηρα οταν γεννηθηκε!

αυτο το σκυλακι για ποσο μηνων ειναι;ο μικρουλης μασ ειναι 7 μηνων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια απο τα ιδια και εγω εχω 3 βαφτιστηρια που ενταξει τα δικα μου ειναι πιο μεγαλα και τους ρωταω τι θελουν και μου λενε αλλα στη δικη σου περιπτωση αν εχεις την ανεση με την μαμα του παιδιου ρωτα την τι εχει αναγκη τι χρειαζεται και το ελυσες το προβλημα!!!!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ την περπατουρα την απαγορεψε η παιδιατρος γιατι ειναι αγορακι και δεν κανει λεει να τον βαλεις σε περπατουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHSPERA SAS!!!

EGW DEN PROKETE NA THN RWTHSW THA PARW EGW OTI THELW KAI OPOY FTANH H TSEPI MOY KAI META AN DEN TA THELEI NA PAEI NA TA ALAXH ,KAI EGW PRWTI FORA NONA KAI DEN ΞEKINHSAME KALA,

GIA TA VAFTISTIKA THS EIXA PEI NA MOY PEI TI THA HTHELE GIA TO PAIDI

( TI XRWMATA K.T.L.) GIATI TIS EIXA PEI APO POY THA TA PARW KAI AYTH PIGE KAI TA EKLEISE XWRIS NA MOY PEI TIPOTA , OTAN MIA MERA PEINAME KAFE MOY TO LEEI KAI EMEINA AFONH :huh::blink: . ETSI TO MONO POY EKANA EGW HTAN NA PAW KAI NA PLHROSW , XALASA 1100 GIA TA VAFTISIA KAI MOU EKANE DORW ENA ZEVGARI SKOYLARIKIA POY EKANAN 45e. KAI AYTH FOROYSE TO ROYXO TOY ZINA POY EKANE 450E KAI EIXE TO ΘRASOS NA MOY TO PEI KIOLAS ,AFOY MOY EIXE PEI PWS DEN EXEI KAI POLLA LEFTA GIATA VAFTISIA KAI THA EINAI TSIMA TSIMA TOTE TO SEVASTIKA ,ALLA KORITISA OTAN EIDA TO DWRO TRELATHIKA NA NEVRA MOY EWS TO TAVANI . :woohoo:

KAI THA THN RWTISW TWRA GIA TO VWRO ,KOYNIA POU THN KOUNAGE :laugh: , THA PARW OTI THELW EGW KAI APO KI KAI PERA PROBLHMA THS .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα προτεινα παπουτσακια για καλα, Δε νομιζω να του φερανε στη βαφτιση. Τωρα θαμου πεις εχει τα βαφτιστικα του.... Ε τοτε παρε πιο καθημερινα ανατομικα, τωρα που αρχιζει να κανει και τα πρωτα του βηματακια...

Αλλα επειδη ειναι Χριστουγεννα και ειναι η γιορτη των παιδιων και των παιχνιδιων πιστευω ,αν το αντεχεις οικονομικα, και ενα παιχνιδακι εκπαιδευτικο της ηλικιας του θα ηταν πολυ καλο.

Παντως εχεις δικιο, μην παρεις ρουχα, αχρηστα θα πανε, ετσι γρηγορα που ξεπεταγονται τα ζουζουνια!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πο πο τουλινα πολυ ασχημο αυτο που εκανε.ευτηχως εγω δεν εχω τετοια προβληματα.πηγαμε μαζι για τα βαφτιστικα αφου πρωτα ειχα παει μονη μου και ειχα κοιταξει και την πηρα μετα μαζι να μου πει τη γνωμη της και της αρεσε αυτο που ηθελα.δεν με πιεσε για τιποτα και με ρωτησε τι δωρο θελω.ηθελε να μου κανει ταξιδι στο παριση η τηλεοραση η οτι αλλο ηθελα και της ζητησα στεγνωτηριο.εχουμε αριστη σχεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα κιεμενα το ιδιο δωρο μου κανανε οταν βαφτισα το πρωτο .... και αμφιβαλω αν εφταναν το ποσο των 45 ευρω.... Ελεος πια...λιγο ντροπη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα βρεις ρε χαζουλι νωρις ειναι ακομα...Παντως τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα ενα εκπαιδευτικο παιχνιδι ειναι καλη ιδεα. Θα χαρει και το μικρουλι..!!! Γιατι ρουχαλακια σε τετοια ηλικια τι να καταλαβει... μονο η μαμα το εκτιμαει. Εμενα παντως η νονα μου δεν μου εφερε ουτε ενα παιχνιδι. Παντοτε τα ακριβοτερα ρουχα, αλλα κι αυτα ηταν πολυ καλα και μονο στην εκκλησια τα εβαζα.Τι να τα κανω. Να τα βρασω τα ακριβα... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικα τι να τα κανει τοσα ρουχα δεν παει και πουθενα το παιδακι.ολο με τα πυζαμακια του ειναι.μη σου πω θα του παρω πυζαμακια,καλτσακια,αγιο βασιλη και παιχνιδακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι τα πυζαμακια ποτε δεν ειναι αρκετα... μολις τα βαζουν τα λερωνουν...

Ουτως ή αλλως αφου ηταν και τοσο κοντα η βαφτιση θα εχει καλυφτει το παιδι απο δωρα.

Οσο για την προικα του μωρου μπορει κι απ'αυτα να εφεραν οι καλεσμενοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε τοτε αστα αυτα...

Κι εγω ειχα προβλημα οταν ηταν τοσο μικρη η μεγαλη... δε ξερεις τι να παρεις.

Και πιο πολυ με τη λαμπαδα προβληματιζομουν γιατι δεν εχειι και μεγαλη ποικιλια για τοσο μικρα.. Ελεγα αμαν να ξεπεταχτει λιγο...

Και τωρα που ξεπεταχτηκε βαφτισα ενα αλλο οποτε αντε παλι απ'την αρχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν εχω παιδακι ακομα και εχω δωσει ολη μου την αγαπη στο βαφτιστιρη μου.εσυ;ασε ειναι για πολλα τσιμπιματακια γιατι ειναι παχουλουτσικος και εχει πολυ πλακα,τα χερακια του και τα ποδαρακια του ειναι για δαγκωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω τρελα ειναι :woohoo: ζουλα τον τσιμπα τον φατον...

Αχ θελω κι εγωωωω (εμενα και τα δυο βαφτηστηρια μου ειναι σε αλλη πολη και δεν τα βλεπω συχνα αλλα λεμε τα παντα στο τηλεφωνο ειδικα με την μεγαλη που εγινε 5 και το τι λεει το στομα της δε φανταζεσαι...χαχαχαχα )

Ουτε κι εγω εχω ακομα παιδακια αλλα προσπαθουμε. Θελω να κανω πολλα!

Θελω τον πελαργοοοοοοο, δε περναει κι αυτος να τον κερασω ενα καφεδακι... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...