Μετάβαση σε περιεχόμενο

ARNHTIKO TEST EGKIMOSINIS ME KATHISTERISI???


Recommended Posts

kopeles mou peite oses eixate kathisterisi kai kanate test kai htan arnitika!!oxi mono 1 alla 2 kai 3 arnitika kai TELIKA ISASTAN EGKIES??????

GINETE AYTO?

egw exw 7 meres kathisterisis!!!

1 ekana prwi tis imeras pou perimena periodo ARNHTIKO

kai 1 tin 32H MERA KAI ARNHTIKO!!!

simera eimai stin 34h mera kai den exw aima akoma...

EPISIS ME PIANOUN pou kai pou ligoi ponoi periodou alla pernan kai den erxete!!!

peite moy yparxei pithanotita na eisai egkios kai na einai arnitika ta test?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω Μαρινιω το επαθα ....εχω πολυκυστικες και αρα οχι σταθερο κυκλο.....ειχα 10 μερες καθυστερηση και εκανα τεστ ,το οποιο βγηκε αρνητικο.....οταν το ειπα στον γιατρο μου με εστειλε για χοριακη την επομενη μερα,η οποια ηταν ανεβασμενη.......συμπερασμα...ναι μπορει και να εισαι ,κανε μια χοριακη και καλη επιτυχια...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν η σύλληψη έχει γίνει αργά πιθανόν τα τεστ ούρων να μην πιάνουν τις ορμόνες που θα έχουν πολύ χαμηλούς δείκτες.

Σίγουρα όμως θα υπάρχουν στο αίμα..

Βουρ για χορειακή λοιπόν αύριο για να βεβαιωθείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιώ μου, επίσης να σημειώσουμε ότι το δεύτερο τεστ το έκανες ενώ είχες καθυστέρηση. Αλλά το έκανες ενώ είχες πιει πολλά υγρα πριν και το έκανες αργά το απόγευμα.

Επίσης να σημειώσουμε ότι έκανες το predictor...

Σου εύχομαι αύριο να μας ανακοινώσεις νααααα μια χοριακή...με το συμπάθιο... :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

milina έγραψε:

μαρινιώ μου, επίσης να σημειώσουμε ότι το δεύτερο τεστ το έκανες ενώ είχες καθυστέρηση. Αλλά το έκανες ενώ είχες πιει πολλά υγρα πριν και το έκανες αργά το απόγευμα.

Επίσης να σημειώσουμε ότι έκανες το predictor...

Σου εύχομαι αύριο να μας ανακοινώσεις νααααα μια χοριακή...με το συμπάθιο... :silly:

nai auto einai alitheia..

etsi egine!!alla kserw kai gw?an htan na deiksei kati tha edeixne!!lew twra!!gi aauto rwtaw apo edw!na akousw istorioules!!!

EUXARISTW PARA POLY !!!euxomai kai esy na eisai egkioula!! :woohoo:

aurio tha paw gia xoriaki...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανε μια χοριακη για σιγουρια καλε και ασε τα τεστ απο το φαρμακειο....

Αφου ολο μας μπερδευουν τα ρημαδια!!! και ειδικα το predictor....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩ Δ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΕ???????

Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ

ΕΚΑΝΕ ΤΕΣΤ Δ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΣΑ Κ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ

ΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

Κ Ο ΠΑΙΔΑΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΙΔΗ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ

ΟΠΟΤΕ??????ΜΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΤΑ ΤΕΣΤ

ΑΥΡΙΟ ΠΟΥΡΝΟ ΠΟΥΡΝΟ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΤΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣΤΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗ :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω τα πρεντικτορ ειναι τα πιο αναξιοπιστα τεστ...παρε κανε ενα σελφ κλιαρ και αυριο για χοριακη...ευχομαι να εισαι εγκυουλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλύτερα κούκλα (και πιθανή εγκυούλα)μου,να κάνεις χοριακη αυτή είναι σίγουρη γιατι μετράει τι υπάρχει στο αίμα,ενω στα ούρα δεν είναι σίγουρο.

Όσο τώρα για ιστορίες με αρνητικά τεστ ξέρω 2.Η πρώτη είναι της φίλης μου που έκανε τεστ ούρων παρασκευη (με καθυστερυση) τις βγήκε αρνητικο δευτερα πήγε στο γιατρο και ήταν έγκυος και μάλιστα η χοριακή της ήταν 2500.δλδ το τέστ έπρεπε να βγει καραμπηνάτο +++++.

Στην άλλη ιστορία την κοπέλα δεν την ξέρω άλλα έτυχε μια φορά που πήγα στο γιατρό μου ,τον ρώτησα αν έχω καθυστέρυση να κάνω τεστ στο σπίτι?και μου είπε ΟΧΙ και μάλλιστα ήταν και εκείνος απο οτι κατάλαβα σοκαρισμένος με αυτά τα τέστ γιατι η κοπέλα πριν απο εμένα (απο ότι μου είπε ο γιατρος μου)πήγε να τον δει με απο 6 μήνες χωρίς περίοδο και όταν τη ρώτησε γιατι δεν είχε πάει τόσο καιρο του είπε οτι επειδη ειχε πολυκυστικες και είχε κάνει αρκετα τεστ (ούρων όχι χοριακη)και είχαν βγει όλα αρνητικα δεν εδοσε σημασία.Το απότελεσμα ήταν οτι ήταν 5 μηνών έγκυος και έκτος του ότι δεν είχε καταλάβει κάτι όσα τέστ έκανε της εβγαιναν αρνητικά.

Ξέρω το γιατρό μου 14 χρόνια και ΄ξέρω οτι δεν είναι υπερβολικός για αυτο και τον πίστεψα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! τώρα θυμήθηκα και άλλη μια κοπέλα εδώ που μένω τώρα στην καινούργια γειτωνιά μου που μετα απο αρνητικά τεστάκια κατέληξε να πάει στο γιατρο 3 μηνών έγκυος!!!!τι να πείς σου εύχομαι τα καλυτερότερα!!!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόοοοοοννν.....:) Με 10 μέρες καθυστέρηση και είχα 2 αρνητικά τεστ την 3η και 6η μέρα καθυστέρησης αντίστοιχα και 1 θετικό αχνό αχνό τεστάκι την 9η!!!:) Καλή επιτυχίααααααααααααααααα!!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

popo koritsia exw sokaristei!!!tosooooooo anaksiopista einai??

sofilate emeina me tin kopela pou htan 5 minwn egkios!!!

tirogaridaki alitheia kai esy meta apo 9 meres edeikse thetiko? poia eixes kanei ??

kai to clear -blue sou evgene arnitiko stin arxi???? :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κλιαρ μπλου ειχα κάνει και τις 3 φορές..όμως δε νομίζω οτι στη δική μου περίπτωση είχε να κάνει με αναξιόπιστα τεστ..απλώς η σύλληψη έγινε όπως σου είπα 25η μέρα και την 3η μέρα καθυστέρησης που ήταν δηλαδή η 33η μέρα του κύκλου δεν ήταν αρκετή η ορμόνη και έτσι δεν ανιχνεύτηκε όπως το ίδιο συνέβη και την 6η μέρα καθυστέρησης δηλαδή την 36ημέρα του κύκλου. κι έδειξε πια την 9η μέρα καθυστ΄ρσης τόσο αχνά που το πρώτο τεστ έσβησε!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai alla skepsou oti to clear blue deixnei 5meres meta tin sillipsi!!!

eprepe na deiksei tin 2h fora vre kopela mou!!! :blink:

etsi den einai????

ax poso xeromai pou eisai egkioula!!!

eixes apogoiteutei?????

egw nai!!!poly apogoiteutika

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώωω!!:) Εννοείς όταν είδα τα αρνητικά τεστ;;; Εννοείται!!! Αλλά έλεγα..τι στο καλό;; Αν δεν είμαι έγκυος που είναι η ρημάδα;;; Και όσο δεν ερχόταν τόσο ανησυχουσα και αναρωτιόμουν..δεν μπορεί να έχω 10 μέρες καθυστέρηση έτσι στα καλά καθούμενα!!!Και την 9η μέρα είπα..θα κάνω άλλο ένα..αν είμαι έγκυος ας δείξει επιτέλους!!!Αν δεν είμαι ας μου έρθει η ρημάδα η περίοδος!!!Και τελικά έδειξε αχνο αχνό...:) Ευχομαι ολόψυχα να είσαι..!!!Αν και να σου πω την αλήθεια;; 7 μέρες είναι πολλές!!!!:) Εχεις πααααρα πολλές ελπίδες να είσαι!!!!!:) Μην κάνεις άλλο τεστ..άσε να περάσουν 2-3 μέρες ακόμη..και μετά κάνε ένα ή πήγαινε για χοριακή αυριο κιόλας..αν ήξερα την περίπτωσή μου νωρίτερα θα είχα πάει για χοριακή από την 6η μέρα καθυστέρησης!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΧΩ ΠΑΘΕΙ ΑΥΤΟ?ΟΥΤΕ ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΤ ΝΑ ΕΙΧΑ....ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ 10 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΣΤ ΑΡΝΗΤΙΚΑ..ΑΦΟΥ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΕΤΙΚΟ ΕΚΑΝΑ 3 ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΧΟΡΙΑΚΗ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ 1 ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.....ΒΕΒΑΙΑ ΠΕΡΝΟΝΤΑΣ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΛΕΘΟΥΣ(ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΕΣΤΑΚΙ ΧΑΧΑΧΑ) ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ Η ΤΑΝ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ...ΕΜΕΝΑ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΑ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΕΣΤ...ΜΑΚΑΡΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και είχα πόνους περιόδου ήδη από την επόμενη της σύλληψης..αφού πίστευα ότι θα μου έρθει η περίοδος!!!:)΄Κάθε πρωί πήγαινα τουαλέτα από τον πόνο και περίμενα στο σκουπισμα να δω κάτι ροζ..τίποτα..πεντακάθαρο το χαρτί...ααααχ...ψυχοφθόρα διαδικασία!!!!!9 μέρες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aurio exw figei gia xoriaki!!!

kai apo ekei kai pera an mathw sigoura tha kserw pws tha kinithw!!

an den eimai den peirazei toulaxiston na mou dwsei xapia na erthei h periodos!!!

alla an eimai teleiooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

tha exw mpempe!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδάκι μου πήγαινε για μια χοριακή!!!

Αν κάτσεις και σκεφτείς πόσα λεφτά έχεις δώσει σε τεστ.. :blink:

Η κολλητή μου είχε κάνει 3-4 τεστ αρνητικά με αρκετές μέρες καθυστέρησης κι είχε στην κοιλίτσα της τη βαφτιστήρα μου!! :P

Κι εγώ είχα αρνητικό τεστ με 3-4 μέρες καθυστέρησης κι ήμουν έγκυος!

Και τόσες άλλες κοπέλες.. Όποτε, τι εμπιστοσύνη να'χουμε στα τεστ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!!!:) κι εγώ το ίδιο έλεγα..νόμιζα ότι θα πάρω χάπια για να μου ρθει!!!Σκεφτόμουν ότι κρύωσα..ότι από το πολύ άγχος καθυστερεί...και άλλα πολλα!Θα περιμένουμε με αγωνια να μας πεις!!!!!:) πωπω...ήδη έχω αγωνια για σένα!!!!:) Μακάρι να είσαιιιιιι!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai emena to idio tirogaridaki me pianoun pou kai pou ponoi alla aspro to xarti!!!trexw san tin treli stin toualeta mazi me tis servietes mou!!!autes me to arwma oi kainourgies!!mirizoun teleia!!

asxeto vevea!!xaxxaxaxxaxaxa

AXREIASTES NA NAI!!!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...